Jump to content
tsurko

Хонда ще произвежда отново NSX !

Recommended Posts

казаха, че след малко им почва сесията :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човека още говори за историята на Acura NSX...като свърши с речта, ще публикуват снимките...поне така пише live video-то

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акурите са си супер !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

честит ILX с 18-ка джанта хобрид....НСХпо силуета под чаршафа ми прилича на ХС-В :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ебаааати колата изкараха :worthy:

Редактирано от Petar Petrov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дизайна е жесток! :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май си е струвал чакането :):hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях се отчаял, ама това е уникална красавица !И не е с преднораположен V8, а централноразположен V6 като първия NSX.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

евала избиха рибата :) Дизайна е много сполучлив

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм малко разочарован... Може и да не съм прав, но поне на мен ми блъска яко на r8

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недей псува така бе, уникална е !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я които назнаива ингилизки да превежда,че с моите познания съм за никадано до колкото чух концепткар.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимките не са нищо особено , но са нещо за сега :)ILX-а изби рибата - 1.5 хибрид :DNSX - :o:worthy:

2.jpg

5.jpg

4.jpg

3.jpg

382605_10150513157587410_85299287409_8809715_1656271720_n.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я които назнаива ингилизки да превежда,че с моите познания съм за никадано до колкото чух концепткар.

Concept car е в момента и ще се произвежда в САЩ, Охайо (мисля че каза до две години, но вече нямам спомен)..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Жестока е! Искам да видя как върви :) Правилно ли разбрах, казаха че е със средно разположен двигател?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хондата е супер...няма спор,но ми е интересно колко тежи,дължина,широчина и най-вече мощност и как е отвътре,ако някой има инфо да казва.....тука отворихме шампанско за случая...:lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДА така казаха, но не чух нищо за коне.ILX има страхотен интериор

Редактирано от Беселин

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

NSX.....AWD....middle engine V6 3.5l........400BHP

 

.....фантазия.....

Редактирано от Petar Petrov
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малии избиха рибата. А я метнете светлина - това като е concept, production версията ще претърпи ли фундаментални промени по дизайна?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз очаквах повече коне.Зависи и теглото какво е де.....ще видим.Ами възможно е и да претърпи не се знае.По принцип, някои марки почти не си изменят концептите.АЗ като гледам :D няма какво да и пипат.

Редактирано от Беселин

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

:hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове,тука има нещо гнило. ;) Спомняте ли си HSV-010GT,а да ви прилича на тази Акура?Защото на мен НЕ.Навсякъде по колата пише Acura design.А и на пресконференцията сто пъти повториха......така дизайнерите на Акура виждат......еди какво си.Според мен ще има двойно избухване......Honda HSV.Брат по механика,но с друг дизайн.Японците едва ли ще захвърлят така лесно папките с HSV.А дано!!!Ако пък не и тази ИЗКЪРТВА ЯКО :worthy:Вече я поляхме,наздраве :beer:да ни е честита.

Редактирано от weapon R

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие пък какво я поливате, все едно са я подарили на форума за общо ползване...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда невероятно, дано скоро хвърлят повече светлина по нея ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Удивително ( поразително) ускорение и отличен(превъзходен) разход, които са поверителни!http://www.insideline.com/acura/nsx/2013/videos/2013_acura_nsx_12-de-as_109121.html

Редактирано от darius

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми харесва тая лайстна отпред.... всичките им модели с тая лайстна, като китайски маратонки - десет модела с една и съща подметка. Старите модели нямаха нищо общо помежду си като външност. Явно амириканците ги мързи да си товарят главичките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега бъди по-снизходителен, все пак има марки, които всичките им модели са еднакви, една лайсна не е кой знае какво ....поне според мен де.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично съм малко разочарован. Преполагам докато не видим производствената версия и на какво е реално способна колата няма какво да коментираме, но все пак... Когато замразиха проекта през 2008 се говореше за централно разположен зад предния мост 5.0л V10 мотор с мин 500к.с., а сега 3.5л V6 мотор пред задния мост и при това хибрид :dry: . Наистина всички очакваха кола базирана на състезателната HSV-10 - нещо като хомологация, а и тя е именно мотор зад предния мост, както беше замразения проект, пък макар и V8 при HSV-10. С настоящия лейаут, като замисъл колата ще е най-близо до Ауди Р8 и Ферари Ф480 Италия. Да не говорим, че ще се сравнява именно с ГТ-Р, Порше 911 Турбо, Ауди Р8 и Ферари Ф480 Италия. Силно се надявам показаното да може да се мери като перформанс с тези коли, но и силно се съмнявам. Много зависи и от цената, защото ако новия НСХ е много скъп, то кои ще даде толкова пари за Хонда. Ако е около цената на ГТ-Р и със конкурентни способности то мисля че това би било печелившата формула. Ако обаче колата я пуснат с цена като на Лексус ЛФА, които струва колкото Макларън, и от който един "евтин" ГТ-Р показва по добри времена и показатели на писта... ами сами си правете изводите.

Да не говорим за очевидната прилика с Аudi R8 и новата NSX:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

А да, и отзад прилича и на Форд Мустанг:

Публикувано изображение

 

Аз лично се надявах колата да е доста по кежуъл, с двигател зад предния мост, отново 4х4, не "рекламен" хибрид, много по практична за всекидневна употреба, да не бие толкова на Суперкар, а по-скоро на купе, както направиха ГТ-Р, но със възможности които да доминират в света на автомобилостроенето, отново както прави ГТ-Р. Тоест надявах се да направят хомологация на HSV-10, било то с настоящия V8 мотор или с първоначално спрягания V10. Колата би изглеждала по подобен начин:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

 

Нима хонда наистина е загубила своя дух, както се говори от години вече. Мисля че последната Хонда, която носи този дух в пълна сила и истински ме накара да копнея за нея беше JDM Honda Civic Type R (FD2) - седана за японския пазар...

Редактирано от ZaRRicK
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://fakti.bg/avto/27499-honda-pokaza-novia-nsx"От Acura все още не съобщават точни технически параметри, което е разбираемо - все пак става дума за първия прототип. Серийният вариант ще атакува пазара най-рано през 2015 г., докогато предстои да изтече много вода.Единствено ме претиснява ,е този дизаин до 2015 може да омръзне колкото и гадно да звучи но мен си ме радва :honda::hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ZaRRick - ако се вгледаш внимателно в NSX-а, ще видиш че няма нито една обща черта или линия, която да го прави да прилича на R8......Те като всички коли имат два фара..два стопа..един преден капак и т.н. винаги можем да търсим и да окачествяваме разни неща като прилики с други модели.....Ае стига......NSX-а е с коренно различна предница от R8-цата, с по-остри форми, много по-тесни и продълговати фарове (със съвсем различен дизайн), много повече място в калниците...странично като ги погледнеш детайл по детайл нищо общо нямат освен стойката...за задницата да не говорим, дори дифузиора на NSX-а не е същия като на Ауди-то....Страничния въздуховод на Аудито е като залепен за него, докато NSX-а следва една монолитна линия и дизайн.....Всеки си има виждане, обаче ще кажа едно - Хонда трябва да изкарват повече такива коли като този NSX, независимо дали е удовлетворил вижданията на всичките си фенове и дали не е трябвало да прилича повече на HSV или не, за да не стане като със Сивик 9-та генерация, който може и без фенове да остане!

Редактирано от Petar Petrov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекрасен дизайн. Дано докато чакаме се запази или ако се промени, да е към по-добро. Единствено ме притесняват техническите характеристики на колата, но дано да има изненади и там :) А сега можем само да чакаме!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично съм малко разочарован.Аз лично се надявах колата да е доста по кежуъл, с двигател зад предния мост, отново 4х4, не "рекламен" хибрид,

Колата е SH-AWD, не се коси, ти се надяваш, ама маркетинговия отдел разполага.Относно концепта, този е 3-ти от 2008г насам.Затова ще има още промени до качването на конвейр.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...