Jump to content
donboiko

Влага в багажника

Recommended Posts

Здравейте,карам акорд 96 и имам проблем с влагата.От някаде влиза вода ам здраво.Прегледах упланенията и всички са в добро състояние.Ако някой е имал същия проблем или знае разрешаването му да пише.Благодаря ви предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акорд 96 ф18а3, ако намериш решение на проблема ще те черпя. И аз се видях в чудо с толкова вода в багажника. Стигнах до там, че под резервната гума пробих 5мм дупка за да се отича иначе мухлясва :lol:.Ако някой има идеи да помага.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ако имаш люк, 2 от маркучите би трябвало да минават от там. Виж дали не е от тях. Можеш също да прегледаш дали гайките на стоповете са затегнати добре.

Редактирано от fshit

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са ви слагали газова система като се дупчи купето при багажника за да минат медните трабички до бутилката . Когато колата се движи през мокри трасета влиза водата покрай трабичките през дупката продупчена от майсторите и после има вода за един подвижен аквариум. :whistle: Надявам се да съм бил полезен при мен е от там проблема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оооооооо ,тва май е болест на хонда и в моят сивик, седан, влиза вода в багажника и съм изхвърлил всичко до ламарина, но не го откривам от къде е ,нещо ме съмняваха уплътненията на стоповете и ги смених ,но е адски студ и не съм я поливал с вода да видя резултата ,скапана работа, успех колеги ,ако някой намери решение, ще е удобно за всички ни

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално за Сивик Купе проблема е спечени, липсващи или разместени уплътнения на стоповете :whistle: Аз лично като си търсих Купе в една 6 ген. видях 2-3 пръста вода за рипки ставаше :tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега водата се стича по улеите на багажника,минава зад стоповере и влиза в багажника :tooth: Няма неразрешими проблеми ;) Сваляш стоповете и им слагаш уплътнение ,най подходящо е има едно наподобява пластелин ;) Завиваш ги здраво след това и това кое излезе го изрязваш с ножче ;) Незнам как се казва точно този материал но е много добър защото е хидроизолационен ;) Може да се инпровезира и с друго но само не с силикон :whistle:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря на всички,това за стоповете ми се струва вазможната причина.първото нещо дет ми идва в главата е да пробвам с битум.Тези дни ще опитам и ще пиша за ефекта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

я виж по добре свали задната броня и огледай под нея в ляво или от дясно за един клапан, ако трябва намажи със силикон там където контактува с ламарината, има писано по въпроса, 99% съм сигурен че там ти е проблема,на моята и още три хонди беше там.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се инпровезира и с друго но само не с силикон :(

Какво не му харесваш на силикона :) единия ми стоп повече от година е с силикон а сега и другия на скоро но при него влизаше водата първо в стопа после през фасунгите вътре та за него ползвах и лепящ за фугите. :thumbs2: да живее силикона и тиксото немат равни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз да се похваля, вече няма вода в багажника ,след множество опити с стоповете ,маркучи на люка ,газовото устройство и така нататък, резултат 0, ама голяма, след това ,след около половин час ,седене на челна стойка в багажника, се установи ,че водата влиза от двата края на самият багажник(горните)и не от уплатнението ,а от самите ламарини, там има няква снадка и водата влиза ,между двата детайла ,кофтито е че е почти невидимо на пръв поглед, от там по някъкъв вътрешен ръб, улива и се стича точно при стопа, абе ужас ,поне ремонта беше ефтин, една туба силикон и сега е сухо, тва като гледам тия наште коли, все едно от станиол са направени ,бахти и тъпотията

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са ви слагали газова система като се дупчи купето при багажника за да минат медните трабички до бутилката . Когато колата се движи през мокри трасета влиза водата покрай трабичките през дупката продупчена от майсторите и после има вода за един подвижен аквариум. :huh: Надявам се да съм бил полезен при мен е от там проблема.

Все едно описваш моята кола. Така наречения майстор беше сложил силикон навсякъде но не и на правилното място. Редактирано от garfi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Вече 2 дни се боря да открия от каде влиза тая вода,уж всичкое ок ама.... днес минах с полеританов силикон стоповете и няколко места по купето за които се самнявах,но резултат никакъв.Странното е ,че се сабира на места от които няма от къде да дойде,посредата на багажника там където е резервната гума и в краищата на калниците(незнам дали това е правилната дума,ламарината под която са задните гуми).Всички тапи по багажника са на лице и е сухо около тях.Направо в чудо се видях.П.С. Сега видях,че темата е за акорд,но и при мен водата си е мокра :D

Редактирано от demon89

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Явно това си е типично за хондите вчера като погледнах моята ( Сивик Англичанка ) се беше събрала една чаша вода в средата на багажника при резервната ... почвам раследване ! Пишете като оправите ваще !

Редактирано от Юлиян

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз оправих мойта, течеше от стоповете. И по точно от сглобката на самите тенекии където са стоповете. Намира се много лесно - изкормваш корите от багажника и отиваш на автомивка за 1 лв пръскаш с пароструйката на всяко възможно местенце по задницата, после отваряш и виждаш от къде тече ;)При мен (Акорд 99-та) се оказа, че тече под стоповете - където е сглобката на самите тенекии, на страницата и задницата, вместо да се застъпват остава фуга на която има гумено уплатнение ... или някога е имало, с времето е изчезнало. Та напълних отвътре със силикон докато силикона не се показа от вън на фугата, после донапълних и отвън по цепката от която се показа. За целта се махат стоповете за да се види къде е. И сега багажника ми е сух :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също правих опити да завъдя рибки в аквариума, но всичко приключи когато смених антената. Става дума за английски Акорд с автоматична антена, която е на задния калник.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е стара, но за да не отварям нова я продължавам за Акорд 7 генерация. Усетих, че имам влага в колата и специално в багажника.(сложил съм влагомери, да се убедя, защото при студено време задното стъкло се изпотява)

След дъжд имам вода в багажника, по-малко в ляво, повече в дясно. Махнах страничните кори отвътре и водата е около калниците, но не е ясно от къде идва. Винаги заподозрени са уплътнителите на стоповете, но като гледам ръбовете на отвора за тях са извити навътре, та ми се струва малко вероятно, а и не личи от там да има стичане.

Малко вода имаше и в две вертикални кухини на задната стена на багажника, с овални отвори. Тези кухини са по-високо и е възможно от там да се стича около калниците...,но от къде идва там?

Маркучите от люка минават от там, но не изглежда да е от там.

Ако някой е имал този проблем, нека даде насоки...

Ще дам и снимки, но да използвам да питам и какво е това на десния калник, приличащо на сирена на аларма? (Зад него се вижда, че калника е нагряван с оксижен, очевидно е изчукван някога, но отвън не личи, добре е направено, но това е друга тема, която не ме интересува)

Преди да направя снимките попих водата, но се събира около светлия намазан уплътнител (снимка 1). На втората се вижда едната кухина на задната стена. На третата е сирената.

post-30849-0-54416800-1446683598_thumb.jpg

 

post-30849-0-47284600-1446683631_thumb.jpg

 

post-30849-0-08319700-1446683661_thumb.jpg

Редактирано от JapCar

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждал съм, а и ми е споделял човек занимаващ се само с хонди, че влиза вода от пантите, стига чак до ключалата, която ръждясва, в следствие на което се прецаква и моторчето. Не съм разследвал как се случва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждал съм, а и ми е споделял човек занимаващ се само с хонди, че влиза вода от пантите, стига чак до ключалата, която ръждясва, в следствие на което се прецаква и моторчето. Не съм разследвал как се случва.

Нещо не разбрах- панти/ключалка/моторче- всичко това е в капака...говорим за багажника. Имаш предвид, че минава през капака и се стича в отвора на ключалката на задната стена?

След цяла нощ дъжд, сутринта имаше около 100мл вода в десния калник. До сега изследванията ми показват, че тя се стича от споменатата кухина на задната стена (с овалния отвор, снимка 2), но не е ясно от къде влиза в тая кухина...

Предполагам, че при сухо време и заливане с лейка задната част няма да покаже, вероятно трябва продължително напояване...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи аз грешно съм те разбрал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=99126

За Сивик става въпрос,но идеята е универсална,виждам и ти имаш същите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=99126

За Сивик става въпрос,но идеята е универсална,виждам и ти имаш същите.

При мен е друг случая, както казах водата идва някъде от високо в кухината на задната стена, не на калника...Ако е от такива места, то се вижда лесно и е лесно отстранимо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами на втората снимка,през дупката  към кухината се вижда същата тапа за която ти пиша,и ако не се лъжа има окисляване в бяло около нея.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами на втората снимка,през дупката  към кухината се вижда същата тапа за която ти пиша,и ако не се лъжа има окисляване в бяло около нея.

Тапа и щипки има, но там е сухо след дъжд. Гледам го веднага след дъжд, водата е в кухината отзад и от там се стича към калника, вероятно през светлите намазани уплътнения, вероятно остарели. Проблема е да намеря откъде се пълни тази кухина...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали ги виждаш всички?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали ги виждаш всички?

Е, които виждам...ако има на задната стена, не се виждат. Може би ще погледна в кухината със зъболекарско огледалце или с 10мм USB камера свързана с лаптопа...Само да спрат дъждовете, че от 2-3 дена вали на почивки и ще е до понеделник по прогнози...:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя резултата:

Свалих уплътнението на капака на багажника, почистих добре улея около него с цел да видя дали няма пукнатини по снадките на ламарините (гледах с увеличителни очила). Не открих нищо подозрително. Поставих отново уплътнението и...вече няма течове.

Така и не се разбра от къде е било, след като уплътнението се нанизва/набива на издигнат праг по цялата обиколка на капака и теоретично и без него не би трябвало да влиза вода (която да прескочи прага). Вероятно е подлизвало от капака, над уплътнението където то опира в  капака и се е стичало вътре, но не съм  видял къде точно.

Не е добре, когато нещо се оправи без да знаеш как, защото може отново да се появи...

 

Малко Офтопик:

 Защо са изчезнали всичките ми абонаменти за теми които следя?

Редактирано от JapCar

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, днес и аз отварям багажника и хледа резервната гума има доста вода, не зная от кога е там. Просто където е резервната гума има вода. Вчера валя доста. Колата е 7 седан 2004

 

Тези неща и те са мокри, изолация ли е какво е

20180728_164444.jpg

20180728_164446.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега махнах всичко и с маркуча се полива отгоре и гледах, протече в ъгъла от уплатнението на багажника, сложих в канала силикон ще тествам утре пак

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи колега , какви са резултатите. Имам същия проблем. Под резервната гума е барище. ;D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не протече, но ще я проверявам за напред да видя как ще е. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 28.07.2018 г. at 19:43, Nikito82 написа:

Сега махнах всичко и с маркуча се полива отгоре и гледах, протече в ъгъла от уплатнението на багажника, сложих в канала силикон ще тествам утре пак

Може ли да опишеш по-ясно процедурата с поливането- на отворен багажник ли го правиш и поливане по стъклото или по друг начин. От къде гледаш? Къде от уплътнението- под него или м/него и капака?

Сега имам същия Акорд като споменатия от мен в началото на темата, но бензинов и същия проблем... влиза вода. След продължителен дъжд (махнал съм корите) капе някъде в ляво горе около задното стъкло, но не се вижда от къде. И може би не е само от там, в десния елипсовиден отвор на задната стена м/у стоповете има също вода...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами махнах корите, пръсках обилно по стъклото и между багажника и стъклото при затворен багажник. Влизаше от уплътнението вода, точно там на извивката на уплътнението. Минаваше под него водата. Изкарах го и напълних канала на уплътнението със силикон, канала който се мушка в ламарината на багажника, така че да излезе силикон отстрани на ламарината. Не съм гледал скоро какво е положението, но то не е и валяло. Това го направих от ляво и от дясно на багажника, там уплътненията са износени вече. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 23 часа, Nikito82 написа:

Влизаше от уплътнението вода, точно там на извивката на уплътнението. Минаваше под него водата. Изкарах го и напълних канала на уплътнението със силикон, канала който се мушка в ламарината на багажника, така че да излезе силикон отстрани на ламарината. Не съм гледал скоро какво е положението, но то не е и валяло. Това го направих от ляво и от дясно на багажника, там уплътненията са износени вече. 

Малко е  странно как водата ще мине под уплътнението, тъй като ламарината на която се надява канала на уплътнението е издигната спрямо канала около капака на багажника... как водата ще прескочи? По-скоро може да мине ако подлизва по капака м/у него и уплътнението.

Ако е от уплътнението, то се вижда и без да сваляш корите...

При мен е някъде в ляво над калника, но не знам от къде...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И за мене беше странно, но след като го намазах там и тествах с маркуча, вода не пропусна. Дали самото уплътнение се наддигна и заради това не зная. Защото и аз като теб се чудих как аджеба ше се качи водата там и то толкова бързо. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...