Jump to content
ogich

маркуч за задна чистачка Civic 1.4 is

Recommended Posts

здравейте,със хонда сивик 1.4 is съм незнам кво значи 4та кво значи 5та генерация. колата ми е от 97ма декември. "японка" е не е от англия само тва знам.търсих във форума но не открих подобна тема.Не ми работи на задната чистачка пръскалото, моторчето си върти чува си се звука от моторчето, но до самата пръскалка отзад течност не достига.течността я проследявам само от казанчето отпред под капака и от там маркуча влиза в купето някъде, та въпроса ми е някои знае ли от каде минава тоя маркуч като влзне в купетодали отдолу дали отгоре през самото купе, за да мога да разкова пластмасите и да видя къде по пътя е запушен маркуча, щото в крайна сметка течноста не достига до края, което обезмисля да ръчкам с некви игли самата пръскалка (не че не пробвах)Ще съм благодарен ако някой помогне пичове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хондата ти е 6-та генерация.

Казанчето за течност и моторчето за задната чистачка се намират зад шофьорският подкалник под предната броня - свалят се щипките внимателно и имаш достъп до него.

Там към корпуса на казанчето има захванати /чрез натиск/ две моторчета - за задна и предни пръскалки . Ако нямаш достатъчно течност - няма да работят и двете .

Провери първо дали наистина моторчето за задната чистачка създава налягане и въобще дали пръска - разкачваш по веригата на удобно място маркуча и той трябва да пръска. Може би само се е запушил с боклуци маркуча - можеш да го продухаш с въздух , при разкачена пръскалка .

Маркучите имат черни пластмасови еднопосочни клапани - съчма и пружинка- за да пропускат само в едната посока - от помпата към пръскалката.

Рядко се налага демонтаж на маркуча от купето - по удачно е с тел в маркуча да го прочистиш ...Публикувано изображение

А пръскалката се сменя с нова /ако е в нея причината/- често се запушва ...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

казанчето ми е едно, и то се намира под капака отрпед. от него има 3 маркуча, 2 са за предните и един за задната чистачка, като този за задната чистачка е пълен с течност. следователно по самия маркуч минава течност но не знам до къде стига. сложил съм 4 литра има доста, 2ро казанче нямам. но мерси все пак ще се оправя явно сам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето схема къде минава маркуча

Публикувано изображение

Отзад преди пръскалката трябва да имаш клапанче,в повечето случаи проблема е в него.

 

П.П:Колегата ти е дал точно обяснение за възможните проблеми.

Редактирано от AMD

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откачи маркуча някаде под капака,след това го откачи и преди пръскалката отзад,след това се опитаи да духнеш от едната страна,ако не стане така.С компресор за въздух,от едната страна закачи маркуча и ще стане със сигурност.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен беше подобна картинка,изкарах го отзад от снадката/имам такава между купето и задния капак/и го задържах да пръска по дълго,а един колега затапи за момент с пръст,на няколко пъти така и няма да ти казвам какви батаци излязоха,опитаи деиства! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако наскоро си монтирал говорители отзад на корите или по друга причина си ги размонтирал вероятно си разкачил някоя връзка на маркуа за пръскалките.Той минава точно от там.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси на всички

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...