Jump to content
Zlatozator

Акорд 7-ген - общи дискусии

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Въпрос - какви са оригиналните крушки за заден номер на фейс варианта? Могат ли да се сложат LED? Можете ли да препоръчате конкретен вариант?

Въпрос 2 - какви гласови команди могат да се използват, ако bluetooth модула е разкачен? Възможно ли е?

Въпрос 3 - как се задействат пръскалките за предните фарове?

Редактирано от emz

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
преди 26 минути, emz написа:

Въпрос - какви са оригиналните крушки за заден номер на фейс варианта? Могат ли да се сложат LED? Можете ли да препоръчате конкретен вариант?

Ето ти добър вариант, с който съм в момента и "кара",след няколко китайски боклуци.

https://autopro.bg/led-krushki-osram-v5v-4000k-k-t-2br

Такива са ти и на вратите и габаритите.:)

Редактирано от JHM
  • Upvote 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
преди 44 минути, emz написа:

Въпрос 3 - как се задействат пръскалките за предните фарове?

Задействат се само при включени къси и/или дълги светлини и достатъчно високо ниво на течност за чистачки в казанчето. Колко точно високо не мога да ти кажа. Миналата седмица при свършила течност за чистачки налях 2.5 литра и пръскалките на фаровете не се задействаха. Казанчето събира около 6 литра при мен.

Редактирано от garyhobson
  • Upvote 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля (и по мои тестове е вярно), че трябва да имаш над половината казанче пълно, за да работят пръскалките на фаровете. И ако си включил фаровете, и имаш достатъчно течност, при всяко пръскане на стъклото, ще работят и те и няма как да ги спреш (освен да дръпнеш предпазителя в двигателния отсег).

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само някой да се бе сетил да е през някакъв интервал. Например на всеки 3 пръскания на стъклото да има 1 и за фаровете. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 8-ма генерация комай е така. Иначе е лесно, караш с половин казанче - пръскаш до минимума и доливаш. ДЛР-а на дългите също помага, понеже за системата фаровете са угасени. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DRL наистина помага, но реално късите и миенето на предното стъкло най-често се ползват зимата. Хем се стъмнява по-рано, много по-често има мъгли, а това че пътя постоянно почти е мокър пък те принуждава постоянно да си миеш стъклото. Аз съм изпръскал 5 литра течност за около 50 дни. Ако трябва да я държа под нивото за миене на фарове трябва да доливам през 2-3 седмици :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 7 часа, emz написа:

От повече от три години съм с тези Led плафони и съм забравил проблемите с подмяната на всякакви знайни и незнайни марки лед крушки. Плафоните са висококачествено копие на оригиналните и ледовете им (18 броя във всеки) светят повече от силно и студено-бяла светлина. Имат си стабилизация на напрежение, което всъщност е жизненоважно за дългия им живот. При напрежение над 12 волта живота на леда е много кратък, вследствие прегряване кристала на диода.

• Upvote 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, Olmy написа:

От повече от три години съм с тези Led плафони и съм забравил проблемите с подмяната

И един комплект такива смених.Почнаха да премигват на втория месец,после единия отказа.Явно не съм оцелил на бройка,но реших да не експериментирам с други подобни.:)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за отговорите.

А за гласовите команди някой може ли да сподели информация? Какви са и съществуват ли без bluetooth модула?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без модула гласовите команди са само за навигацията, ако имаш такава. Това по спомени. Моят микрофон съм го вързал към друго устройство и не мога да пробвам.

Редактирано от Ivan_Ch
Правопис

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Онзи ден за втори път ми се случи нещо интересно откакто имам колата. Бях на 6та с около 100-105км/ч и реших да ускоря без да връщам скорост. Натиснах газта докрай и за част от секундата премигна лампата за акумулатора. Първия път когато ми се случи това бях с около 110км/ч на 6та пак, на автопилот и на сравнително голямо нагорнище по една магистрала. Тогава ускорих с копчето от волана и пак премигна за част от секундата.

На някой случвало ли му се е подобно нещо и някаква идея на какво може да се дължи?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами и на мен ми се е случвало един–два пъти, но не съм задълбавал. Предполагам, че е свързано с работата на алтернатора – може нещо да е тръгнал.

Редактирано от Pavel_Pavlov

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли при какви обстоятелства светва звездичката на клъстъра?
Случвало ми се е докато карам в права линия с постоянна скорост, както бърза, така и бавна, без никаква логика.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

No registered users viewing this page.