Jump to content
Jordan Stoyanov

B18 стоков с турбо или D16 с ковани бутала с турбо

Recommended Posts

мислил съм по тоя вариант да направя междинен фланец от Al 7075 с който да закача кутия от б16 на блока д16 но скоростите ще са много къси понеже прекъсвача ми е на 7000 оборота не на 8500 както д16-ката,от там и краина скорост няма да имам ,ще почнат да ме минават ладите :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откъде може човек да си напазарува ковани бутала за D16a8 dohc . ( JE , CP ,Wiseco ) и да запази степен 8,5-9:1 ??? Аз търся от извесно време и за двувалова Д-серия ми излизат само Vitara. Китаеца не ми вдъхва доверие.А тези дето ги дават за D16z6 разреждали до безобразие! Някви съвети ????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CP-тата дават за твоя мотор 9:1 JE и много други марки са с 8,7:1 .Могат да ти ги поръчат много хора от Америка 770 $ са CP заедно с биели Eagle Rod, отделно разходите за пратката и др.Виж ТУК

Редактирано от Yordan Stoyanov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото виждам ковани бутала за D16Z6 за степен 11:1 и стокова трислойна метална гарнитура за Z6 ти дават 9,12:1. С дебели кометик гарнитури можеш да сваляш на 3 стъпки до 8,87:1.Поне на теория излиза така.ПС: Всъщност като ти е ниска степента, това е лиесния проблем.Ползваш примерно ковани бутала за Z6 с трислойна гарнитура за Z6 и пилиш блока от 212 на 210.67мм и си 8,5:1.Ако го свалиш до 209.92мм имаш 9:1 и на 209.78 имаш 9,1:1.Това е без да се смята шлайф на главата.

Редактирано от Izanagi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия CP та са за SOHC. НА DOHC главата имала по-големи камери и степента ставала към 6,7 .Поне по-запознати от мен колеги го твърдят и незнам какво да правя с тия бутала .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ползваш ковани бутала за А6 за 9:1 и свалиш блока до 211.44мм ще имаш 8,5:1 с трислойна метална гарнитура за Z6, на 210.68мм височина на блока ще имаш 9:1, на 210.55мм ще имаш 9,1:1.Бутала за A6 и Z6 се намират

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен сваляй на фрезата до там докато не опрат клапаните в буталата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 12.05.2011 г. at 19:52, Jordan Stoyanov написа:

С Greddy e-menager съм ,мисля че е добро и за двата варианта.За Б18Ц4 и да намеря от някъде кой го знае двигателя дали е стока

Няма да намериш б-серия "запазена". 100 % ще е натискан кораво и състоянието му няма да е цветущо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...