Jump to content
kalata_r3tr1

Окачване на Хонда сивик 6г.

Recommended Posts

Здравейте , имам едно въпросче отностно окачването на хондата ми ... тя е сивик 6 г. 99 година фейслифта хечбек . Имам чувството че задницата ми е много виснала.. мисля че не трябва да е така... можете ли да ми кажете как мога да си вдигна малко задницата...ще съм ви благодарен за инфото

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в багажника натоварил ли си го с нещо ................ гас, метан пробвай с пружини от седан или гумени тампони за задните пружини........ най-евтиния вариант

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми с газово съм, 43 литрова бутилка на мястото на резервната гума .Можеш ли д ами кажеш тия пружини от седан модификацията с повече витки ли са или са с по голяма коравина .... а и ако може само последно да те питам нещо тези тампони какви са може ли малко инфо за тях какво представляват и колко парички са горе долу Мерси за вниманието

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще ви кача снимка за да видите колко е клекнала.. но идеята ми е друга.. мога ли да сложа пружини от сивик 6 генерация но седан не хечбек... предполагам че трябва да има по голяма товароносимост и би трябвало да е по вдигната ?извинявам се не видях че колегата е написал за седана вече :lol:))

Редактирано от kalata_r3tr1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тампоните са гумени с канал и се навиват на пружината. Повдигат като са в средата най-добре, но не мисля, че е добро решение защото все пак напрягат пружините малко или много. Други пружини мисля е решението.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми с газово съм, 43 литрова бутилка на мястото на резервната гума .

Разкарай тоо хипопотам от багажника и си сложи бутилка, която хваща ~15-17 литра, макс. Газстанция има на всеки 2 километра. Няма никакъв смисъл, да разнасяш 50+кг товар, заедно с теб - освен, че ще ти се вдигне задницата, ще ти падне и разхода, с малко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Донякъде LAMER е много прав.Но може би са ти уморени пружините вече. Аз карам същата кола, с 30л бутилка на мястото на резервната гума + резервната гума + 1 касетка пълна с всякакви глупости + бас-каса в багажника и лятото когато ме беше прихванало нещо сложих колата наравно и измерих височината отпред и отзад на праговете. Оказа се, че задницата ми е по-ниска от предницата с не повече от 1 см. Та ако при теб разликата е доста по-голяма едни 20-30 кг едва ли ще решат проблема.Аз за мен съм решил как да реша този 1 см :) сега съм с 4 броя гуми 185/60/14, лятото мисля да сложа отзад 195/60/14, което е +12мм разлика в диаметър и ако са чисто нови гумите, размера на грайфера също ще направи още малко разлика и мисля, че ще докарам до +1 см да наперя малко задницата, а и със 195 колата отзад ще изглежда по-добре :D Единствения проблем в случая е , че няма да може да се въртят задните гуми отпред понеже ще стане грозна гледка, а едни нови гуми отзад на кола с предно, сигурно ше се търкалят поне 80 000 км и пак няма да се изтъркат :) Може би това което съм решил да правя е малко нестандартно, нека и други колеги изкажат мнение, както се видя аз също съм заинтересован по темата и може би бих искал да спестя едни 250 лева за 2 нови гуми при положение, че и сегашните ми са на 1 сезон :D

Редактирано от jamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми с газово съм, 43 литрова бутилка на мястото на резервната гума .

Разкарай тоо хипопотам от багажника и си сложи бутилка, която хваща ~15-17 литра, макс. Газстанция има на всеки 2 километра. Няма никакъв смисъл, да разнасяш 50+кг товар, заедно с теб - освен, че ще ти се вдигне задницата, ще ти падне и разхода, с малко.
еми самата бутилка ми тежи около 14 кг... и вътре слагам около 9-10 литра газ всеки път... тва са около 16 кг.. съмнява ме да е от газовото.. или може би бъркам нз.... по ккаво мога да позная дали са ми заминали пружините ???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Донякъде LAMER е много прав.Но може би са ти уморени пружините вече. Аз карам същата кола, с 30л бутилка на мястото на резервната гума + резервната гума + 1 касетка пълна с всякакви глупости + бас-каса в багажника и лятото когато ме беше прихванало нещо сложих колата наравно и измерих височината отпред и отзад на праговете. Оказа се, че задницата ми е по-ниска от предницата с не повече от 1 см. Та ако при теб разликата е доста по-голяма едни 20-30 кг едва ли ще решат проблема.Аз за мен съм решил как да реша този 1 см :) сега съм с 4 броя гуми 185/60/14, лятото мисля да сложа отзад 195/60/14, което е +12мм разлика в диаметър и ако са чисто нови гумите, размера на грайфера също ще направи още малко разлика и мисля, че ще докарам до +1 см да наперя малко задницата, а и със 195 колата отзад ще изглежда по-добре :D Единствения проблем в случая е , че няма да може да се въртят задните гуми отпред понеже ще стане грозна гледка, а едни нови гуми отзад на кола с предно, сигурно ше се търкалят поне 80 000 км и пак няма да се изтъркат :) Може би това което съм решил да правя е малко нестандартно, нека и други колеги изкажат мнение, както се видя аз също съм заинтересован по темата и може би бих искал да спестя едни 250 лева за 2 нови гуми при положение, че и сегашните ми са на 1 сезон :D

СЪмнява ме да успея да го компенсирам това със нови гуми.... след малко ще сляза да снимам колата за да видите.. за какво точно говоря... но мисля че ще отида на вариант да си взема пружини от седан

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко е нелогично да слагаш по-хубави гуми отзад :) Ти пак си вземи нови гуми ама си ги копни отпред. И не знам защо се мъчите да вдигате задницата, като може да смъквате предницата :):D

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко е нелогично да слагаш по-хубави гуми отзад :) Ти пак си вземи нови гуми ама си ги копни отпред. И не знам защо се мъчите да вдигате задницата, като може да смъквате предницата :worthy::angry:

защото иначе ми става много ниска колата.. :ph34r:))) за това искам да си дигна задницата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може просто да са омекнали пружините както често стажа на коли с гас :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

въпроса ми е следния пружините не хеч бека с по малко коравина ли са от тия на седана ????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен колега, ми изглежда еднаква отпред и отзад. Що не премериш разстоянието на прага до земята. Зад предната гума и пред задната гума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,имам същата хонда и отпред и отзад е по висока с около 2пръста гледано между ръба на калника и гумата.Мисли за нови пружини.

Редактирано от stiv

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре сигурно ще сложа ножи пружини , но дали ще се вдигне достатъчно..по какъв друг начин да вдигна задницата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега какво направи с колата?Моята също е малко клекнала (имам бутилка с газ, теглич, туба) , като е празна колата на равно си седи добре но качи ли се някой и вече прикляка леко, според мен трябва в покой да е леко вирната за да може като се качат 2 души примерно да се изравнява, а с 4 души малко да прикляка.Мисла да я коригирам мойта със тези гумени тампони които един колега по горе спомена, каде се продават тия чудесии?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

наи добре си е да си вземете нови пружини но кои знае какви парички са ,затова пружини от седан или от англииски сивик ако стават

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

немисля че с нови прожини ще стане, със всичкия товар който носи колата постоянно, трябва си някакво подсилване отзад...някой знае ли каде се продават тия тампони или подложки някакви?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , имам едно въпросче отностно окачването на хондата ми ... тя е сивик 6 г. 99 година фейслифта хечбек . Имам чувството че задницата ми е много виснала.. мисля че не трябва да е така... можете ли да ми кажете как мога да си вдигна малко задницата...ще съм ви благодарен за инфото

Нови пружини..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам същия туч в багажника , и съответно- "проблем".Проблема се решава с подложки на бомбетата но , отдолу - между амортисьора и бомбето.Незнам при 6-та ген. как е но, при Кончертото -това е решението.Ако мога да ги намеря ще кача снимки . Направени са от твърд ,еластичен, материал - някакъв вид наилон , полиуретан или нещо подобно, и са около 10-15мм дебели (но това вече е според нуждата).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а от каде ги купи колега?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

homemadeРъчна изработка са. Вече не помня кой ги прави и откъде се намери материала но, не са купувани.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах преди на Жигулката три ката подложки м/у пружината и леглото .Не знам колко се е вдигнала,така си я купих.Подложките можеш да си изрежеш от "гумено транспортна лента",ако нямаш ела да ти отрежа колкото искаш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!

 

 

Стоковите пружини на 6г.седан японка не са със същия диаметър,височина и брий на навивките,както на тривратите японки 6г.(знам го от опит)

 

 

Моят проблем е аналог на вашите(прекалено вдигната задница),но след два месеца питане,лутане и мерене,мисля утре да си го реша!

 

 

 

Аз си поставям пружини от ВТИ с жълто кони,защото колата е винаги празна.

Имам решение за проблема ви с клекналите (изморени,както се вижда) пружини!

[*] два комплекта задни пружини за 6г японка,първият е стоков 9 навивки за колегата с по-лекият товар

[*]а втория е с 9 навивки,диаметър 124мм. и дебелина 11.5мм (усилен за газ и метан)като нов.

[*]и двата са в идеално здраве!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При усиления вариант,с гуми 185/60/14 има 11см. м/у гумата и калника при празна кола!С пет пасажера и пълен резорвар,колата си е равна отпред и от зад на 4-5см. над гумата-гаранция!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си тампоните и амортисьорите първо. Щом ти е ниска задницата, или от тях или от сменени пружини.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!

 

 

Стоковите пружини на 6г.седан японка не са със същия диаметър,височина и брий на навивките,както на тривратите японки 6г.(знам го от опит)

 

 

Моят проблем е аналог на вашите(прекалено вдигната задница),но след два месеца питане,лутане и мерене,мисля утре да си го реша!

 

 

 

Аз си поставям пружини от ВТИ с жълто кони,защото колата е винаги празна.

Имам решение за проблема ви с клекналите (изморени,както се вижда) пружини!

[*] два комплекта задни пружини за 6г японка,първият е стоков 9 навивки за колегата с по-лекият товар

[*]а втория е с 9 навивки,диаметър 124мм. и дебелина 11.5мм (усилен за газ и метан)като нов.

[*]и двата са в идеално здраве!

Ето тука е истината за колегата пуснал темата. Никакви пружини от седан неслагай на хеча. Че става яко :D

Слагаш му нови пружини от хеч и заключваме темата ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,много ме заинтересова темата, защото карам Сивик 6г. хеч /японка/ на метан от 5г. Бутилките ми са 2 и тежат 60кг. и още 10 като ги напълня = 70 кг. постоянен товар. Взех си едни пружини от седан 6г.Като брой навивки, диаметър на навивката са едни и същи. Разликата е е че едната е маркирана с жълто а другата с лилаво. Още не съм ги слагал. Ще има ли някакъв проблем ако ги сложа?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...