Jump to content
Stamenov

Del Sol 4x4 ?

Recommended Posts

Колеги питал съм се много пъти дали е възможно колата ми да стане 4х4, защото има сивик 5 ген 4х4, от там изхождам с виждането че можеби може да се направи и на дел сол понеже откам окачване са сходни, макар че говоря за сивик 5 но седан, нека всеки който знае нещо по въпроса да даде мнение и съвет, става въпрос дали може да се направи с не чак толкова големи усилия, хабене на нерви и много пари, дали има някаква облекчене процедура, защото иначе което не става с пари става с много пари, всичко е възможно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сашко сивика е с Д-серия мотор а твоята е с Б.Доколкото знам има някакви варианти с части от ЦР-В но финансовата част е дебела.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

възможно е разбирасе.... в България незнам дали до сега е правено, но за напред знам че ще има със сигурност:)...... всичко опира до парите.... има много игра, но и много пари ще летят........:)но рано или късно ще ти прави кефа едни хубави барове:):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кефа цена няма,така че има ли ресурс.............. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм чувал за вариант с ползване на части от ЦРВ, но се надявам някой да има идея как точно се прави какво трябва да се смени, то ясно че кардан трябва, задне мост, а предния диференциал как ще предава назад ще трябва и той да се сменя, по окачването отзад какво ще трябва да се промени.Наистина имам много голям мерак за 4х4, нали към момента не толкова, понеже на колата и предстой лек турбо ъпгрейд до към 230 коня примерно нещо такова, защото ми е ежедневна кола и нямам друга за сега, но живот и здраве и да има работа, като си взема втора кола, на дел сола вече ще му предстоят извращения и тогава вече много сериозно ще се мисли за 4х4 защото може да се гонят мощости над 400, че знам ли кво ще ми е на акъла тогава може и повече и само на предно такава мощност.... аз нямам за цел да правя кола за драг а за кеф и ако успея да я направя 4х4 кефа ще е доста по голям отколкото само на предно.И така нека всеки сподели каквото знае по въпроса, може би темата ще е полезна и на други освен мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре си купи субару(ауди,митсубиши),предполагам значително по-евтино ще ти излезе.Ще правиш кола от-до ,когато има готови фабрично турбинирани 4х4 които с тези пари (10к и нагоре) ще даде по-добри резултати.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колегата е прав, купи си готов автомобил.Разхода за правенето на 4х4 е супер скъпо удоволствие, около20000лв.Прави си сметка!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човека му се кара Хонда щар по щар и със сигурност знае че Скубита и Евота има на пазара.За какво да турбинира няма ли да питате щом има готови такива. !!! Колега влез в профила на paradox-a , там има линк към проекта му 4x4 Сивик.За B16/18 ползваш кутия с раздатка и кардана от CR-V 96-00.Задния диф от Сивик RTSI заедно с шенкелите,Резервоара мисля се мести или се ползва друг.....Това е моята мижава информация !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ама какво правим като надхвърлим 280 коня? Това задно как да се упгрейдне че да недава фира нон стоп ? То хубаво ще го направи ама няма как да го подсили че да е здраво ,хубаво е да се направи ама не и да се помпи че ще му пебелее косата.Има врътка със заден мост от бмв Е 30 и е правено ,не в БГ рзбира се,но е голям филма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами професоре ако си в час как се прави да държи му кажи на човека :dry: Колко коли в тоя форум са над 200 коня :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами той колегата иска да скача на 400+ доклокото видях затова и така казах че 4х4 до към тия коне после дроп,даже и токова ме съмнаява да държи ,ще хване 2 3 старта и после ще се счупи ,има едно джипче црв то е около 300те коня,държи,но не се тръгва от големи рпм ,пък както знаем то там става фирата като я напънеш на старта :dry: ПП Аз бих го посъветвал да не се филмира толкова или ако токкова настоява да се разрови из нета има инфо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами той колегата иска да скача на 400+ доклокото видях затова и така казах че 4х4 до към тия коне после дроп,даже и токова ме съмнаява да държи ,ще хване 2 3 старта и после ще се счупи ,има едно джипче црв то е около 300те коня,държи,но не се тръгва от големи рпм ,пък както знаем то там става фирата като я напънеш на старта :dry: ПП Аз бих го посъветвал да не се филмира толкова или ако токкова настоява да се разрови из нета има инфо

Не е на дневен ред, но вероятно ще му дойде времето и на това, тогава вече ще се ровим много защото ясно че филма е голям, но това няма да ме спре, ни най-малко аз като не съм във филма и не ми е на кеф, за това и минавам на турбо конверсия, и затова и казвам че сигурно догодина ще се гонят по-големи кончета... Но за сега да осъшествим турбо проекта, да изкарам лятото така, по напред квото ми дойде на акъла.А варианти с части от S2000? Има ли някви такива варианти?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам има само дето ще ти излезе по скъпо отколкото да си купиш С2000, варианти много има може с заден мост от омега ... в смисъл ако ти можеш и/или имаш подходящия екип от кадърни механици и читава база. Всичко е въпрос на това колко си готов да дадеш и колко ще се пвсува преди и след като стане 4х4 :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...