Jump to content
Wolfcry

Черно-белият сивик

Recommended Posts

Тъй като тази зима поръждясахме малко, дадох колата за цялостно изкърпване. След като ръждата се оказа доста, реших, че ще я боядисвам цялата. Изпаднаха ми пари и реших да си сбъдна мечтата - контрастна двуцветка между черно и бяло :) По принцип съм фен на дждм изчистените хонди, но не чак до толкова, че да я направя така. От друга страна не ми харесва тунингът като цяло - стъкломати, други брони итн. Като цяло запазих заводския вид на колата, с изключение на няколко промени и естествено боята. По малко и от двете :) Та, едно време я докарах от Германия така Публикувано изображение , а сега се получи това -

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

 

 

Цялостно изкърпена, намазана, китована, шприцована и боядисана. Съвсем леко са издути задните калници и бронята, защото с ниското окачване ми опираха в калниците. Предният номер е свален на гредичката на предната броня, мястото на задния е запълнено, направено е такова на задната броня и е преместен там. Стоповете са затъмнени с лак и боя в него. Фаровете са черни angel eyes с philips blue vision крушки. Спортно окачване амортисьори с тръвди пружини KW (жълто с лилаво). Джантите са RIAL, немски, 15ки. Затъмнихме и задния прозорец. Предна оригинална разпънка за сивик ег. Музика над 2000 вата. Май като цяло е това :) След ден-два, като и се проадвам, колата ще се полира и влиза пак в бокса за инсталация на пълна инжекцийка с всичките и чаркове за малко суапче от d16a6.

 

С темата си търся мнение и ви моля за такова! Благодаря предварително, дано ви хареса :)

  • Нагоре 3
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И като гледам сайта, с който уплоудвах е бъгав, не знам ще се видят ли снимките, ако някой ми препоръча работещ - ще кача пак :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло идеята ми харесва.Капака с фаровете и затъмнените стъкла стоят супер на черното.Джантите обаче ... малко по-агресивни 16-ки може би ... аз съм фен на 9J, но не мога да си намеря още за моята.Липове и прагове от 6-та генерация за да изглежда по-ниска...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пък аз като ти гледам дизайна и джантите и... олее колата кърти направо. Изключително много ми харесват черно-белите дизаини а тоя екстериор е мн готин. Ще има ли интериорни преработки и ако да ... как ще изглеждат. :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре е станала, единственото което не ми харесва е задницата. Трябваше да има повече черно и номера да си е там, където му е мястото.Лично мнение. Колата си е твоя, щом на теб така ти харесва повече, значи така е по-добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КОлега количката е станал супер поздрави!искам да те попитам колко горе-доло ти излезе всичко?...и крушките филипс на angel eyes ли са или на късите?и ти ли ги слага или така ги взе?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МНОГО е готина ! :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

красавица е станала, но ако сложиш едно задно личпе, ще стани още по-голяма красавица, защото отпред е ниска, а отзад е малко височка, но това е твоя работа..... въпрос на вкус;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е колицата брат :D. Хилади безаварийни километри :). 10000+ от мен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много :) Крушките се купуват от където ги има :) 50тина лв бяха две Н1. Точно тях избрах, защото светят най-бяло от всички такива крушки, които съм виждал. Вече година и половина съм с тях и нямам никакви проблеми. Не съм сложил ксенон, тъй като фаровете ми са китайски и някъде бях чел, че ксенона ги топи. Не знам това глупости ли са или не, но не ми се пробваше.За джантите - все пак е д15. И на мен ще ми харесва повече с по-големи джанти, но ще са много по-тежки. Само от 14ки дето минах на тия 15ки се усеща супер много. Ще сложа пълната инжекция, но надали ще се усети толкова много вдигане на мощността, така че ще си стоя с 15ки като максимум.Въпреки че съм против липове итн, мисля че наистина би било по-добре да се сложи отзад. Ще помисля :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи я видях пред блока и така зейнах в устата, направо унемях, после през целия път до нас се усмихвах, много и се искефих на колата, много добре е станала, ама много и джантите са перфектния завършек, евала, браво много ме искефи много чак ти завидях, за възможноста да си испълниш желанието RESPEKT :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Не съм сложил ксенон, тъй като фаровете ми са китайски и някъде бях чел, че ксенона ги топи. Не знам това глупости ли са или не, но не ми се пробваше... Въпреки че съм против липове итн, мисля че наистина би било по-добре да се сложи отзад. Ще помисля :)

Аз съм със същите фарове , няма да се стопят, ксенона грее по-малко от обикновените крушки.Дори фаровете с лупи светят супер с ксенон.И аз съм против "тунинг" броните от стъклопласт, но ако погледнеш темата за JDM-ките, ще видиш че всички са с липове.Праговете от 6-та генерация много отварят петичките.
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

...на мен също много ми хареасва ,но и аз както някой колеги ми се струва,че може да се сложи некое липче на задницата малко черничко да се пооцвети :P

Редактирано от Еди Ведър

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата ти заминава на десктопа на компютъра ми със или без твое съгласие,колега.:ppp

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

станала е трепач :w00t:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страшна се е получила комбинацията :ph34r: Няма какво да добавя колегите са написали всичко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки има право на лош вкус! В случая може би аз, може би вие............ тема за размисъл.Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво колега,много добре си я направил. На мен така си ми харесва. Само както казват колегите едно липче и че е трепач.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер добре се е получила, всичко и стои перфектно в тази комбинация, да те радва много километри, и с пълната инжекция да харчи все по-ефективно бензина ;) п.п. Много кефи количката, и не бих се обидил, ако качиш още много снимки на красавицата!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега станала е много много яко:) брони ще и слагаш ли? защото само това и липсва:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

На мен колата ми харесва само едни 16ки джанти и стпопове от тия диодните и си ти ;)

Редактирано от west bam

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре се е получила колега ,да те радва много километри!Само защо сте пропуснали чистачките да ги боядисате :)?? Веднага да се поправите ,че ми развалят картинката ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

 

Много приятна за гледане е станала колицата!И аз мразя претрупания туниннг,но едни липчета и семпли прагове много отварят колата и ако сега е хубава,бъди сигурен че след това ще е много по-хубава! Със здраве да си я караш колега!Между другото ако живееш в Пловдив обадими се да я видя по от близо ако имаш време? 0888 657 032! Тодор....поздрави!!! Редактирано от atoma

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотна е станала колега, и това са идеалните джанти за нея! Това е една от първите 5 EG-та в БГ по красота!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, Тоше-Рико, не можеш да ми познаеш колата :) :) Аз съм Дидо, русия, едричкия, с танкиста сме дружки. Видяхме се в поликлиниката скоро и до Мориц се виждаме постоянно :) С оная яката дългокрака кака дето сме се заедно :)За джантите и липовете - загледайте се колко е ниска колата - в момента едва се кара! Дори в гаража си вече не мога да я прибера. Ако сложа и липове - умирам :) А и съм д15 се пак, 15ките идват тежки, какво остава за 16ки. А и в момента отпред опират в калниците при завой, не мога да си позволя по-голяма джанта. А все пак искам и висока гума, въпреки че не стои красиво, с ниска гума в първата дупка.. не мерси :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе колега имаше ли някви проблеми в кат със смяната на талона

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, колата наистина ми напълни душата! Благодаря ти! Отива и на моя десктоп, пък ще прощаваш, ако има нещо.. ;) Освен инжекцията, под капака ще има ли още модификации? /не съм запозната дали до момента има някакви../ Хайде, поздрави и от мен и най-искрено ти пожелавам още дълго да те радва! /мен поне ще ме държи доста време ;)/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, Тоше-Рико, не можеш да ми познаеш колата :) :) Аз съм Дидо, русия, едричкия, с танкиста сме дружки. Видяхме се в поликлиниката скоро и до Мориц се виждаме постоянно :) С оная яката дългокрака кака дето сме се заедно :)За джантите и липовете - загледайте се колко е ниска колата - в момента едва се кара! Дори в гаража си вече не мога да я прибера. Ако сложа и липове - умирам :) А и съм д15 се пак, 15ките идват тежки, какво остава за 16ки. А и в момента отпред опират в калниците при завой, не мога да си позволя по-голяма джанта. А все пак искам и висока гума, въпреки че не стои красиво, с ниска гума в първата дупка.. не мерси :)

Джантите са перфектни 16ки, не ти трябват надявам се да не я развалиш с брони и прагове, добре ти се е получила количката ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:worthy::worthy: :worthy: Евалата колега няма по красива 5генерация в БГ поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искрено благодаря на всички и няма никакъв проблем всеки да прави каквото си иска със снимките. Скоро ще кача нови, като излезе колата от бокса.Все още не съм ходил в КАТ да я регистрирам, тия дни ще отида. Имам познати полицаи, които не искат да си слагат главата и да ми помогнат, но успяха да ме наплашат. По техни думи ще си имам големи проблеми в КАТ, дано не се прави :(Под капака колицата си е абсолютно сток. Сега след малкото суапче (ако може да се нарече така :) ) ми остава само една витекова глава да сложа, за да постигна d15b, което си е чудно :) Но главата ще е по-нататък, тъй като с нея идва и смяната на съединител и спирачки, а пари няма :)Нищо по външния вид на колата няма да се пипа повече, освен евентуално нещо мъничко на задната броня, но евентуално. След инжекциона се поспирам да и се нарадвам. По-нататък ще правя салона най-вероятно бял и главичка под капака :)Между другото ако някой има някакво инфо за КАТ, моля да сподели. Бях пуснал тема преди седмица-две, но никой нищо не каза. В някакъв форум четох за преди 2 години в София, че искали снимки на колата, платени данъци и пр. В КАТ Пловдив ми казаха, че снимки не искали, данък не било задължително все още ама да съм си го бил платил. Казаха ми - документите, парички и на канала! Баси информацията :) Страх ме е, че нямам катализатор, че колата е доста шумна, че са ми черни стоповете и подобни неща. Мерси предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата LiL DoGще може да ти даде най-точна информация, защото трябва да е минал през тази процедура. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колицата радва...... много добре е станала .Поздрави !!! :) :) :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

супер е станала

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Допитай се до някоя кола на дистрибутор или някоя друга подобна нашарена. До колкото знам на колата се правят снимки и те се заверяват. После са ти неразделна част от документите на колата. В КАТ ще ти кажат какво и как. Колицата изглежда добре иначе. Успех по-натам :cool:

Редактирано от barsi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото аз знам колата документите и на канала. Тук във Варна е 32лв смяната на талона един познат я прави тази процедура. А това със снимките мисля че е когато има рисунки по колата т.е. повече от два цвята.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и мен това ми казват от КАТ, ама надали.. най-много ме притесняват гърнетата, че май ще трябва да ги сменя заради регистрацията, че е много шумна колата. И данък не знам ще ми искат ли, че не съм го плащал две години, а сега нямам излишни пари. Два пъти ходих на крака в кат да ми кажат какво точно искат - паричките и колата тука беше най-изчерпателния отговор, който получих...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той данъка на тази кола за 2 години трябва да е около 40-80 лв за 2те години общо :). Иначе колата е уникална даже може да дадеш направо един линк от където да се свалят всички снимка на куп, ама и го поснимай малко Сивика ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-после запали с новия инжекцион :) Работи перфектно и наистина се усеща разлика във вървенето, което не очаквах. Ще се доработи още това-онова и пускам снимки :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакам снимките с нетърпение. И с един бял салон колицата ще стане направо убиец.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...