Jump to content
Honda_Z

Акорд 7-ген - общи дискусии

Recommended Posts

Честито Недко, ... много безаварийни с красавицата.  :thumbs1:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита количка!

 

Аз между другото, преди две седмици, точно ден преди да замина за Италия, чух невероятно оглушително виене и стържене под капака. Отидох по спешност в Юбико, подозирайки шайбата на алтернатора. Те пък бяха в намален състав и първоначално не искаха да я сменят, след като обясних, че на сутринта заминавам за 4000км в чужбина, ме съжалиха и я направиха.

 

Алтернаторна шайба 125лв + труд 120 лв и обиколих София > Загреб > Любляна > Венеция > Верона > Флоренция > Пиза > Рим > Неапол > Бари > Игуменица > София или 3700км, за 12 дни. Беше невероятно, а баба Хонда се държи като в деня преди 4 години / 92 000км :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето я колицата :) 

Честито и много безаварийни.

Много добре й стоят тези джанти ... 18" от RX8, нали?

Редактирано от chavdu
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И в крайна сметка никой ли не знае кой или къде могат да ми сложат темпомат? Нещо не мога да го повярвам това. Единственото което успях да намеря аз е едни хора в пазарджик които слагат темпомати но на VW Audi  автомобили.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да 18" от RX8 са

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И в крайна сметка никой ли не знае кой или къде могат да ми сложат темпомат? Нещо не мога да го повярвам това. Единственото което успях да намеря аз е едни хора в пазарджик които слагат темпомати но на VW Audi  автомобили.

Съжалявам Колега, че и аз не мога да ти помогна по конкретния въпрос.

Но без някой да ме е питал, ще си споделя мнението.

 

Изпитвам панически ужас, когато си представя, някой механик ("майстор") да разглабя половината табло за да прекара подобна инсталация. Имам странното предчувствие, че колата ми после няма да е същата.

 

П.С.: подобна манипулация предполагам не е проблем за сервизи, които предлагат обръщане на волани, монтаж на климатици и подобни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И в крайна сметка никой ли не знае кой или къде могат да ми сложат темпомат? Нещо не мога да го повярвам това. Единственото което успях да намеря аз е едни хора в пазарджик които слагат темпомати но на VW Audi  автомобили.

Колега, акордите във форума версия "комфорт" се броят на пръстите на ръката ми сигурно. И предвид нищожният шанс някой от тях междувременно да е слагал темпомат, няма как всички потребители да се изредим да пишем "не знам как става".

 

Другият вариант е да започнем разсъждения и да ти кажа, че в Пловдив има няколко акорда на части и можеш да се разбереш с някой продавач да ти продаде "темпомата" за определена сума, докато по емперичен път установите колко точно части ще са ви необходими за сработването му, защото надали ще са само копчетата от волана.

 

Изобщо това ми се вижда по-сложно от моята мечта да сложа таван с шибедах на сивика :)

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност такива модули има и универсални (за автопилот), а копчета за волан (само за круз контрола) видях в ebay.co.uk Абсолютно НЕ бих дал на някой не-хондовски сервиз да прави експерименти как се слага на този Акорд. Свържи се с Омбре или Юбико (по-вероятно Омбре да ти обърнат внимание за такова нещо), виж кои части включва круз контрола и вероятно това е модулче, което се закача към ECU-то, има кабел към волана и си готов. Тъй де, няма механични части, които да дърпат жила или подобно - вече всичко става през компютъра на колата.

 

Макар да си мисля, че моргите няма да имат против да ти продадът контролера за автопилота, съм склонен да смятам, че НЯМА да ти дадът само копчетата от волана. Такива се продават за 20-30лв по ebay.co.uk - само се спазари да ти ги пратят до БГ. Иначе ще трябва да купиш цял волан, вероятно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за съветите ви много , ще по разпитам из моргите да видим дали ще мога да се сдобия с този модул за автопилота.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С обикаляне по моргите ще изгубиш доста време, докато намериш акорд. Не са от най-масовите. Ето ти няколко обяви от Пловдивско:

 

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11398767883899249&slink=7j8hs3

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11393185914056576&slink=7j8hs3

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11406730680204053&slink=7j8hs3

 

Имай предвид обаче, че два от тях са дизели, а единият е 2.4 бензин. Не знам дали темпоматите им ще са съвместими с твоята, ако е 2.0 бензин.

 

В Пловдив имаше и един много смлян син акорд, който мисля, че беше точно 2.0 бензин, но не намирам обявата сега.

 

А от този човек съм взимал части и беше коректен:

 

http://olx.bg/honda-akord-7-gen-na-chasti-i46140973

 

Може да не е от Пловдив, но впечатленията ми от него са, че си отговаря на съобщенията, разбира от хонди и дава приемливи цени.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=94831&p=1057407316 Виж колегата от тази тема, какво и къде е сложил, може би ще ти е полезно.

Редактирано от chavdu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегите с фабричния ксенон,

споделете къде в София да отида да ми регулират фаровете като хората :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те не се ли регулират автоматично? Моите не съм ги пипал откакто съм я взел и си светят нормално. При теб как светят?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Регулират се, да .. като са настроени на равно да светят в правилните посоки :)

Има си врътки на фаровете ..

Аз съм с нови крушки+баласти .. и трябва да се настроят на стенд .. ходих при едни , те ми вдигнаха левия фар повече от десния.

Г/д си ги регулирах на око .. ама не си е работа.

Та реших да попитам тук, че всеки опит с идиоти си е 10-на лева поне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти пак добре, че стигаш до тях, защото си трябва много дълга кръстата отверка.

 

На мен ми ги регулираха без пари, покрай други процедури, че светеха на 3 метра пред колата сигурно. Но не става дума за София, за да ти помогна :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен също не ми се е налагало да ги регулирам.

Но ако ми се наложи, бих звъннал в Юби-Ко да ги питам дали извършват тази процедура и дори в краен случай - Бултрако.

Нищо не ти пречи да ги питаш дали го правят и колко струва, за да имаш отправна точка за по-нататъшен размисъл.

Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, продавам спортни пружини H&R като за нашите Акорди.

Ако някой се интересува, да хвърли едно око на обявата в ОLX.

Ако някой има въпроси, ще се радвам да се свърже с мен за да му отговоря.

 

Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търся мнение за зимни гуми добри на сняг. В момента съм с: 

Hankook Winter Icept Evo W310 215/55 R16

Безупречни са на мокро, не са мн шумни, возят добре, но в сняг над 5-10 см и при лек наклон са безполезни. Спреш ли - няма тръгване. Така че ако имате добри впечатления от гуми в сняг моля споделете!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Избирате между трите, като най-изгоден е Nokian, а и на последните тестове беше на 1-во място.  

1. Nokian WR D3

2. Continental WinterContact TS 850

3. Bridgestone Blizzak LM32

 

PS. Ако е само за сняг - Gislaved  EuroFrost 5, но не и за сух и мокър асфалт.

Редактирано от pendoc

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  Благодаря за бързия отговор pendoc. По-принцип класациите за зимни гуми за последните 2-3 г ги прегледах. Както и разните рекламни описания на продавачите. За мен са по-важни реалните впечатления на колегите от форума. Мисля, че това би било полезно и на останалите собственици на модела. Отрицателното мнение също дава много полезна информация  :yes: .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, те в класациите имат конкретни резултати за сняг, лед сухо, мокро и т.н. Виж в конкретната колона за сняг и тази за лед, кои се отличава драстично и това са твоите гуми. За сняг ти трябват макс. мек повърхностен слой, "по-рошави" да са както се казва и с много на брой и зигзагообразни ламели, които именно захапват снега. Не ти трябват зимни гуми с широки канали, които са за дъжд. Най-вероятно гумите с много добро поведение на сняг ще са с по-високо ниво на шум или с бързо износване, так че не гледай крайната оценка, а тази на показателя, който те интересува.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега от тези освен continental ts 850 другите не ми харесват...За мен контито и goodyear UG9 са най-добрите...единствено тези 2 модела се произвеждат и за скандинавските страни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с мнението на колега по-нагоре,Гиславед-невероятна на сняг,такава увереност и сигурност ми е давала.Работих на Боровец и пътувах всеки ден преди години от Самоков-никога не съм закъсвал.Минуса-шумна на сухо,при по-висока скорост усещате носене.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента съм с Нокиан. На сняг още не съм ги пробвал , но на мокро ( преди да е намокрило много ) се държи много, много прилично. Летните ми Дънлопи се излагаха в това лигаво време, докато този Нокиан на тези условия е много сигурен. За сняг и лед ще видим...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Michelin Alpine A4 , миналата година нямаше сняг, нядявам се тази година да има къде да ги пробвам ... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зимните са Goodyear UltraGrip, както каза колегата ,миналата година нямах възможност да ги тествам. Дано тази зима, да имам :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно регулирането на фаровете. В Юбико не регулират.

Отидох в Бултрако за 5 минути работа и сега си светят както трябва.

Цената е 16,20лв.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви попитам на бързо какъв вид са крушките на късите на акорда. Гледам пишат ги H1. На работа съм и не се сетих да проверя, че да поръчам днес та ако може някой да потвърди да ги накликам сега в ибейя. Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай някой от тези сайтове, а най-сигурно е да я свалиш и да идеш в магазина :D

 

http://am-application.osram.info/en

http://www.consumer.philips.com/ssi/en_GB/Automotive/palguide/index.html

Редактирано от Imst

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста висока цена. В СБА е 5 лв ( по спомен ).

10лв е в СБА. Ходих преди това на 2 места.

На първото ми бяха вдигнали левия и свалили десния фар :ph34r:

Да другото ми ги забиха на няколко метра пред колата , все едно регулираха халогенни фарове. :ranting:

Просто споделям за колегите с фабричния ксенон да не си губят времето като мен по пишман регулатори.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам TS 850 от миналата година - безупречни в сняг и цялостни зимни  условия. Но дали няма по-добри за дълбок сняг, не знам. Това, което казва angello е най-точният съвет, който можеш да получиш. Всичко друго са мнения тип "моето си е най-сладко, вземи си като мене".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих ГУМИТЕ за сняг. Само не знам дали са разрешени и се продават в БГ:

http://www.youtube.com/watch?v=KGmcegAfAD0

 

Супер са!

 

П С: Неправилно се изразих, знам, че ги забраниха и това не е единственото глупаво нещо в правилата ни. Иначе и аз се спрях на 

Continental WinterContact TS 850. Взех си 2. За сега. Благодаря на всички за споделените мнения и безаварийна зима! 

Редактирано от Vinar

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Доста висока цена. В СБА е 5 лв ( по спомен ).

10лв е в СБА. Ходих преди това на 2 места.

На първото ми бяха вдигнали левия и свалили десния фар :ph34r:

Да другото ми ги забиха на няколко метра пред колата , все едно регулираха халогенни фарове. :ranting:

Просто споделям за колегите с фабричния ксенон да не си губят времето като мен по пишман регулатори.

 

Явно просто си зависи от сервиза :) моите са добре  и ми взеха 5 лв.

 

 

Намерих ГУМИТЕ за сняг. Само не знам дали са разрешени и се продават в БГ:

http://www.youtube.com/watch?v=KGmcegAfAD0

 

Супер са!

 

П С: Неправилно се изразих, знам, че ги забраниха и това не е единственото глупаво нещо в правилата ни. Иначе и аз се спрях на 

Continental WinterContact TS 850. Взех си 2. За сега. Благодаря на всички за споделените мнения и безаварийна зима! 

Пробвай с Хакапелита R2 те са " гумите с шипове, без шипове "  , но са само за сняг и лед. На сухо не са добри.... и никак не са евтини.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ее добре,че се сетих да погледна тая тема :D Чудех се дали мишелин алпин а5 или continental ts850 да взимам.Май ще са континентала в крайна сметка.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, ама клипа освен изпреварване на 15 годишни Лади какво друго показва? Пък и те си вървят доста добре екипирани вероятно с белшини и кама.

Поздрави и внимателно с избора на гуми!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мини джиБ,ако е лада аз съм тръба.Колата е лансър 9 В лявата лента не е много добре изчистено.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...