Jump to content
kkthx

Съвет за Сивик

Recommended Posts

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11307562334587325&f1=details ако може някакви мнения за тази кола (няма да я взимам точно тази просто такъв модел искам и конете да са в малкия данък) като двигатели как са ? читави ли са този модел сивици? за харченето разбрах че е около 8-9 градско което ме устройва. всякакви мнения и препоръки са добре дошли :)
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колата си е съпер но не се подлугвай!гледай ги винаги отдоло тръбите за горивото дали са ок дали не са изчурели ако са сваляш дирекно 200-300 леваиталянка ли е?ааа....и отзад пише 1,4i =75коня (освен ако не е преправена на90 )за тея години ако е технически изправна и не е блъскана не повече от 2900

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

97-ма серийно им слагат AIRBAG тази от обявата вероятно не е 97-ма,а 1995,96-та година.Иначе като модел са ОК.Имат дребни болежки,но не са нещо фатално.Мотора и ходовата част са здрави.За 3 бона е добър избор за кола с клима и газова уредба.

Редактирано от Tokyo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.4 имат и 90 коня сток, така че може и да си е вярна обявата. Аз карам същата англичанка и аз съм и слагал газовата, но разход 8-9, ми се вижда невъзможен, особено като виждам от подписа ти, че си от София (предполагам този разход си го писал за газ, щом има газово) :D Иначе, ако отцелиш на колата, ще се отвозиш. На моята съм и направил по нашите дупки за 4 години 80000 км, а по ходовата част съм сменил големите задни тампони, поне за сега :lol: Ако нещо те изтересува пиши.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.4 имат и 90 коня сток, така че може и да си е вярна обявата. Аз карам същата англичанка и аз съм и слагал газовата, но разход 8-9, ми се вижда невъзможен, особено като виждам от подписа ти, че си от София (предполагам този разход си го писал за газ, щом има газово) :D Иначе, ако отцелиш на колата, ще се отвозиш. На моята съм и направил по нашите дупки за 4 години 80000 км, а по ходовата част съм сменил големите задни тампони, поне за сега :lol: Ако нещо те изтересува пиши.

ами един приятел има такава и вика че били доста читави и е доволен и му харчела газ 9 в софия става въпрос без да я юрка. днес обикалях сички автокъщи из цариградско и горубляне и видях само 4-5 такива хонди но мн са им надули цените под 4 бона имаше само една а тя беше почнала да ръждясва и си личеше по предната броня някакъв лек удар. гледах и роувър 414 те са вече по евтини и доколкото разбрах са с окачване на хонда което е супер, но имали проблем с гарнитура на главата на двигателя или нещо такова което струвало 400-500 лева да се оправи (ако се развали де щото имам и с такава кола познат който за 50к километри не му се е развалило нищо) много съм раздвоен ... между тези двете коли. а ако зимам явно ще се ходи и до дупница тука из сф автокъщите са кожодери... или ще се взима от човек директно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Разгледай хубаво и най-вече не бързай. По-добре още няколко месеца с автобуса, отколкото да се ядосваш след това. Аз лично имам няколко приятели с Роувъри и всички са минали през проблеми с мотора, а някои от тях със сериозни. Аз моята кочинка, я карам с 5W40 и за пробег от 13000 не се налага да доливам, а определено се кара в червеното, по простата причина, че по друг начин няма начин да изпревариш с тази кола на газ :D За щастие вече съм собственик и на японски хеч D15Z6 114 коня и там вече е друга приказка, направо не мога да и се нарадвам, а разхода в СФ няма да го коментирам да не ме хранят колегите, че лъжа :D И ако имаш начин задължително я закарай и до сервиз да погледнете поне ходовата част. Аре успех

Редактирано от e4omir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се подлъгвай с тези роувъри,бензиновите им двигатели са проблемни и майсторите не искат да ги правят,иначе окачването е на хонда.Пък и с хондата ще можеш да ходиш на национална хонда среща, а с тоз роувър на 10 хиляди километра ще сменяш масло,филтри и гарнитура на главата :wacko:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата изглежда точно като моята през 2007ма година, но с ГИ. Като кола какво да ти кажа- сравнотелно тиха, ускурение като за кораб е перфектно. 1ва свършва на 60, 2ра на 100 а на 3та на 7500 е на 150. Не ме питай от къде го знам :D Слабости:1.предни амортесиори- често блокират стоковите. Една смяна ти решава въпроса.Аз съм а Ал-ко вече 2ра година и няма дертове.2.Големи задни тампони. 67лв/бр. оригинални и може и с колата да ги хвърлиш. Познават се като скърша по неравностите. Спираш, буташ 1ва, слизаш и риташ задната гума към предния калник. Не много силно.Ако изкърца-сваляш от цената и си я правиш.3.Тавана провисва-за 30 кинта моя го оправиха преди 3 години. На магистрала 150 си ги държи без ядове. Стабилна е,въпреки, че няма задна стабилизаща щанга. За разход- с норм газова съм и си харчи по 9-9.5/100 газ. На междуградско ако не минаваш 120 пада на 8 и малко. На 80-90 може и още да свали,ама при 1.2лв на литър не съм се пробвал да видя колко е. Направил съм на мойта над 100к и няма други ядове, освен някой накрайник по окачването. Шарнири и носачи са ми девствени.Ако я харесаш и я купиш пиши едно лично да ти дам координати на майстор и човек за части ако поискаш.Поздрави и питай ако има нещо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А що не заглеждаш лекинко по новите http://www.cars.bg/u402709 е тая си я пазих за мене ама аиде, не е чесно да имам две пък ти ни една :) Един съвет, само не си купуваи кола с газова уредба внос от вън, там току така газ не слагат, не се знае колко и как е карана на газ и как е подържана, особено пък с обикновена газова бягаи кат дявол от тамян, да не сменяш глава после. Ако ще караш на газ сложи си тук в БГ един ГИ и да си знаеш. Иначе много здрави и приятни коли са, всеки ден бих си купувал по една е така да си имам :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Имам приятел с такава Хонда 1997 г. е но с мотор 1.5 i Vtec-E 90 кс. /изключително икономичен както в града така и при извънградско/, вече 2 години я кара и е много доволен. Проблем имаше само с картера, беше се пробил при пробката. По мое мнение ако обичаш да настъпваш педала за газта повече си вземи 1,5 или 1,6 мотор, разбира се ако малкия данък не е основен приоритет при покупката на автомобила. По-големия мотор има повече ресурс и дава икономия извън града, особенно ако колата е натоварена. За мен това е най-приемливият вариант за Хонда Сивик Публикувано изображение

Civic VI / 1.4 i (90 Hp)

а именно японския седан. По-бърз, по-икономичен но разбирасе малко по-скъп и за съжаление се намират трудно. На който и вариант да се спреш задължително провери автомобила преди покупката /диагностика, ходова част, за ръжди и т.н./ И както писа по-горе колегата Слави CR-V не се лъжи да купуваш Хонда с газова уредба, особенно ако е фабрична /това говори за голям пробег на газ което не е никак добре за мотора/. Успех.

Редактирано от martins

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам приятел с такава Хонда 1997 г. е но с мотор 1.5 i Vtec-E 90 кс. /изключително икономичен както в града така и при извънградско/, вече 2 години я кара и е много доволен. Проблем имаше само с картера, беше се пробил при пробката. По мое мнение ако обичаш да настъпваш педала за газта повече си вземи 1,5 или 1,6 мотор, разбира се ако малкия данък не е основен приоритет при покупката на автомобила. По-големия мотор има повече ресурс и дава икономия извън града, особенно ако колата е натоварена. За мен това е най-приемливият вариант за Хонда Сивик Публикувано изображение

Civic VI / 1.4 i (90 Hp)

а именно японския седан. По-бърз, по-икономичен но разбирасе малко по-скъп и за съжаление се намират трудно. На който и вариант да се спреш задължително провери автомобила преди покупката /диагностика, ходова част, за ръжди и т.н./ И както писа по-горе колегата Слави CR-V не се лъжи да купуваш Хонда с газова уредба, особенно ако е фабрична /това говори за голям пробег на газ което не е никак добре за мотора/. Успех.

 

готин е ама такива не съм виждал. айде данъка ще ги прежаля 100 лева тях ще ги избивам от газта :) интересува ме за газ на такова купе кой мотор е най-добре и е най-надежден ? и разхода ако може да споделите за двигателя който предлагате

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хонда няма ненадежден мотор.Освен някой Ровър агрегати ама те са дизел.Иначе никоя хонда не обича газова уредба.Има колеги карат на газ 20-30000км. и нямат проблеми има и такива като мен,които са се опарили от газово и повече няма да сложат бомба в колата.Въпрос на избор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хонда няма ненадежден мотор.Освен някой Ровър агрегати ама те са дизел.Иначе никоя хонда не обича газова уредба.Има колеги карат на газ 20-30000км. и нямат проблеми има и такива като мен,които са се опарили от газово и повече няма да сложат бомба в колата.Въпрос на избор.

да не ти е гръмнала газовата ? опасно си е но бащата от 10 години все на газ кара и да чукна на дърво няма ядове с газта никакви

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хонда няма ненадежден мотор.Освен някой Ровър агрегати ама те са дизел.Иначе никоя хонда не обича газова уредба.Има колеги карат на газ 20-30000км. и нямат проблеми има и такива като мен,които са се опарили от газово и повече няма да сложат бомба в колата.Въпрос на избор.

 

Много патиш с колите... :rolleyes:

Карам F-мотор с обикновена АГУ - вече 70к км. и няма проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами нали знаеш понякога всичко е късмет.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами нали знаеш понякога всичко е късмет.

да много правилно надявам се да имам късмет като зимам кола :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата е на доста километри а втората несщо не ми харесва по таблото http://nfs.mobile.bg...8696&f1=details

добре изглежда ама няма климатик а без климатик си е ад

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги можеш да си поставиш климатик дори ще ти излезе и по евтино според мен .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...