Jump to content
Street-warrioR

Олекотени джанти и гуми!?

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Автърмаркет джанти леки (вид хубав) но лесно чупими до колкото оригиналните от различни видове коли малко по тежки (по грознички) но доста по здрави ... Като се замисля сега вече не са толкова скъпи джантите примерно ОЗ-тата суперлагера , ултралагера (един от 2та вида беше точно 5 кг ) , грантуризмо се намират за около 500-600 лв комплекта но само като ги погледна тези джанти трябва само на писта да се ползват не вярвам да издаржат много време на нашите пътища ... аз карах реплика на Volk и беше доста лека около джанта с гума бяха 11 кг говорим джанта 15"6j - гума 185/60/15 само джантата мисля че беше около 6 кг ето я и джантата дано можете да видите снимката. Бяха с 2 размера 4х100/114,3 и ги продадох с 4 нови гуми за 390 лв , тъкаче който търси намира !!!

Редактирано от Civic 6 gen

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Лека и здрава джанта имат ауди http://bazar.bg/pics/477/4771586614.jpg има ги и 4х100

Колега, прав си че са леки но не си прав че има 4x100 такава джанта.Слага се на А3-ка само и й казват телефонна шайба.5x100 са й отворите обаче - проучено, защото на полото мисля да минавам на такива полирани:)/>/>/>Под 6кг тежи , но ще бъдат проверени като ги купя и може да пиша тук ако ви интересува.
Масата на тези джанти е точно 4.9кг лично съм ги мерил! Прелюд е прав 5х100 са само и са произведени в Унгария Редактирано от kembo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5.5 или 5.7 вие ги изкарахте легендарни тея телефонни шайби

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо леко и сравнително лесно за намиране 4х114.3 ? - за 15" говоря ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5.5 или 5.7 вие ги изкарахте легендарни тея телефонни шайби

Купих комплект такива шайби и ми седят в гаража, ще ги премеря тези дни да видим колко са точно.Иначе са два вида - различават се в ширината. Едните са 6 инча, другите са 6.5 инча.Та може затова да излизат различно тегло.Аз умишлено си взех 6-ците:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

моите са racing hart и едната тежи 5 килца 14-кина мен ми е по интересно коя гума е по лека от обичайното и изобщо някаква таблиЦа някъде за гуми?

Редактирано от cool24

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой да знае 13" леки и поне 6 инча широки, че нещо се затруднявам с търсенето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Телефоните шайби на Ауди А3 с ширина 6 инча ги премерих с мен на кантара за минимизиране на грешката - точно 5.8кг са с капачките:)

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама ми трябват 13", ще трябва да си търса от икономик щом са най леките 13.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама ми трябват 13", ще трябва да си търса от икономик щом са най леките 13.

13x6 4x100 BBS Mahle/Alleycat - 5.5kg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не отварям нова тема , някои има ли прадстава колко тежът 17" от ЕП3 Таип Р . :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо леко и сравнително лесно за намиране 4х114.3 ? - за 15" говоря ?

BSA 303 - 15" - 5.9kg броя. Има ги по 100тина лв бройката, нови. Преди срещах и втора употреба на прилични цени. Даже ми беше трудно да намеря 4х100, всичко беше 4х друго. Реплика на Enkei RPF1 са Редактирано от Denz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не отварям нова тема , някои има ли прадстава колко тежът 17" от ЕП3 Таип Р . :rolleyes:/>

около 8,5-8,8 кг прясно теглени :)
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо леко и сравнително лесно за намиране 4х114.3 ? - за 15" говоря ?

BSA 303 - 15" - 5.9kg броя. Има ги по 100тина лв бройката, нови. Преди срещах и втора употреба на прилични цени. Даже ми беше трудно да намеря 4х100, всичко беше 4х друго. Реплика на Enkei RPF1 са
Каде ги бе тея БСА-303 нови по 100лв и втора употреба на прилични цени ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е малко е послъгал с цената колегата. Преди време бях ги пуснали на промоция и бяха по 140лв бройката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://prikachi.com/...05/6818805Z.jpg 14ка 5.5 дж. 5.2кг оригинална от някаква стара Ланчия (4х98) но дрелката игра и вече е 4х100 Публикувано изображение мисля че е магнезиева.само да отбележа,че желязна джанта същите размери тежи 7.250 кг.2 кила разлика Публикувано изображение Редактирано от d16killer

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е малко е послъгал с цената колегата. Преди време бях ги пуснали на промоция и бяха по 140лв бройката.

 

Има ги и сега и са по 115 лв/бр.! Ето тук... Аз мислех да си взема ,но избрах модел 348 (доста отдавна вече),който тежи малко повече..... Публикувано изображение А и рядко има 4х100 от тях. Редактирано от JK_HONDA
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

13 цола на марката EXIP НА 6J тежи точно 5кг преди малко я мерих мисля че се слагат на фолцваген 2-ка гти

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доскоро на Е30та карах такива, дадоха ми ги назаем да карам с тях бяха 14-ки доста леки адски леки, ми за колегата на горния етаж в темата пояснявам, че просто давам предложение тези джанти не са 2-3 бройки та да не могат да се намерят

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такива джанти с размер 15 вървят около 1000лв на старо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://prodavalnik.com/prodavam-dzhanti-beli-team-dynamics-15-5x114-3-i37634911

За малко да взема тези за ХРВ-то.Видях ги на живо-перфе са.

Продавача е върл хондаджия

Редактирано от M&M

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Darwin Racing 16'' 4х100 7J и теглото им е около 7.2 кг Darwin Racing

http://popib16a2.snimka.bg/automobiles/vti.793406.32189369

Редактирано от Попай

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Team Dynamics Pro Rally 1 им е модела и според сайта им 15" 7J са почти 10кг o.O

http://www.teamdynamicsracing.com/pro-race/Pro-rally1white.htm

Изглеждат много добре, но определно не влизат в графата "олекотени" :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да кажем ,че са леки за здравината която предлагат  ;) Много здрави и ползвани РАЛИДЖИЙСКИ джанти в стила на ОЗ-тките от по-горе

И да не съм оф аз съм с тези на сивика- ROTA FIGHTER 16"  7.0J  6,8kghttps://www.google.bg/search?q=rota+fighter&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=avYNU-OAA4aHswa9iYCgCA&ved=0CCQQsAQ&biw=1024&bih=677#facrc=_&imgdii=_&imgrc=EgjEu7b5f4wexM%253A%3B7-qSLI4NP_nNMM%3Bhttp%253A%252F%252Fi260.photobucket.com%252Falbums%252Fii21%252F60coaly60%252F08.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.civiclife.net%252Fboard%252Ftopic%252F139186-rota-fighter-wheels-worth%252F%3B790%3B526

Редактирано от M&M
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, да попитам някой знае ли колко тежат тези 14ки ???Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Около 6,5кг по спомен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста са лекички.. ама много ми мязат на Опелски и ме е яд да ги гледам... :sick:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия джанти са ГЮЛЕТА и се хващам на бас. Имал съм 15 7J тежи точно 8,500кг. Всеки така си мисли ама стават само за кафене и нищо повече, едвам се отървах.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

аз пък много си падам по такъв тип джанти.и предишните ми бяха подобни.верно е,че имат голяма прилика с тези на опел тигра,ма кво да се прави.играх си да ги стържа,после им правих втулки,за да сложа оригиналната капачка,след това си играх да стържа емблемата мазда,ше беше отливка,та накрая станаха.сега ми остана да боядисам капачките в цвета на джантите... :lol:  :lol:  :lol: абе филм,ма като се хванах на хорото си го танцувам

1вите в далечната 2010- Публикувано изображение

2рите много тежки 8.5 кила - Публикувано изображение

3тите- Публикувано изображение

Редактирано от dufosvti2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

post-27926-0-31621000-1396453899_thumb.jpg

 

 

Speedline  

 

 

12.6 кг.  със   175  65 14

 

пп. нямах възможност да я притегля без гума

 

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно, че темата е адски стара, но трябва да се активираме и по често да ползваме форума.

Показвам джанти с параметри като на колега по горе но малко по-леки.
14'' BSA тегло - 5.8

с чисто нови зимни гуми 175/65 - 11.9 ( мерено на 2 кантара, другия показа 11.8)

интересното е, че различните марки гуми, тежат различно и то понякога с над килограм
днес теглих и желязна 13-ска с изтрита лятна 175/70, която тежеше 12.5 което доста ме изненада

IMG_6798.jpg

 

 

 

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За жалост вече не се обсъждат такива теми, но все пак ще е интересно за някой. 14-ски от Лупо, магнезиеви.

DSC_0000121.jpg.65db0b562594413b9857ba3dfddf4b28.jpg

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако може качи една снимка на Лупо джантите да видим за кой модел да се оглеждаме. Това е винаги актуална тема специално за нашите коли които оживяват с едни леки 15ки например. В момента съм се запалил по джантите от Мини, които са изключително леки за 15ки. Вече в семейството 3 хонди се движат с най-леката 15ка за 200лв Imola 5.45кг :)  Сигурно след този пост цената им рязко ще скочи на 300лв, то не че ги и има много на пазара.  Ей тук е целият каталог на джантите, с които излиза Мини.   OEM джанти за Мини Купър

Понеже темата е и за гуми - след голямо търсене по сайтовете за тегло на определени гуми, само ТУК намерих, че има теглото на 90% от качените гуми. Не съм поръчвал от тях, до момента съм го ползвал само за справка и като гледам май ще го спират и самия сайт скоро. Преди време го продаваха сега гледам, че не приемат вече и поръчки.

Редактирано от eduarrd
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...