Jump to content
Honda_Z

Акорд 7-ген - общи дискусии

Recommended Posts

Привет колеги.

Предстои ми пътуване от Лондон до Атина.

Току що се обаждах на застрахователите да ги питам за зелена карта за Македония и ми казаха,че не ми трябва и че не издават такива.

На полицата ми фигурира Сърбия,но притесненията са ми за Македония.

 

Попитах да ми изпратят потвърждение на хартия,че не ми трябва (да го покажа на някой ,който евентуално, ще ми поиска в Македония, но уви...)

Ако някой сподели опит,ще съм благодарен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Английски автомобил и застраховка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На някой ако му се наложи да си ремонтира механизма на жабката. Лепена е...

post-31183-0-74035700-1469617410_thumb.jpg

post-31183-0-29499600-1469617411_thumb.jpg

post-31183-0-32970100-1469617412_thumb.jpg

post-31183-0-87001100-1469617412_thumb.jpg

post-31183-0-38905500-1469617413_thumb.jpg

post-31183-0-94091200-1469617413_thumb.jpg

post-31183-0-46375800-1469617414_thumb.jpg

post-31183-0-97537300-1469617414_thumb.jpg

post-31183-0-50601500-1469617415_thumb.jpg

post-31183-0-04960700-1469617416_thumb.jpg

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги.

Предстои ми пътуване от Лондон до Атина.

Току що се обаждах на застрахователите да ги питам за зелена карта за Македония и ми казаха,че не ми трябва и че не издават такива.

На полицата ми фигурира Сърбия,но притесненията са ми за Македония.

 

Попитах да ми изпратят потвърждение на хартия,че не ми трябва (да го покажа на някой ,който евентуално, ще ми поиска в Македония, но уви...)

Ако някой сподели опит,ще съм благодарен

Здравей,

Издаваните в БГ полици ГО и зелените карти към тях от тази година включват по подразбиране задължително Македония, Босна, Черна гора, Албания и всякакви други подобни държави. До миналата година за тях се доплащаше и се маркираха допълнително. Може би и при вас, докато все още сте в ЕС и има единни правила за ГО и зелена карта, нещата са аналогични.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подобно нещо ми казаха и Алианц днес,но ме учуди че това което казва няма практика да ми го изпрати на email-a

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Английски автомобил и застраховка

В един БГ форум за Англия се коментираше преди 1-2 години, че вече не трябва зелена карта...Не съм гледал скоро, но застрахователя трябва да знае.

Почети малко достоверни източници и  си разпечати един лист, щом искаш доказателство...

https://www.google.co.uk/search?sclient=psy-ab&biw=1252&bih=526&q=green+card+insurance+for+macedonia&oq=green+card+for+macedonia&gs_l=serp.1.1.0i22i30l4.181.12576.2.19534.45.34.0.0.0.0.230.2525.30j2j1.33.0....0...1c.1.64.serp..17.27.1901.0..0j46j35i39j0i19j0i22i30i19j0i67j0i131j0i46.WKF1IE9A8RM&pbx=1&bav=on.2,or.r_cp.&bvm=bv.128153897,d.ZGg&ech=1&psi=WuqYV_m1NMnSgAaFlI7oCw.1469639259465.3&ei=NeyYV5HBHMmfgAaDsKqgDg&emsg=NCSR&noj=1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четох ги още тази сутрин,но си пише че трябва,а индианезо по телефона ми казва не ти трябва. Сега им писах email та да разпечатам отговора

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четох ги още тази сутрин,но си пише че трябва,а индианезо по телефона ми казва не ти трябва. Сега им писах email та да разпечатам отговора

Не съм ги чел, но гледай и датите на статиите...

В този форум съм чел на времето за това. Почети там и ако не намериш, регистрирай се и питай, има някои постоянно пътуват и знаят.

http://www.bghelp.co.uk/forums/forums/19-%D0%90%D0%B2%D1%82%D0%BE-%D0%BC%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%BD%D0%B8-%D0%BF%D1%8A%D1%82%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четох GOV UK.

Там е актуална информация-пише,че трябва

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A защо не се качиш на ферибота от Италия за Гърция (Анкона-Игуменица)? Така няма да излизаш извън Европата и нормалната застраховка ще ти важи (без зелени карти) и хем ще си починеш малко. Отделен е въпроса, че така ще си спестиш евентуалните рекети на балканския полуостров.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Губя много време и най-вече пари.

Не съм сам трима сме единия е дете на 4 години.

От тук до Бари или Анкона имам 21-26 часа път с колата. Там лек престой до параходчето и после 22-25 часа до Патра.

3 билета плюс кола и кабина за трима......не питай колко струва.

Пътувал съм го преди доста години но от Патра до Анкона.

И това ако си купя билет за порахода с точен дата и час,което автоматично води до допълнително бързане щото изпусна ли го горя с доста пари,а ако взема отворен билет.......скъпо.

С две думи ми трябват 50 часа да стигна до Патра или Игуменица а от там до Атина още 3-4-5.

За три пъти по малко пари и и 15-на часа по малко дай боже съм Атина.

Тя крайната цел е Крит тъй че от Атина имам още 9 часа фериботче надолу.

Парите са фактор защото е сезон летен и феритата наистина са скъпи,пък и времето е кът,разбираемо е не може да липсвам много от работа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пръскалки: 039fdea6d975243af30029891f0825ad.jpg

 

Sent from my MI 4W using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така.

Зелена карта за Македония трябва.

В Англия няма брокер,който да издаде такава.

Всички с които говорих казват,че от границата трябва да закупя-около €100 .....ха ха.....

Маршрута се променя,ще си мина през България

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, защото Македония е страна по споразумението Зелена карта, но не по ЕИП. При нас зелената карта вече е безплатна и се дава с ГО, а при вас се доплаща. Свиквайте, за съжаление с илизането от ЕС, ще става все по-тегаво. :)

За полици, издадени от 01.01.2016г.

Покритието е валидно за всички страни, членки на споразумението Зелена карта. Издаването на сертификат е задължително при сключване на застраховката или плащане на поредна вноска.

 

http://www.nbbaz.bg/OtherCountryTrip/CitizentResponsability.aspx

 

  • КАКВО ВСЪЩНОСТ Е СЕРТИФИКАТ ЗЕЛЕНА КАРТА?
     

Зелената карта е международен сертификат към Гражданската отговорност, който удостоверява дали МПС има валидна Гражданска отговорност и дали полицата покрива територията на съответната държава.
 

  • КОГА Е НЕОБХОДИМ СЕРТИФИКАТ ЗЕЛЕНА КАРТА?
     

За страните, членки на Европейски съюз, Европейското икономическо пространство и тези, подписали Многостранното споразумение, сертификатът НЕ е необходим. Няма граничен контрол и не се изисква при влизане на територията на съответната държава. Държавите в които е валидна застраховката са: Австрия, Белгия, България, Великобритания, Германия, Гърция, Дания, Естония, Ирландия, Исландия, Испания, Италия, Кипър, Латвия, Литва, Люксембург, Малта, Норвегия, Полша,Португалия, Румъния, Словакия, Словения, Унгария, Финландия Франция Холандия, Чехия, Швеция плюс Андора, Хърватска и Швейцария.
 

Сертификат зелена карта Е задължителен при пътуване във всички други страни, членки на споразумението Зелена карта - Албания, Босна и Херцеговина, Беларус, Македония, Израел, Иран, Молдова, Мароко, Русия, Тунис, Турция, Украйна и Черна гора.
Документът ще бъде изискан при преминаване на границата, при пътна проверка или при ПТП.

 

Лек път и да не забравиш да си купиш винетка в БГ. От Кулата до Солун от този месец вече се плаща пътна такса, но е малка, не колкото  към Атина.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти.

Днес звънях в България на брокер и той ми каза,че и за Българските возила трябва зелена карта за Македония,която струва 100 лева-каза около не уточни точно.

Каза ми,че дневната и седмичната нямали почти никаква разлика в цената.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излъгал те е. Безплатна е зелената карта от 01.01.2016г., и се издава задължително при сключване на ГО. Но и преди това беше 30-40 лв, а не 100. Ако важеше само за една държава от споразумението по избор, също беше безплатна.

 

Ето тук всичко е обяснено: http://www.broko.bg/news/novite-pravila-za-grazhdanska-otgovornost-ot-01-01-2016g-ne-barzaite-s-podnovyavaneto-po--izgodno-shte-e-v-nachaloto-na-yanuari

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зелената карта е безплатна при сключване на ГО от тази година - потвърждавам го, аз имам такава, издават я и без да питаш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми дадоха, като сключвах новата полица. Не ме питаха искам ли, трябва ли ми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно ме е метнал,но това е в негов ущърб, защото ако е така след 10-ни дни като се видим просто няма да си подновя застраховката на кола,която стои в България. Ще си я направя при друг

:(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да има разлика,освен удоволствието ,че си наринал маса пари за любимата кола.Независимо от това свещите са много хубави по друга причина..още няма ментета :).А Denso i NGK как ги правят не ми е ясно след като иридия е свършил по земята още преди 20 години...

Искам само да кажа, че разлика дори и малка но има към добро. Усещам една идея по добро ускорение. Може би заради разстоянието между електродите. Предните бошови бяха с 0,7,а тези 1,1.Ще видя и разхода как ще е. Дано да карат!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли тук е мястото да питам, но понеже не знам къде, моля да ме извините.Та моят въпрос е знае ли някой къде се намират сигналните сензори и как да ги изключа на вратата на багажника на Хонда Акорд 2.2i ctdi комби 2008г..Имам проблем с вратата и искам да изключа сигнала докато го отстраня,защото е непоносимо това пискане.Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На седан е в ключалката, бравата или както е по-правилно да се каже за механизма, който "захапва" скобата на купето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли тук е мястото да питам, но понеже не знам къде, моля да ме извините.Та моят въпрос е знае ли някой къде се намират сигналните сензори и как да ги изключа на вратата на багажника на Хонда Акорд 2.2i ctdi комби 2008г..Имам проблем с вратата и искам да изключа сигнала докато го отстраня,защото е непоносимо това пискане.Благодаря.

Ако беше написал от къде си, вероятно щяхме да ти помогнем да си решиш проблема с 5-тата врата. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Ако беше написал от къде си, вероятно щяхме да ти помогнем да си решиш проблема с 5-тата врата. 

 

Написал е, мястото е БГ, не е написал планета Земя, континент Европа, но то се подразбира... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква нелепа ирония. Тук се пита за сензори и не виждам, каква връзка има с местонахождението.То тук марсианци с лопата да ги ринеш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква нелепа ирония. Тук се пита за сензори и не виждам, каква връзка има с местонахождението.То тук марсианци с лопата да ги ринеш.

Колегата пита за място не от любопитство, а ако има някой от същото населено място и го е правил преди, да помогне на място...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Каква нелепа ирония. Тук се пита за сензори и не виждам, каква връзка има с местонахождението.То тук марсианци с лопата да ги ринеш.

Колегата пита за място не от любопитство, а ако има някой от същото населено място и го е правил преди, да помогне на място...

 

Точно за това питам. Аз също карам комби и съм имал проблеми с 5-тата врата. Бих могъл да помогнам но как да стане, когато не знам колегата от къде е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли колко вата е заводския ксенон на колитени? Имаше дискусия, даже и снимки на алтернативни баласти с преходници но не мога да я открия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси и на двамата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.Нов съм тук и не съм толкова компетентен. Решил съм да си купя Хонда Акорд 2.4 - 190 к.с. седан със автоматична скоростна кутия от периода 2003-2008 година.

Помогнете ми със съвет отностно здравината на двигателя,автоматичната скоростна кутия и въобще мнението Ви за модела и поддръжката му.  Благодаря Ви предварително 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.Нов съм тук и не съм толкова компетентен. Решил съм да си купя Хонда Акорд 2.4 - 190 к.с. седан със автоматична скоростна кутия от периода 2003-2008 година.

Помогнете ми със съвет отностно здравината на двигателя,автоматичната скоростна кутия и въобще мнението Ви за модела и поддръжката му.  Благодаря Ви предварително 

Аз имам от 2 месеца такъв акорд седан 2.4, но ръчка. Принципно по-добре си търси с ръчна, защото с автомата убиваш едни 20 коня от раз. Зависи какви са ти целите де, ако искаш да извлечеш максимума от динамиката на мотора това е. Ако държиш на по-мързеливото градско каране на автомата е ок, чел съм че автоматите са им доста здрави. Иначе мотора е много здрав и издръжлив. Обслужването се прави за 120-130 лв. - маслото и филтрите. До тук това, което аз съм сменил е задни дискове и накладки брембо - 120 лв. всичко. Предни тампони на носача по 24 лв. бройката и биалетки по 25 лв. едната. Тези неща ги смених още с покупката, защото си бяха за смяна, но на това окачване принципно това се троши най-често, другото е доста здраво. За разход на гориво, на мен под 14.5 градско в София не ми е падала досега, като е ясно че си я сръчквам от време на време. За извън града може да се свали и под 10 с приемливо каране. Мотора носи на газ перфектно, ако мислиш да слагаш. Общо взето това е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.Нов съм тук и не съм толкова компетентен. Решил съм да си купя Хонда Акорд 2.4 - 190 к.с. седан със автоматична скоростна кутия от периода 2003-2008 година.

Помогнете ми със съвет отностно здравината на двигателя,автоматичната скоростна кутия и въобще мнението Ви за модела и поддръжката му.  Благодаря Ви предварително 

Много добре си се насочил. Като цяло колата е много здрава. Има някои редовно срещани проблема описани в началото на тази тема, но те не са нищо страшно. Автоматика превключва много плавно и е супер приятен за каране. Водят го адаптивен и се настройва според стила на каране. Не бих казал, че губиш много мощност, а просто трудно цедиш двигателя, понеже сменя предавките по-рано. Много рядко отива във vtec-a, докато колегите с ръчни много често си го "ползват".

Обслужването и като цяло ремонтите са с нормални цени. Запознай се каква е разликата между пре и фейс, така избора ще ти е по-конкретен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Здравейте.Нов съм тук и не съм толкова компетентен. Решил съм да си купя Хонда Акорд 2.4 - 190 к.с. седан със автоматична скоростна кутия от периода 2003-2008 година.

Помогнете ми със съвет отностно здравината на двигателя,автоматичната скоростна кутия и въобще мнението Ви за модела и поддръжката му.  Благодаря Ви предварително 

Много добре си се насочил. Като цяло колата е много здрава. Има някои редовно срещани проблема описани в началото на тази тема, но те не са нищо страшно. Автоматика превключва много плавно и е супер приятен за каране. Водят го адаптивен и се настройва според стила на каране. Не бих казал, че губиш много мощност, а просто трудно цедиш двигателя, понеже сменя предавките по-рано. Много рядко отива във vtec-a, докато колегите с ръчни много често си го "ползват".

Обслужването и като цяло ремонтите са с нормални цени. Запознай се каква е разликата между пре и фейс, така избора ще ти е по-конкретен.

 

Затова е по-добре ръчката, то на тоя мотор ако не му ползваш витека не ти трябва тая кола реално...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Автомата си има ръчен режим и не е проблем да го държиш във ВиТЕК-а. На дълъг път е по-икономичен от ръчката, но градското му е 13-15л.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, каквото и да вземеш няма да е грешка, освен ако екземпляра не е бил скрита лимонка. Ако ще караш кротко и нормално, ако имаш жена, дете/деца, автомата е твоят избор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Автомата си има ръчен режим и не е проблем да го държиш във ВиТЕК-а. На дълъг път е по-икономичен от ръчката, но градското му е 13-15л.

На мене на ръчка под 14 градско не ми е падало, пък не знам на автомата колко е хаха

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами зависи от стила ти на каране. На мен пък ми е 10.5 градско през лятото. Но, с изказването, че не ти трябва тази кола ако не я държиш във витека нормално да ти е над 14 :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами зависи от стила ти на каране. На мен пък ми е 10.5 градско през лятото. Но, с изказването, че не ти трябва тази кола ако не я държиш във витека нормално да ти е над 14 :)

Човече, къде я караш тая кола че дава 10, то по каталог я дават 13 градско...как ги изкарвате тия разходи не знам. Аз не че се оплаквам от разход, 14 или 16 се тая ама ми е странно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...