Jump to content
Guest Pepe

Проблем с климатика?

Recommended Posts

Guest Policman
Отговорено (Редактирано)

прав си за високите обороти - произвежда повече студ. Аз като ми поставиха климатика на връщане към Пловдив около Ст. Гъзора дадох доста форца и познайте кво стана..... ;)  - от желюзите изведнъж взе да излиза пара (помислих в началото че е пушек и спрях), след това захвърчаха яко снежинки...........абе напрао Коледа дойде ;)  ;)  ;) Звъннах веднага на майстора, че нещо ноо лошо става,  а той си измря от смях - вика напраил си го като на хладилник камерата, затова - карай много е добре, няма са плашиш ;)

<{POST_SNAPBACK}>

;) Ей баце много си готин ;) Утре надявам се и моят Сивик да задуха хладно,че се опекох ей ;) ;) Редактирано от Policman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest zmeq

айде и като го сложиш да се похвалиш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest vtec
Отговорено (Редактирано)

Преди две години моя климатик взе да охлажда на 3 и 4.Отидох до IMPAS 56(Пловдив,близо до гребната база,има ги и в София) и ми казаха че фреона ми е малко като количество.Направиха профилактика и допълниха количеството фреон-сега е перфектен. :lol:Според мен има логика да се пуска до 3000 и след това да няма грижи при вече пуснат климатик ако ще и на 7000 оборота.Все пак той е направен да работи независимо от оборотите-до сега съм нямал грижи от каране на климатик на високи обороти-ее даа бута конете,ама не може к....до края и душата в рая.Искам да ви споделя от видяното при майсторите:Външния радиатор на климатика се почиства от време на време с нормална струя вода от натрупалия се прах по него и леко се изправят много кривите от мухи и други мизерии ламелчета.За филлтъра е ясно.Може да се разглоби и самата перка на вентилатора един път на 5-6 години ,защото и в нея влизат мизериики.Преглежда се и количеството на фреон при съмнения в добрата му работа.Накрая ми каза така:Ако имаш възможност,като спреш колата,спри климатика от копчето и тогава загаси мотора на колата.При тръгване на нагрят автомобил-тръгваш на мах.отворени прозорци да излезе топлия въздух за 2-3минутки и тогава го включваш(и без това е изключен от предишната процедура) Зимата го включваш да поработи за около 5мин един,два пъти месечно за да запазиш компресораДано ви е било полезно. :lol::lol:

Редактирано от vtec

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя прави същото.Като го вкл. и колата направо се секва, но иначе охлажда добре

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз реших да се разровя зад жабката въпреки ,че климатика ми работи чудесно.Отворих въпросното капаче и в продължение на час чистих и вадих насъбралите се боклуци ,които бяха доста като колчество и разнообразие от микрофлора :) .След махането им избърсах всичко с парцал(труден момент поради процепа ,който е колкото да се мушне филтър) и сега вече не мирише на гъби и какво ли още не :):tooth::thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този Владо майстор за климатици ли е? че и моят като се пусне, се тресе колата и много намаля мощността. Въобще не може да се изпреварва. Явно трябва да се погледне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...