Jump to content
lubosilvi

Проблем с газов инжекцион Акорд Аеродек Ф20

Recommended Posts

Здравейте колеги имам един въпрос към колегите който карат на газ или поне имат понятие как работят. Наскоро си закупих един прекрасен Акорд Аеродек Ф20Б3 колата върви прекрасно на бензин но има и фабрична газово слагано в холандия. Проблема е че когато запаля колата тя пали на банзин и след подаване на газ превключва на газ автоматично светва си индикатора че е на газ не на бензин чува се клапана на газовата но колата вурви на бензин? казаха ми в сервиз че не стига газ до някакав филтър на газовото. Някой има ли предтава или някаква насока куде да търся проблема влагодаря предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги имам един въпрос към колегите който карат на газ или поне имат понятие как работят. Наскоро си закупих един прекрасен Акорд Аеродек Ф20Б3 колата върви прекрасно на бензин но има и фабрична газово слагано в холандия. Проблема е че когато запаля колата тя пали на банзин и след подаване на газ превключва на газ автоматично светва си индикатора че е на газ не на бензин чува се клапана на газовата но колата вурви на бензин? казаха ми в сервиз че не стига газ до някакав филтър на газовото. Някой има ли предтава или някаква насока куде да търся проблема влагодаря предварително

Имам абсолютно същата кола,но газовата е слагана в Италия.По някое време забелязах същия проблем.Оказа се, ключето /АЕП или нещо такова/ се беше прецакало.Смених го и сега си е наред.Пробвай . :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както и колегата преди мен е отбелязал най-вероятно проблема е в някое ключе или клапанче. Кофтито е, че не се знае тази уредба в България дали я подържа някой, има ли части за нея. Ако не знаеш къде да я закараш пиши едно ЛС.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги имам един въпрос към колегите който карат на газ или поне имат понятие как работят. Наскоро си закупих един прекрасен Акорд Аеродек Ф20Б3 колата върви прекрасно на бензин но има и фабрична газово слагано в холандия. Проблема е че когато запаля колата тя пали на банзин и след подаване на газ превключва на газ автоматично светва си индикатора че е на газ не на бензин чува се клапана на газовата но колата вурви на бензин? казаха ми в сервиз че не стига газ до някакав филтър на газовото. Някой има ли предтава или някаква насока куде да търся проблема влагодаря предварително

Имам абсолютно същата кола,но газовата е слагана в Италия.По някое време забелязах същия проблем.Оказа се, ключето /АЕП или нещо такова/ се беше прецакало.Смених го и сега си е наред.Пробвай . :rolleyes:
колега имаш ш предвид ключето което е ш купето с бутона от което се првключва него ли защотото и на мен ми се струва че е някакав дребен проблем защотото когато го натисна на ръка не чакам автоматично да превключи се чува клапана на бутилката че сработва

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Онзи ден сменях превключвател заради подобен проблем,оказа се че и клапана си беше заминал,този който е до изпарителя.При мен не искаше ръчно да се сменя газ/бензин и бензин/газ,както и не всеки път сменяше автматично бензин/газ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...