Jump to content
J's Racing BB8

Диодна лента за табло.

Recommended Posts

Според мен ще избледнее някога.

Аз за друго се замислям... дали може да се монтира RGB лента с контролер, който си има и функция за димиране. По този начин, кеф ти червено, кеф ти синьо, кеф ти светло или тъмно, при това всичко ще се контролира с дистанционно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз искам да питам - ако повредим някой уред , може ли да се поправи ?Питам защото направих всичко по таблото, завих много леко задните болчета на температурата и бензина и сега температурата не работи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малко извън темата  някой пробвал ли е тези или подобни

post-27926-0-04153200-1394139661_thumb.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображениеПубликувано изображение
Публикувано изображениеПубликувано изображение
Публикувано изображениеПубликувано изображение
Публикувано изображениеПубликувано изображение

 

С диодна лента би било по ефектно, но си поиграх, поиграх си и с бутоните:

 

Публикувано изображение
Публикувано изображениеПубликувано изображение
Публикувано изображениеПубликувано изображение
Публикувано изображениеПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Окич, това доста ярко ми се вижда, не  дразни ли нощем? Сивика е със сини диоди в копчетата за парното и е некъв ужас - избождат очи направо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Насочил съм самите сини диоди да светят не директно напред към купето, а надолу. Разглобих копчетата втори път след мода, само и само да насоча синята светлина в друга посока, че вадеше очи. Идея е да се сложи резистор с по-голямо съпротивление и да светят по-слабо. Волтметърът не ми прави впечатление, а копчетата бяха "ужас", Циферблата около врътките жълтее малко, което няма как да се оправи според мен, самата пластмаса е жълта. Ако знаех, червени диоди щях да лепя или топло бели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле хора вие ме изумихте .. направо ЕВАЛА .. от 1 седмица гледам във форума .. и не я видях тази тема .. четох правих струвах ... обаче този колега ме изуми! Мога да ви покажа как го направих аз без да гледам никъде само по моя идея, на мен лично не ми харесва на 100% сега ще го пробвам много се надявам да стане!!!! Благодаря!

EG3 БРАВО!!!

 

post-31568-0-18342300-1412259949_thumb.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

UV диоди + UV лак за нокти на стрелките се получава много добре  :plane:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз от доста време се канех да сложа диодна лента на таблото понеже доста от крушките ми бяха изгорели и нищо не се виждаше.Най накрая обаче намерих свободно време и се заех.Това са и резултатите.  :xmas:

 

Така изглаждаше тъблото преди процедурата.

Публикувано изображение

 

А това е резултатът от диодната лента.

Публикувано изображение

 

Обаче тези диоди ми дойдоха малко като мания и реших да направя още някой елементи по колата.  :rolleyes:

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

UV диоди + UV лак за нокти на стрелките се получава много добре  :plane:

Колега, я дай да видим как се е получило. Аз съм с UV диоди ама не мога да намеря подходящ лак

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това се опитвам да направя аз колега, диодите за да влязат във фабричната фасунга трябва да са с определен размер. Тука не намерих и си поръчах от Ebay. Чакам ги да пристигнат и ще споделя резултат. Таблото е разглобено и чакам да дойдат. Иначе ако си намериш подходящ диод смяната е елементарна, ефекта ще видим като пристигнат. Някъде четох, че каквито и диоди да сложиш няма да светне бяло, заради покритието на таблото, т.е ще свети пак такова оранжево като фабричните, но много скоро се надявам да са тук и да тествам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да така е няма да светне заради покритието.А ако изтъркаш покритието и сложиш диоди ще свети на точки/петна.Най-равномерно става с диодна лента.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой може ли да ми обясни за какво са тези двете крушки 

http://koenigsegg.snimka.bg/automobiles/moskvich.664239.36280087.big

http://koenigsegg.snimka.bg/automobiles/moskvich.664239.36280088.big

и кога трябва да светят

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е подсветката на стрелките. Осветява ти стрелките отгоре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днеска сложих една лента, тествах я всичко ок и като я запоих ми пресветнаха крушките за осветлението на таблото и повече не светнаха... :D  голямата крушка с кабела изгоря вече  :D  разкачих ги включих пак таблото и пак не светят => това ме навежда на мисълта че явно съм изгорил някой бушон някъде  :D някой ако може да помага с акъл ся е момента  :D ето и някоя снимка

 http://koenigsegg.snimka.bg/automobiles/moskvich.664239.36293323.big

http://koenigsegg.snimka.bg/automobiles/moskvich.664239.36293324.big

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни бушони №25 и №30 (7.5А) да не да са изгорели. Кажи колко волта ти е лентата, да не да си сложил 24V примерно, трябва да е 12V. Ако нямаш изгорял бушон провери внимателно пистите/лентите/магистралите на платката зад таблото да не някоя да се е прекъснала заради късо съединение, ако има такава направи й мост с поялник и всичко ще е ок. Друго за което се сещам е да не да си обърнал поляритета на жичките, като си ги запоявал +,- но според мен ако това е проблема въобще е нямало да светне. Хубаво ще е да дадеш и снимка на самото запояване, което си направил.

Това е от мен, но най - вероятно имаш изгорял бушон. Най - лесно може да се провери /без да ги сваляш/ е като видиш дали ти свети подстветката на панела за парното/климатика копчето за подгряване на задното стъкло/ копчето за фара за мъгла. Ако никое от тях не свети е 1 от 2та бушона или и 2та.

Поздрави!

 

п.п: Дори и видимо бушоните да са здрави, те съветвам да ги смениш с нови - същият амбераж. Аз имах същият проблем и след смяна на бушоните всичко си дойде на мястото, вкл. и зумерчето, което свири при цъкнати фарове и отворена врата се оправи.

Редактирано от FreddyGunner

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малко извън темата  някой пробвал ли е тези или подобни

attachicon.gifkry6k.jpg

С тези ще стане най-лесно и бързо, но пак ще свети в оранжево ако не се изтърка филтъра на циферблата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Почнах да вадя бушоните 1 по 1 докато намерих изгорелия и го смених със същия и чак след като слагах капачето видях схемата на него.... :D  всичко си е ок, но вместо с тази лента смятам да сложа червени диодни крушки и червена лента на конзолата за климатика и духалката и гоня някакъв подобен резултат 

http://forums.hondabg.com/uploads/monthly_03_2014/post-27926-0-41654900-1395937973.jpg

http://i82.photobucket.com/albums/j254/Ahmed_17/LED/ClimateControlLED25.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как се сваля средната гонзола на 6ген?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как се сваля средната гонзола на 6ген?

 

Вадиш копчето за авариините и подгрева на задния джам - зад тях има по един болт. После дърпаш двата плъзгача на парното и от там нататък всичко е на щипки скоби и тн. Като извадиш рамката, колкото да можеш да бръкнеш с ръка разкачаш кабела с буксата на часовника и общо взето е това.. не е голяма философия. Успех!

 

:drunk:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, колега. Следващия път като остане време ще се занимая и с нея.

Иначе по темата за таблото и аз си поиграх "малко". Всичко ставаше от първия път, въпроса е да нацелиш правилната комбинация. Лично аз след като сложих диодната лента и затворих таблото махнах и жълтите крушки които осветяват таблото от горе, на Сивик 6та това. Всичко добре, но защо и да не боядисвам стрелките червени,  :dunno:

Общо взето резултата беше плачебен, вечер карах без стрелки  :hmmm:

Отново отваряне на таблото слагане на горните крушки, като ги подмених с бели диодни, нищо, все едно не светят. Тогава един колега(мерси Ивчо, отново) ме побутна да махна слюдата която е между тези крушки и вътрешността на таблото, ей тогава всичко си дойде на мястото.

Резултата е следния, като на мен ми харесва как се получи, на снимката се вижда, че бялото е доста силно, червеното е бледо и синьото в края се вижда, но всъщност не е така, камерата лъже, идеално си е.

 

12234956_10201007655388918_7377043572216

 

Ииии понеже темата е все пак за диодна лента, ще пусна още две снимки на неща които се заиграх днес също, получи се неочаквано добре дори за мен.

 

12246975_10201007653988883_3441080682553

 

12249623_10201007654108886_4826612441783

 

Малко светлинка в пепелника(въпреки, че съм непушач, но е добър склад за дрънкулки) и жабката.  :punk:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз направих почти същата процедура,, но не махнах тая полу-прозрачна пластмаса а и залепих една лента хартиено тиксо е средата за да свети повече в краищата, а и напреде може да и вържа един потенциометър за да си я нагласям... Не искам да свети много силно а да се виждат стрелките защото съм поръчал червени диодни крушки за осветяване на таблото, и ако лентата е много силна няма да се вижда червеното... Средната конзола ще я отварям утре а крушките за таблото идват в понеделник /вторник :D

Редактирано от Станимир_пм

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това се опитвам да направя аз колега, диодите за да влязат във фабричната фасунга трябва да са с определен размер. Тука не намерих и си поръчах от Ebay. Чакам ги да пристигнат и ще споделя резултат. Таблото е разглобено и чакам да дойдат. Иначе ако си намериш подходящ диод смяната е елементарна, ефекта ще видим като пристигнат. Някъде четох, че каквито и диоди да сложиш няма да светне бяло, заради покритието на таблото, т.е ще свети пак такова оранжево като фабричните, но много скоро се надявам да са тук и да тествам.

Ето го и резултата при мен. Замазаното е от замазано стъкло, просто дава отражение и се получава така. Единствения минус е, че на места не достига светлина и е по-тъмно. Примерно уреда за температурата, но това си е фабричен дефект - лошо разпределение на светлината.

Аз съм доволен, поне вече се вижда нещо. Фабричните крушки + няколко изгорели си беше мъка вечер.

LED_Cluster.jpg

Редактирано от PetioHonda
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък искам да свети както си е фабрично, но да монтирам светодиодни крушки. Възможно ли е и какви точно ми трябват?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквито и да са колега. На снимката 'Преди' едната крушка е диод от съседната снимка и свети така. Лошото е, че светлината е разпределена отвратително и наистина най-добре е с диодна лента. Ако искаш слагай една лента и недей да триеш покритието. Мисля, че ще получиш задоволителен резултат - силна и равномерна светлина.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не знам какво не му харесвате на осветлението. Аз не обичам да ми се натрапва и искам да го виждам само когато погледна към таблото. Когато светят всички крушки, не виждам петна или неосветеност. За мен оранжевият цвят е идеален.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки има вкус, колега. На мен така ми харесва повече и не ми вади очите. Може при мен да е бил проблема или да съм имал липсваща крушка, не знам, но всички посочени на първата страница ги имах(броя и изгорелите) и осветлението беше кофти. Сега съм с 5 броя диоди, които уж са всички фабрично и пак забелязвам 80-85% разпределение на светлината.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, аз също опитах с диоди и при мен разпределението куца. Надявам се с още някой друг опит да успея, но едвали.

Като изключим това е перфектно :)

 

И Благодаря за идеята :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...