Jump to content
Honda_Z

Акорд 7-ген - общи дискусии

Recommended Posts

Ами прегледай бушоните,да не е фъснал определения

 

Изпратено от моят LG-H440n с помощта на Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте пичове.Стана точно месец от както съм собственик на accord 7 face 2,4 , навъртяни 4000+ км.Колата се кара на бензин , забелязах че като сложа 100октанов  - колата не върви по-добре а даже обратното , става по тромава , особенно в ниските , като разход не забелязвам промяна спрямо 95 , пробвал съм от всички бензиностанции - същата работа , разликата естествено не е огромна но се усеща , глътне ли 95 става самолет :D Въпроса ми е някой наблюдавал ли е подобно нещо и на какво може да се дължи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,така е.Заради по високото октаново число което е стабилно на детонации,но процеса на горене е по-бавен.И аз имах период в които съм пробвал всякакви петроли :)).Още много безаварийни км желая с най-евтиния бенц в цяла Бг :)).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега , "евтиния" бенц скоро ще приключи според мен , но да видим :D Гледам че няма особенно голям поток от коментари , но да питам още нещо - някой слагал ли е това масло https://www.ato24.de/en/castrol-edge-professional-h-5w-30-honda-1-l.html и какво ви е мнението , на картинка всичко изглежда супер :D Имат и 0в30  , което би трябвало да е още по-добре , но не знам защо пише че е за дизел само https://www.ato24.de/en/castrol-edge-professional-h-c2-0w-30-honda-1-l.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно маслата,беше създадена специално тема.

Вискозитета е 5в30/5в40/0в20...   много зависи,вижте в книжката.Погледнете и Амсойл-много са качествени също.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Егати, поръчах си маслен, въздушен и филтър купе от Германия с марка Mahle. Видно от товарителницата е, че филтрите идват от Германия. Отварям кашона....масления филтър произведен в Австрия, филтър купе произведен в Чехия, въздушния филтър произведен в България. Всичките са Mahle, ще ги използвам. Просто ми стана интересно - поръчвам от Германия, а единия произведен в България. Не пише къде в България точно. Пратих имейл и ми отговориха, че гарантират за качеството, филтрите са оригинални Mahle и дават две години гаранция.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можело е въздушния филтър да си го поръчаш от АЛ Филтер- Русе, :D  но не знам дали щеше да ти легне по евтино след като не е минал през Мале Германия .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера имах близки срещи от третия вид - блъснах доста едър фазан, пораженията са леееко хлътнал халоген и счупена вътре крушка, и от задната страна на бронята там където се свързва с подкалника са изплюли щипките. Та питанията ми са, как аджеба се сменя крушката на халогена, трябва ли да свалям цялата броня?

 

IMAG5305.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При фейсовите се сменя от доло. Откачат се щипките и се бърка се между кората и бронята. Не помня дали се откопчаваше и подкалнила. Не е нужно да се сваля нищо.

Смотан е начина :-)

Редактирано от h5rov
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е преди фейса, пропуснал съм да напиша. Благодаря за мнението :) ще залягам уикенда явно да видя какво ще сътворя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...не зная дали има по лесен начин, но аз свалям целия фар за мъгла ... има отвор да се пъхне отвертка от към решетката под номера, отвива се винт и се сваля целия фар за мъгла. Разкачането на корите от долу ми се струва по-сложно.

Не зная, ти като си с тези тайп ес добавки към бронята дали не е различна схемата ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, от скоро съм собственик на 2.4i AT фейслифт и искам да попитам дали е възможно промяната на езика на съобщенията на таблото (не навигацията)?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разгледай тази тема :
линк

 

по спомен има под меню за смяна на езика

Редактирано от D_U_D_E

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за бързия отговор. Ще го разгледам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След 9 години и 126К км вярна служба се разделих с акордчето.. Супер автомобил, направо си ме е яд за раздялата...

Честито на новия собственик и безаварийно! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Някой ползвал ли е такова устройство

https://www.aliexpress.com/item/OBD2-OBD-ii-Wireless-V2-1-Super-Mini-ELM327-Bluetooth-Interface-Car-Scanner-Diagnostic-Tool-ELM/32600250456.html?spm=2114.search0104.3.9.xhRpIV&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_3_10152_10065_10151_10068_10344_10342_10343_10340_10341_10304_10307_10137_10060_10302_10155_10154_10056_10055_10054_5470020_10059_100031_10099_5460020_10338_10339_10103_10102_440_10052_10053_10142_10107_10050_10051_5380020_10171_10326_10084_10083_10080_10082_10081_10110_10111_10112_10113_10114_143_10312_10313_10314_10078_10079_10073-10051,searchweb201603_11,ppcSwitch_7&btsid=f77b8570-b7fb-45c4-a46f-eb0f2b33892a&algo_expid=5d558b37-c83f-49e1-be7f-72898b680e1d-1&algo_pvid=5d558b37-c83f-49e1-be7f-72898b680e1d

дали ще върши работа за моята кола?

Колегата Tino има такова, доколкото помня трябва да си купиш програмата с която да си гледаш, имаше някви живи данни, дано види и да се включи.

 

 

 

В комплекта има някакъв диск с програма.

Редактирано от chavdarbs

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А програмата от диска му не върши ли работа?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...моето го имам от 4 години, не помня какво е имало в комплекта, със сигурност може да се ползва и с друг софт (дори в плейстора има много подобни апликации), аз ти казвам с какво със сигурност ще работи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, благодаря.Може би задавам глупав въпрос ама, прочита ли грешки /от общ характер/ и може ли да ги трие.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера имах близки срещи от третия вид - блъснах доста едър фазан, пораженията са леееко хлътнал халоген и счупена вътре крушка, и от задната страна на бронята там където се свързва с подкалника са изплюли щипките. Та питанията ми са, как аджеба се сменя крушката на халогена, трябва ли да свалям цялата броня?

 

IMAG5305.jpg

Малко ъпдейт по темата, заради парчето счупена крушка, се наложи да свалим цялата броня , голям филм .... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, благодаря.Може би задавам глупав въпрос ама, прочита ли грешки /от общ характер/ и може ли да ги трие.

да, може да чете грешки на ECU-то, но не и на ABS-a и SRS-a.

Можеш и да ги триеш. Полезно е ... за тези пари всеки трябва да има по едно такова. Отделно си чета с него грешките и на джаза и на сивика. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си боядисах задната броня и задният споилер + малко тунинг...:)8460c4394258ea32a9c3043be71176bc.jpg947513242d56ec3ceff33871a592fb65.jpg

 

Изпратено от моят SM-G388F с помощта на Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А програмата от диска му не върши ли работа?

На тоя диск в 100% от случаите има вирус. Та аз не бих го слагам в компютъра си. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Забелязах, че ремъчната шайба на коляновия вал (2.4 двигател) малко ми трепти. Имате ли представа има ли гума в нея? Някой сменял ли я е на бензинов двигател?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100% е демпферна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги имам въпрос относно борд компютъра при фейс-а - когато един "трип" стигне 1000км се нулира и започва пак от 0 - въпроса ми е средния разход остава ли да го отчита за всиките минати километри или и него го нулира? Би трябвало да остава разхода , но на предните ми коли , които съм карал трипа е бил до 10000 и никога не съм стигал до там да го превъртя без да нулирам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Изпитвам трудност при намирането на вътрешно каре на дългата полуоска на Honda Accord 7 2004 2.2ICDTI VIN: JHMCN15504C204185. Симптомите са тресене във волана около 120 км.  Та ако някой може да удари едно рамо ще съм много благодарен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

FEBEST 238ЛВ

Оригиналното е 550лв

 

Редактирано от dido0o_

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че е от карето??

Има доста случаи на разбит лагер на дългата полуоска. Това е този висящия лагер, който го има само при дългата полуоска.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко масло трябва за цялостна смяна на автомат на 2.4 type S и какъв вид точно ? ATF ? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вида е само един: Honda ATF DW-1

Какво имаш предвид под цялостна смяна и как смяташ да я правиш?

За обикновена смяна (опресняване) 3х1л Honda ATF DW-1

Редактирано от h5rov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Type s е само с ръчни скорости ,доколкото знам,ако става дума за 7-ма ген.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво толкоз е тайп-с?

Брони, прагове и пейка. И пейката май не е на всички. Тези с ръчните, лъскава топка.

В двигателя нямат разлика. За окачването май също няма разлика, но не съм сигурен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не, че е нещо, но просто не е можело да си го поръчаш с автоматична скоростна кутия. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бърза справка в мобилето и карса показа, че и в момента се продават type S автоматик 7-ма..

Има поне две.. Даже едната е на колега от Парарджик.. 

Едва ли са им сменяли кутиите..

 

 

post-30451-0-92529100-1507968169.jpg

Редактирано от petko_z

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...