Jump to content
chorbaka

Има ли смъсъл да слагам газ

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Дааа, аз точно това забравих да напиша. Сещам се още първите ми дни във форума как спорихме май точно с теб :) Трябваше да стане 2.60 бензина, че да се предадеш най-сетне :D@ borko30, забравих да попитам нещо. Щом те притеснява, че ще платиш данък за над 100 коня, а ще караш кола под 100 коня (което може да се получи само ако караш купе 5-та, НО да приемем че е така попринцип)... в момента не те ли притеснява че плащаш данък, а караш от дъжд на вятър? Реално не знам колко караш и не е моя работа, но попрнцип идеята ми мисля че стана ясна.

Редактирано от Трънчо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Минах от тъмната страна аз ама късно:)Истината е че може да се слага газ дори на пистови коли и това да не им повлява въобще на динамиката.Аз все още смятам че бързата ми кола ще остане на бензин,но това е така щото я карам 4 пъти в годината и не ме фалира.Но за всекидневна кола си мисля че скоро няма да карам на бензин,освен когато е студена,над 5000 оборота от настройките или когато ми свърши газта :Dп.п.между другото не съм сипвал бензин от почти два месеца,та дори не му знам цената-сериозно говоря.верно ли е 2.60лв/литър вече бе?ебаси майката....

Редактирано от prelude

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре бе ,тургайте пепел на сичко-мир да има :) Колега ако наистина караш много си струва газта!Аз мене да питаш от всичко искам да изкарам максимума и затова съм така за газта-да имах някой прелюд 200коня поне :D ама на нямааааа :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ами аз отдавна не съм в страната и дори не съм карал 2-3 месеца, та смятай щом знам колко е бензина при вас... :D Иначе и аз не мисля че има разлика във вървежа (колегата Чавдар като си продаваше колата беше пуснал клип за какво стама дума) амааа тихо сега, прекалено много ще стане новата информация за осмисляне :D Поетапно да всигаме завесата :)

Редактирано от Трънчо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе смисъл от газова уредба че има има, това е ясно. С тия цени на горивата по-добре да караш Хондата от колкото да и се радваш на оригиналния вид /ако мога така да се изразя/. Газовите инжекциони в момента са доста развити в сравнение с предшествениците им /класическите газови уредби/ и разлика във вървенето не би трябвало да има, ако има такава то нещо не е направено както трябва. Единствено е ако машината е V-tec може би няма да я има тръпката от тази екстра /не съм сигурен на 100% защото имам наблюдение само над една такава Хонда при която определено на газ не се усеща както на бензин включването на V-tec/. Нека колеги които имат Хонди с V-tec на газ да споделят, мисля че ще е полезно да се знае.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждам се темата ми е породила сериозна дискусия. По всяка вероятност ще сложа газ, но първо ще проуча къде в Пловдив бих направил правилния избор, така че ако ме насочите към правилния сервиз ще съм Ви много благодарен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те тука е ключа от мазето. "Читав" и "газаджия" са много рядко съвместими понятия. :ph34r: Чувал съм за един газаджия от с.Ведраре, Карловско. Колеги от София ходят там да си правят АГУ-тата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм от София,но не го знам дори къде е това :D Така че не слагай всички в групата в актива на даден представител.За Пловдив не знам за читави газаджий,но мога да поразпитам.Ама ако ще даваш торба пари за ГИ,ела в София-тук познавам читави.120км са......според мен си заслужава разкарването ако искаш да стане като хората.Относно смисъла на газта......няма значение колко км се кара,при всички положения е доста по-евтино от на бензин.След първите 10 000км грубо казано,всичко почва да работи за вас.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Виждам се темата ми е породила сериозна дискусия. По всяка вероятност ще сложа газ, но първо ще проуча къде в Пловдив бих направил правилния избор, така че ако ме насочите към правилния сервиз ще съм Ви много благодарен.

Зависи колко кинта си решил да люлнеш за газово. Има две места на които бих те пратил. Едното е срещу входа на нова сграда на ПУ на пазарджишко шосе. Последно там можеха д ами сложат няква Латвииска Тамона, много япохвалиха ама не рискувах. Предлагат маи и БРЦ ама на по солена цена от колкото в офицялния сервиз. Инак като масторчета са добри до колкото може да съществуват такива :lol: Ааааа сетих се слагаха и Ловато и то доста читаво излезе и на добра цена по спомен към 1150 на едно БМВ сложихме.Второто място е Вал газ, при него 2-3 ма колеги от форума вече си сложиха и след някоя донастроика вече карат щастливо :) Тои монтира някъв Плоски ГИ на супер изгодна цена 800 лв по спомен с 18 месеца гаранция, ако искаш може да ти сложи и по читава реика за около 50 лв от горе, макар че и от обикновената никои не се оплакал, ремонтния и комплект струва 5 лева и ще ти трябва на около 20.000км щот много се разтропват инжекторите. Тоя пич също ми се видя читав щото аз на бръжки му зададох неколко въпроса като бяхме с Маината д аси слага на Лексуса газ при него, та не е кат другите, всичко си обясни как ша го напраи, пита ако ние искаме по друго яче да казваме и така, разбран човек да не повярваш. Хондарев също слага на акорда при него.И ся ако имаш кинти в дюшека и нощно време ти обиват на гърба да не може да спиш, извади некои лев повече и си бучни едно БРЦ :) ама в пловдив е 1500 кинта , виж ако беше у софето щях те пратя на далеч по приемлива цена да сложиш БРЦ, аз моето сметнах че с разсхода до софия ще ми легне по тънко от колкото в Пловдив и отидох там да си го сложа :)За Ренцо ланди нищо не мога ти кажа, хавалят ги ама то всеки си хвали стоката :) Виж Бардолини или АГ зенит също са мн. добри уредби но в Пловдив незнам къде. Фобос също е оферта стига д ати го сложат добре че там са едни специалисти жална ти маика, не знам с конкурс ли ги избират ама.....Та това от мен, скоро взех 2 ра кола, евтина да се учи жената на нея и да е независима от мен, нарочно я избирах моноинжекция, и си викам: бре тая малка кола тя колко ли ша я кара и то само в града я навие 5000 км на година я не за ко да и слагам газ. За кво!? ама кат се сетя че тая малка кола на бензин харчи повече левове от колкото джипа на газ и..... познаи как се събирам в кожата си :lol: Аз да дам пари за бензин.... мух мулиии маикоооо място не мога си намеря :lol: Та само да я подкара по сериозно веднага и бучвам една обикновена АГУ че тои Ги е колко цялата кола :)Моята тема от преди 2 год "Хонда на газ, верно ли ? " сигурно не си я чел :) ама сега им улегнаха малко гъзлетата на бензинджиите не смеят да я изровят :P що критики бяха..... :) Редактирано от Слави CR-V

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е хайде и аз да си кажа скромното мнение и то е- Никога няма да сложа бомба в колата си! Поздрави на всичкиПубликувано изображение

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Според мен, щом човек изобщо стигне дотам, че да си зададе този въпрос, значи смисъл има. Чисто прагматично погледнато е въпрос на финансии. Аз по принцип съм против, не за друго, просто не съм виждал безпроблемна газова (на повечето служебни има газови и от видяното съм много, ама много против). Ако имаше сертифицирана газова уредба от Хонда и официални инструкции за поставянето й, може би бих се замислил (*). Освен това, зависи и как гледате на автомобила си. Ако имате финансовия ресурс и автомобилът за вас е нещо повече от "нек'ва кочина дет' дъ ми развозва г'за", то най-вероятно бихте били против. Ако обаче това е "муле", към което не питаете особени чувства и не смятате да го дундуркате в продължение на години, а да го "гръмнете" при първите признаци на слабост, то може би газта е една нелоша алтернатива. В такъв случай, само по-честичко реглаж на клапаните (да речем 15,000-20,000 км.) и неизбежното може да се отложи във времето с едни 100,000-150,000 км. (**), а след това следва покупката на "нов" стар автомобил и всичко започва отначало.(*) - нещо като уредбата на GX, която да се предлага от Хонда и да се поставя допълнително, както може да се постави климатик, например.(**) - или пък може да се подменят леглата на клапаните с усилени такива и двигателят да векува, но надали собствениците каращи на газ биха направили необходимата инвестиция.

Редактирано от user

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е хайде и аз да си кажа скромното мнение и то е- Никога няма да сложа бомба в колата си! Поздрави на всичкиПубликувано изображение

 

Пич,мисля че е време да измислиш как да си караш колата на вода или нещо незапалимо,щото и в момента колата ти е точно толкова бомба,колкото и мойта с газовата :D

 

user , не си прав.

моята дейли кола ме радва супер много и си я поглезвам стабилно,но я карам на газ.за мен тя не е муле или кочина,напротив.но искам да ми върши работа освен да ме радва,щото вече имам една такава скъпа почти мебел произведена някога в завода на Хонда и не ми се прави същата грешка.

Освен това,кой от вас мисли да векува с която и да е кола дето карате,че ви тревожи какво се случва след пробег от 150 000км?

То купето по тия дупки ще се е отворило на всяка точкова заварка и няма да иска да ходи направо,двигателят ви е най=малкия проблем след такъв пробег ми се струва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Prelude ако колегата NANI се замисли ще види че бензина дори е по опасен от газта :) вероятноста да се подпалиш от бензин е много по голяма от на газ. Веднага обяснявам що, бензина се изпарява далеч по бавно, при спукване на маркуч почва да олива по мотора, задържасе прекалено дълго докато стане безопасен, изпаренията му дори в ниска концентрасия са силно запалими, да не говорим че пламнат ли те пламва и всичко олято по мотора. при газта нещата не са така, дори да започне изтичане ако то е прекалено силно клапана в сондата го спира, ако е по слабо концентрацията му трябва да достигне прекалено високи нива като смес газ кислород за да се запали. Това може да се случи само при определени условия, които не са изключени. Другото е че газта адски мирише, и наи малкия теч веднага се усеща в купето. За това че бутилката е бомба, както каза колегата също толкова бомба е и резервоара. Аз до ся не съм чул на някои без причиино да му е гръмнала бутилката. Ако една бутилка гръмне то е следствие от пожар в колата, ама то тогава и резервоара гърми. Ся аз не претендирам да съм некои специалист по взривовете и смесите за това може да ме поправите, ама ако разсъждаваме така то трябва и тока в къщи да си спрем щото може да те отрепе :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

 

Не си ме разбрал правилно. Мнението ми е, че е въпрос на финансии, не че всеки който си газифицира колата я смята за курник (образно казано).

Ако бензинът беше левче, а газта 80 ст. щеше ли да караш на газ? А ако заплатата ти беше 3x или 5x сегашната, съответно стандартът ти на живот малко по-различен, щеше ли да се замисляш изобщо за газ или щеше душмански да настъпваш до дюшемето (ако мога така да се изразя :)) някоя Acura RDX Turbo (това съвсем примерно) по магистралата? :)

A ако караш като мен само извънградско и колата харчи 5/100, щеше ли да се занимаваш с газови? (*)

Да се потретя: въпрос на финансии е. Факт е, че хората минават на газ, защото разходите по автомобила им идват в повече и усещат как им бърка в джоба. Цените на висичко скачат, заплатите не чак толкова, ако изобщо ги вдингат и човек започва да мисли откъде може да спести (да cut-не corner-и, както биха казали хамериканците). Минаването на газ е един такъв вариант, като запазваш мобилността. Другият е да намалиш изминаваните километри.

 

ПП Моята смятам да си я ползвам поне още 150-200К км.

 

(*) При цена на бензина 2.50 лв. за литър, 100 км. ми струват 12.50 лв. Ако мина на газ, то в уредбата ще трябва да набутам едно 1500-3000 лв. (няма да сложа каква да е, ще искам дюзи на Кейхин, някакви "по-така" елементи, да не стигаме до газова с течна фаза). След това се почва допълнителни филтри, годишни прегледи, донастройки и какво ли още не. Когато си купих точно моята кола аз исках надеждност и икономичност. Получих и двете. Не желая компромиси с надеждността, заради съмнителното удоволствие да карам на газ. Мен този разход при сегашната ми заплата ме устройва напълно. Ако не ме устройваше, отдавна да съм продал тази и да съм газифицирал някой Голф/Форд/Опел.

Редактирано от user

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич,мисля че е време да измислиш как да си караш колата на вода или нещо незапалимо,щото и в момента колата ти е точно толкова бомба,колкото и мойта с газовата :D

Аааа, не е баш така,твоята е с 2 бомби, за по сигурно :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , от 3 години карам Хонда сивик 97 година, 75 коня 1,4i . Въпроса ми е има смисъл да слагам газов инжекцион на тази кола. На ден минавам около 50км и разхода на бензин ми е около 6,3/100. От няколко месеца си правя сметки и се чудя дали си заслужава инвестицията. Сега цената на бензина скочи много и давам около 200лв на месец за гориво. Според Вас с колко ще ми се качи разхода ако сложа газ?

Сметката изглежда елементарна. При 200лв. разход на месец: за година - 2400лв. Приблизително наполовина е цената на газ - 1200лв. Прибавяш цената на газовия инжекцион и монтажа, и ако те устройва получената цифра - действай. Но прибави и някой лев за очаквани и неочаквани ремонти по газовото устройство. :) Не е за пренебрегване и разхода на нерви, висенето и търпенето на т.н. майстори. Преди 15-16 години говорехме с приятели - хондаджии по въпроса, та даже питахме и ни отговориха: "Хонда газ не препоръчва." Обаче най - яростните противници на газта първи си сложиха устройства и разнасят "бомбите" тук и из Европа. :) Лично аз на хондите си газ не съм слагал и няма да сложа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Газчицата си е по изгодна както ида го гледаме. Аз със 100 лв минавам около 800 км градско и ми е супер така. в тия трудни времена, където вече има камери къде ли не всеки гледа по изгодното.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам Хонда Акорд 1,8, F18A3 1997г, питането ми е дали понася "газ" и има ли нещо по - специфично при поддръжката й ако й сложа ГИ. Благодаря предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те тука е ключа от мазето. "Читав" и "газаджия" са много рядко съвместими понятия. :ph34r: Чувал съм за един газаджия от с.Ведраре, Карловско. Колеги от София ходят там да си правят АГУ-тата.

В София си имаме читав газаджия, Чарли!И газ имат доста турбинирани Хонди!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Провокирам се от такива теми и съм пали клечка така че по въпроса !!!!НА ТЕРИТОРИЯТА на която живеем аз не виждам човек който работи,плаща си данъците и иска да кара колата си да може да го прави на друго освен на ГАЗ !!! Пример за 3мес. и 7 дни на съм минал 7 296км ЗА същото време съм взел 3 заплати по 617.18лв Простата аритметика я оставям на вас и само да допълня че през деня карам служебна кола с която ходя и се връщам от работа без тази екстра километрите биха били по 2 !!! Още малко подробности все още не съм ходил на почивка (1000 км ) рекса гори 6.5 извънградско и до 7.3 градско с климатик ! Сега за любовта към колата ОБИЧАМ я повече от всичко и всичките си пари давам за нея нямам жена, гадже, дете и друго занимание освен CRX ! И смятам да докажа как се минава 1/2 милион километра на газ.И Д16А/9 ката да е като нова - ХУБАВО масло ,градско до 1900 оборота извънграда с 85км /ч - това е времето ще докаже останалото

Редактирано от kembo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

А ако имаш и деца .... :) върви им обяснявай че няма да ядат тая вечер щото на хондата може да и изгорят златните клапаните от газ и за тва тяхната вечерята я погълнал резервоара :D прекалено много чувства към купчината желязо на двора, създадена да Ви служи, или може би Вие сте създадени за да и служите!? кои всъщност е машината-слуга в случая не разбирам ;)

Редактирано от Слави CR-V
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами колега и аз още не съм разбрал кой на кого служи ,но може би е взаймно. Колкото до любовта аз си я обичам а пък тя ми носи радост от живота и шофирането нали това е Хонда все пак и такава е идеята на г-н С.Хонда

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провокирам се от такива теми и съм пали клечка така че по въпроса Публикувано изображение!НА ТЕРИТОРИЯТА на която живеем аз не виждам човек който работи,плаща си данъците и иска да кара колата си да може да го прави на друго освен на ГАЗ Публикувано изображение Пример за 3мес. и 7 дни на съм минал 7 296км ЗА същото време съм взел 3 заплати по 617.18лв Простата аритметика я оставям на вас и само да допълня че през деня карам служебна кола с която ходя и се връщам от работа без тази екстра километрите биха били по 2 Публикувано изображение Още малко подробности все още не съм ходил на почивка (1000 км ) рекса гори 6.5 извънградско и до 7.3 градско с климатик ! Сега за любовта към колата ОБИЧАМ я повече от всичко иCRX ! И смятам да докажа как се минава 1/2 милион километра на газ.И Д16А/9 ката да е като нова - ХУБАВО масло ,градско до 1900 оборота извънграда с 85км /ч - това е времето ще докаже останалото

 

И аз съм като тебе почти всичките си пари давам за колата ;) нямам жена, гадже, дете и друго занимание освен Accord :] като изключим че нямам заплати :") на почивка ходих но наех кола тогава защото още нямах.

Карам постояно на газ или бензин разбирасе не толкова много колкото теб :)

Днес говорих с един сервиз които се занимава с газ и метан , всичките им коли са с мен просто като им се скапе старата кола я хвърлят и си вземат друга стара и си местят метана :) каквато и икономия да правите от бензина едва ли ще си изплатите нов двигател с нея пък и газта се избива :) защото е 1.26лв а бензина качествения примерно а98 е 2.68лв

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2,78 е 100-октановия вече. До Нова година ще стане 3лв/литър със сигурност. Искате или не. ;) Както стана въпрос и преди е въпрос на финанси. Ко' праим ако газта стане 2 кинта?Ще ревем ли за по-голяма заплата?А сега се замислете ако заплатата беше достатъчно голяма щяхте ли да слагате газ?Всъщност въпросът е: Аз ли да изкарвам повече или колата да харчи по-малко?Всеки си знае отговорът за себе си, абсолютната истина е някъде по средата....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност въпросът е: Аз ли да изкарвам повече или колата да харчи по-малко?

Колегата е напълно прав, това е истината. Всеки сам преценя според финансовите си възможностите си какъв автомобил да си купи и на какво гориво да кара /случая на бензин или газ/. Излишни са всякакви коментари от рода че тоя бил прост да кара на бензин, а другия си сасипвал автомобила. Стига с този български манталитет да се гледа в канчето на другия. Колегата питаше дали си залужава да слага газ и мисля че си намери отговора. И в двата случая - карането на газ и бензин си има предимства и недостатъци, няма нужда от доказателства по въпроса. Всичко опира до възможности и лична преценка. Проблема идва от това че преди покупката на каквото и да е МПС е добре човек да се замисли дали може да си го позволи, а не да скача с главата напред и после да реве че плащал кредити, че данъците, застраховките и горивата били скъпи. Истината е че Българина е свикнал дори и със заплата 300-400 лв. да си вози задника /със извинение/ на автомобил и то не на какъвто и да е ами задължително луксозен и мощен, защото да се качи на градският транспорт е едва ли не унижително. Факт е че паркингите са задръстени. Че може да живее още при мама и тати но кола трябва да има, иначе едвали не е мъж. Още първата кола да е 200 коня, та да може да се хвали колко върви а в същото време да реве колко са скъпи горивата. Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм чел всички мнения, може би повтарям някое.Аз карам на бензин, но наистина издъхвам и вече почти не карам колата. Мисля си от известно време да сложа ГИ, защото наистина газта е 50% от цената на бензина. Не ме притесняват бомбите и глупостите, които някои от вас говорят. Притесняват ме два лафа, мита или легенди, не знам - че се прецаква двигателя и че колата върви по-малко. Не знам истина ли са или не.Просто помисли логично - главната цел на колата ти е да те вози. За да те вози се иска гориво, което ти да купуваш. Ако нямаш пари за гориво - колата няма да те вози - става ти излишна. Или трябва да имаш повече пари, или да минеш на по-евтино гориво. Ако няма как да взимаш повече пари - отговорът е ясен. Вероятно скоро и аз ще се пробвам да измисля пари от някъде и да сложа газ. То тая цена на бензина не се трае, а и за какво ми е тая кола, като стои в гаража. Също така всеки говори, че бензинът и до 3лв ще стигне, та и повече. Газта, предполагам, ще расте и тя, въпреки че май няма общо с бензина. Но колкото и да е променят цените, газта винаги е била горе долу на половина на бензина. И 2лв да стане литър газ, то това ще рече, че литър бензин ще е около 4лв и пак си на далавера.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Газовата система си е бомба. Ако някой те нацепи здраво отзад, където е газовата бутилка, последното нещо, което ще видиш е задникът ти да минава покрай ушите. Отделно много са колегите, които пестят от годишните прегледи на газовите си системи и от там рискуват и инциденти. 100 пъти съжалявам,че си сложих газова, обаче 100 пъти бих си я сложил пак. Досега за 1000 километра основно градски преход съм спестил около 100 лв.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато не ви дойде на главата ще си викате "глупости" че е бомба. Просто наскоро един мой приятел се взриви без да са го ударили, запалил цигара... Чудя се колко да е спестил от тази газова уредба. Всеки си прави избора,знам,че на повечето им е трудно, но за мен лично ГУ не решава проблема и никога не бих си сложил газова.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Казано на кратко-Да,има смисъл да слагаш ГИ,ако искаш да даваш по-малко пари за гориво,спор няма.. .Лично аз мисля,че дори да сложа такова чудо,пак ще намеря да си дам парите за някоя глупост и резултата ще е същия-празни джобовеПубликувано изображение Колкото до това,че някои колеги обясняват,как колата с газова уредба е по-трудно запалима-това го разказвайте на някой другПубликувано изображение

Редактирано от NANI

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето няма да обяснявам, а ще покажа за пореден път:

 

Ето как изгарят кола без газово, кола с бутилка с предпазен клапан и кола без такъв клапан:

След 12 минути клапана изпуска газта без бутилката да се взриви!

 

Газовите се развиват и престанете с тези изказвания, че съвременните се взривяват и палят от само себе си!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Добре монтирана АГУ и в изправно техническо състояние трудно може да гръмне, по-точно да се възпламени /не говорим за катастрофа защото си мисля че не по-малка е и опасността да се запали автомобила от евентуален теч на гориво от резервоара/. Всеки който реши да си сложи такова съоръжение /АГУ/ носи отговорността да се грижи за поддръжката му, по този начин за собствената си сигурност и тази на другите пътници в автомобила. А това че някой е решил да минава техническите прегледи по документи, да кара с неизправни уреди, а особено да пуши в автомобил с газова уредба си е негов проблем, риска си е негов. Недостатък при автомобилите с газови уредби в България е че все още има подземни паркинги в които не е изградена необходимата вентилация и е забранено паркирането на такива автомобили /не че някой го спазва де - типично по български :)/.

Редактирано от martins

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 500 000 километра двигателя на моят седна 5-та генерация сивик не е мръднал 340 000 от тях са САМО на пропан бутан Колата при мен беше точно 380 000 км. Знам и цялат исторя и преди това. Който иска да смята колко точно е ралзиката в пари. Тези киломтери съм ги навяртял за 5 години и малко. След това купето сдаде багажа двигателя ми е в мазето и чака да реша че му е дошло времето да го счупя и него. Отговора на така зададения въпрос е твръдо да, ако ще караш колата още да кажем две или три години!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, а какъв е проблема всъщност, че да не си караш колата на бензин?

Колата харчи много или заплатата е малка?

Пак ви казвам имал съм 2 лични коли на газ, не съм се запалил и спестих пари за трета т.е. АГУ-то не е лошо нещо. Особено ако си се "изхвърлил" при покупката на МПС. Обаче трябва да имаш време и нерви да подържаш още една горивна система в автомобила си. Колко време и нерви са необходими за това е въпрос на късмет. Аз лично си пазя късмета за 6/49, а хабя малко повечко време и нерви, за да мога да си карам колата без допълнителни модификации и без да обричам семейството си на глад. Това вече е въпрос на личен избор.........

Иначе NANI е прав. Откакто си джиткам на бензин почти не давам пари за глупости, станах по-дисциплиниран в разходите, обаче този път вместо за следваща кола събирам пари за сватба........ :biggrin::whip:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато не ви дойде на главата ще си викате "глупости" че е бомба. Просто наскоро един мой приятел се взриви без да са го ударили, запалил цигара... Чудя се колко да е спестил от тази газова уредба. Всеки си прави избора,знам,че на повечето им е трудно, но за мен лично ГУ не решава проблема и никога не бих си сложил газова.

Ми то и на самата цигарена кутия го пише "Пушенето убива" що пуши ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че газовото не е опасно е факт. Самата газ е ароматизирана и ако има теч смърди така, че в колата не се живее направо :D Няма да забравя като я слагаха мойта бутилка какво ми каза собственика на сервиза-ако те ударят отзад така, че да се строши бутилката, това, че е гръмнала ще ти е най-малкия проблем :lol: Аз си пуша в колата, нон стоп газовата е догоре, бенза на поне в средата и пожарогасителя ми е дезодорант от битака. На въпроса на един катаджия в гр Трън"що не си вземеш един 5 кила прахов с тая газова и тоя резервоар? Ако се запали какво ще правиш?" Отговорих му- Ако съм жив и мога да се движа ще бягам. С гориво за 500 км в нея хич няма и да я гася. Какво толкова се филмирате не знам :blink:

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе ако карате като хората извън града и не се туткате по светофарите нема кои да ви удари от зад :lol: Има некои кретени зорлем плачат да ги надъниш заднишката ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , от 3 години карам Хонда сивик 97 година, 75 коня 1,4i . Въпроса ми е има смисъл да слагам газов инжекцион на тази кола. На ден минавам около 50км и разхода на бензин ми е около 6,3/100. От няколко месеца си правя сметки и се чудя дали си заслужава инвестицията. Сега цената на бензина скочи много и давам около 200лв на месец за гориво. Според Вас с колко ще ми се качи разхода ако сложа газ?

Привет Това 6.3 с 90км извън града ли ти го дава .Направи си сметка най вероятно ти гори 9 в града бензин което е 23лв .Обикновенна газова не инжекцион ще ти гори 10-11 най много което е 13 лв,разликата е 10лв .Има го и друг момент когато караш по евтино караш и повечко обикаляш повече с колата .Аз съм един от привържениците на газта въпреки проблемите нестабилни обороти но това и колеги на бензин го имат а и е от горивото .Само ще ти кажа ,че на мойта Д15Б2 съм и сложил като я купих обикновенни газово за 500лв преди 4 години и от тогава съм минал 100 000 км на ГАЗ Сам си прави сметката колко парички съм си спестил на мен.... Само ще те посъветвам да си сложиш едно лубрикаторче на клапаните FLASHLUBE .Общо взето това е не му мисли и най яко е първия път като кажеш догоре на бензиностанцията и те като ти кажат 30лв :) Сега ще почват да ме оборват как газта била само за печките и котлоните ама то и нафтата е само за тях :) .Така че парите са си твои колата също .Лек и успешен ден Поздрави
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Въпреки, че карам на бензин и не искам да слагам газ, просто не се издържа. Имам приятел с хонда на газ, еми ако сравняваме него и мене, той кара всеки ден без да се замисля , и обикаля навсякъде. В другия случай съм аз, колкото и да ме кефи бензина и как върви колата,откакто качиха бензина, я карам само по-работа. В този случай ми кажете кой е по-добре.... Няма как, и аз вече почнах си променям мнението,и да разбирам, че на газ е по-голяма оферта.П.П Затова дали газта е бомба или не, много различни мнение има. И аз съм предубеден малко към газта, но както и да го погледнем по-оферта ни излиза с нея.Ако е направена като хората и ако се преглежда винаги, мисля че не трябва да се тревожим и да издребняваме толкова много.

Редактирано от tisho92

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Малиии и ти ще си кат мене едно време, противник на газта а после колко се псувах, мани ами взех че направих груба сметка от как съм се качил на кола и съм се правел на чорбаджия да я карам на бензин за тея 5 грешни години колко съм се набутал направо щях се самоубия ритуално :lol: тогава газта беше 54 ст, а бензина 1,40 по спомен, мъка мъка мъка, грешни пари, вместо да ги изпия с жени по барове аз ги давах за бензина да ходя по барове па там немах 5 кинта си поръчам е бати :lol: Ма нищо , тои човек от акъла си пати. Бащата имаше един москвич на газ, и моето рено 21 един ден сдаде багажа скоростите, до де го правят карах москвича, на бензиностанцията за 10 лева 20 литра 200 км е батии. Как взех рендето от сервиза и направо при газаджията. От тогава 13 години само на газ, сега пак мога да сметна за тея 13 год колко съм спестил от разликата, минал съм към 200 000+ км (не карам кои знае колко много), по 30% да съм пестил на 100км, аи да не казвам 50%, ми да ви кажа ЦРВ-то ми е подарък от лукоил :) или 3 сивика, или два акорда, може и 2 прелюда, кои как иска да го смята :) Жялко че за 5 те години преди тва съм загубил 4 тия сивик :) Е , сега ако някои бере парите по дърветата съм склонен да се съглася с него че на бензин е по добре :) щото съм сигурен че има и такива :)

Редактирано от Слави CR-V

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, а какъв е проблема всъщност, че да не си караш колата на бензин?

Колата харчи много или заплатата е малка?

Пак ви казвам имал съм 2 лични коли на газ, не съм се запалил и спестих пари за трета т.е. АГУ-то не е лошо нещо. Особено ако си се "изхвърлил" при покупката на МПС. Обаче трябва да имаш време и нерви да подържаш още една горивна система в автомобила си. Колко време и нерви са необходими за това е въпрос на късмет. Аз лично си пазя късмета за 6/49, а хабя малко повечко време и нерви, за да мога да си карам колата без допълнителни модификации и без да обричам семейството си на глад. Това вече е въпрос на личен избор.........

Иначе NANI е прав. Откакто си джиткам на бензин почти не давам пари за глупости, станах по-дисциплиниран в разходите, обаче този път вместо за следваща кола събирам пари за сватба........ :biggrin::whip:

 

Ще го кажа така,дано да ме разбереш.

Аз карам Акорд с всички екстри,страхотен салон,огромен багажник и място за 4 големи човека,с доста приятен двигател и на пари ми излиза колкото да карам тесен,евтин и муден сивик на бензин.Даже може би по-евтино.

Та идеята е че печелиш готина кола на разходите на неготина такава,говоря когато караш готината на газ.

И за нищо на света няма да слезна надолу в класа само щото газ-та била кофти за двигателя и разни други такива митове и легенди.

  • Нагоре 2
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...