Jump to content
Honda_Z

Акорд 7-ген - общи дискусии

Recommended Posts

Ако огледалото е с ел. пребиране и някой ти го удри или обурне на обратно вътре се чупят едни пластмаси и това е резултата. Това е при фейса. Преди фейса май нямаха ел. пребиране. Имал съм го този ефект и минах по каско.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако огледалото е с ел. пребиране и някой ти го удри или обурне на обратно вътре се чупят едни пластмаси и това е резултата. Това е при фейса. Преди фейса май нямаха ел. пребиране. Имал съм го този ефект и минах по каско.

Моята е фейс и веднъж заварих едното огледало обърнато напред. Върнах го на ръка, щракна нещо и после си работеше...

Едно разглобяване ще изясни нещата. В темата за разглобяване бях обяснил как става, но колегата не можа да се справи, изглежда той беше преди фейса и вероятно има разлики, но той се отказа, смени цялото и не разбрахме истината.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Измери разстоянието, не трябва да е повече от 1.1, така го дават по технически данни.

Дават го между 0.9-1.1 да е нормалното.

Смених свещите с оригинални NGK. На старите разстоянието беше станало 1.25, а новите бяха с 1.05.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bosch Iridium Platinum FR 6 KI 332 S

Явно не са правилните свещи, тъй като видях в нета, че са с разстояние 0.7.Когато ги купувах от auto plus за 80 лв.им се доверих,защото уж ги гледаха по каталога на bosch. Колко би могло да е фатално,че съм карал с тях. Пак казвам не съм имал проблеми нито работата им, нито с разхода на колата. Нямам под ръка пластините за измерване,но скоро ще ги измеря. Надявам се да са увеличили малко разстоянието приближаващо се до точното.Сега мисля да взимам от ebay NGK 1565 LPG-6. Цената за комплект 4 е 57£. Ако може и мнения за тях. Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Интересно тук пък фигурира в препоръките.

http://www.eurocarparts.com/spark-plug

Редактирано от JHM

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Става въпрос за свещите,които съм описал по горе.Сега дано стане:http://www.eurocarparts.com/ecp/c/Honda_Accord_2.0_2006/p/car-parts/ignition/car-electrics-and-car-lighting/sparkplug/?408990110&1&d771f4cd932841526ac6d0358613334dc2a5dd7e&000301

Редактирано от JHM

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай ми ВИН на колата и ще ти напиша точно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега crown-bg,благодаря ти за отзивчивостта за помощ по казуса със свещите ми,но вече съм наясно с точния/те номера за моя двигател.Просто исках някой да си каже мнението относно,състоянието и цвета на свещите за тези км.А инъче NGK дават тези:

HONDA ACCORD SPARK PLUGS

EXTRA INFORMATION FOR HONDA ACCORD 2.0 02/03 –>

 

Engine Type

K20 A6, K20 Z2

 

Product Type Part No Stock No

Recommended ZFR6K-11 6711

Upgrade IZFR6K11 6994

LPG LPG6 1565

 

Между другото ми е чудно в този сайт www.eurocarparts.co.uk тези на bosch с разстояние 0,7 са редом с други модели с разстояние 1.1?

Редактирано от JHM

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам е така, за да се продават. Не мисля, че от 1 кратко ползване на грешните свещи може да стане нещо трайно, но и щом производителя е казал свещи точно с такова разстояние на електрода, значи това има значение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги.

Снощи един приятел дойде махнахме огледалото от вратата и после го разглобихме до основи.

Накратко казано в основата на основната ос долу има зъбно колело под което има три съчми които бяха излезли от леглата си и от там свободно се движеше.

След трудно наместване всичко е наред и съм много горд...:)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги.

Снощи един приятел дойде махнахме огледалото от вратата и после го разглобихме до основи.

Накратко казано в основата на основната ос долу има зъбно колело под което има три съчми които бяха излезли от леглата си и от там свободно се движеше.

След трудно наместване всичко е наред и съм много горд...:)

Няма ли да похвалиш японците?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След трудно наместване всичко е наред и съм много горд... :)

За гордост си е, ама ако беше извадил телефона от джоба в процеса на работа, щеше да има и няколко снимки, макар, че някои в такива случаи казват, че и така си е ясно... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз не съм на "ти" с технологията и не мога да качвам снимки тук,но с удоволствие,ще обясня подробно на всеки по skype или viber.

Да не се оправдавам,но беше тъмно фенерчето в устата ръцете заети .....абе беше само за снимки.

Иначе ДА -Хвала на такиви хора....:)))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз не съм на "ти" с технологията и не мога да качвам снимки тук,но с удоволствие,ще обясня подробно на всеки по skype или viber.

Да не се оправдавам,но беше тъмно фенерчето в устата ръцете заети .....абе беше само за снимки.

Иначе ДА -Хвала на такиви хора.... :)))

Офтопик:

Не бе, в случая е ясно, въпроса е принципен- 2-3 снимки спестяват 5-10 изречения обяснения...а пък обяснения върху снимки е най-доброто. :)

Качването на снимки е лесно, не знам дали някъде има инструкции, но питай някой модератор на лични...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По въпроса за свещите на 2.4 мотора коя марка е за препоръчване NGK, Denso, Bosch? И също така заслужават ли си иридиевите свещи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И NGK и Denso са иридиеви. Аз по препоръка на Чочо поръчах Denso, но и NGK да сложиш няма да сбъркаш. Бош по-добре не ги гледай :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен  Denso са с предемство пред  NGK

НЕ всичси са Иридиеви

(KJ20DR-M11) (DENSO)  и (ZFR6K-11)(NGK) -  стандартни - http://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda&hmodtyp=3545&nplgrp=1&cmodnamepc=ACCORD&xcardr=4&dmodyr=2008&carea=KG&ctrsmtyp=5MT&xgrade=2.0%20SPORT%20SE&nplblk=E__0500

 

(SKJ20DR-M11) (DENSO) и  (IZFR6K-11)(NGK)  - Иридиеви -  http://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda&hmodtyp=3385,3386&nplgrp=1&cmodnamepc=ACCORD&xcardr=4&dmodyr=2006&carea=KG&ctrsmtyp=6MT&xgrade=2.4%20TYPE%20S&nplblk=E__0500

 

За К20 - Стандартни или Иридиеви

За К24 - Иридиеви

 

Аз си взех (SKJ20DR-M11) (DENSO)   от  БИМ БГ  кв. Редута, ул. Каймакчалан 23 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагат ми 4 иридиеви Denso за 2.4 мотора за по 21лв. бройката с отстъпка. Ти твоите за колко ги взе?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към 95лв. за 4-те.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да се похваля - пристигнаха ми дисковете и накладките от coxmotor. На дисковете пише made in japan, а накладките са германски ATE.

 

 

20160721_123047.jpg 20160721_122958.jpg 20160721_123120.jpg 20160721_123212.jpg
Редактирано от webster

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е цената на доставката от coxmotorparts?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Безплатна е за UK за поръчка над 70 паунда и ползвах една от многото фирми, които карат неща от там за 2лв на кило. Близо 20 кила беше пратката и съответно платих 40лв или общо към 420лв излезе всичко. Не съм питал колко ще е директно до България, но едва ли за тези килограми ще е по-малко.

 

Сега разгледах пак калкулатора им и уж директно до БГ е 16.5 паунда, което е пак същото.

Редактирано от webster

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз се радвах като малко дете на червените етикети Honda,когато ми доставиха моите. Тук е момента да ви покажа новите запалителни свещи, които си купих на цена от 120лв.:

post-32686-0-15360000-1469288002_thumb.jpg

post-32686-0-30889800-1469288035_thumb.jpg

post-32686-0-35978400-1469288055_thumb.jpg

post-32686-0-50257000-1469288210_thumb.jpg

post-32686-0-43334200-1469288227_thumb.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щампата japan ми хареса много. Доста се двуомях м/у тези и SKJ20DR-M11

От къде ги взе?   и пиши има ли промяна / то зависи и с какви си бил до сега /

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

По-горе в предните ми постове в тази тема съм снимал и тези ,с които съм в момента с пробег от 22000км.Новите още не съм ги монтирал,ще дам отзиви и за тях.Бях решил да ги взема от е-bay на цена от 13,47£,но в крайна сметка се свързах с мой близък приятел занимаващ се с авточасти(голяма верига) и ми даде цена, на която пристигат при тях. Оказа се, че е по изгодна от e-bay и ги взех. Надявам се да не ме разочароват. Трябва ли да гресирам резбата преди да ги монтирам и с каква грес? С колко NM усилие да ги натегна?Поздрави!

Редактирано от JHM

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

18 Nm , а при нова /не смачкана дифтунга / след стягане на ръка -  1/2 до 2/3 от оборота

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да има разлика,освен удоволствието ,че си наринал маса пари за любимата кола.Независимо от това свещите са много хубави по друга причина..още няма ментета :).А Denso i NGK как ги правят не ми е ясно след като иридия е свършил по земята още преди 20 години...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Някой дали има схема на OBD2(диагностичната букса) кой кабел за какво е ?
58c6af6s-480.jpg

Редактирано от rollin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда това е ясно, ама пин номер 3 какво е? Индивидуално нещо за колата което точно ме интересува.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда това е ясно, ама пин номер 3 какво е? Индивидуално нещо за колата което точно ме интересува.

Очевидно не е нещо важно или не се използва.

https://developer.mbed.org/questions/3708/Honda-Accord-OBD2-and-LPC1768-U-Blox-C02/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно грешно съм броил, става въпрос за синия кабел с номер 11 от последния линк, но нали съм карък не е описан точно за какво е...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно грешно съм броил, става въпрос за синия кабел с номер 11 от последния линк, но нали съм карък не е описан точно за какво е...

Изглежда и той не е популярен...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ролин, показаното ОБД2 е само примерно. На твойто няма 11, както е и по спецификации според другият сайт. Някой пинове са оставени празни.

 

Това че ти имаш син кабел, на примернта снимка също, нищо не значи. Твоят син кабел е най-вероятно Номер-15. Цифрите ги пише от другата страна на буксата.

Редактирано от crown_bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой може ли да ми даде линк за точния модел преден ляв датчик на abs за Хонда Акорд 2004 2.2 Дизел, че намирам хиляда варианта от 20 до 200 лв...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай ВИН и ще ти дам парт номер, а ако имаш парт номер вече, търси по него в сайтовете или по телефон когато звъниш давай парт номера.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги къде трябва да стои стрелката на температурата при загрял мотор на 90 градуса? При мен стои малко преди средата и не знам дали е ок.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно там е ОК!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...