Jump to content
J's Racing BB8

Диодна лента за табло.

Recommended Posts

Добре.... Аз ли бях най-сакатия, че не можах да докарам ама почти никаква равномерност :D :D .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, аз също се заиграх подобно с моето табло но не пипах лампите под уредите, направих друго. Отново с диодна лентичка, свалих 2те крушки над уредите, които осветяват стрелките, и сложих лентата на тяхно място, ефекта не беше като на колегата но е се получи доста свежа комбинация между оригиналното жълто-оранжево и яркото синьо. светлината не е дразнеща и прави уредите много по добре възприемащи се вечер. :P :P :P:) :) :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12 ili 24V трябва да е диодната лента и задължително ли трябва да се сложи потенциометър, че не съм много на ясно с тоците как стоят нещата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12волта трябва да е ,а потенциометърат според зависи дали ти пречи светлината да си я усилваш и намяляш :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много колега за информацията, ще видим каква ще я свърша и аз : )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм си го направил с червена диодна лента, но я насочих да свети назад, а не настрани както повечето сте направили :) по този начин светлината се разпръсна по бялата пластмаса зад уредите и сега свети доста по-добре от измислените диоди от по 1.50 лв :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм си го направил с червена диодна лента, но я насочих да свети назад, а не настрани както повечето сте направили :) по този начин светлината се разпръсна по бялата пластмаса зад уредите и сега свети доста по-добре от измислените диоди от по 1.50 лв :)

Добре си го измислил колега!Ще кичиш ли малко снимки я да видим как свети?А как монтира лентата? Да не а залепи за задната страна на циферблатите?Колко мощна ти е лентата - Ватове на метър и колко диода на метър са? В зависимост от лентата-колко дълго парче се слага?Поздрави на всички ентусиасти!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, мога ли на мястото на фабричните крушки, да сложа диоди? (знам, че колега е питал по-горе, но никой не му отговори) Питам защото да не разглобявам само за да видя, направо да купя и да сложа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, мога ли на мястото на фабричните крушки, да сложа диоди? (знам, че колега е питал по-горе, но никой не му отговори) Питам защото да не разглобявам само за да видя, направо да купя и да сложа.

Ако сложиш диодни крушки (цветни) на мястото на оригиналните няма да има ефект. Защото отзад на уредите има един слой, който трябва да се изшкури иначе даже и с цветни крушки през този слой ще го ти осветява отново в жълто. Това е за 6 ген .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глупости! Като си купих колата на мястото на обикновените крушки бяха сложени диодни (сини) . И си светиха добре, но бяха стопили фасунгите. Сега съм ги махнал, че беше като в дискотека вътре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам каква кола караш, но на Сивик 6 ген. японка го има този слой ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздрави за темата колега :) постарал си се. Тези дни мисля и аз да си поиграя с моето табло :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам каква кола караш, но на Сивик 6 ген. японка го има този слой Публикувано изображение

 

Сивик 6 генерация, японка, хеч. Като я купих си беше с диодни сини и светеше. Не беше като с обикновените, но се виждаше.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се занимавайте с тези диодни крушки, супер бързо горят. Сменил съм сигурно около 30 крушки докато не осъзная ,че с диодна лента става веднъж :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам един въпрос за диодната лента тъй, като ми прави проблеми.След монтажа свети без проблеми 1-2 месеца, след, което почват да премигват лампи и части от лентата спират да светят, някой имал ли е подобен проблем?Лентата я взех от тези , които продават гипсокартони на ролка 5 метра и направихме таблото на един приятел така, нямаше ядове, лентата е от едно й също място, едната работи добре, другата не. Къде е проблема ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно има някакъв проблем с лентата .Може да е изгорял диод или да е прегъната много и да се е прекъснала самата връзка към този диод. Но не съм спец. по тези неща, че да твърдя със сигурност.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се занимавайте с тези диодни крушки, супер бързо горят. Сменил съм сигурно около 30 крушки докато не осъзная ,че с диодна лента става веднъж :)/>/>

от три години карам с такива и няма нито една изгоряла , дори си сложих 4 допьлнително кьдето тъмнееше леко

Незнам каква кола караш, но на Сивик 6 ген. японка го има този слой ;)/>/>

и на 5 също, трябва да се ишкури

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, някой има ли снимка на оригинално светещо табло на Сивик 96г. В you tube прегледах над сто клипа и няма някой от който да добия представа. Това синьото по периферията свети ли и всъщност на кое казвате че жълтее самите цифри и деления предполагам? Питам защото при мен проблемът е че съм в мили и исках да сменям уредите с такива от Сивик, тъй като за CR-v не мога да намеря с км/ч. Имах идея да сменя само скоростомера и да си оставя оранжевия оборотомер и другите за горивото и температурата. Обаче доколкото чета как светят вашите оригинални уреди ще стане мазаво макар и уникално. Та една снимка би била полезна, че нямам наблизо някой познат със сивик да видя в тъмното. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой направи същото описание за 5ген. , ще съм му много, много благодарен !!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро ще правя и на 5-та ген и ще направя тема :)/>То няма разлика сичко е едно и също освен разглобяването.

Редактирано от Valio!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на 5-тата ми генерация правих, сега на 6-цата мисля направо да си взема готови крушки и да си ги монтирам на мястото на сегашните :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

изгарят много бързо, и не свети така равномерно и ясно , като лентата :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом едни са доволни от крушките а други не..значи има значение какви са,може ли да споделите :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, пробвали ли сте да използвате ацетон от аптеката, вместо да шкурите. Аз съм махал какви ли не бои с ацетон, предполагам че и тази няма да е проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как стоят нещата с таблата на анлгичанките ? Трябва ли да се шкури ? Цифрите жълтеят, явно и моите циферблати имат жълт слой. Искам да оправя осветлението на средната конзола и викам да сменя всички лампички с диоди / диодни ленти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как стоят нещата с таблата на анлгичанките ? Трябва ли да се шкури ? Цифрите жълтеят, явно и моите циферблати имат жълт слой. Искам да оправя осветлението на средната конзола и викам да сменя всички лампички с диоди / диодни ленти.

[/ q

 

Колега, аз карам същата англичанка (дизел) и - ДА. уредите трябва да се шкурят, но пък става уникално яко. А ето и резултата:post-20891-0-93739500-1389823624.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам няколко колеги вече са си направили същото с таблата на колите и си е много готино!Аз от доста време се каня да направя същото и даже съм си намерил оригинален потенциометър от хонда ,но все не мога да се реша да започна,но ще го направя! Добре си изглежда ,но наистина без намаляване вечер си е малко силно.......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започнах да сменям всички лампички, включително и тези в копчетата :) До една седмица ще има снимки, че от работа нямам време наведнъж да сменя всичко, за сега карам без средна конзола. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето как свети и на 5-та ген.Тези дни ще кача снимка на 6ген,но с червена диодна лента за стрелките-Цифрите светят в синьо,стрелките червено.

Телефона не може да изкара хубаво червеното но на първата снимка се вижда най-добре.

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Редактирано от EG3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много яко, а ако "червеният сектор" стане в синьо?:rolleyes:/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях и с синя,зелена,бяла лента но най ми харесва червеното защото не свети толкова силно а и стрелките се осветяват добре.Иначе бях сложил и сини диодни крушки пасваха точно на цокъла,но не светеха толкова равномерно а и за 1 седмица изгоряха всичките.А с бялата лента просто вечерта е виждах пътя,все едно нямах фарове много силно ми светеше...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес опитах да сложа деодна лента на моята 5-та генерация, предполагах, че не е по-различно от поставянето в 6-та.. Но не знам какво оср*х ама деодната лента не свети, МИГАЧИТЕ също.. Някакви идеи как мога да го оправя или май трябва да взимам ново табло??Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми.... Ето ти един предполагаем отговор:Диодната лента не свети, защото си има поляритет и си го объркал, а мигачите не светят, защото си направил пробата без монтиран ключ за авариини светлини. :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, мигачите си бачкат, моя е била грешкатаПубликувано изображение Обаче диодната лента все още не ще да светне, затова мисля да изчакам темата с диодните ленти и таблата на 5та ген. :D :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега за мигачите е вярно,че копчето на аварийните трябва да е закачено към буксата.А лентата най вероятно не свети защото си объркал + и - .Не знам къде си ги свързал но разпои ги и просто ги обърни.Аз имам един адаптер на за преобразуване на 12в. и в къщи изпорвам дали свети или дали съм уцелил + и -.А за 5 ген.Начина е същия просто разглобяването е различно,и зад уредите на бензина и температурата,омотах повече лента защото там свети слабо.П.С пусни и една снимка да видим как свети.

Редактирано от EG3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги да ви питам дали ще стане че го бях виждал в алфа ромео клуб.Човека беше изшкурил уредите и числата на скоростомера и оборотомера ги беше боядисал с маркер в зелено но беше направил червената зона на оборотомера пак с маркер в червено и беше много ефектно.Според вас дали ще стане и на хондите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...