Jump to content
K1r1L

Задни амортисьори не искат да се развият.

Recommended Posts

Някои ако се е сблъсквал с подобен проблем задните амортисьори са като запелкли някои преди мен ги е мъчил и ги е усрал...За 5 ген Вти ако има значение.

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не можеш да махнеш капачката, която държи пружината или не можеш да ги развиеш от носача ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Капачката немога да махна която държи пружината ;( заоблили са шестограмчето което е контра и гаиката сякаш е като лепена ...има като калчища вътре или нещо такова .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се сблъсках със същия проблем. Единия вариант е да нагрееш до червено с оксижен примерно, и да набиеш по - голям шестограм. Другия вариант е да режеш гайката с флекса и после ( понеже пак няма да се развие ) със секач сваляш парчетата останали от гайката. При втория вариант задължително ще ти трябва стругар. Важно е да знаеш, че ако ще режес с флекса, режеш гайката само от едната страна, за да може да се направи резба после. Стругаря така ми каза резнеш ли от двете страни - няма правене. Стараеш се да засегнеш резбата колкото се може по - малко. Под гайката има някаква пласмаса или лепило, незнам затова е мн трудно да се развие. успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми и аз имах подобен проблем само дето при мене се чупеха шестограмите и се наложи да режа гаиката ама на мене неми трябваха амортисиорите щото си сменях цялото окачване ;) и като отрязах гаиката и кво да видя всичко орафано от ръжда чак и втулките че си правих втулки на стругар :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А има ли място за малък флекс? Всмисъл да изпилиш шестограма, да го направиш квадрат(че по-лесно)и да го хванеш с гаечен ключ ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да набиеш еврейска звезда,вместо шестограм;)Другия вариант е да завариш някой болт...

Редактирано от hondajapan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гаиката ми е за ключ (ЗаднатА)16, предната за 14 ? Нормално ли е това 10 х 1.25.

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, нормално е. Резбата е си е 1.25, всичко си ти е нормално, просто годините са си години и тази гайка е като заварена. Аз сменях 2 задни пружини, едната се разви след нагряване до червено с оксижен и рязко охлаждане. Докато нагряваш стапяш и това вещество ( мисля че е лепило) под гайката. Нагряваш, заливаш със студена вода и опитваш да развиеш. За мен това е начина без да режеш. Но при мен на единия амортисьор не се получи така и се наложи да режа гайката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другия вариант е да завариш някой болт...

При така запекла резба това е решението.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвай при гумаджия. на тласаци.аз така развих на 1 пасат.трябваше и да помогна малко с клещите в горния край на стеблото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата от горния пост  е прав. С гайковерт ще се развие гайката. Ако все пак трябва малко помощ с трьбен ключ хвани контра за горната  част на стеблото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах съшия проблем развих гаиката като хванах стержена с клещи тип гарги като на стержена подложих парче гума за да не го надера и развих.Ако не стане така пак с клещите и на гаиковерт нно трябва да се със силен тласък.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НИщо непомогна освен (флекса и маисторско рязане) после нови гаики ,защото и двата аморт. бяха побългарени.Вече всичко е готово мерси за съветите колеги ! :)(като цяло смених почти всички болтове с нови якостни по задното окачване ..Доста се счупиха от ... годинките и НЕкомпетентно стягане. :)

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...