Jump to content
Jordan Stoyanov

B18 стоков с турбо или D16 с ковани бутала с турбо

Recommended Posts

Здравейте колеги,с D16Y7 съм стоков с турбо на 0,5 бара сега е 187,5 коня.Кой вариант е по добър :да сложа ковани бутала,биели,лагери и т.н. и да стане с 1,2бара 260 коня или да сложа един мотор и скорости B18 стоков с турбина.Парите идват едни и същи горе долу,конете пак около 260 са и при двата случая,Имам инжектори 410cc нови ,колекторите аз си ги правя,ECU-Greddy e-menager останалите неща.За бутала имам предвид CP и биели Crower. Кои вариант е по добър :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като ти идват на едни и същи пари кое ще избереш зависи само от целта ти. Направиш ли д16-ката и си до там, по-нагоре само с по-голяма турбина. Ако избереш б18ката имаш много повече потенциал за развитие.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Според мен с д16 с ковани бутала има много повече потенциал от б18 сток...наи малкото ,че може да си я направиш 350 -400 коня с подходяща турбина и да си караш :cool: (Това срещу сток б18 ест.)

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако питаш мен по добре си направи Д16-ката с хубави бутала и биели, добре укрепен блок и една по голяма турбинка, споко можеш да минеш и 300 коня а и тези блокове се намират под път и над път дори и да го строшиш. Я си представи че счупиш Б18-ката нее приятно от финансова гледна точка! аз съм чупил-3 "Б" серий и мога да ти кажа че боли три пъти повече от колкото да строшиш 3 "Д" серий;)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много вероятно е да страдаш заради коляновия вал на Y серията, ако решиш да продължиш с D16-ката и сложи колянов вал от D16Z6.Аз бих избрал B18-ката. Ще има въртящ момент и преди да надуе турбото, така ще можеш после да сложиш по-голямо турбо, което да надува по-късно без да ти е супер мъртва разредената кола преди буста ;). Турбото не е точно the replacement of displacement ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Турбото е Garrett gt2560R 5 000 km сам и навъртял.Целта ми е да имам 260 коня без да има проблеми по колата и двигателя ,не искам да отивам по нагоре с конете,не правя кола за състезание :)Сега със стоковия D16 започва да надува на 3 000 об. и е на 0,5 бара на 3 500 об. с тая турбина

Ако питаш мен по добре си направи Д16-ката с хубави бутала и биели, добре укрепен блок и една по голяма турбинка, споко можеш да минеш и 300 коня а и тези блокове се намират под път и над път дори и да го строшиш. Я си представи че счупиш Б18-ката нее приятно от финансова гледна точка! аз съм чупил-3 "Б" серий и мога да ти кажа че боли три пъти повече от колкото да строшиш 3 "Д" серий;)

Е това ми се върти в главата :)Забравих и другото че скоро сложих съединител метало-керамика Редактирано от kytila
9. ��ма нужда от н�колко по�та един �лед друг! Има бутон
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм за Д серията най-малкото че е по сейфти с таз карантия която си избрал,определено няма да можеш да стигнеш 260 коня и да е сейфти за б18ката/защото това е горната граница за сток карантията/Я се замисли че след 3месеца искаш 20 коня отгоре по няква пречина ти дотрябват,с б18ката нестава ама с д16ката само 0,2 нагоре и си ти ,после решаваш я да си ги върна,т.е което се опитвам да кажа е че ще имаш един резерв по всяко едно време когато ти потрябва а после си върщаш настройките :)Хем по здраво хем имаш запас.Другото което е че вече имаш основата и е къде къде по лесно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Защо не може да стигне 260 коня с тая карантия,кое спъва според тебе

Редактирано от Yordan Stoyanov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С едни ицп-та и ийгъл с тая турбина ще чукнеш 300 коня и то много сейфти.Когато мислих за Д 16 турбо съм гледал десетки подобни проекти.Едноваловия втек на хонда всеки знае, че е прекрасен мотор и за евридейка нищо не ти пречи да експериментираш с него - действай , така или иначе базата я имаш.Аз ще ти помогна за карантията - знаеш, че винаги ще ти помогна с каквото мога , още повече на теб! :D

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Д16-ката повежда класацията :)Само скоростите малко слаби ми изглеждат на Д-16ката ама се намират лесно за разлика от Б18-ка скорости :)Един специалист тука в Атина се изказа че трябва и ризи да сменям на Д серията ако слагам ковани бутала,някои знае ли нещо за това

Редактирано от kytila
9. ��ма нужда от два по�та един �лед друг! Има бутон

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не може да стигне 260 коня с тая карантия,кое спъва според тебе

не си ме разбрал колега,по точно съм пропуснал запетая,имах предвид че с б18ката няма да е сейфти ,че с нея ако я направиш 260 няма да е здрава и ще даде фира някъде.За сейфти с б18 0,6 бара 240 коня макс 250 но ще я караш и ще се чудеш кога ще ти се случи неприятна случка.ПП: Сетъпа ти за д серия е перфектен за кола която искаш да я караш на писти и по улици ,и по скоро на 1 бар ще си 260 коня с Д серията/аз на 1,4 бара бях 340 коня,но с по голяма турбина/
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...някои знае ли нещо за това

 

Няма нужда да влизаш във филма с ризите.

Само ги укрепи , както направихме няколко човека вече и си решаваш проблема:

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо да похарчиш 1200+$ и да се целиш в 260 кс с Д16-ката :)или се съобразяваш с инжекторите..Като цяло заложи на по-безопасното!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tова търся по безопасното и здравото

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ризи не са ти нужни за налягания до 1,6 макс 1,8 проверено с мойта кола,нямаше проблеми докато нереших да карам на 2.5 там не само ризата а направо цилиндъра стана дроп.Другото което е ако решиш да караш случайно на над 1,5 налягания определено ти трябва и бензин 100+ октана защото идват слаби ,затова или предварението се връща или добър бензин.Ако караш на голям надув определено ползвай MS109 ,C14.Определено не се филмирай с ризи за ниски надуви от 1,2 бара !Можеш да ги укрепиш с блок гард което е много добре за надув до 1,8.Ако ти се свидят пари може и с шпилки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега ризи не са ти нужни за налягания до 1,6 макс 1,8 проверено ...

Пълни глупости... и това го пиша без да се заяждам :) Редактирано от Founder

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кована д16-ка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Според мен Д16 е по добре да се направи колега,защото ще бъде по здрава.

Редактирано от Edelbrock

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Д16 е по евтин и по лесно изпълним вариант - това е :)А и най големия плюс точно в твоятра ситуация - д16-ката е в коша ти :lol:

Редактирано от Founder
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То по тая логика си карай Д16 без турбо и няма да има никакви проблеми и никакви допълнителни разходи.Естествено ,че Б18 е по-добре за Турбо проект,тъй като може да се стигне много по-далеч в проекта.Ами въртящия момент в ниски обороти? Ами ако решиш да наковеш буталата на Б18 и сложиш по-голяма духалка.Сега може да не искаш,но след 1 година като имаш 250 коня защо да нямаш 300++?Каквото и да коментираме Б18 си е с по-голям потенциял и доставя повече удоволствие дори да караш до 3000 об/мин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ризи не са ти нужни за налягания до 1,6 макс 1,8 проверено ...

Пълни глупости... и това го пиша без да се заяждам :)
Ачо аз говоря на колегата от собствен опит , затова казвам че няма да има проблеми с това налягане без ризи, блока си държи до към 350 400 проверено а мойта кола,но вдигне ли нагоре абсурд пръска ризи цилиндри... Ако ти си карал или някой твой познат е карал на такива налягания д16ката си и има проблем нека да напише да сподели,аз лично нямах.ППЩом сега не се заяждаш с мен ,защо си го правил преди ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да колега прав си ,както по горе обясних че е важен не само надува но и предварения и бензина който се използва затова и предложих вариянти :) Но ако всичко си е ок няма грижи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Става дума за максимум 1.2бара за кована Д16 или стоков Б18с 0,5 бара,наистина нямам намерение за повече коне в бъдеще :) не съм и толкова млад вече да мисля за коне само :)

Редактирано от Yordan Stoyanov
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стоковата В18С ще държи на 0.5, но колко и как е карана преди това и кога ще изпуши никой не знае.Затова като се прави турбо би трябвало и да се оправи карантията, ако има пари разбира се.Винаги обаче те човърка възможноста да вдигнеш налягането и проблема е налице.А колегите по-горе са прави, щом Д16-ката ти е в коша там натискай!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само за справка , че б18ц4 на сток железа и налягане до 10-12пси , с добри настройки и бензини вадят близо 300к.с.п.с. Ивчо, никога не съм се дразнил с теб целенасочено. Просто съм си давал мнението и съм те застъпвал там , където смятам, че не си бил прав :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

С Greddy e-menager съм ,мисля че е добро и за двата варианта.За Б18Ц4 и да намеря от някъде кой го знае двигателя дали е стока

Редактирано от Yordan Stoyanov
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е, че сте отзивчиви и помагате на човека

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че като голям плюс има Б18-ката пред Д16-ката заради скоростната кутия и полуоските ,по здрави ми изглеждат от тези на Д16-ката.Някои има ли мнение по този въпрос :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега за това налягаяне и коне които искаш няма да имаш грижи нито от към кутия,но от към полуоски,ако караш на писта може би ще ти правят проблем каретата но и при 2та мотора ще го срещеш това.Аз лично имам проблем с кутията до толкова че немога да превключа от 1ва на 2ра с Д серията /пробвах 2 различни кутии и все едно и също ,до 6500 ако мина нагоре немога да превключа,просто конете и НМ и идват явно в повече защото я въртя до 8500рпм и съм доста над това което искаш ти откъм коне.Върна ли буста няма проблеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не мога да разбера защо всички пренебрегват ОЕМ частите на хонда. Преди година две четох статия в американско списание, където имаше B серия извадила над 500 коня на коляновия вал със стандартни части.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето я статията http://www.hondatuningmagazine.com/tech/htup_0805_500hp_stock_block_b16a/index.htmlПредварително се извинявам за неточната информация, тъй като буталата са били подменени!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега, според мен- и без това д16ката е в коша вече,И вече е турбо. Махаш тази глава слагаш, една от витек, някой Грък много готино да ти я портне за да диша, голям всмукател и дросел, и реди железата в блока и надувай вече колкото искаш. Чисто от финансова гледна точка- Д серията, ще ти е в пъти по-евтина да я подържаш, ако се счупи нещо(скорости, полуоски, карета и т.н) пускай карантията и си свиркай :)ПоздравиП.С А, ако си намериш и една кутия от д15б с Лсд там в Гърция, си цар и господар.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какъв е кода на тая кутия която казваш ,защото я сменях скоро.свалиха ми я от д15 V-tec 115 коня 98 година модел.Може да изляза късмтлия ако се окаже същата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не колега, д15б е Jdm двигател, 130 коня е с двуфазен витек. Само тя е OEM Хонда кутия с Лсд за Д-серия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм на мнение че ако става въпрос за здравина на скоростна кутия и полуоски Б-серията е по добрия вариант.Имал съм удоволствието да карам напомпана Б-серия и не сме имали никакви ядове освен един скъсан маншон на външно каре и то от старост не от друго :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако е да сменям маншони не се плаша въпроса е да не сменям кутии като носни кърпи :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега, според мен- и без това д16ката е в коша вече,И вече е турбо. Махаш тази глава слагаш, една от витек, някой Грък много готино да ти я портне за да диша, голям всмукател и дросел, и реди железата в блока и надувай вече колкото искаш. Чисто от финансова гледна точка- Д серията, ще ти е в пъти по-евтина да я подържаш, ако се счупи нещо(скорости, полуоски, карета и т.н) пускай карантията и си свиркай :)ПоздравиП.С А, ако си намериш и една кутия от д15б с Лсд там в Гърция, си цар и господар.

За портването и аз ги портвам това е малкият проблем,клапаните им държат ли не тези глави Редактирано от Yordan Stoyanov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В чужди форуми съм срещал тема за swap на кутияот Б серия на мотор Д серия така,кутията не е проблем. :)

Редактирано от jakiro

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...