Jump to content
Honda_Z

Акорд 7-ген - общи дискусии

Recommended Posts

При плафона е, демонтира се целия

 

038161562.thumb.jpg.9b1d7644e4b25ccf961163bd495a61a9.jpg

 

извади го и го огледай, ако не успееш ще разглобя моя и ще го снимам.

 

 

Редактирано от chavdarbs

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега светна, отново благодаря.

Ето и снимки:

 

1CF8496A-A85D-429C-BB0F-F3DCF9461A90.jpeg

43A5571D-0A83-4BA6-B6B1-0EB92681F44A.jpeg

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен пък на отворени врати свети само десния поафон. При натискане свети и ляв и десен, не схващам какво го мъчи, че левия не свети като се отворят вратите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, h5rov написа:

При мен пък на отворени врати свети само десния поафон. При натискане свети и ляв и десен, не схващам какво го мъчи, че левия не свети като се отворят вратите.

 

Бутона на вратата, опитай да го разръчкаш с пръст.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
2 hours ago, h5rov said:

При мен пък на отворени врати свети само десния поафон. При натискане свети и ляв и десен, не схващам какво го мъчи, че левия не свети като се отворят вратите.

А отчита ли ти отворената врата на таблото?
 

 

4 hours ago, crown_bg said:

Сега светна, отново благодаря.

С оригинална крушка ли ги сменя, или оправяш изгорелите?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отчита всички врати на таблото, но светва само десния поафон. Левия стои загасен. Като го щракам си работи. Гледах в него.. само една крушка е.. ?! Едва ли това е разлика от фейс и пре..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен е така. Предполагам нарочно светва само дясната. Тоест свети тя за предните и съответно задния плафон -за пасажерите отзад, а шофьорската се включва при необходимост от водача.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно е това което съм писал в последния пост. При мен не светва нищо отред като се отварят вратите, като натисна свети. Свалете си плафона и пробвайте при разменени бутони от коя страна ще светне.

 

Zlatozator също има тема как си е оправил проблема.

Редактирано от isullivan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, ceco_accord написа:

И при мен е така. Предполагам нарочно светва само дясната. Тоест свети тя за предните и съответно задния плафон -за пасажерите отзад, а шофьорската се включва при необходимост от водача.

 

Не е нарочно. При мен си светват и двата при отворена врата. Като купих колата, десния ту светваше ту не. Разглобих целия плафон, почистих всички контактори и ги наръсих с контактен спрей /тогава установих че има и лампичка на бутона на шибидаха/. От тогава всичко си свети.

Търсете причината в някой от контакторите.

Редактирано от chavdarbs

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за подвеждащата информация от предния ми пост! Просто държа плафоните изключени и не светят при отворени врати (стар навик). Когато са включени си светват с приглушена светлина, а при натискане на всеки от тях си свети силно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харесал съм тези джанти и тъся снимка на Accord VII седан или комби с тези джанти от Accord VIII. :huh:

accord viii rims.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами Гооглето му е майката, но ще падне голямо гледане. Иначе съм виждал и стоят страхотно на 7-ма ген фейс. Ако са ти изпаднали на оферта -вземай!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, gmarinov написа:

Харесал съм тези джанти и тъся снимка на Accord VII седан или комби с тези джанти от Accord VIII. :huh:

accord viii rims.jpg

 

Това са оригиналните на Хонда 17",слагат се на осмицата.Колеги трябва да кажат да ли стават и за седмицата.Трябва да ги има.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 17 часа, h5rov написа:

Отчита всички врати на таблото, но светва само десния поафон. Левия стои загасен. Като го щракам си работи. Гледах в него.. само една крушка е.. ?! Едва ли това е разлика от фейс и пре..

Това е нормално за фейсовите модели, преди фейса светват и двата плафона при отварянето на шоф. врата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано от "gmarinov".

 

"Намерих, но доста вдигната изглежда, при мен със спортното окачване може да изглежда както трябва.

894240447_11_1080x720_honda-accord-vii-tourer-bogate-wyposaz-i-wl-w-pl-4-lata-w-kraju-_rev024.jpg894240447_10_1080x720_honda-accord-vii-tourer-bogate-wyposaz-i-wl-w-pl-4-lata-w-kraju-_rev024.jpg894240447_4_1080x720_honda-accord-vii-tourer-bogate-wyposaz-i-wl-w-pl-4-lata-w-kraju-osobowe_rev024.jpg894240447_3_1080x720_honda-accord-vii-tourer-bogate-wyposaz-i-wl-w-pl-4-lata-w-kraju-osobowe_rev024.jpg

894240447_2_1080x720_honda-accord-vii-tourer-bogate-wyposaz-i-wl-w-pl-4-lata-w-kraju-dodaj-zdjecia_rev024.jpg"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 8 часа, Tokio написа:

Това е нормално за фейсовите модели

 

Няма да се разберем така. Искате да превърнете проблема с неработещите Ви плафони в проблем на нас, дето си ни светят. Айде много Ви моля да си оправите светлините в купето, а не да пускате мухата, че е нормално да не свети при отворена врата и да почне някой със светещ плафон да ровичка, да си троши щипките и да си окъсява инсталацията :D:D:D

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джантите стават, колата изглежда висока понеже е със заводските гуми за 8ца 

IMG_20180908_191825.jpg

  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега последно не разбрах за преди фейса, трябва ли да светят предните плафони или само тоя в средата, при отваряне на шоф. врата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди фейса със сигурност светят и двата заедно. Само един може да свети, само ако се включи ръчно. От това, което разбрах от четене тук, след фейса е същото.

Редактирано от Pavel_Pavlov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т.е. имам проблем :D При мен само централния свети при отваряне на врата, двата предни светят само при натискане. Нямам шибидах, с комбе съм :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е префейс и свети само единият преден плафон (десния) при отваряне на вратата. Както ми светят и копчета на волана.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
9 minutes ago, atoma said:

Т.е. имам проблем :D При мен само централния свети при отваряне на врата, двата предни светят само при натискане. Нямам шибидах, с комбе съм :)

Кой е централният? Аз имам ляв и десен.

 

2 minutes ago, jijane said:

Моята е префейс и свети само единият преден плафон (десния) при отваряне на вратата. Както ми светят и копчета на волана.

Копчетата на волана не светят ли само при фейса? Моите със сигурност няма как да светят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам един централен плафон в средата на тавана, и 2 отпред над огледалото. Та, само тоя в средата свети при отваряне на врата. Предните са само на натискане. На средния е копчето за изкл, за вкл постоянно и за функция отваряне на врати.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Плафоните трябва да светят и отпред и отзад при отваряне, на която и да е врата...

  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Светят отпред и отзад само, ако си с шибедах и задния е изнесен над задната седалка. Иначе другите си имат среден плафон (над подлакътника)  и свети само той при отворена врата!

 

И преди или след фейс, като си с шибедах отпред трябва да светят и ляво и дясно гнездо отпред при отворена врата. Всичко друго си е за оправяне.

 

То, че не се развалвалят тези коли и само се лудим какво да лафим, ама какви въпроси дискутираме напоследък само...

  • Харесвам 3
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм фейс, комби, с шибедах и имам нещо бъгаво. Сега пак ръчках и всичко свети както трябва, но като почнах да ръчкам, светваше само десния от 2-та предни. После обаче почна и той да светва с другия. :) Сега всичко работи, но не знам кой от алгоритмите промени нещата. Първо реших че има значение дали е на стенд бай задния, но няма връзка. После пробвах да не би да трябва фаровете да са на ауто режим, но и това няма общо. Не можах да му схвана логиката, но е факт че преден ляв в началото на експериментите не светеше при отваряне на вратата, а сега грейва с другия. Сигурно имам лош контакт, понеже крушката леко примижава в началото. Туй да ми е проблема. И без това винаги ги държа на ОФФ.

За развалянето не си прав. Трета година ми сълзи гарнитурката на Ви Тек клапана и уж не губи масло маторя, но явно е станала белята, понеже е разложила 1 гумено уплътнение за антифриза и като я карам над средни обороти, като спра и отдолу 2 минути капе сладникаватата субстанция. :) Гарнитурката на клапана смених (цедката си беше чиста), но вече втора седмица го чакам от Гърция въпросното маркуче и си я карам кротко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 7 часа, atoma написа:

Т.е. имам проблем :D При мен само централния свети при отваряне на врата, двата предни светят само при натискане. Нямам шибидах, с комбе съм :)

Аз съм с комби фейс без люк, предните плафони светят само ръчно. На седан фейс с люк от вратата се управлява само десния, левия само ръчно. Това е нормалното състояние за фейсовите модели. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, Tokio написа:

На седан фейс с люк от вратата се управлява само десния, левия само ръчно

 

Аз съм с фейс седан с люк. Всичко си свети без значение коя врата се отваря. Ако го спра предния от копчето след това само ръчно мога да ги пусна посредством натискане (левия или десния). При комбито заради плафона в средата може и да е различно, но за седан трябва да светят и двата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, e4omir написа:

 

Аз съм с фейс седан с люк. Всичко си свети без значение коя врата се отваря. Ако го спра предния от копчето след това само ръчно мога да ги пусна посредством натискане (левия или десния). При комбито заради плафона в средата може и да е различно, но за седан трябва да светят и двата.

Моята информация е за дизел, бензиновите може да са различни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Мисля, че от клипа се разбира достатъчно добре кое и как работи. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оправих всички несветещи крушки - на шибедаха, на едната степен на подгрева на седалката, и на бутона на авариините - в момента свети само подсветката му когато са пуснати фаровете, когато го натисна не премигва, а виждам, че има гнездо за втора крушка.
Виждам по обявите, че нямат втора крушка?!
Крушките ги ремонтирах, като взех няколко от магазина за електроматериали (по 38 стотинки) и ремонта е за 1 минута.
 

Искам да направя втори ключ, и харесах един модел от aliexpress 
https://www.aliexpress.com/item/QCONTROL-Upgraded-Remote-Car-Key-for-Honda-for-Accord-Element-CR-V-Fit-City-Odyssey-Civic/32844833418.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.271.ec063c00YNcfv9
Според мен трябва да поръчам:

2. 433.9MHz is compatible for original part number G8D-382H-A.
 

s-l500.jpg

IMG_20180606_213226.jpg

IMG_20180926_174847.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, ogi28b написа:

 

Мисля, че от клипа се разбира достатъчно добре кое и как работи. 

Разбира се за колегите с такъв плафон (явно само моделите със шибидах).При мен при отваряне на която и да е врата светва само средния плафон,разбира се ако съм го оставил на позиция да светва при отварянето.Предните два не светят при отваряне и мисля,че така трябва да е (различни са от тези на горното клипче).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 12 часа, gmarinov написа:


 

Искам да направя втори ключ, и харесах един модел от aliexpress 
https://www.aliexpress.com/item/QCONTROL-Upgraded-Remote-Car-Key-for-Honda-for-Accord-Element-CR-V-Fit-City-Odyssey-Civic/32844833418.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.271.ec063c00YNcfv9
Според мен трябва да поръчам:

2. 433.9MHz is compatible for original part number G8D-382H-A.

Този на линка ти е без чип, има само дистанционно. Иначе отговаря на честотата, ако на втората снимка е твоя ключ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някъде имаше една таблица на интервалите за обслужване, но в търсачката ми излиза какво ли не, но не това което търся..

Става въпрoс на колко време и км. се сменят PSF, Brake Fluid, ATF/MTF, Coolant и тн..

Може ли някой, който я има да я сподели пак.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По спомен: спирачната на 3 години, а антифриза на 5 или много километри. ATF – на 40к км, за PSF мисля, че нямаше интервал за смяна.

 

Малко по-късно ще отворя книгата и ще ти цитирам точно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...