Jump to content
plam81

Какво масло да сложа на двигателя?

Recommended Posts

Здравей те .Колеги сега взех колата и ми предстои обслужване . Но най-много ме интересува какво масло да сложа на двигателя.В няколко каталога и дават 5в40 и 10в40.За километрите е разбираемо, че няма как да се знаят със точност.А като марки на масло съм се спрял на Лики Моли, Кастрол, Мобил , но кажете и вие.Колата ще се кара в предимно топъл климат. Zzz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей те .Колеги сега взех колата и ми предстои обслужване . Но най-много ме интересува какво масло да сложа на двигателя.В няколко каталога и дават 5в40 и 10в40.За километрите е разбираемо, че няма как да се знаят със точност.А като марки на масло съм се спрял на Лики Моли, Кастрол, Мобил , но кажете и вие.Колата ще се кара в предимно топъл климат. :D

Лично мнение: по-добре 5в40 тези масла са пълни синтетики ( аз ползвам такова, не го гори ), а на марките които си се спрял- не бих сложил нито една от тях. Имам доста приятели по сервизите и дистрибуторите в града и според тях от марките които си посочил вероятността да си вземеш истинско (разбирай оригиналния продукт в опаковката) масло клони към нула, освен ако не си го вземеш от друга страна.Кастрола и Мобила са турски ако не вярваш отлепи задната лепенка на тибата и чети Zzz Лики същата работа, С прехваления Мотул също е пълно с ментаци.Ориентирай се към по-малко популярни марки, няма да правя реклама. Редактирано от Red

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10в 40 според мен е по-добре, марката не е от голямо значение (аз лично карам с Алпин, немско е и съм доволен от него)

Редактирано от PredatorBS

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено е пълно с некачествени части и масла.Така, че марките не са определящи по-важно ми е самия вискозитет на маслото. Zzz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега бих ти препоръчал Мотул-6100 10w40 . Аз карам с такова масло ,и сам много доволен Zzz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди имах такъв сивик 1.4 90к.с., карах го около 40 000 км с Мобил 1 "10-40" и не го пипна нито грам. Всичко беше тип-топ. Сега също карам с Мобил, само че "5-50" и почти не го пипа (при редовно влизане в 8500 оборота).Препоръчвам Мобил 1 Zzz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък препоръчвам четенето на Полезни технически теми и по-точно Как да си изберем сами моторното масло?както и Търсачката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега бих ти препоръчал Мотул-6100 10w40 . Аз карам с такова масло ,и сам много доволен :)

+1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък препоръчвам четенето на Полезни технически теми и по-точно Как да си изберем сами моторното масло?както и Търсачката

Точно така.Теми за масло колкото искаш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...