Jump to content
Honda_Z

Акорд 7-ген - общи дискусии

Recommended Posts

До Todu: Колега, откъде е колата- от Бултрако ли е закупена или е внос. В някои страни поставят електронни ограничители на скоростта. Само на бензин ли е колата или има и газов инжекцион? И на колко хил. оборота започва да се замисля дали да ускорява?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Todu,

1. Честито!

2. Съжалявам, не мога да помогна с мнение.

3. Да ти имам проблема. Аз на моята повече от 140км/ч не съм й задавал :D

 

Колежке, аз в края а седмицата съм в Стара Загора и мога да ти дам да си копнеш диска на навигацията ми. За целта ти трябва празен двуслоен ДВД диск. Другия вариант е търсиш и сваляш от нета карта за навигация на Хонда версия 2.**

Понеже преди време доста се изписа по темата за преминаване от 16" към 17" джанти... ето ни и нас отпреди два дни сме така:

 

Публикувано изображение

 

Колата се преобрази коренно. Все едно не е тя. Возията не се развали почти никак, като не бих казал, че сега вози по-твърдо, а е по-стегнато сякаш. В никакъв случай не е по-дискомфортно от преди. Субективно, ускорението е почти непроменено също. Но стоенето на пътя.... все едно не е същата кола. Разликата не може да се опише. За визията да не говорим. Ако някой се колебае, да действа смело! :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А това е с 18-ки и спорт пакет :P

Публикувано изображение

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, мерси за помощта. Не знам с какво време ще разполагаш в СЗ, за да копирам CDто, както и по кое време ще си тук. Аз работя извън града, към ТЕЦовете и се връщам към 17-17:10 в града. Но мисля, че можем да измислим нещо с копирането, стига да разполагаш с около половин час.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До Todu: Колега, откъде е колата- от Бултрако ли е закупена или е внос. В някои страни поставят електронни ограничители на скоростта. Само на бензин ли е колата или има и газов инжекцион? И на колко хил. оборота започва да се замисля дали да ускорява?

Внос от Италия, на бензин е. Колкото до оборотите - до 180 км/ч ако я натисна си ги изрежда скоростите нормално като превклчючва на по-висока предавка на около 7000 об/минПроблемът идва след тази скорост - сякаш заспива.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А кога последно е сменяно маслото на скоростната кутия? И като превключиш на ръчен режим (нали е типтроник) пак ли така се колебае?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колежке ако не се разберете с колегата Златозар за диска,нямам нищо против да ти го запиша.Даже аз ще запиша един диск и ще ми стои в колата.Понеже работя на центъра , а там непускат без пропуск ето ти моя гсм 0886553615.П.П. Ако записваш диска с Неро знай че нестава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти,колега.Наистина така ще бъде най-добре. Хем няма да ангажирам времето на Златозар,хем и на мен ще е по-лесно по този начин. По принцип мислех да пробвам с програма за клониране,но не съмубедена,че ще стане.Записах си телефона ти. Ще ти звънна към 20ти да се разберем кога ще ти е удобно да мина- в сряда вечерта или в неделя, в късния следобед.Отново благодаря на всички за отзивчивостта!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

до колегата тоду-виж си клапана за витека,може да е задръстен и втека ти да не работи коректно-аз съм с 2,0 бензин и витека включва около 5500 оборота(предполагам че и при теб е около тези обороти),след тези обороти се чуства осезаемо "прилив" на мощност,тоест моята до 200 ги достига сравнително бързо ,след 200 до 220 по бавно(но тук вече съпротивлението на въздуха и по малката мощност си оказват влиянието),ето тази тема: http://www.accord-russia.ru/showthread.php?t=48951&highlight=%EA%EB%E0%EF%E0%ED+%E2%F2%E5%EA би ти била полезна,до колегата габровски-сигурен ли си че има такава функция радиото,тъй като тези функции съм ги разглеждал обстойно,но никъде няма такава

Редактирано от niki64

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ники сигурен ли си че толкова късно ти сработва витека.Доколкото знам нашите витеци не са само на обороти,ами компютъра следи и положението на педала за газта и налягането на маслото.Та в този смисъл може и на 3500оборота да ти сработи.Ти гледал ли си си цетката за маслото на клапана за витека,ако цетката е позатлачена тогава може и по късно да ти сработва витека.Колкото до радиото предполагам че имаш предвид опцията за авто усилване.При мен я няма тази функция,по вероятно е да е за американските или японските модели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз да се включа в групата на 7-маците :) Карам Акорд 2.2 дизел (модел 2004), версия sport . Вече почнах 4-ти месец и съм страшно доволен от колицата уникални машинки - и проблеми с нея не съм имал.Ето и няколко снимки : уникален цвят са барнали от Honda

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Функцията за увтоматично регулиране на усилването на музиката я има само на моделите с навигация след фейслифта от 2006.Аз имам ръководства на български и английски, като българското е за първите модификации от 2003 година и тази функция не е описана. В английското, което е за моделите след 2006 е подробно описано как се настройва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Функцията за увтоматично регулиране на усилването на музиката я има само на моделите с навигация след фейслифта от 2006.Аз имам ръководства на български и английски, като българското е за първите модификации от 2003 година и тази функция не е описана. В английското, което е за моделите след 2006 е подробно описано как се настройва.

Е да де ,но понеже навигациите и въобще цялата средна конзола е еднаква,рък и руснаците твърдят че имали в някои модели преди 2006.Затова логично е да се предположи че я има тази функция,обаче неее.Интересно да ли става средната конзола от медела 2006-2008 на модел2003-2006.Сега видях че на колегата Ники64, хондата е 2007 но и той няма авто усилване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали съм прав , но автоусилването е сериозна екстра , която стандартно само последния Ледженд има вградена . За Акорд това ще е екстра , която трябва да се доплати от клиента :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно, и затова е по логично до е заключено в някое меню,и след като си платиш ,активацията става лесно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стандартно е за Executive модела след фейслифта 2006г.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стандартно е за Executive модела след фейслифта 2006г.

доколкото си спомням екзекютив се водеше базовия модел след фейслифта ,при мен е спорт-след нея ,но липсва ,а относно втека се за4етох малко из западните форуми-оказа се 4е допълнителния клапан се включва при 2200 оборота при K20Z2-Z3 двигателите и е нещо от рода на iVTEC-E

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Базовият модел е Exclusive, a Executive e топ оборудването. В повечето случаи Sport е като Exclusive с двигател 2.4, с разлика в окачването и други дребни подобрения.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

WESS, честита придобивка!Да си я караш със здраве и да й се кефиш! Цветът е наистина страхотен :)Искам тук на благодаря на Тодор от Пловдив- страхотен жест направи. Днес се срещнахме в Пловдив, помогна ми и ми даде ценна и полезна информация за Акорда. Да не говорим за топлото посрещане и за приятния лаф на кафето. Тоше, благодаря!

Редактирано от Cinderella
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите, ще проверя всичко като се прибера от командировка - след 3 месеца :(Имам още един въпрос - предстои ми покупка на зимни гуми - в момента съм с 225/45 17 летни - да останали на същия размер или да мина на 215(205)/50 17.И какви гуми ще ми препоръчате.благодаря предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и аз вече мога да се запиша в тази тема с новата си предобивка ;)Колата е акорд 2.4, края на 2001 година, старичка е но е изключително запазена и 57 000 мили с пълна сервизна история от хонда (била е служебен автомобил) pic 1 pic 2 pic 3 pic 4 pic 5Имам и няколко въпроса към по вещите: На колко киометра се сменя веригата и с какво малко е най-добре да се кара ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега честито. Мисля си че акорд 7 серия излиза от 2003 година и няма как твоята да е 2001,но това са подробности.Веригата по принцип се сменя когато се разтропа,по слух.Има акорди на по 350000км и още не е станала за смяна.Така че там няма да имаш грижи. Виж ако беше дизелова тогава на около 200000км.Относно маслата аз карам със масло на хонда 5в40 - 28лв литъра.Дават му 20000км пробег аз го сменям на 15000.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя грешка колата е 2002 последните месеци на годината, мерси за информацията относно маслата, значи само масло и каране :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре ми изтича давността на талончето за 20% отстъпка от части и аксесоари за колата ми. След всичките дискусии за маслата, може ли някой да ми отговори дали си струва да си купя оригинално двигателно масло Хонда още от сега за следващата смяна? В смисъл заслужава ли си или има по-добра алтернатива?Смятам да съм в Бултрако по обед, така че ако някой колега от темата иска да дойде с мен и да се засечем там да драсне едно ЛС.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 и от мен !Нов съм тук имам 7г снимки след ден 2 ПОЗДРАВИ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ме с моята верна красавицаПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колежке да попитам само като копирахте диска получи ли се .В смисъл дали може диска да не е оригинален и навигацията да работи с него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, колега, може. Само че копирането е малко сложно :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали ще е по лесно да обясниш или да помоля някои колега да направи едно копие. Аз ще отида на място да го взема и ще почерпя то е ясно и каквото стува ще си платя.И само да спомена моите копчета на волана светят но на фаровете и на VSA не (може и лампите да са изгорели но ще проверя и ще пиша) колата е 2005 г. Благодаря предварително ако някои се навие да направи диск или колежката да обясни за копирането.Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много се радвам, че веднага попаднах на темата, която ме интересува. Късметче! Имам голяма молба за същото! Моля, ако може малко помощ, за което предварително благодаря! Диска ми е много необходим и ще съм щастлива да мога да се "добера" до него с ваша помощ колеги![:) quote name='prosqka' timestamp='1312147978' post='1057230580]

Дали ще е по лесно да обясниш или да помоля някои колега да направи едно копие. Аз ще отида на място да го взема и ще почерпя то е ясно и каквото стува ще си платя.И само да спомена моите копчета на волана светят но на фаровете и на VSA не (може и лампите да са изгорели но ще проверя и ще пиша) колата е 2005 г. Благодаря предварително ако някои се навие да направи диск или колежката да обясни за копирането.Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, колега, може. Само че копирането е малко сложно :)

Много се радвам, че веднага попаднах на темата, която ме интересува. Късметче! Имам голяма молба за същото! Моля, ако може малко помощ, за което предварително благодаря! Диска ми е много необходим и ще съм щастлива да мога да се "добера" до него с ваша помощ колеги![:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:DОказа се, че не е толкова сложно ! :D Вече имам диск-а, който ми беше необходим! :) На колегата prosqka ще кажа - нищо особено, а ако имаш нужда от помощ, пиши в лични и ще се свържем все някак!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз съм в клуба:punk:: акорд 2,0 2007г. автоматик....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен.Къде са снимките

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също преди 2 седмици се сдобих със 7-ма ген акорд...

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Ако някой ми помогне откъде да си намеря цяла генерация двоен ауспух и навигация ще съм му много благодарен...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,Много ти е красива колата. Да си я караш с удоволствие и безаварийно.Относно навигацията - оригиналната не работи в България.Виж тук: http://www.autodvdgps.com/8-digital-hd-touchscreen-dvd-gps-navigation-system-with-ipod-bt-control-for-7th-200307-honda-accord-p-1116.htmlЕдин колега си е взел такава за 8-ма генерация и имаше добри отзиви. Има тема във форума.Поздрави.П.П. Аз пък търся 2 джанти точно като твоите. Ако някой има или знае за такива - да казва.

Редактирано от NikiG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата kembo продава комплект мисля ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са същите.Неговите бяха/са 15' заводски от Стрийм майче.Знаеш че 15' не стават на Акорд дизел, пък и ми трябват точно този модел.Имам 2 доста надраскани и ми се иска да ги сменя.Ако не намеря скоро ще си взема от Бултрако, те поне ги имат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,Много ти е красива колата. Да си я караш с удоволствие и безаварийно.Относно навигацията - оригиналната не работи в България.Виж тук: http://www.autodvdgp...ord-p-1116.htmlЕдин колега си е взел такава за 8-ма генерация и имаше добри отзиви. Има тема във форума.Поздрави.П.П. Аз пък търся 2 джанти точно като твоите. Ако някой има или знае за такива - да казва.

Къде се намира това? Китай?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...