Jump to content
aleksander bachev

Справедлив ли ми е бартера ?

Recommended Posts

Здравейте Колеги. 2009 година си купих англичанка след facelift-a с D14A8 двигател и бях очарован от всичко, което разполагаше този автомобил, който го карам и до днес... Изкарах ли книжката си купих и Honda Prelude 1995 година с H22A2 (2.2 V-tec 185h.p.) за нежност и агресия в неделните дни... Радвах се и на двете Хонди и все пак нещо не ми достигаше... Днес излязох с Prelude и на един светофар в София застана до мен Анкличанка (като моята), но си личеше, че е с B18C4 двигател... До следващия светофар стана страшно и смея да твърдя, че го победих с много малко.... Спрях на следващата бензиностанция и колегата с Хондата и той спря след мен. Още със слизането от автомобила си, той започна да ме заговаря и разговора от дума на дума тръгна към бартер. Да съгласих се, не защото моята Ламя не ми харесва, а защото тези 1500лв, които той ми доплати не са ми излишни... Ще си сложа ГИ на първата ми закупена Хонда D14A8 , тази бегачка ще си я карам пак за кеф... Даже имам чувството, че новата ми Англичанка върви повече от Prelude, пък и стрелката на бензина не е толкова палава... Аз съм 1.84 метра висок и 88 килограма и да си призная ми беше малко тесничко в Prelude. Много хубава кола е, но просто не е за мен.. Лично започна много да ме дразни интериора (запазен, но все пак доста груб за такъв род кола), да не говорим, че на задните седалки и една кора яйца не става.. Искам вашето мнение - безпристрастно и обективно за бартера ми. Кои и колко се е прецакал и дали има прецакани? Поздрави на всички....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен прецакани - няма. Важно е да знаеш какво искаш.В18С4 по мое мнение е страхотен двигател. Щом си усетил, че сивика ти допада повече от прелюда, значи си в изгода. Не го мисли повече, а се радвай на новата придобивка. Даже си получил паричен бонус.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега дано да няма тежести... демек да не й е плащал данъците... или да не може се прехвърли...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не би трябвало да пускаш тази тема.Ще получиш разни мнения и може да си помислиш, че си прецакан. ;) Но щом ти харесва повече сивика, свиркай си и карай с кеф!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега дано да няма тежести... демек да не й е плащал данъците... или да не може се прехвърли...

За да се прехвърли/продаде автомобил вече гледат дали са платени данъците (защото КАТ са свързани с Данъчното). Определено сивика е по-практичната кола ;) Честито!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, прехвърлихме го на мое име и Prelude на негово. Всичко стана много бързо и момчето беше доста точно - дори и за негова сметка бяха прехвърлянията и на двете коли. Да, darius всеки си има мнение и малко бях на кантар дали да я пусна темата, но все пак ми е интересно да чуя мненията на други колеги, които имат по-големи впечатления от двата автомобила. В никакъв случай не мисля, че някой ще ми повлиае. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен си направил отличен избор .Този прелюд хич не ми харесва вътре а и надали върви повече от Б18 ката макар и С4 ,а и в криза си взел някой лев

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър избор според мен, просто зависи ти какво очакваш от колата. Важното е на теб да ти хареса, а и със сигурност си взел по - големия и по - икономичен автомобил ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и противоположно мнение, защо ти е 2-ра англичанка, вече имаш една и то достатъчно икономична? Аз бих запазил прелюда, повече ми харесва и като интериор и екстериор, ако ще и с F20 мотора да е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом няма място за кора яйца не е била твоята кола

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....

Съдейки по мнението ти не мисля, че има прецакан. Явно ти е трябвала такава кола щом така лесно си се навил на бартер. Аз лично не бих заменил Хонда Прелюд за която и да е англичанка - турбо, мурбо, спойлери, двигател от ххх не ме интересуват - карайте си ги със здраве. Според мен човек трябва да знае какво иска когато си купува автомобил. Имам подобен Прелюд и мога да докажа много лесно, че двама човека и бебе в столче + бебешка количка и няколко чанти багаж (като за море) влизат чудесно. А и да - аз съм 1,84см 105 кг. Жена ми е висока колкото мен и не се чувстваме некомфортно - даже напротив. И никога не бих сложил газова уредба на тази кола - разход от 12-13 на 100 градско е напълно приемлив за съотношението тегло/мощност. Хареса ми мнението на М&M - само с едно изречение:

Щом няма място за кора яйца не е била твоята кола

Пожелавам ти безброй безаварийни километри с новата придобивка! Редактирано от Tino

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колегаСамото пускане на темата подсказва,че вече се съмняваш дали си постъпил правилно.Иначе какъв е смисъла работата свършила дето се вика след дъжд качулка.Ако беше търсил мнение преди бартера е разбираемо но сега .....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ти давам прелюд 5 за англичанката за да спреш да се чудиш в избора си!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и противоположно мнение, защо ти е 2-ра англичанка, вече имаш една и то достатъчно икономична? Аз бих запазил прелюда, повече ми харесва и като интериор и екстериор, ако ще и с F20 мотора да е.

:lol::yes: :yes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твоята кола е тази,която ти допада повечеПубликувано изображениеИ двете коли са добри щом ти задоволяват нуждите и същевременно ти доставят удоволствие!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега може да продадеш Д14 и да си вземеш 1 мотор и си ти :lol:... Не ти трябват 2семейни коли - B18 при нормално каране няма да гори толкова повече от д14, а няма да ти се слиза...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не бих заменил Хонда Прелюд за която и да е англичанка - турбо, мурбо, спойлери, двигател от ххх не ме интересуват

...ако имах втора кола като пича и аз не бих заменил Прелюда за каквато и да е англичанка :plane:
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Искам вашето мнение - безпристрастно и обективно за бартера ми. Кои и колко се е прецакал и дали има прецакани? Поздрави на всички....

Направо си се насрал, съжалявам да го кажа! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който каквото и да говори ако имах пари бих си взел още 1 англичанка че и още 2 :cool:

 

Повечето колеги не признават англичанката за кола ТЪП РОУВАР ?!?!!??

 

Да ама в тъпия роувар е събрано всичко това което на вас ви липсва комфорт , и до някаква степен визия // вкусове различни //

 

Не съм карал люд, не съм карал други сивици освен 1 купе но англичанката не бих я заменил :)

верно нямаме глезотиики като фарчета стопчета прочие но пък си имат своите + и - ;)

 

Добър избор си направил 1 за жената спокойна D14 и една малко по неспокойна В18 ;)

 

и ако ще слагаш ГИ слагай БРЦ задължително кой каквото ще да ти казва аз съм с такова и съм супер доволен и не съжалявам за 1400 лв който дадох

Честито много безаварийни МИЛИ ти желая

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е смисъла на това питане?В крайна сметка ти си преценил кое в момента ти отговаря повече на потребностите."Справедлив бартер"...дали е уместна тази фраза в случая?Справедлив спрямо кого?Ако е бил несправедлив (спрямо теб) защо си участвал?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам Прелюд 4, и въпреки че нямам втора кола като колегата, а скоро ми се роди бебе, не бих я заменил в никакъв случай! Три неща ми се набиват на очи: 1. Впечатлило те е това, че при гонката сте били на кантар- и с по-големи кошници от англичанката може да сте наравно, че и да те отупат...2. Доплащането от 1500 лв. и инвестирането им в газова- вярно, че е криза, ама да си продадеш Прелюда, за да си сложиш газова на сравнително икономична кола???3. Това с кората яйца едва ли е буквално, но все пак- като я купува, не видя ли, че отзад тея яйца няма да се съберат :cool: Та щом питаш, нещо те гложди, и според мен си се прецакал, особено пък заради H22A2...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Като човек който е имал и англичанка, а в момента съм с Прелюд 5ца, искам да ти кажа че поста ти е доста неуместен... след като веднъж подкараш Прелюд, после е доста трудно да си харесаш каквато и да е друга кола. Пожелавам ти някой ден да разбереш какво съм имал предвид.пс Иначе с удоволствие пак бих карал англичанка(може и преди да се пенсионирам дори).пс2 И англичанката не е тъп Ровър.пс3 Също така има разлика между Сивик Купе и Прелюд

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ти не си "у ред"кон за кокошка :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повечето колеги не признават англичанката за кола ТЪП РОУВАР ?!?!!??

Кой казва, че английския Сивик е тъп РоувЪр?

Да ама в тъпия роувар е събрано всичко това което на вас ви липсва комфорт , и до някаква степен визия // вкусове различни //

Колега, въпросната кола е компактен семеен седан. Има повече място, по-удобна е, по-лесно се качваш, по-меко вози. Колкото до визията - нали не искаш да убеждаваш някого, че английския Сивик има визия и това е нещо, което липсва на Прелюда :lol:

Не съм карал люд, не съм карал други сивици освен 1 купе но англичанката не бих я заменил :)верно нямаме глезотиики като фарчета стопчета прочие но пък си имат своите + и - :lol:

Щом не си карал Прелюд значи може би е време да помолиш някого да ти даде едно кръгче и тогава да се върнеш да напишеш обективно мнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано техническото състояние да им е еднакво че тия пари могат да се стопят като сняг на горещ котлон. По принцип не харесвам англичанките, много ръждясват.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен съм,че 99.99% от каращите прелюд никога не биха го заменили за ангичанка :) И аз така :) Ако ще да върви 2 пъти повече

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странни неща се случват по белия свят :) На мен пари ми предлагат да си продам прелюда и не го правя , та камо ли за сивик. Ииии не разбрах само , къде точно в интериора сивика е по-красив от прелюда :huh: Друг е въпроса за техническото състояние на колите. ;) П.С Моя прелюд ми гори около 11л/100км градско. За около 200 коня мисля , че е напълно нормално :bg: Чудно ми е , дали другия участник в бартера също се терзае за бартера :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами станалото станало - вече и да му казвате на човека че се е прецакал няма смисъл. Поне ще му е по - практична и ще има място за яйцата. Към автора на темата - да си я караш със здраве и много безаварийни мили :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудно ми е , дали другия участник в бартера също се терзае за бартера :)

Другият участник е бил толкова доволен, че е платил за прехвърлянето и на двете коли - да се свършва по-бързо и да бяга.Така е и станало, но наистина не трябва да се навиваш на мненията, че си се минал.Дори и да е така - така си решил и това е правилното!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се е минал човека изобщо,сега ако перлюда беше 5г., щеше да се е минал.Я вижте колко струва само двигател б18 над, 2500 лв и колко струва една H22?А тази англичанка фабрично ВТИ ли е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не се е минал човека изобщо,сега ако перлюда беше 5г., щеше да се е минал.Я вижте колко струва само двигател б18 над, 2500 лв и колко струва една H22?А тази англичанка фабрично ВТИ ли е?

"перлуда"колега, не 5-та дори и 3-та генерация е пъти по добър от тая англичанкаа ти колко мислиш че е един х22 а? два за лев ли?????????? Редактирано от jivaka

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Удряйте и ключа на тази тема за да не се изпокараме :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно е, че единно мнение няма да има. Винаги ще има хора от двете страни на барикадата. С цел прекратяване на по-нататъшни спорове темата се заключва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...