Jump to content
Ekzotik

Сивик 6

Recommended Posts

Предстои ми да закупя джанти 16/50/205 ет 35 като хондата ми е сивик 6 с завоското окачване. Има ли вероятност да ми опират при пълен ляв/десен,ще стърчат извън калниците и при натоварени 5 човека в калата,като мина през някоя дупка,да не стане грозна картинка...... Ако някои е карал с такива джанти нека сподели :) Поздрави на Всички!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такива джанти няма, май питаш за гумите :( .Карал съм с 55 отзад и ми опира в калниците, с това мога да ти помогна, иначе за широчината няма проблем, аз съм сега с 205 и всичко е ок, единствената разлика е че са мойте са на 45, но има доста разстояние до калника.Поздраяви дано малко да съм те оринтирал.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Значи ако си сложа 16-ските с гума на 50 ще ми опира в калниците така ли? Редактирано от atoma
8. �е цитирайте човека, който е непо�ред�твено преди ва� в �пи�ъка � мнени�.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз смятам че на 50 няма да опира, но това аз какво мисля и кое е правилното и вярното, пробабли има разминаване, вадя си извода от там че като си погледан разстоението между задния калник и гумата може и на 60 да стане, но това може да е заблуждаващо, добре де има сумати и хора къде са с 16" те нещо няма ли да кажат? Знам че и гуми на 215 за предни не стават с ет на джантата 35 и 7j :( стърже мъжката. Няма ли кой във Варна да ти хелпне за малко да смениш да провериш, виж драсни във форума на БМВ, те там малките има са 16" :( предполагам ще намериш някой колега да ти даде за малко някоя джанта (двойка) да покараш да видиш как е :(.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Да разбирам ли че ти си карал със 16 на 55 отзад или това е ставало дума за 15??? Редактирано от kytila
8. �е цитирайте човека, който е непо�ред�твено преди ва� в �пи�ъка � мнени�. Има бутон

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 дена сложих моите. Джанти 16", 7.5J, ЕТ37 с гуми 205/45/16. Като гледам колко място остава до калника, ще влезе и гума с височина 50, и то без да се притесняваш че ще опре някаде, НО! твоите джанти са малко по-изнесени навън (ЕТ35), така че проблем може и да има. Не знам дали това ще ти помогне, но все пак е нещо ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Мерси колега все е някаква насока,а с колко ти влиза по навътре джантата ??? Редактирано от atoma
8. �е цитирайте човека, който е непо�ред�твено преди ва� в �пи�ъка � мнени�.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мии, не знам как мога да го измеря точно, ако искаш ще снимам с телефона предните и задните за да добиеш представа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мии, не знам как мога да го измеря точно, ако искаш ще снимам с телефона предните и задните за да добиеш представа.

Ако не те затруднява Колега ще съм мн благодарен!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам за забавянето, не съм се прибирал от 2 дена. Ето разгледай:

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма да имаш проблем с този размер гуми и заводско окачване. На мен 205/45/17 не ми опират никъде а са с 5мм по-голям диаметър от избраните от теб. Все пак виж само офсета на джантите как ще ти дойде за да се подсигуриш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:unsure: Редактирано от Dragi4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А Колегите от Варна могат ли да ме насочат от къде мога да си взема шпилки за джантите? Трябват ми с 5 мм по дълги.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така колеги въпроса вече е ясен! Наложих джантите влязаха паснаха не опираха никаде единственото е,че джанта на 7,5дж и ет 35 не пасва на Сивик 6 :) Стърчаха от калниците 2см!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си че ЕТ-то е 35, щото аз карам с ет13 и ми стърчат толкова, или айде малко повече може да е.

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

Редактирано от rulemaker
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

........

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странна работа, на тия ЕТ-то им е 13. Да не си с някакви фланци.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мене ми се струва че петата генерация има по-дълбок калник. Преди време продадох старите си джанти с ЕТ15, 7J , на един пич с пета генерация и стояха доста по-навътре отколкото на 6-та.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А със какво ет трябва да са джантите на 7 дж за да не излизат от калниците????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук купето е със 7,5 и ЕТ35 или ЕТ38, не помня точно (разликата между 35 и 38 е 3мм така че не мисля, че е от значение) и не стърчат изобщо.

Публикувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А стига бе :) Аз вчера слагах 7,5дж на 35 ет така пишеше на джантата лично погеднах и стърчаха от калниците.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дилемата ми е решена. Взех си 15 на 6,5ДЖ ет35 с гуми 195/50/15 :) мн добре паснаха. Даже ако някои каже как се качват снимки мода да кача няколко.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ето ги джантетата :) кажете по едно мнение ;)http://tinypic.com/view.php?pic=27xqavl&s=7http://tinypic.com/view.php?pic=2mnncw2&s=7http://tinypic.com/view.php?pic=2enwbkm&s=7

Редактирано от Ekzotik

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита придобивка!Много добре се е получило, лично на мен много ми допадат!!! Дано и теб те радват дълго :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита придобивка!Много добре се е получило, лично на мен много ми допадат!!! Дано и теб те радват дълго :)

Дай Боже :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей чак аз се зарадвах като си намери джанти, браво - много са готини и това е хубаво,че нямамш проблеми с размера.Остана да почерпиш. Ако ми омръзнат мойте 16" може си ги разменим за по 1 сезон :tooth: .п.п Да не е някой пак да ми изтрие мнението,че не било по темата, ще кажа че и да беше си взел 16 на 50 нямаше да е фатално, но така е по -добре, избрал си правилния вариант, има един фактор, който се нарича пътища в булгария.15" е златната среда по мойто мнение, за нормален градски автомобил :).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...