Jump to content
cool24

Неприятно скърцане от пред

Recommended Posts

Всичко започна вчера и се чуваше леко, помислих, че е ремъка на хидравликата, понеже се чува само като завия волана на ляво или на дясно, но после като угасих и пак скърцаше и почна да се усилва и ми е адски неприятно вече... Днес щях да я вдигам да я гледам, но валеше цял ден дъжд и нямаше как :angry: На какво може да се дължи това скърцане? Цял ден карам на мокро и не се оправи от влагата. Някой тампон, амортисьор, втулка? Преди няколко дена я вдигахме на стенд и всичко беше нормално. Благодаря на всички отзовали се!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е от тампоните.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горните шарнири,как са....!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е тампона на стабилизиращата щанга. (тоя към купето големя)Там движението е ротационно и при всяка промяна положението на щангата спрямо тампона скръц-скръц. Поне при мен като ги смених и почна :) Незнам какво е решението само не си мисли да мажеш с масло, че не им влияе никак добре :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пф имам същия проблем от днес на предно дясно колело, и не някакво лекичко скърцане ми го чувам дори на пусната музика. Казаха ми че е от втулките на носачите, и не било проблем само щяло да млъкне или пък не, ма нямало какво да направя :angry: Дори като ида на калника и го натискам надолу пак скърца!

Редактирано от K1NG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

но после като угасих и пак скърцаше и почна да се усилва и ми е адски неприятно вече... Днес щях да я вдигам да я гледам, но валеше цял ден дъжд и нямаше как :angry: На какво може да се дължи това скърцане?

Не знам дали и при хонда е така, но при повечето коли, това е сигурен признак за пресъхнал долен шарнир ..Ако няма още износване, работата се оправя със сваляне на маншона и гресиране ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем , като завъртя гумата на някъде и ужасно скърцане ,оказа се долен шарнир. Все пак отиди на майстор , да ти каже със сигурност.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги благодаря ви за бързите отговори! Ще погледна и тези точки! K1NG абсолютно въщата работа е и при мен :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шарнир и при мен беше скърцането

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да не би да ти свири акустичния датчик за смяна на накладките?това е една ламаринка монтирана на вътрешната накладка, когато накладката се износи почва да скърца и това ти подсказва че накладкитие са за смяна.аз на моите ги махнах, защото почва да скърца от рано и ме дразни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами мишо не е от там защото не скърца само като натисна спирачка... Днес сутринта пак се чуваше, но по слабо, а сега като се прибирах от работа почти не се чуваше. Много ме е яд, че съм по цял ден на работа и не мога да се погрижа за нея :( С пежото се държах доста мърляшки относно окачването, но съм си казал, че с хондата няма да е така и в момента ми е много - кофти :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то това не скърца като натиснеш спирачка. скърца си постоянно, или от време на време, особено като завъртиш волана на някъде. точно както си го описал.просто си виж накладките дали не са поизносени.и аз първия път така се шашнах с това скърцане, защото не знаех от къде е.може при теб и друго да е, просто давам идея.

Редактирано от мишо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега при мене беше долен шарнир.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Долните шарнири първо почват да скърцат и след известно време почват да чукат по дупките! Убеден съм че е долен шарнир...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сутринта съвсем леко прискърца, сега като се прибирах абсолютно скърцането изчезна :angry: Сега как да разбера какво е скърцало :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята не скърца от днес, не съм я карал един ден само, но днес като тръгнах на път с нея за 30+ км не е изскърцала един път !?!?!??!?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...