Jump to content
kick

блокиращо бутало на заден спирачен апарат

Recommended Posts

проблема е следният, блокира буталото на заден дясен апарат, след раздвижване отпуска и няма ядове около 2 седмици, след това пак почва да задържа :angry: накладките са на финала и си мисля че това може да е проблем, понеже буталото излиза повече и неможе да се прибере след това !!! дали има логика в това или да търся проблема другаде ?колата е FR-V

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е възможно да е от накладките щом казваш ,че са на финала, и какво имаш предвид под раздвижване?На мен като ми беше задържал предния десен апарат направо извадих буталцето минах с шкурка и се реши проблема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гуменият маншон на буталото ако е сдал багажа - там е проблема!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен е скъсан гумения маншон и влиза вода, корозира и започва трудно да се движи. Изкараха го и го минаха с шлайф, сигурно го истаниха половин мм. и много мазгоч , като го сложиха. Сега 1 г. няма проблем

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И Аз си играх като колегата по горе да раздвижвам след последното седене ка колата ми два месеца в един сервиз пак блокира и взех друг втора употреба (на цена по ниска от ремонтния комплект вече 5-6 месеца никакви проблеми.) :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка къде е проблема?Аз имах бл.заден дисков апарат и след като смених накладките забравих за 1,5 год.за проблема.До преди 2 дни,след като мих колата ми задържаха и двете задни за около 10 км.Съмнява ме дали не е от ръчната проблема.Като се прибрах смених сп.течност пък ще видим как ще е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблема при мен не е от накладките :cool: вчера ги смених и тръгнах към Варна, София-Варна без никакъв проблем, преди малко ми направи впечатление че пак леко задържа проверих и..... има проблем, задържа по малко от преди но... си задържа, диска е доста по топъл от другият :D следва сваляне на апарата и буталцето, почистване на всичко основно, сменяне на маншончето на апарата, за сега остава проблема да е в него :( иначе нямам други идеи от какво се получава.Когато сменях накладките вчера, много лесно върнах буталцето на задържащото колело, напомпах на спирачката и пак го върнах и така няколко пъти, всичо ставаше лесно и не даваше никаква индикация че задържа :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и аз имам същия проблем - отзад и от двете страни ми прискърцват леко спирачките в движение. Проверих и видях, че накладките са съвсем на края. Опитах да прибера буталата на вътре, да видя движат ли се, но не успях.Моля дайте малко повече инфо как се раздвижват въпросните бутала - така на място ли, вадят ли се целите, няма ли опасност от изтичане на спирачна течност и влизане на въздух в системата ?И още нещо - къде мога да прочета как става подмяната на спирачната течност и обезвъздушаването на спирачките (с ABS съм).Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... преди малко ми направи впечатление че пак леко задържа проверих и..... има проблем, задържа по малко от преди но... си задържа, диска е доста по топъл от другият :rolleyes: следва сваляне на апарата и буталцето, почистване на всичко основно, сменяне на маншончето на апарата, за сега остава проблема да е в него :

Не си играй, сменяй апарата.Така аз се мъчих седмица и като смених апарата всичко заспа.Явно му е дошло времето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен е скъсан гумения маншон и влиза вода, корозира и започва трудно да се движи. Изкараха го и го минаха с шлайф, сигурно го истаниха половин мм. и много мазгоч , като го сложиха. Сега 1 г. няма проблем

Това е отговора на въпроса ти,при мен беше абсолютно същтото нещо и след тази процедура се оправи! Просто го изкараи и изтъркаи,дори със щкурка и ще видиш че ефекта ще е на 100% :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблема е следният, блокира буталото на заден дясен апарат, след раздвижване отпуска и няма ядове около 2 седмици, след това пак почва да задържа :lol: накладките са на финала и си мисля че това може да е проблем, понеже буталото излиза повече и неможе да се прибере след това :rolleyes: дали има логика в това или да търся проблема другаде ?колата е FR-V

смени си накладките и едва ли ще имаш проблем :)може би когато свършат и накрая цилиндърчето когато се отвори до край ти прави проблем :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги сменяте ли си спирачната течност редовно?... и каква слагате?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...