Jump to content
chorbaka

Има ли смъсъл да слагам газ

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте , от 3 години карам Хонда сивик 97 година, 75 коня 1,4i . Въпроса ми е има смисъл да слагам газов инжекцион на тази кола. На ден минавам около 50км и разхода на бензин ми е около 6,3/100. От няколко месеца си правя сметки и се чудя дали си заслужава инвестицията. Сега цената на бензина скочи много и давам около 200лв на месец за гориво. Според Вас с колко ще ми се качи разхода ако сложа газ?

Редактирано от chorbaka

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Няма смисъл.Студена кола...50км. ???

Редактирано от Sebulba
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма смисъл, газта и тя расте пропорционално с бензина.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам Д14з3-ка 75 кс. с 5 вратигоре доло с ГИ разхода на газ е с един литър отгоре на този на бензина.....сметни си сам по колко ще буташ в джоба от газ,ако даваш 200 за бензин то за газ ще даваш около 110-120 лв. на месецпоздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е единствената инвестиция в колата която си врьща парите. Колегата е прав че дига разхода 1.0-1,5 литра. Има ги и на изплащане инжекционите което си е удобство. С парите от икономията ще се изплати сам. Вьрвенето ще си е сьщото. Няма да сьжаляваш в никакьв случай.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега и с нормално газово да си където разхода е с 1 ..1,5 до 2 литра отгоре винаги имаш поне 30 процента разлика в цената

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , не питай дали трябва или не трябва... Реши го сам. Противниците на "гъза" са много. Привържениците включая и себе си също не са малко. Това , какво гориво ще караш е въпрос на личен избор. Просто едното е 2 пъти по-евтино. Да ти кажа честно аз лично не се срамувам от това да ползвам алтернативно гориво не само защото цената му е по-добра , а и защото от гледна точка на грижа за бъдните поколения , в което число влизат и нашите деца пропан-бутан-а е далеч по-безвредно такова. Имайки предвид , че в Германия за хората , които ползват този вид гориво се полагат данъчни облекчения , това е достатъчно показателно. Едва ли пресметливи хора като германците биха били склонни да похарчат 2000 евра просто ей така за да спестят някое евро. Дано не звуча като фанатик , но този избор не е само относно цената на горивото а и относно цената на ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам D14A8 с газов инжекцион, истината за мене е 30 процента по-малко разход за гориво. Във вървежа няма да усетиш разлика, ако не караш във високите обороти. Само, че има едно "но", човек отпуска крака повече на газ, защото си вика нали се возя евтино. Аз не съжалявам, даваш накуп едни пари и после се возиш евтино. Най странното е ,че искаш да караш повече за да избиеш вложените пари :). Сам може да сметнеш колко са 30% от 200 лева на месец.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

50 км на ден не са малко, това за 22 работни дни прави 1100 км, а тя се кара и останалите 8 дни от месеца предполагам, слегай един хубав ГИ за който няма да съжаляваш и за година и половина две си я избил, тук обаче изниква въпроса дали ще я задържиш тази кола при тебе толкова време, аз откакто се помня карам на газ, не виждам абсолютно нищо срамно в това, колата ми не е бегачка, че да я опорочавам, въпреки че съм бил сведетел как до мен на газстанция спира S600 и на страничната греда си пише V12, пича излезе и каза до горе :D , аз обаче съм с обикновена газова и в моя случай избиването е много по-бързо, но аз си правя и по 2к.км на месец така че нямам друга алтернатива.Така, че ако не мислиш скоро да сменяш колата слагай-разликата ще я усетиш още при първото "до горе".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , от 3 години карам Хонда сивик 97 година, 75 коня 1,4i . Въпроса ми е има смисъл да слагам газов инжекцион на тази кола. На ден минавам около 50км и разхода на бензин ми е около 6,3/100. От няколко месеца си правя сметки и се чудя дали си заслужава инвестицията. Сега цената на бензина скочи много и давам около 200лв на месец за гориво. Според Вас с колко ще ми се качи разхода ако сложа газ?

много ясно че има смисъл.не си ли си направил сметка.12 месеца по около 40 процента назад,точно за една година даже и по малко си я избил.има добри газови по 700-800 лв{инжекцион}.гъста расте пропорционално с бензина,НООООО тя е наполовина от цената му.при добър монтаж на газовата,разхода ще ти е с 1 литър повече на газ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз се замислям за един газов инжекцион.Но хем знам,че ще е по-добре и по малко пари ще давам за гориво,просто сърце не ми дава, да разваля спортния дух на колицата.Ако търсиш по-ефтиния вариант за гориво, слагай ще останеш доволен.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карах две коли на газ и стигнах до извода, че от газ, нафта и чалга нямам нужда в колата. :P Да, даваш едни пари и почваш да се возиш евтино, но айде тук едно прегледче, няколко филтърчета в повече, едни гърненца, че заминаха без време, а в същото време багажника е наполовина..... ;) . Като теглиш чертата накрая излиза, че си икономисал пари за сметка на време и нерви :blink: .

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз карах две коли на газ и стигнах до извода, че от газ, нафта и чалга нямам нужда в колата. :P Да, даваш едни пари и почваш да се возиш евтино, но айде тук едно прегледче, няколко филтърчета в повече, едни гърненца, че заминаха без време, а в същото време багажника е наполовина..... ;) . Като теглиш чертата накрая излиза, че си икономисал пари за сметка на време и нерви :blink: .

:thumbs1:плюс това че едни 40кг са вечно в багажника ,вечно настройки...Миналата година на сватовете им се запали колата в движение....на едни приятели -също и нека разправят че си имали защити и не били като едно време....Кокло репортажа по ТВ съм гледал за изгорели живи след катастрофа.....Да ,по-евтино е като наливаш ,но за сметка на ...? Редактирано от M&M
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз живея в Испания там газ има много рядко ,но ако съм в БГ да. Проста сметка показва ,че е по изгодно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз карах две коли на газ и стигнах до извода, че от газ, нафта и чалга нямам нужда в колата. :P Да, даваш едни пари и почваш да се возиш евтино, но айде тук едно прегледче, няколко филтърчета в повече, едни гърненца, че заминаха без време, а в същото време багажника е наполовина..... ;) . Като теглиш чертата накрая излиза, че си икономисал пари за сметка на време и нерви :blink: .

:thumbs1:плюс това че едни 40кг са вечно в багажника ,вечно настройки...Миналата година на сватовете им се запали колата в движение....на едни приятели -също и нека разправят че си имали защити и не били като едно време....Кокло репортажа по ТВ съм гледал за изгорели живи след катастрофа.....Да ,по-евтино е като наливаш ,но за сметка на ...?
Ако мислиш да караш колата още поне 2 години има смисъл от газиране.Относно по горните недостатъци , които колегите са изброили ще кажа ,че всичко зависи от монтажа , марката и цялостната изправност на автомобила.Ако сложиш обикновенно АГУ , да ще потрошиш нерви докато ти я настроят и т.н.Ако я монтира някой неграмотен примат да ще се запалиш .Ако си толкова немърлив и не си поддържаш уредбата пак ще се запалиш.Моята бутилка е монтирана на мястото на резервната гума, изрязан е отвор за гърловината за да може ако изтича да изтича на вън от купето.Ето малко тестове от Германия :
Редактирано от logoH

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърдо не колега.Хондата е извънземна совалка и не работи на друго освен на 100 октанов бензин и се ползва минимум 100 години тогава евентуално се продава на 2 пъти по висока цена.А и газаджиите са прокажени хора които умишлено ти развалят колата :)

  • Нагоре 2
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

50 км на ден и се чудиш??? пффф аз до ся не една ами две газови щях да сложа. Колкото повече се чудиш толкова по скъпо ти излиза чуденето :) С един кадърно монтиран ГИ ще се родиш и съвсем скоро с тва каране ще му избиеш парите а от там на сетне и на колата :) Има обаче един наистина сериозен проблем с газта. Веднъж кат я сложиш почваш да се псуваш що си карал толкова години на бензин :) Бая псувни падат :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти затова ли си взе хонда бе мой човек ,за да я караш на газ ли?Лично мое мнение че се губи смисъла да имаш такава кола и да я караш на газ,още повече пък с мотор 1.4!То вече не е агресивната хонда ,ами някво посредствено возило ,да те закара дето искаш ефтино и толкова!Карал съм на газ само служебни коли ,на моята няма да сложа,ще устискам до къде мога и мине ли възможностите ми цената на бенза няма да я карам всеки ден ,а само за кеф от време на време!

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

:D:blink::D:blink::D:blink: Извинявай, но пил ли си хапчетата???Колега, Слагай и не се чуди. При газовите имай впредвид едно- колата ядове с тоците не търпи и иска готино гориво/ блу форс газ, примерно/ . 100к имам само на газ и нито ми е умряла колата, нито е спряла да е самолетна чиния. И пак си е д14а2. :cool: Разхода се качва малко-0,5-1л/100. Колата губи половин- една секунда в спринта от 0 до 100, но 200км са ти 20 кинта, не 30-35 :D Това ти е едно кино с мацката или пък разликата в цената м/у боклук накладките и читавите.п.п.Ако има нещо- каквото и да е можеш на лични да ме питаш. АГУ-то ми е обикновенно/2007ма бяха скъпи ГИ-тата/, но се интересувам каква инж да си сложа и мога да помогна. Ако ти трябват части-също. След 4 годин вече знам кое, какво, защо и как се чупи по колата и от кой да се купи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

barsi съгласен съм с теб, само препоръката за блу форса незнам как я намери, това е газта с която всичките ми коли които с абили на газ с адавали най -голям разход, да върви повече но като пари гори колкото бензин, все пак е и с 2-3 стотинки над другата газ, отделно няма д ати казвма какви мизерии ми направи в изпарителя.borko 30 - за тези километри които върти човека иска да се движи евтино, ако ще да е най- голямата бегачка ако няма начин да я кара за какво му е, той ходи с нея на работа всеки ден демек не може да си позволи твоя лукс да не я кара ако му идва скъпо горивото, така, че щом и тема е постнал значи има смисъл ( е това в крайна сметка сма ще си реши), пък и този мотор не е неква резачка че да те е яд да го газираш.И както каза един колега по-горе като сложиш газта започваш да псуваш че не си я сложил по-рано.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лесно. На блу форсе-9-9,2 л/100. На другите от 9,7 до 11/100 при нормално каране. Особенно на омв като заредя и колата умира. Това са ми личните наблюдения. Иначе на около 5-10 хил км. свалям и изтръсквам филтъра на газовата, без да го сменявам. Така я лекувам от мизерията. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Що не си вземете от тия двуколесните електрически "китайци"... и икономията ще е екстра мизерия? :P

Редактирано от Sebulba

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ами и аз ходя с мойта всеки ден на работа и повече километри навъртам,ама не ща газово!Всъщност аз и до кенефа не ходя без колата ,като се замисля :D Ама въпрос на вкус дето казал заека и си облизал ...... :P И още хондата колега не е извънземна совалка ,ама трябвали като преди 30 г навремето помня да караме таратайките с квото намерим -кореселин разредител ракия и какви ли още не смеси,щом пали и върви караааай и толкоз!Това малко ми прилича като хората които са ме карали да им преправям автоусилватели за домашни-пълна простотия!То става да се направи ама по-добре да си купиш хубаво заводско домашно стъпало и ще си рахат.

Редактирано от borko 30

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега, в този форум "газ" (освен ако не е за опъване на жилото) е мръсна думичка. Повечето си правят колите за гонки и кеф, а не ги приемат като ежедневки. Аз лятото направих една сметка, че ми беше станало интересно колко точно съм си спестил с газта.Ами за 30 000 км малко над 3 000 лв разлика :) Избил съм си колата демек. За тези 30к км не съм ходил 1 път при майстор, видно е че не съм изгорял жив, даже ме е срам че като се замисля още не съм сменял филтъра.Разлика между газ и бензин във вървежа не се усеща. За целта обаче трябва да е направена кадърно. Ако ще ходиш при най-тънкажния майстор наистина по-добре не слагай нищо, защото си е каприз и ще ти се качи на главата.П.П:Сега се сетих, че изчисленията ми бяха по по-старички цени. Сега ще е по-голяма разликата със сигурност. П.П2: Забравих да ти отговоря за разхода. Лятото около литър повече трябва да гори, зимата по два. Естествено не винаги ще е така, но не очаквай покачване с по 4 литра :) То тогава се губи смисъла наистина.

Редактирано от Трънчо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на Д14а3 му навъртях 150000 на газ.Някой ако иска да смята колко съм спестил.После сложих Б16 в коша и вече 30000 пак на газ.А Д14-то прехвърлихме в друга кола и още си върви идеално (пак на газ).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако караш по 10-15 хил. км. на година няма смисъл, или поне като преспаднеш разходите за година и първоначалната инвестиция ще имаш минимална далавера. За негативните последици от карането на газ няма да говорим, това всеки го знае. При този разход аз не бих сложил газова уредба. Но ако непременно държиш да имаш някаква икономия от гориво слагай.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смятам , че проблема вече не е в разхода на колите ни , а в цената , която плащаш на бензиностанцията :dry: И аз съм доволен от моя смесен разход от 8/100 по магистрала Тракия с климатик при 120-130 км/ч и шофиране градско София и Пловдив , но това са си 20 лв на 100 км !!! И всяка седмица са поне 300 км , ако не и повече , ако за 20-те лв наляте не свърша работа поне за 100 лв ... ето ви простата сметка ;) При газова уредба ще спестя 5-6 лв на 100 км , които за една седмица се равняват на левовата равностойност от 100+ км повече на газ за седмица отколкото на бензин , ако си ги спестя тези 100 км в рамките на един месец , втория месец първата и почти цялата втора седмица ми излизат безплатни :) Т.е. 200 лв по-малко похарчени за гориво , т.е. след поне 3 месеца си избивам газовата уредба , защото съм с моноинжекция и тя е от обикновенните :) А ако счупя двигателя след половин година каране си купивам нов , втора употреба разбирасе , със спестените пари от гориво :) Но понеже това няма да се случи поне 50 000 км , да не кажа 150 000 км , не ме притеснява особено :D Извода е , че ДА , газова уредба си заслужава - за мен :) За друг съм убеден , че няма да си заслужава , а аз скоро може би ще споделя и преки наблюдения :D Ако сметките ми са грешни ще се посмеем всички задружно и ще ме разубедите да не слагам газова на могъщия и спортен Сивик 5-та хечбек д15б-зле :D :D :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха,хора,слезте на земята.Какъв спортен дух в сивик с Д15 и какъв довод е въобще това за човек,който иска мнение по въпроса и кара Д14?Не знам защо масовото схващане като се каже Хонда е спорт.Какво спортно има в един стоков Сивик освен В16-ката и то почти само заради двигателя й?Хонда е просто производител на коли и още куп неща,масови продукти да вършат работа.Сивикът пък им е евтиният и здрав градски модел,така че слезте на земята.Вижте си седалките какви са,много спортни ли ви се виждат?Това е просто кола,която наистина има за задача само и единствено да те транспортира от точка А до точка Б по възможност здрав,не много изморен и поне при по-старите коли идеята беше да не ти бъркат много в джоба.Така че ако може да се кара за по-малко пари точно това трябва да се прави.Относно динамиката на газ и бензин-разлика няма при газовия инжекцион.Пък и то една динамика от тия малолитражки.......10 секунди до 100км/ч , заеби.Избийте си от главите че карате космически кораби просто.Това че Хонда е малко по-пъргава от някой немски леген не значи че карате състезателна кола.Истината е че Хонда са леки,с по-къси предавателни числа и още няколко особености които ги правят малко по-пъргави.Но си имат и недостатъци така че просто бъдете обективни.Колегата по-горе е прав,аз късно се открехнах на газта и доста често се псувам.Мина точно година и 15 дни откакто сложих ГИ-то и съм минал с него 33 000км без никакви грижи освен мръсните филтри,които си сменям на всяка смяна на масло.Струват 10лв двата,така че доводът с разхода за филтрите отпада.10лв сте спестили още при първата разходка с колата след слагането на газта.Та колата ми нито е бавна,нито ми прави проблеми.Но не ми прави и финансово-сексуална криза в портофейла за тези дето знаят какво значи това:)За тези дето не знаят ще поясня.Това е когато отвориш портофейла и вътре- К*Р :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво ,сега ще ти се разсърдят .. :)По темата .. слагай ГИ и давай яко газ и не му мисли ... аз искам Д14-ка на газ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ако караш много километри е изгодно да, а ти определено по моите разбирания си въртиш доста километри(по 50 на ден не са малко), а и не караш някакъв супер двигател(нямам за цел да те обидя), така че изобщо за какво се замисляш ?П.П Не съм привърженик на газта, но когато се налага просто е неизбежно, а и на колегата двигателя не е нещо супер специално, за което се хванаха някой колеги по-горе в коментарите си.Хора събудете се това е просто д14-ка, двигател струващ не повече от 500 лв.

Редактирано от v1k7or

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

За противниците на газ-а доводите са ви просто смешни и детински . Едно примерче аз ходя до морето с още 1или 2 и давам 70лв отиване и връщане а вие колко трябва да се натоварите за отидете и като се накамарите 5 човека за да си разделите горивото дали па нема да скапете окачването .Оня се бил запалил ама как дали е имал газова защото един колега се запали без да има газова а съм виждал удар отзад и ламарините са се смачкали точно до и около газовата но натам всичко е здраво. И при мен смяната на филтъра става или с маслото или между 2 смени което даже и за бензин пак е нормално .п.п. Забравих да кажа че колата на газ работи много по-добре от на бензин .

Редактирано от krasimir_01

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако става дума за икономия има и друг вариант, без да си съсипваш колата. Взимаш си някой дарак с 1.2-1.3 мотор и инсталирано АГУ на цената на нов ГИ :P Аз в момента обмислям подобно нещо, но си търся дизелов Ситроен ВХ. Не ме питайте защо точно това, изборът ми не е в резултат на трезва преценка, но не искам да се гавря със своята Хонда :hondarulez::honda:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам бенз до морето и обратно 20лв :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако става дума за икономия има и друг вариант, без да си съсипваш колата. Взимаш си някой дарак с 1.2-1.3 мотор и инсталирано АГУ на цената на нов ГИ :P Аз в момента обмислям подобно нещо, но си търся дизелов Ситроен ВХ. Не ме питайте защо точно това, изборът ми не е в резултат на трезва преценка, но не искам да се гавря със своята Хонда :hondarulez::honda:

А защо трябва да се наказвам вместо да си газефицирам Хондата,която всъщност е много спорно дали въобще страда от това?Имаше тук едни теми за сваляне на тегло на дейли сивик и винаги съм се чудел на тези хора,явно си приличаш с тях.Какво би те накарало да си махнеш климатика,щото тежи 25кг цялата инсталация?Или какво би те накаралоКакво ще й стане точно и колко десетилетия мислиш да я караш,та видиш ли газта толкова те плаши?Тя колата реално не знае че работи на бензин,компа си следи показанията на ламбда сондата и двигателят не работи по-лошо отколкото на бензин.На всичкото отгоре печели и планетата,щото е по-чисто отколкото на бензин.Виждал ли си как изглежда маслото в кола карана 10 000км на газ?Аз не бях виждал ама на бензин точно след 200км е по-мръсно отколкото на газ след 10 000км,гарантирам ти го.Какво ти говори това обаче,говори ли ти нещо?На мен ми говори че на двигателя му е доста добре по принцип на газта,като само под въпрос му е зле на определени части след определен пробег.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурни ли сте че хондите вървят толкова на газ колкото и на бенз?Някой правил ли е някакви дино тестове и подобни замервания?В Добрич примерно данъка за колата е идиотски и немислимо висок за кошник над 100 коня, особенно на фона на ибаните ни улици в шибания ни град!Аз ако изгубя кефа да я режа като на формула 1 заради газта защо ще им плащам на тез толкова пари за скопен мотор дето и 100 коня примерно няма да има вече с газта?И да ,и аз съм взел хонделата за да се мъча постоянно как да я направя по-вървежна до колкото ми стигат финансовите сили и тук таме тъй наречени гонки с аверчета за спорта,и газта не фигурира в такива перспективи!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Борко 30,Не че нещо, ама тая англишманка и гонка са две несвързани и взаимноизключващи се работи.Имаме и англичанка и 5та хеч. Разликата е меко казано огромна. От тая англичанка става единствено и само добра кола за междуградско. А за газ- винаги. Още повече ГИ-то не ти спира въздуха и с копчето за бенца пак си в "играта" :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А,ама аз не се прая че имам първокласен състезателен кон ,просто гледам да си я потдържам колкото мога и и се радвам колкото върви -пък отвреме на време насирам някой дрисльо с черна вектра от циганската махала или някой келеш с бмв на крастовищата,пък с авери надбягването е повече да видим кой ще купи биричката за после :) Това е моята англичанка-колкото бяга толкоз ,ама аз за 4 година не съм и се наситил и нарадвал още така че пак казвам това за газта си е мое мнение и нищо не значи-после стила ми на каране на високи обороти постоянно предполагам на газ няма да ми хареса както беше и на служебвите бараки дето съм карал на газ-губи се перформънса ли се вика,абе оборотомера до като се напълни и момента отминал отдааавна!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурни ли сте че хондите вървят толкова на газ колкото и на бенз?

Ето как се отразява газовия инжекцион на моя икономик:
Втория опит, но с ранно превключване от 1-ва на 2-ра:
Слагай газов инжекцион. С добре настроен такъв няма да имаш ядове и няма да усещаш разлика във вървенето.Единствения минус при мен беше, че започнах да карам повече, в един момент и газта започна да ми се вижда скъпа :P
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еййй за сефте се радвам на развитието на тема за газ... :) Ще се усетите всичките рано или късно. @borko30 - авторът на темата пита дали да си сложи газ на д14ката. Него не го интересува, че ти искаш да режеш като формула 1 и да правиш кушии с англичанката. Човека пита струва ли си - безспорно ДА. Не мога да разбера защо никой не слуша въпросите, а директно си плясва мнението по средата на нивата.Газта гори при катастрофа, а бензина не? Филтъра, с който се оправдавате, да не трябва да го сменяте на 100 км че не си струвало? Колко струва един двигател д13/14/15, че ви е толкова жал да не го скапете евентуално след 21978461297841км? Не се ли сещате, че за тези километри може да си купите 5 двигателя от спестените пари? Преди бяха на кантар нешата наистина, но от година че и повече насам - просто е смешно да казвате че не си струва, ако си караш колата постоянно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tрънчо,за сефте те радва развитието щото от скоро съм на ваша страна :lol: :lol: Ама то от една страна е по-добре да сме по-малко хората на газ,че заради голямото търсене й се качва цената:)

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...