Jump to content
honda_25

боя за хонда акорд

Recommended Posts

колеги интересува ме коя марка боя се доближава най-много до оригиналната боя защото моята е много странен цвят и не могат да ми го нацелят никак.някъкав хамелеон на червеното е и на слънчево един цвят, а на облачно е друг и с две думи си е е...о ма...а побъркаха ме тия в магазините за бои в пазарджик.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега моя "сивикски" хамелеон (тъмносин на слънце и зелен на сянка) може и да не е като твоя, но и аз си мислех, че ще е проблем с боядисването. Като отидох на бояджия, човека вика никакъв проблем и по някакъв номер на боята я е взел и въобще не се различава от оригинала. Питах го каква е боята Дюпонт била, но изборът му бил защото такъв магазин имало наблизо.Та взимай номера иди в читав магазин и ме му мисли толкова.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той и моя цвят на 6та купенцето е странен, но като си ударих бронята бояджията си намери цвета и в момента няма никаква разлика, така че не мисля че ще имаш грижи колега :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде в багажника трябва да има табелка ( под мокета ) черна с бели букви .. там има код на боята когато отидеш там където ще ти бъркат боята даваш този номер. Казваш марката и модела и готово.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на шофиорската врата на фалца има лепенка и пише---color type r--за червено 154-примерно и p--за перла а за боя само ''standox'' гаранция няма да имаш ядове:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси колеги за бързите отговори,но аз номера на боята го имам на вратата и все пак като я правих беще облачно и я пробвахме беше си същата но на другия ден след боядисването като пекна онова слънце и се оказа различна.затова питам дали някой знае с каква боя работят хонда за да се опитам да си намеря такава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата е старичка не е лошо да се отиде с нея или с някой детайл - бояджиите тонират спрямо състаряването на боята. Аз като ходих да ми забъркват човека два пъти излиза да сравнява цвета с ламарините. По тая схема досега не съм имал проблем с очевидни разлики. Предишната кола беше доста странен цвят металик (поизсветлял), но винаги го целеха безпогрешно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма такива састарявания,отиваш сьс колата или детаил колегата е прав,почти всеки цвят има няколко нюанса правиш подходящия и отиваш при бояджията (много е важно тои как ще го прасне защото от това може сащо да даде разлика в цвета( след тава се полира старата боя защото е захабена и трябва да си ок;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако пък колата е пребоядисвана в италия почти няма шанс да уцелите боята;)

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-лесно е като свалиш капачката на резервоара и отидеш с нея.Ако също така се колебаеш между марките,Дюпонт е много добър избор.Моята кола я пребоядисаха с Дюпонт и останах очарован.Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси колеги по принцип съм доста запознат с тая работа защото до скоро в свободното време се занимавах с тенекиджийство.но май все пак ще пробвам на дюпонт боята но като се стопли малко че сега не е за боядисване много е влажно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...