Jump to content
Honda_Z

Акорд 7-ген - общи дискусии

Recommended Posts

Темата е отменена важна от мен. Понеже според мен е редно нови въпроси и проблеми да се задават в нови теми. За да е възможно намирането им по-късно. Според мен първоначалната идея на темата преди 6 години бе да видим кой е с такъв автомобил (тогава бяхме малко), да намерим полезни материали и да споделяме опит без да "пречим" на форума. Но сега 7ма генерация започва да става една от най-масовите в Акорд и си има собствен раздел. В темата се обсъждат неща, които се обсъждат и в другите теми - заради което не смятам, че тази обща тема трябва да е по-важно от останалите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемите идват от ГО, там много се правят и злоупотребяват. За чисто нов автомобил, при тежък удар, на "винено" червено минава виновния, ГО на виновния едвам изплати 75% от сумата, с намесата на адвокат.

От каското е по-лесно и бързо, и не се заяждат толкова.

 

Да ламарини са, а и още повече пътищата в София не могат да поемат тези автомобили, което изнервя до безобразие путната обстановка. Толкова пъти са ми се разминавали такива нелепи случаи (където някой тарикатлее), че е почти невъзможно човек да се отърве от подобно събитие.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен го има това. Изглежда като лепило намазано и бежаво на цвят. Между другото тази стои от доста време. Огледай я хубаво.

 

 

Дда точно за това говорех мерси, а ако някой е ходил да гледа този акорд или е от Сливен наистина ще съм му благодарен отдавна ги гледам искам да взема нещо вече :))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Присветнаха ми две лампи на таблото :(

 

attachicon.gifIMAG37451.jpg

 

Някой да се е сблъсквал с подобно нещо за да знам какво да чакам, другата седмица?

 

Проблема бе стоп машинка, отстранен от Дидо :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По въпроса с неработещото ми стъкло на шофьорската врата, днес бях при майстора. Първо се оказа счупено копче. Уж го направи, игра си доста. Закачихме и пак не тръгва. Тогава измери и напрежение до моторчето има, но не тръгва. Чукахме го, тупахме го, няма и няма. Та сега ще търся моторче по моргите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би е разисквано но не успях да намеря темата/поста, някой има ли си на идея тия букси за какво са, завряни са под средната конзола до лоста за скоростите:

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Буксите са за копчетата за отопление на седалките. Такова отопление имат предимно/само колите с изцяло кожен салон.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много за инфото, така и предположих. Един ден ако си намеря качествен и евтин (две самоизключващи се неща) кожен салон за комби ще се възползвам от буксите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да е дискутирано,назад в темата,но просто нямам толкова време да прелистя 80 страници,затова ще питам направо.Има ли начин да не се пускат пръскалките на фаровете с всяко дърпане на лостчето за пръскачките на предния джам.Като спадне количеството в казанчето,спират да пръскат на фаровете,но като го напълня всеки път пръска ,а аз не искам.На стария ми акорд 6-та купе имаше отделно копче за тези на фаровете и много рядко го ползвах.С автоматични чистачки съм,ако има някакво значение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър вечер искам да ви попитам защото не знам, а се интересувам и  ми е интересно  дали honda accord 7 генерация има допълнително отопление  - печка 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да е дискутирано,назад в темата,но просто нямам толкова време да прелистя 80 страници,затова ще питам направо.Има ли начин да не се пускат пръскалките на фаровете с всяко дърпане на лостчето за пръскачките на предния джам.Като спадне количеството в казанчето,спират да пръскат на фаровете,но като го напълня всеки път пръска ,а аз не искам.На стария ми акорд 6-та купе имаше отделно копче за тези на фаровете и много рядко го ползвах.С автоматични чистачки съм,ако има някакво значение.

Може да не ти хареса, но според мен .... НЕ

Първи вариант: течността да ти е под половината. На казанчето има 2 помпи. Една на дъното за чистачките и една над средата за фаровете. Така като няма течност за горната и не пръска.

Втори: Дневни светлини 20-30% дълги. Тогава не пръскат. Пръскалките на фаровете пръскат само на къси.

Редактирано от h5rov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да е дискутирано,назад в темата,но просто нямам толкова време да прелистя 80 страници,затова ще питам направо.Има ли начин да не се пускат пръскалките на фаровете с всяко дърпане на лостчето за пръскачките на предния джам.Като спадне количеството в казанчето,спират да пръскат на фаровете,но като го напълня всеки път пръска ,а аз не искам.На стария ми акорд 6-та купе имаше отделно копче за тези на фаровете и много рядко го ползвах.С автоматични чистачки съм,ако има някакво значение.

Не няма, освен ако не си измислиш нещо сам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно пръскалките има начин. Незнам защо казвате, че няма, маха се бушона за пръскалките на фаровете и готово. Ако иска и кабел, да си изведе в купето да си ги пръска.

https://www.drive2.ru/l/288230376151891316/

 

Бушон номер 12, под капака.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам защо казвате, че няма

Казваме, че няма защото не е предвиден такъв начин. Това с предпазителя е идейно, но така се лишаваш на цяло от пръскалките. Освен ако не се направи допълнителна модификация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекъсваш веригата на въпросния бушон,извеждаш си кабели и поставящ скрито ел.ключе.

Така ще са като на стария ти Акорд.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога ли да попитам защо не искате да ви се почистват фаровете, всеки път когато пускате чистачките?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм ги спрял понеже сипвам сонакс от 24лв за 5 литра  :angel:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През деня си е направо хабило да ти пръскат на фаровете, търся подходящ бутон за да си ги искарам като на по старите Онди. Бутон от VSA дали ще ми свърши работа?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е този препарат, който е два пъти по-скъп от горивото?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо се оливате :D

 

http://www.euro07.bg/news/news.php?action=view&news_id=251

3 лева

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм ги спрял понеже сипвам сонакс от 24лв за 5 литра :angel:

Качествените препарати си струват толкова, а иначе 5л.съм купувал и от 6лв,но едно пръскане е достатъчно да ти докара ПТП,защото джама става бял:).А относно темата едно копче би решило проблема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бутон от VSA дали ще ми свърши работа?

Ако не получиш отговор, взимаш мултицета, разкачаш и мериш твоето. Така ще знаеш със сигурност.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли дали има начин да се разпознае кога един HFT Bluetooth module вече е бил отварян (т.е. най-вероятно ремонтиран), защото мисля да си купя за 100-150лв от Mobile се продават, но бих искал да знам дали са ремонтирани някога. Ако някой може да сподели някаква информация ще бъде супер. Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През деня си е направо хабило да ти пръскат на фаровете, търся подходящ бутон за да си ги искарам като на по старите Онди. Бутон от VSA дали ще ми свърши работа?

Аз съм с ДРЛ на дългите и рядко карам по тъмно, но още не мога да изхарча водата (по данни 5.8л пълно). Сигурно ли е че помпата за чистачките е на дъното, а за фаровете по средата на казанчето? В нета гледах снимки и двете помпи са на дъното. Относно бутона -в тая тема  http://accord-russia.ru/showthread.php?t=1181, един е уцелил и си е взел от 8-ма ген Акорд -пасвало идеално. А тази http://s59.radikal.ru/i164/0903/0f/c21189f40c9d.jpg била от Сивик, но малко по-широка. Иначе масово братушките казват че не миели добре тези пръскалки, а комуто се струва разправия  и не иска да харчи много течност -вади бушон 12 и готово.

Редактирано от ceco_accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм дрл на дългите. Но ще ги направя отделно тези за фаровете някой ден. Помпата за фаровете е разположена по-високо от тази за пръскалките на стъклото.

Редактирано от Mad`Head

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би съм гледал друго резервоарче и вероятно са наистина на различни нива, тъй като днес най сетне фаровете спряха да се обливат. Погледнах нивото и водата е по средата между означенията 1/4 и 1/2, което е вероятно около 2л наличност.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да се е сблъсквал с подобен проблем или само аз съм късметлията:

 

037654728-big.jpg?r=0

037654727-big.jpg?r=0

 

Или иначе казано сцепена стойка на педала на съединителя..... :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, проверете си стойките на педала на съединителя, че моята изглеждаше по този начин днес:

 

IMAG4143.jpg

 

IMAG4144.jpg

 

Пълен потрес.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брей, става все по-зле :( А как е на спирачката? Все пак тя се натиска най-силно, макар и рядко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблеми тази на спирачката.При Акорд (Акура) даже в първите Сивици - 8-ма ген. се среща този проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, при демонтаж на задни амортисьори на седана трябва ли да се демонтират корите в багажника или има друг начин? По какъв начин са закрепени за купето?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През деня си е направо хабило да ти пръскат на фаровете,

Не пръскат ли само при включени фарове?

И на дизела имах и на тази сега имам пръскалки, но не съм пробвал как и дали работят, не изпитвам необходимост...не съм виждал фаровете си мръсни.

 

PS ( Sorry, забравих, че в БГ и денем е на фарове...)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, само когато са включени фаровете пръскат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем скоро, колега беше написал, че е сложил точно такова нещо. Не можах да му намеря поста, но казваше, че работи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, трябва ми малко помощ. Трябва ми предна емблема за Акорда. Пробвах да търся по Български сайтове, но нещо нямам късмет. Само в една морга имаха и ми искаха 40лв. Сега искам да попитам, някой знае ли на Акорд 7 дали стават от други хонди и какви са размерите на емблемата? Примерно в йбей намерих тези емблеми, дали ще станат?

И дали някой знае "кода на емблемата" ?

 

 

http://www.ebay.com/itm/New-Genuine-03-07-Honda-ACCORD-SEDAN-4-DR-Front-Chrome-H-Emblem-Grille-EX-LX-/292016047104?hash=item43fd834400:g:5EgAAOSwqu9VN2YD&vxp=mtr

http://www.ebay.com/itm/Honda-Accord-4DR-2003-2007-Front-Grille-H-Emblem-Genuine-OEM-75700-S9A-G00/321520533389?_trksid=p2047675.c100005.m1851&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D2%26asc%3D20131003132420%26meid%3D1aa6dcebc34b453f92caa954cdcbd286%26pid%3D100005%26rk%3D4%26rkt%3D6%26mehot%3Dpp%26sd%3D292016047104

http://www.ebay.com/itm/Honda-Accord-4DR-2003-2007-Front-Grille-H-Emblem-Genuine-OEM-75700-S9A-G00-/321520533389?hash=item4adc1dff8d:g:D7AAAOSwDNdVlnOm&vxp=mtr

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

75700-S9A-G00

Сигурен ли си колега, понеже аз се рових снощи в Гугъл и мисля, че парт номера е този - 75701SEA000

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчах я преди време с общите поръчки. Излезе нещо символично. Не съм я сложил още, чакам да позелене ментака.

https://goo.gl/photos/AymAfAFJQkJWuM5z8

https://goo.gl/photos/sWcKrVeUSLgv1nCG9

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си колега, понеже аз се рових снощи в Гугъл и мисля, че парт номера е този - 75701SEA000

 

 

 

75701...... e парт номер на емблема на багажника

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...