Jump to content
Ivo Myankov

Много ли и идват 205 50 15 на Сивик 5та

Recommended Posts

Потърсих с търсачката, но поне не открих нищо. Та колата е Сивик хетч 5та ген. 95г. Д15б2 + MPFI. Сложих 195 50 15 отпред и 205 50 15 отзад. Май поопира в калника като друсне някъде ( но за сега 2 пъти се случи да чуя леко жулване ).Въпросите са:Откъм разход ще се усети ли разлика и с колко приблизително, като се има в предвид, че зимата съм с 165 60 13. Много ли се тормози колата с тия размери в момента или да си карам смело ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

карай смело.аз съм с 225/45/17.разхода малко скача ама...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно проблема е в ЕТ-то на джантите, не в размера на гумите, знаеш ли колко е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диаметъра на 205/50 е по-голям от този на 195/50 с 10мм. Ако поддържаш гумите добре напомпани (не прекалено) ще си ок от към разход. Защо не пуснеш една две снимки да видим как стои с 205 отзад :D ? Не че не сме виждали ама любопитство :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм сложил на црх-а 195/55/15 и като седне някои до мене почва да опира отзат в калниците има некакви гумени лаиснички на веждите,ама в по големи вдлапки иначе с по високите гуми вози по добре

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като колегата по-горе и аз мисля, че ширината и ЕТ-то на джантата са от значение :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забелязах, че това присуркване го има само от лявата страна и погледнах. от ляво имам 2 пръста разстояние от гумата до калника, а в дясната 3. Това от какво може да е. Ще го направя това сравнение още 2-3 пъти да не се окаже, че е от някакъв лек наклон. То уж няма наклон, но за по-сигурно, а и веднъж не е сурнало в дясно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни,да не е скъсана пружината на амортесьора....:(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж колко J са ти джантите . Аз съм с гуми 205/50/15 (предни) и 195/50/15 (задни ) и не опира .Джантите са 15' ET35 , 7J. На един колега джантите са 7,5 J с такива гуми и при неравности опира. Виж може да е от това :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с 205/55/16 със спортни амортисьори.. и понижаващи прожинини..гумата съвсем леко влиза в калника и при наличието на пасажери отзад жули стабилно, но малко си поиграх с Ъглошлайфа и смалих от ръба на калника.. стана на полувината..вече нямам проблеми а и не се личи дето съм го рязал..забравих да кажа че джантите са 7J - ET30

Редактирано от Japan_PoweR

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...