Jump to content
CRX/Izverg

Фолио за преден капак или спрей

Recommended Posts

Здравейте колеги,Интересува ме, от къде, как се прави и колко струва фолио за преден капак? Да речеме тип "карбон" или нещо подобно съм намислил.:rolleyes: Искам да си направя колата със черен капак и таван, до сега я мацах с какви ли не матови спреьове, за да ми излезе уж по-евтино от колкото да дам на бояджия с пистолет под налягане. Карам CRX 2ген ако е от значение. Някой ако е запознат и би дал малко информация за фолиута?Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз по-нататък ще я правя тая интервенция, до колкото разбрах за преден капак около 180 лева за каробоново фолио на 3М (истинско)! Можеш да намериш със сигурност много по-евтини вариянти, но аз няма да рискувам! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Демек истинско менте на карбон но от 3М???Това е карбон дизайн- демек мязащо на карбон а не карбон.Карбон от ауспуха :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А менте карбона върви около 30 - 60 лева метър на метър! По добре слагай ментето!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Понеже и аз съм замислил същото да правя, като разпитах ми казаха че карбоновото фолио на 3М струва 112лв квадратния метър или преден капак излиза близо 200лв. На бензиностанцията засякох момче с Опел правило такава интервенция и ми каза че е много доволен и вече втора година няма никакви грижи. Решило му е проблема с малките камъчета които удрят капака и тн. А това за мен е много важно понеже с тези ниски предници всичко ни хвърка на предните капаци и както 5ген не е поцинкована вече имам няколко "попадения" от камъчета където боята я няма и тръгва да избива ръжда. Моят съвет е да не се скъпиш за 40-50лв и да си сложиш хубаво фолио, за да не се занимаваш повече.

Редактирано от no1else

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега в един друг форум продават фолио по за 19лв - 1х1,20м. Можеш спокойно да го лепнеш - при положение, че досега си на спрейчета, а и ако можеш сам да го направиш си е доста евтино :) само трябва да изчистиш много добре капака за да не стои надигнато на места.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз също се замислям много за варианта за карбоново фолио на предния капак. 112лв на квадрат за 3М ми се струва много. На тоя сайт е малко по евтино като че ли: http://shop.mobile.bg/2742-karbonovo-folio-3m-di-noc.htmlАко може Крелион да даде мнение, че той най прясно си направи ЕГ-то с карбо: http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=23042&st=165 (последното мнение на Крелион от 08.05.11)Мен повече ме инетересува как стой върпоса с полицията - правят ли проблеми, заяждат ли се и имат ли основание да го правят. До колкото знам в закона е разрешено до 30% от покривната площ на колата да е с различен цвят от вписания в талона (колите които не са с брони с цвят на купето какво правят?), но това едва ли ще спре някои полицай да се заяде и да те кара да го махаш на място или да чопли и да човърка, а веднъж забели ли се-край! Просто искам да знам дали има такава опасност защото не са малко пари, а да отидат на вятъра - нещо идеята не ми допада. П.С. Някой обаждал ли се е или ползвал ли е услугите на "миро-фолио" да даде мнение за цени и качество? На сайта им има доста снимки и изглежда са професионалисти, Но не знам цените как са.

Редактирано от ZaRRicK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така,цената на фолиото на 3М "карбон" е 80лв и е 120х100 като размер,а за качеството на което работят Миро-фолио мисля,че са доста напред с материала и ги правят нещата.Аз лично не съм ползвал улугите им, но това което виждам ми харева,най-малко хората имат доста опит,а определено ако ще работиш с това фолио ти трябва практика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така,цената на фолиото на 3М "карбон" е 80лв и е 120х100 като размер,а за качеството на което работят Миро-фолио мисля,че са доста напред с материала и ги правят нещата.Аз лично не съм ползвал улугите им, но това което виждам ми харева,най-малко хората имат доста опит,а определено ако ще работиш с това фолио ти трябва практика.

Ами аз точно за него говорих! Миро от Рогачево при него цената на преден капак е около 180 лева с 3М фолио карбон. Мисля че за преден капак идва повче от 120x100 и от там се оскъпяват нещата. В крайна сметка това фолио ще го слагаш само 1 път! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пиши в гугълчето Миро-фолио и виж за кво става въпрос ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви колеги за информацията. От това, което написахте устаносих, че не са толкова скъпи и издържат ако са направени качествено. Освен карбон, друг вариант да слагат, пак фолио. Черен металик, мат и т.н.?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

180 лв за преден капак ? Е , нЕма такава държава. 1-во че 3М -ското фолио е 70лв. кв/м 2-ро че аз например съм ползвал това http://www.tuning.bg/forum/viewtopic.php?f=101&t=203220 което също е с много добро качество. Разликата с 3М е че шарката е малко по ситна.Ето снимка http://alfa.kachi-snimka.info/images/opt1305061414s.jpg

Редактирано от bleid 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе взимайте един по плътен истинки карбон-файбер и бацай с мечето и смолата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли някои да ми даде савет????? Какво ще кажете да карбоново фолио "TR1" моля даите савет????????????

Редактирано от toncho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се слага фолио само заради камъчките не е оферта :) Има си усилен лак който предпазва достатъчно добре.Ако пък е за гъзария доброто фолио дали на 3М или пък на друга фирма е около 70-80 лв квадратния метър.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох доста, сега ще ви покажа с евтино фолио старата ми кола, пък вие сами преценете дали си заслужава да дадеш 2 пъти повече за 3М

П.С. Лепено е от аматьори

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Редактирано от honda_lv

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето как стой фолио за 19лв кв/м. Сам си го слагах, е майка ми и сестра ми даржаха. Няма каналчета, от най-тънкото и ефтино фолио е. До колкото знам го дават за интериор.

Та вече година не е мръднало.

 

НО! До сега никой не видях да е казал единствения но огромен минус: Супер много се праши и трудно се чисти заради релефа. Мислех да го лакирам и дадох едно парче залепено върху ламарина на един бояджия и да лакира за тест. Е нямало да стане тоя номер.

 

Публикувано изображение

Редактирано от Ivo Myankov
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де,до тук аз какво разбрах.......мацаш си със спрейчета капака и тавана за да не дадеш пари на бояджия и както сам си остановил е че не става нищо ?! Сега се гласиш за фолио от порядъка на 180 лева за капака и още толкова ако не и повече за тавана?!?!?!? Аз си мисля че ако бояджия ти ги направи качествено и даже със някакви шарки които ще стоят много пъти по-ефектно от всякакво фолио ще ти излезе същото ,може и малко по-ефтино. Ако пък се скръндзиш за хубаво фолио много скоро ще разбереш че пак си си давал парите за нищо както със спрейчетата! И накрая какво се получава????? Пари за едно,пари за друго и пак нищо.........ей това не мога да разбера защо го правите??????? Има едно поговорка която е от битието на хората дошла.......не съм богат за да купувам ефтино!!! помисли си!!!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета и момичета, искам да питам знае ли някой колко парички ще излезе да ми изглежда по този начин Хондичката с тва 3М фолио, за което четох, че е добро при този Миро от Рогачево. Ако има някой запознат или е ползвал услугите му. Още го обмислям, за това разпитвам. Поне бегла представа да имам. Мерси :)

post-25146-0-06704300-1359936366.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такова фолио като на снимката на 3М няма... Иначе за Миро от Рогачево се знае,че е един от най-добрите в България..Аз бих си закарал колата при него,но ми е прекалено далеч.

Редактирано от Crazy Paco

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такова фолио като на снимката на 3М няма... Иначе за Миро от Рогачево се знае,че е един от най-добрите в България..Аз бих си закарал колата при него,но ми е прекалено далеч.

Да, намерих какви видове има от тва 3М, не знам тва шареното дали е качествено, виждала съм няколко коли с предна броня такава цветна, мислех за капак, че вчера забелязах поредното чукнато от камъче, дето ще му тръгне ръждата ако не го оправя, ама ще стане голяма цигания с преден шарен капак :) Не знам и аз още.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам,но аз винаги като видя кола с такова цветно фолио падам от смях.. Това е голяма цигания, незнам какво ти харесва.. Слагай някой хубав цвят фолио на 3М , ще изглежда доста по добре от това на снимката.. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я понеже се споменаха камъчетата, а после и нанасяне на устойчив лак, някой да сподели информация ако има, :)Моя преден капак е толкова нисък, че ми писна през седмица да запълвам дупчиците от ударите с камъчета. Идеята за фолиото е добра, но не ми допада само капака да е в друг цвят, иначе става прекалено скъпо.Този лак мога ли сам да го нанеса или иска изпичане?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам,но аз винаги като видя кола с такова цветно фолио падам от смях.. Това е голяма цигания, незнам какво ти харесва.. Слагай някой хубав цвят фолио на 3М , ще изглежда доста по добре от това на снимката.. Публикувано изображение

 

Абе няма да е цветно, да :D .Иначе ме кефи самия десен, весел е и определено е... "женска му работа" :) Най-вероятно ще е черно или тъмно сиво, ще го измисля :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я понеже се споменаха камъчетата, а после и нанасяне на устойчив лак, някой да сподели информация ако има, Публикувано изображение

 

Моя преден капак е толкова нисък, че ми писна през седмица да запълвам дупчиците от ударите с камъчета.

 

Идеята за фолиото е добра, но не ми допада само капака да е в друг цвят, иначе става прекалено скъпо.

 

 

 

 

Този лак мога ли сам да го нанеса или иска изпичане?

 

 

 

По принцип 3M имат прозрачно фолио точно за тази цел,да предпази боята от камъчетата...
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали знаете ,че фолиото има движение , тоест свива и разширява (топло студено време). 1 година може да се задържи , но след това започва да се надига ако ще да е 4М. Фолиото е за облепване на рекламни автомобили , бусове , трамвай , тролей итн. Как се прави тогава капак да ми е черен ??? Ами много просто - трябва да се боядиса. Притеснявате се за камъчета по бронята и капака ??!! Ами то е измислено - керамичен лак. Standox , Glasurit , DYNA продават такъв лак , но е около 180лв литъра( +разредител и втвърдител). И забравяте за проблеми по боята. Това нещо е изключително здраво и най-вероятно идва от космоса......Плюс това не ви ли дразни как завиват фолиото по крайщата и ръбчетата на детайлите , много е неугледно някак си в нищото. Ако не ми вярвате питайте някой който се занимава в тази област . Ок? Лично мнение , не убеждавам никого в горното.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...