Jump to content
filipov

Теч на вода в купето след дъжд Сивик 1.5- англичанка

Recommended Posts

След обилен дъжд се събира вода на пода пред дясната предна седалка . Пода е здрав и се чудя от къде може да влезе , зад компютъра долу в дясно е сухо. Вода има до преградата . Имам чувството, че влиза вода през въздухопровода на парното - възможно ли е? Някой, ако е имал такъв проблем , нека сподели , ще му бъда много благодарен. Колата е Сивик 1.5 1995г. англичанка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И на мен ми става така. От Въздухопровода е. Даже след автомивка ми е ставало, но не ми се разглобява да го правя

Редактирано от kytila
8.�е цитирайте човека, който е непо�ред�твено преди ва� в �пи�ъка � мнени�.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре си провери дали не тече през уплътнението на стъклото или през шибидаха(ако имаш такъв де) .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен влиза вода от горния ъгъл на стъклото. Не е залепено добре. Водата се стича по гредата и капе на стелката под таблото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

При мен проблема се появи след смяна на предното стъкло.Наложи се с черен силикон да отравям аз работата на майсторите, както става винаги ;) Ще направя няколко снимки в понеделник как да решиш проблема ;)Да се надяваме че дотогава няма да вали :D

Редактирано от fly-boy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,имах същият проблем като теб. Опражих го за 5 минути. При дъжд всичко плуваше. За да си решиш проблема сваляш чистачките и пластмасата под тях. Има пластмасови втулки с "пирон" в тях. Вадиш пирончето и вадиш втулката. Под капака е хваната с пластмасови щипки, които са голяма игра да се свалят, ако нямаш подходящи клещи. Почистваш каналите за оттичане. Има и някаква лайсна, като дунапрен, която предпазва от влизане на вода в двигателният отсек. При мен беше скъсан и сложих обикновен дунапрен за прозорци. На въздуховода има една метална пластина около 10 на 15 сантиметра, която пази да не влиза вода от каналите над нея. Пробих две-три дупки и хванах с нитове друга, по-голяма пластина, така че да не подлизва вода. Може да ти се струва глупаво от това да тече, но е така. Изчистих около половин шепа мърсотия, от тогава нямам проблем и е сухо в купето. Ако имаш въпроси пиши на лични.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря на всички. Успокоявам се, че проблема е решим.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от прозореца - надали. на мен ми ги няма всичките уплътнения и до сега не ми е текло ! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Въпроса не е дали имаш уплътнения, а как са ти го залепили последния път.

Редактирано от sCoff

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...