Jump to content
Honda_Z

Акорд 7-ген - общи дискусии

Recommended Posts

Относно чистачките нека питам. Кой е истинския размер: 650мм шофьор и 400мм пасажер или 650мм и 375мм. Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно чистачките нека питам. Кой е истинския размер: 650мм шофьор и 400мм пасажер или 650мм и 375мм. Поздрави

OEM е 650/375

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет. От къде мога да намеря този размер375мм, като навсякъде дори по-нагоре в темата в дадените линкове дават 400мм? Ако някой кара с 650мм и 400мм чистачки нека каже. Като меря с метъра нещо не ми пасва , но нека каже някой с такива. Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет. От къде мога да намеря този размер375мм, като навсякъде дори по-нагоре в темата в дадените линкове дават 400мм? Ако някой кара с 650мм и 400мм чистачки нека каже. Като меря с метъра нещо не ми пасва , но нека каже някой с такива. Благодаря

http://www.lingshondaparts.com/honda_car_parts_selection_pfk.php?block_01=17SEA701&block_02=B__1400&block_03=3275

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет. Благодаря за линка. Снощи поръчах от cox motor group 650/400мм.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет. Благодаря за линка. Снощи поръчах от cox motor group 650/400мм.

Какво по точно поръча от там? Чистачките който са на сайта им са за англия (с обратна посока) и няма да ти станат освен ако не си с десен волан.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги. Чистачките от cox motor group са супер. Пише, че пасажерската е 400мм, но за щастие си е 375мм. Да колега babak , с десен волан съм. Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За колегите с дизелаците.

Случайно попаднах на това в ebay. Не знам дали е добра цената, но все пак го пускам:

Комплект съединител и маховик на LUK

 

 

520 паунда ~ 1211лв. към днешна дата Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех,че добре съм излезнал на снимката... :D

 

Публикувано изображение

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това за хвалене ли е бре колега?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти това за хвалене ли го имаш?! Да ти се хваля,че ще трябва да дам 1 шапка пари на КАТ,вместо да ги изям и изпия..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре сподели къде е тая камера ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

На снимката има координати.Пътя Казанлък - Ст.Загора е мисля.Но на мен ми прилича на снимка от камера в кола.Поздрави и по-внимателно.

Редактирано от NikiG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,снимката е от патрулка с камера и от по пътя Казанлък - Ст. Загора

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На снимката има координати.

 

Виж сега внимателно какво показва Гугъл мапс, като напишеш координатите от снимката:

цък, скрийншот

 

 

Затова попитах къде е, понеже не ми се вярва да е била там където показват координатите Публикувано изображение

Както и да е. Хайде че разводнихме темата с гупости. То си е за Офтопик секцията направо.Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Координатите са точни.Поздрави и безаварийни летни пътувания

Редактирано от NikiG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колги, карам Honda accord 7 ген. 2.2 i-cdti 140hp 2004г. едно приятелче имаше mazda 6 и имаше печка на нея (webasto) искам да питам дали може да се монтира на моята колица ? Казва, че мн. бързо загрявала колата зимата с нея и ми е мерак да сложа и аз ако може Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам от тези мераци ама цената е голяма около 1000 евро. Има фирма в София която е представител на ВЕБАСТО за България.Успех и пиши какво е развитието !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги днес установих че запалката в подлакътника не работи.Събота или неделя ще я поправям и мисля да започна от бушона но в книжката не пише кой точно е.Някой има ли идея как да открия??:huh:/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Запалка в подлакътника? :blink: Може ли снимка?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята запалка е под навигацията, в подлакътника нямам нищо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, от една година съм собственик на Хонда акорд дизел 2.2 (2006 г.), досега съм сменял два пъти(като я купих и след 10 000) масло и филтри (Mahle). Преди втората смяна доливах литър и нещо и в сервиза предложиха да сложат вместо Castrol Magnatec 5w40, Castrol Edge 5w40. Беше на максимума, след 1000 км. нямаше промяна, след още 1500 малка промяна и вчера я гледах(4400 км. след последна смяна), че е почти на минимума. Явно ще трябва да доливам, можете ли да ми препоръчате масло, защото всички ми казват, че най-вероятното е да е от неподходящо масло (в сервиза ми казаха, че го вземат от официалния представител).В сервиза, в който сменям маслото, искат да пипат "турбото", ако продължава да гори!?!?Благодаря на всеки, който отдели от времето си за съвет.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Запалка в подлакътника? Публикувано изображение Може ли снимка?

 

http://i42.tinypic.com/xl9w78.jpg

 

Ето и снимка - имам една под радиото и една в подлакътника - моята хонда е нещо странна, VIN-а във форума ми я разпознава, като японка, в никой друг сайт не ми разпознава колата по VIN, нещо странно има :)

 

Някой да има идея дали 7-мата генерация има ISOFIX държаци?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравей колега,Относно маслото:Съветвам те да използваш само качествено масло 0W30, покриващо А1/В1 (от скоро А5/В5) и оригинален маслен филтър.Всичко останало е компромис.Успех!Поздрави и безаварийни км!

Редактирано от NikiG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой случайно да продава или да знае алтернативна подмяна или оригинален на по-приемлива цена прессоатат на климатроника.. ? Че моя на втората седмица от купуването и нещо му стана а нов в хонда е 400лв ?! Някакви идеи или втора употреба предложения?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,напиши парт номера на Хонда ако го знаеш.Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От няма и месец я имам колата и това парт номер кое е? Извинявам се за въпроса,но наистина незнам :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е номера за резервна част на Хонда.Щом си питал за цена официалния дилър на Хонда попитай ги и за парт номера.Нещо такова е 15230-SDA-E05. По него може да се провери при друг дилър в чужбина каква е цената."Вервай ми" доста често цените са наполовина, че и по-надолу от българските.Поздрави и успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаме ISOFIX държачи и е много удобно и лесно да се монтира детска седалка.А дали някои който има запалка в подлакътника може да каже каде се намира бушона й?????:unsure:/>:unsure:/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте, от една година съм собственик на Хонда акорд дизел 2.2 (2006 г.), досега съм сменял два пъти(като я купих и след 10 000) масло и филтри (Mahle). Преди втората смяна доливах литър и нещо и в сервиза предложиха да сложат вместо Castrol Magnatec 5w40, Castrol Edge 5w40. Беше на максимума, след 1000 км. нямаше промяна, след още 1500 малка промяна и вчера я гледах(4400 км. след последна смяна), че е почти на минимума. Явно ще трябва да доливам, можете ли да ми препоръчате масло, защото всички ми казват, че най-вероятното е да е от неподходящо масло (в сервиза ми казаха, че го вземат от официалния представител).В сервиза, в който сменям маслото, искат да пипат "турбото", ако продължава да гори!?!?Благодаря на всеки, който отдели от времето си за съвет.

Съветвам те първо да смениш марката на маслото-аз карам бензинова хонда и на 30 х. км и налях кастрол едж 0В-40,оказа се че го гори,това при почти нов двигател и второ за твоя двигател е задължително масло с вискозитет 0В-30 ,оригиналното от Бултрако е пълна синтетика,така че го препоръчвам Редактирано от niki64

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет. +1 за горе написаното от Ники. Аз карах 20 000 км с castrol edge 0w30 и смея да твърдя, че не съм доливал. Тези 20 000км не са с едно масло, а с две. Сменям го на 10 000-12 000км, пък те нека му дават 15 000+. Сега съм с motul eco-negry 0w30 и си е супер. Наистина маслата 0w30 са скъпи, но с това компромис не бива.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези ,които вярват на дилъра тук на хонда за смяна на масло на 15-20 х. км една много интересна статия смяна масло,разбира се с уговорката,че не убеждавам никого да си сменя по често и с предписаното от производителя масло

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Castrol Edge е добре, стига да е 0W30. Общо взето, това, което продават от варела "Honda" е точно Castrol Edge 0W30. За този двигател се сипва само и единствено 0W30, всичко друго води до съсипване на веригата и нейна предстояща смяна на под 200к км. Другото, че интервал по-дълъг от 10-12 хиляди не е препоръчителен, също е вярно.Сега при прочетеното от статията пусната от Ники се замислям да взема един 25-литров бидон 0W30 и да започна да сменям на 8-10 хиляди.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега при прочетеното от статията пусната от Ники се замислям да взема един 25-литров бидон 0W30 и да започна да сменям на 8-10 хиляди.

това го правя от както съм взел колата и съм много доволен от неведнъж обсъждания Exol 0w30. Взимаш си тубата 25л и точиш на по 10к. Цялата смяна с филтри и консуматив излиза към 75лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моя бензинов 2.4 двигател в крайна сметка след 10000км пак му сложих repsol elite evolution 5w40. Не се наложи да доливам изобщо и реших да не експериментирам с друго масло.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не зная дали обърна внимание че "К" серията противно на другите двигатели ,които искат "по гъсто" масло след 100 х км,при тях е обратно-поради геометрията ма маслените канали(по тесни) се налага да се експлоатират с 0W-20,5W-20,0W-30,5W-30 и след 100 х км ,тъй като с течение на времето каналите стесняват още повече диаметъра си от наслагвания настъпва така наречения маслен недостиг,който именно е и причината за бързото износване на разпределителнми валове и други детайли,в статията е описан именно този случай ,като дебело е подчертано че 5W-40 е неподходящо масло за този тип двигатели,ако желаете ,мога да преведа статията за тези които не знаят руски

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Автоматичния преводач в Google Chrome върши прекрасна работа (аз така я прочетох) и статията става 100% разбираема - не губи време.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички. Колеги мисля си да сложа K&N въздушен филтър, но първо реших да попитам тук, ако някой кара с такъв нека сподели струват ли си. Друга тема пък е, че не ми вади такъв за 2.2 diesel в няколко сайта. Поздрави...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислих го и аз, но няма никакъв смисъл, освен ако не смяташ да си го избиваш от пране. Имайки предвид, че оригинален въздушен струва 20тина лева, ако го сменяш на 10к км, имаш едни 100к км докато си избиеш "спортния". А имаше тест от някой като MythBusters като на една кола над 200кс слагаха различни филтри - обикновения панелен, спортен панелен, конусовиден панелен и разлика нямаше, освен с конусовиден, изнесен отпред пред фара и разликата беше под 3кс.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поста ми е насочен към колегата с изчезващото масло на колата си.Маслото на Хонда не е въобще кой знае какво като качество за да блести пред останалите производители.Говоря само и единствено за двигателното.За съжаление не съм съгласен , че видиш ли само Хонда масло трябва да се сипва в колите от тази марка.Ако спазваш спецификацията на производителя , мотора е в добро състояние а не на 1 000 000км. няма да имаш проблеми с масло от всякакъв производител стига то да е истинско.Дали Castrol , Repsol , Motul или Mobil , не е от значение толкова марката а вискозитета , качеството на маслото и най-вече повтарям , състоянието на двигателя.Това , което Хонда продават като двигателно масло да не идва от Япония ? Хонда имат ли собствена рафинерия в Европа а и като цяло ? Това е малко като със SEAT и VW.От Аутитехника колите на SEAT излизат с Repsol а от VW с оригинално VAG/Castrol масло.Хайде сега да открием разликите като двигателите са еднакви и на двете марки коли ?! Все пак , смени марката или доставчика ти на масло , пробвай друга марка и вискозитет но започне ли 1 път да яде масло колата , то проблема не е в него в повечето случаи.Провери за течове от картер , семеринги , капак клапани и тн. , смени маслото с подходящо за твоят автомобил , карай 10 000 хиляди и тогава го мисли.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...