Jump to content
FALKON

смяна на ремак и ролки

Recommended Posts

Здравеите може ли да задам едно вапросче.След като ми смениха ремаците и ролките се появи странно виене.Проверих от каде е и ми се струва че е от алтернатора но ремъка не е пренатегнат.Та мисалта ми е дали някои е имал подобен проблем след смяна на консомативи.А забравих карам CIVIC-D16Y2 Англичанка.Мерси предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откачи ремъка на алтернатора и виж дали пак се чува виенето...п.п.Ако е пренатегнат ангренажа,също е възможно да се появи виене!

Редактирано от hondajapan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами може да ти вие ремъка защото е нов(докато се намести),защото може да е калпав,аз лично бях случил на такъв mitsoboshi ,сега съм със gates и няма проблем,другото бяха ми изхвърлили на единия оптегач пружинката на другия опотегач липсваше едно болтче.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и от новата ролка да вие.И колко си сигурен че не пренатегнат ремака ти ли го сменя или маистор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверих от каде е и ми се струва че е от алтернатора но ремъка не е пренатегнат.

Ако ти е хлабав ремъка на динамото, може и да е от него, но не е виене, а по скоро свирене и най силно се появява сутрин при студен старт ..А ако е наистина виене, е това което ти каза колегата- пренатегнат ангренаж ..Ако е това, вземай веднага мерки, докато не е отишла ролката .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за мненията,а как мога да проверя дали е пренатегнат ангренажа?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Връщаш се при майстора и му казваш какъв е проблема! :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре не се връщай,щом като си бил вече там и не ти е свършил работа доволно. И моя като го смениха имаше разлика, едно леко виене.Понеже чаках да млъкне 6 месеца,вече беше късно за рекламации и го разкачих сам.Да ама не можах да го опъна ремъка слад това.Следва въже,теглене и здравейте майстори.И срещу още 50 лв. видях как се обтяга ангр. ремък.Лошото беше че го зацепиха 1зъб в грешна посока,рекламация друг грешен зъб в другата посока,много въртене на делкото да се центрова от там и накрая пак сам го разкачих,зацепих по белезите ,върнах делкото в първоначално положение и оооо кеф ,колата ми пак лети. Моето заключение-дори и да ти е обтегнат коректно ангренажа,само заради смяната на частите може да има някакъв допълнителен звук,но минимален.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимаш едно шише 0.5л от минерална вода, дупчиш му капачката, пълниш го с вода и намокряш ремъка на алтернатора или който там се съмняваш от външните ремъци, че шуми и е пренатегнат. Не говоря за ангренажния ремък!Внимателно мокри ремъка, а не алтернатора.Ако е пренатегнат, когато е мокър няма да чуваш звука, който описваш и с изсъхването ще почнеш да го чуваш.Дано съм ти помогнал.УСПЕХИ!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...