Jump to content
Newbie

Гуми 195/60 R15 на 6-та?

Recommended Posts

Здравейте колеги, имам едино въпросче.Дали на мойта Хонделка (6-та ген. японка) може да и се сложат гуми предни 195/60/R15 и задни 205/60/R15 без да опрат в калника, понеже досега съм я карал със същите, но височината беше 55 не 60.Надявам се някой да откликне на питането ми :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая кола за офроуд ли я ползваш? Разхода как е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

205/60/15 e почти размер за бусова гума няма да опира(според мен ) ,но идва много грозно 60 е % от широчината А и колата ще спре в буквалния смисъл на думата

Редактирано от kembo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми друса с тия на 55 и затова виках да сложа малко по-високи, а добре за отзад ако са 195/60/R15 ще станат ли? И съответно отпред същите ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с абсолютно същите размери където си посочил и нямам никакви проблеми,колата ми е 6та ген купе :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм на 205/50/15 на купе (1180кг ) и е като гумена топка вози като 5-ген акорд (без да се клати като кораб) :lol: Ако ги държиш на 3-атмосвери ,и на 65 да сложиш пак ще друса

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове,да не карате Варшави с тия гуми?Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

........Надявам се някой да откликне на питането ми ;)

A какво пише на колонката или капачката на резервоара за размера на гумите?Хонда щом са я докарали до там да правят коли, значи инженерите им знаят какви да са гумите!Не мислиш ли?:lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз зимата карам с 195/60/15, а лятото с оригиналния 195/55/15 и няма никъкви проблеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове,да не карате Варшави с тия гуми?Публикувано изображение

 

И аз това се чудя :lol:

 

@Newbie - не само, че километража ти лъже с тия гуми, ами и колата ти спира/ разхода е по-голям и товариш окачването. Размера е 195/50/15. Ако искаш да не ти друса си върни заводския размер 185/60/14

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, не знам на вашите коли какво пише но на моята 97 год хеч фабричния размер на гуми е 175/65/14. Най-близкия като височина на 15 цолова гума е 205/50/15

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

От опит го казвам - един познат беше точно със Сивик 6 Хеч (японка) с D14A4 мотор и стандартно окачване, беше с ей тия джанти красавци:

Публикувано изображение

 

... и на тези джанти бяха сложени именно 195/60/15 гуми (така бе купил колата, с тези джанти и тези гуми). Малко като прасе изглеждаше колата с тия гуми, но нито гумите се търкаха в подкалници, нито нищо (нямаше проблеми). Лично съм карал колата, вървеше си и то добре. Т.е. казано накратко - става и с такива гуми, но както казаха колегите над мен вече - хем разхода повишаваш, колата става нестабилна, лъжеш скоростомер/километраж, натоварваш лагери-главини и т.н. Та, няма смисъл да се прави този компромис.

 

PS: впрочем като се замисля, много зависи и от джантата дали ще имаш проблем с такъв нестандартен размер гуми за тази кола. Горния пример който дадох с Asahitec джантите (VTi-ските) от горната снимка, те са 5.5J (т.е. тесни джанти) при тях номера е минавал защото са тесни и не се "изхвъргат" толкова настрани извън калника (стоят си вътре в калника такива джанти по принцип), но мисля, че ако сложиш гуми 195/60 на някоя 7J джанта, вече може и да имаш проблем с търкане в подкалниците при пълен ляв/десен завой, а ако си и на понижено окачване - честито. Така, че казано накратко - недей !

Редактирано от ADH-Honda

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ги слушай тея с нископрофилните гуми слагай си 205/60/15 на 1.9атм. задни и 2.0атм. предни. Пак ще друса зверски (но стека Jonie Walker в багажника. Само не разбрах как ще троши счупеното окачване, като даже спорермално Онда е туй все пак) :D :D :D , ама по тъй ще е. Качва качва колко да качва и половин литър не качи на д15ката. Нямам спортно окачване, ма не им и тряа на тез коли, те трошат камани в бъбреците и без него... и не опира никъде 4 човека сме влизали по 60-70 кила и 3д мене го пази донякъде. Понеже не блъска в тъпите дупки. Оназ Тел - полуоски им викаха и карета не съм счупил за 25 000 км варненско, кво натоварва? Чули сте от Бай пешо тракториста, че разбираш ли натоварва дабъл уишбона и силово-предавателната уредба. :angry: Е да японците са умни ора ма найш ли кога ще сложа такова дето пише на колонката 175/70/13? карах тъй 6 месеца и 2 картера изхвърлих тука. Я, че сте разбирачи. Караите си 195ците на 50/r15 с ниските окачвания и си трошете колите повече от мене, с норм окачване и 205/60/15. Ако Влизаше 215/70/15 с такива щях да карам, ма то калника колкото на Г класата пепелника и средната конзола :D :D :D Със здраве и русата или умната ;) ПП не се сдържах, че подвеждате човека, знам че темата е стара и автора си е купил поне още 1 комплект гуми, но някой ако иска да слага, някакси темата ми се виде недовършена от към конкретно зададения въпрос.

  • Нагоре 2
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да има проблем

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...