Jump to content
Restless

Honda Civic 9 gen. слухове и факти + New Si Coupe

Recommended Posts

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Слуховете са за 1.6 дизел 120кс, 1.6 бензин 140кс, 1.5 хибрид с литиеви батерии.

К20 - мъртъв

2.2 дизела и по-мощен бензинов (може би К24 както в американския 9ген Si?) ще са в "спортните" версии.

Дебют - Франкфуртското авто изложение, първи официални снимки - юни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.6 бензин - 140 кс. Това атмосферен или турбо е? Чуло ли се е нещо?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.6 атмосферен на 100% хонда и турбо че и само 140 коня абсурдПП:то преди 25г са измислили 1,6 ~125ps ;)

Редактирано от JeepersCreepers
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E аз с надежда го казах, щото бяха обявили, че ще правят 1.6 турбо 160 к.с. (и версия с 200) ама май са се отказали.Иначе 1.6 ще има 155 nm, което ми се струва много малко. То сега с 1.8 140 к.с. въртящият не стига.

Редактирано от victor_xtz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хонда държат на атмосферните коне. Никога не са монтирали турбо на бензиновите си мотори. За дизела - не знам? Все пак, в това е чара на Хонда двигателите, че от малка кубатура вадят безобразно много атмосферни коне :) :) :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хонда държат на атмосферните коне. Никога не са монтирали турбо на бензиновите си мотори...

Бииип! Грешка! :)

Honda City Turbo 1&2

Публикувано изображение

 

Acura RDX

Публикувано изображение

 

 

Иначе и аз съм фен на това, че не изневеряват на палавите атмосверни бензинки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

К хеча, както седана и купета, ше е разочарование.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в това е чара на Хонда двигателите, че от малка кубатура вадят безобразно много атмосферни коне ;):):D

...ми последно време вадят безобразно малко коне та си викам къде отиде чара :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@'Еди Ведър'

 

Ех! Тъжно но факт. Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разбрах , че дизеловия агрегат , отговарящ на новите европейски норми за отработени газове , не може да се вмести в купето ?! странно звучи и аз много се чудих и ще е жалко ако престанат да го ползват ...разкошен мотор наистина

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новите двигателия ще са 1000 кубика 40 коня и комплект батерии 1.5V с подарък зарядно - няма го вече спортния дух ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

The all-new 2012 Civic makes its world debut at the New York Auto Show tomorrow. The next-generation Civic comes in more flavors, colors and styles than ever before. Tune in on Wednesday, April 20th at 9:10AM ET to watch it live.

може би на това изложение ще стане ясно какво точно са измислили :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то това изложение май ще показва американската версия купе, не хечбека.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и инфото за сивика в Щатите:http://www.insideline.com/honda/civic/2012/2012-honda-civic-debuts-2011-new-york-auto-show.htmlBread-and-butter Civics will come with a 140-hp, 1.8-liter four-cylinder engine paired with a five-speed automatic transmission ......The hybrid gets a 1.5-liter gasoline engine good for 90 hp paired with a 20kw electric motor. Honda says this powertrain will deliver 44 mpg in both city and highway driving.For Civic drivers prioritizing performance, the Si gets a 201-hp, 2.4-liter four-cylinder engine, and it will be available in two- and four-door variants, as long as drivers can handle a stick.Честно казано промяна почти няма в версията за хамериканците, почти същия външен и вътрешен вид (че дори на по-зле) с малко промени по двигателите и икономичността. Сигурно подобно ще е и при хеча.

Редактирано от victor_xtz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

 

Скоро излиза новият Civic Si, който ще възроди позабравеният в последно време дух на Honda. Новото грозновато (поне според мен :) ) купе се задвижва от доста по-добър двигател, а именно: 2.4-liter, 16-valve, DOHC i-VTEC® engine, с 6 степенна ръчна скоростна кутия. Новият агрегат предоставя 201к.с. и 170Нм въртящ момент, който е с 22% повече от предишната версия. Тук е използван и по специален диференциал: helical limited-slip differential, който се среща само ......... "only on high-performance and racing cars". Публикувано изображение Също така са направени промени и по купето, с цел максимално олекотяване, а най-голямо впечатление правят класическите надписи на седалките: Si

Публикувано изображение

 

и отстрани по праговете: i-VTEC DOCH

Публикувано изображение

 

 

 

За повече информация следвайте официалния сайт на Honda:

http://automobiles.honda.com/civic-si-coupe/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Корекция - 170 lb ft е въртящия момент, което в наши единици дава 230,5 Nm. Инак - много добре!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много яко е зверчето, изпипано ... :blink: Само как са допуснали така направят стъклата на вратите не знам :huh: това му е единствената забележка за мен. Иначе е злобно :plane:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък нямам критика , много ме кефи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много е добра,да я пускат вече че искам да зема 2 бр. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Корекция - 170 lb ft е въртящия момент, което в наши единици дава 230,5 Nm. Инак - много добре!

Благодаря за корекцията. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е добре може ли вече при 3то поколение да няма промяна на двигателя!тези 201 коня са вече малко сравнение със другите спортни автомобили в този клас! :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От този 2,4 литров мотор Хонда могат да изкарат и повече коне,иначе мен много си ме кефи особено седалките. :P Аз даже се изненадах малко като прочетох, че Сивик има 2,4 литров двигател.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Вече са далеч от истината Хонда ми се струва на мен. Вкопчили са се в тез 200 коня и не ги пускат, смешна работа е! Пък и на всичкото отгоре ЦРЗ-ката струва над 60000 лева, което за хибрид и то двуместен е ебахти цената. Незнам дали е само при мен, но с нищо немогат да ме впечатлят. Дори и това купе ми е супер грозно отстрани погледнато и отзад също не е първа красавица. :(П.С. Излъгах за ЦРЗ-ката 50 000лв е. Даже като чета какъв е базовият модел, в някой отношения ми става смешно. Единствено ми харесва, че има наистина уникален интериор, поне от снимковия материял :o

Редактирано от mEtaka

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вкопчили са се в тез 200 коня и не ги пускат, смешна работа е!П.С. Излъгах за ЦРЗ-ката 50 000лв е.

...мда и аз под една статия написах,че е смешно толкова години да тъпчат с тва 200 коня и ме изядоха :lol: Започнаха много малка гама двигатели да правят предполагам с цел икнономии и тва ще им изяде главата хората искат избор да има.А цената в Бг просто е убийствена мисля,че са отписали България като пазар и да имаш нова Хонда тук ще е екзотика :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новата Honda Civic 9 gen - същата като стария 8ген. :angry:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъжно, но факт.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хонда са отписали Европа , не само България като пазар !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

В Honda сега нещата са на пауза. Ръководят се изцяло от пазара в момента и не рискуват излишно, може би за да запазят позициите си, и да останат един от лидерите в автомобилната промишленост. Поне аз така си мисля.Най-вероятно имат много добри проекти, но не смеят да ги пуснат на производствената линия все още. :)Пък и тези цунамита, земетресения....със сигурност са повлияли на икономиката и производството в Япония.

Редактирано от paRADOx

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9ген излезе доста преди цунамито, а общо взето отзивите за 9ген не са никак добри... според мен по-скоро ще загубят фенове като няма "рискове" със визията. В общи линии всички казват, че е по-скоро като фейслифт на 8ген. Аз също съм на това мнение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да ви кажа честно моито мнение не е никък добро за 8 мата серия а това купе SI нещо много ми напомня във задницата на TOYOTA SCION TI която също е със 2,4 литра мотор във муцуната от решетката на долу е класическа А3 и като цяло леко реплика на TOYOTA ми идва а това е доста отъпкана пътека

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9ген излезе доста преди цунамито, а общо взето отзивите за 9ген не са никак добри... според мен по-скоро ще загубят фенове като няма "рискове" със визията. В общи линии всички казват, че е по-скоро като фейслифт на 8ген. Аз също съм на това мнение

:thumbs1: Адски точно изказване.П. И аз съм за че тва е по скоро фейслифт, макар че има различия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И според мен това няма нищо общо с деветата генерация. Осмица си е, само с малък фейслифт. А и тези коли вече се продават в САЩ, така че няма какво да му мислим.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По приницп БМВ, Мерцедес, Ауди...пускат нови модели през 7-8 години и другото е фейслифтове, докато Хонда пуска нови купета през 5 години горе-долу.Двигателите са страшни, много добре балансирани и прецизни - затова и вадят много кончета от малък обем, но за съжаление въртящия момент е малко.Ако може някой да ми каже защо взеха да стават толкова тежки от 6-та ген. ?И дали тези малко коне на новите двигатели не са поради факта, че трябва да се пести гориви и разни еко такси?А ако някой е пробвал или знае дали двигателите след 2004-2005 носят на тунинг както по старите или повече ще е интересно да се спомене, защото аз не съм чувал някой да тунингова нов сивик..Моля, ако някой може да отговори или да ме поправя ще се радвам ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заради изискванията за безопасност стават по тежки и заради многото "екстри". А това с конете, кубатурата и данъците е ясно. Опиват се да бъдат евтини от към поддръжка, данъци и застраховки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двигателите са страшни, много добре балансирани и прецизни - затова и вадят много кончета от малък обем, но за съжаление въртящия момент е малко.

Защо да им е малко въртящия момент? Не сравнявай 1.6 кубиков двигател със 3.0 . Нормално е по-големия мотор да е с повече нютони. Сравнявай 1.6 със 1.6 , 2.0 със 2.0 и т.н. Съвсем нормален си им е въртящия момент.
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...А ако някой е пробвал или знае дали двигателите след 2004-2005 носят на тунинг както по старите или повече ще е интересно да се спомене, защото аз не съм чувал някой да тунингова нов сивик...

Те хората по белите страни им правят тунинг и турбо им слагат, но защото имат финанси и за тях си е нормална кола, а не луксозна. Малко хора тук ще дадат 20к лв (и то втора ръка) за кола и ще започнат да я оувърклокват така да се каже ;). Аз също за България не съм срещал случай на силово тунингована 8-ген, а само ги гледам в youtube-a , но в бедната ни татковина това е положението :(.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Силуета ми напомня на ситроен ксара или рено меган.нещо не ме кефи

Редактирано от Tino
�е цитирайте предходното мнение !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хех верно че прилича по силуета на меган :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...