Jump to content
nikola1

Въпрос за двигател 1.4 90 hp

Recommended Posts

Здравейте,От няколко месеца съм горд собственик на Honda Civic 1.4 (90 Hp) (ЛИНК) внос от Италия. Много е запазена, на 130 000 км, 97 година.Имам малък проблем с двигателя - разхода на гориво при икономично каране с 80 - 90 на магистралата е около 6/100 л. при заводски 5.4/100 нормално каране. Не гори масло, но ауспуха е доста черен и явно няма добър горивен процес. Посъветваха ме да се поинтересувам за най-подходящите свещи и делко (не съм добре с терминологията, това нещо което подава ток на свещите) за този двигател. Някой може ли да помогне? Приемем и други съвети за източника на проблема.Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега и аз отскоро имам подобна кола но с д14з3не бързай с изводите и ремонтите, смени си консумативите. не бързаи и със слагането на газова уредбаослушай се и тогава.....130000 км на куково лято няма как да е на толковапоздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, честито за колата!Относно разхода може би аз изобщо не разбирам руски, но все пак в този сайт, към който си дал линк дават колата ти да гори 5.7 л/100км, а ти си писал, че разхода ти е "около" 6 л/100км, не знам какво точно имаш предвид под около, но разликата не е чак толкова голяма, става въпрос за 0,3 л/100, за кола която е на 14 години.Относно свещите по мое мнение трябва да се сменят, когато си сменяш консумативите при покупка на нова(втора ръка) кола. Оригиналните свещи на Хонда са NGK. Делкото го остави на този етап.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега честито за колата :) имам само един въпрос - как засече разхода на гориво?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега и честито за колата.Виж си въздушният филтър и ако не си го сменил го направи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега за "хубавелката". Моята е '99г., с D14Z4 на над 165,000 км. Карам само на бензин Н95. Извънградското ми е не повече от 6,5л/100км, без значение с или без климатик. Филтъра е в добро състояние, нямам сажди по ауспуха и не знам в какво състояние са свещите, нито делкото. Така си е от както си я взех. Така че за разход под 6л - направо си свиркай :whistle:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите преди 2 години се оглеждах за нова кола и като всеки които не разполага с много пари изчетах доста нещо и се оказа че разхода които дават производителите за разхода не са съвсем точни иче реалният разход е по висок с опколо 30 %, и другото е че зависи къде и как караш варна севлиево (с шкода фабия 1.4 дизел ) ми дава разход 4,1 севлиево варна 3,7 с еднакакъв товар при икономично каране (90-100)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за своевременните отговори!До сега съм карал немски коли и нали японските били по-икономични... може би затова имам твърде големи очаквания. Нека задам въпроса по друг начин - смятате ли, че ще има ефект от смяна на свещи и делко върху разхода (при положение, че съм сменил всички други консумативи - филтри, ремъци, масла)?Мерси!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПП: @ Shadow^DancerРазхода го засякох така: пълен резервоар -> 200 км извънградско -> пълен резервоар.Въпросът е, че спазвам всички препоръки за икономично каране при които с предишният ми автомобил съм имал същия разход с двигател 2.0 (137 Hp).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз 6-та Д14А3/4 и на бензин нормалния ми разхода Шумен-Варна е около 6/100 със скорост 100 до 130 като карах с галене на педала. Това е икономичко каране с много галене на педала. Това беше като ч взех преди 2 години и после и слойих газ и на бензин не карам. На газ пак същото каране ми и същата дистанция 7/100. Карай с хубаво малсо дето струва поне 20лв литъра и ще усетиш ралика веднага. Филтъра въздушния проверявай. За кабелите и свещите, както и за дистрибуторната капачка отиди при майстор. Тук във Варна един направо закачи жици на кабелите и гледа на кой изпуска искра или има някви отклонениея. После махна свещите и в една стара машинка ги провери дали пускат ток както трябва ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недей да даваш такива съвети, защото от такова закачане към кабелите за да видиш искра после следва разглобяване на делкото за смяна на изгорели части. Който прави това на делко на хонда не е никакъв майстор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На една ланчия го гледах да го прави. Закачи щипки на кабелите и компютъра му само показваше формата и импулсите като осцилоскоп. Невидях нищо което би повредило колата, но все пак аз и не му разбирам толкова ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално си гори колата.Пък и има много фактори,които имат влияние върху разходана гориво.Зависи с какъв размер гуми си,какъв е пътя,каква е температурата на въздуха,колко човека сте в колата,какво е горивото,с какво качество са консумативите в колата ти,налягането на гумите,включени консуматори в колата и още много други неща.Всяко от тях влияе на разхода на гориво по малко,но като се сборуват всички.............

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...