Jump to content
Sign in to follow this  
rEsPeCtiVe

Какво направи днес по колата си?

Recommended Posts

Дали една кола спира по техническото си задание и параметри си личи по задните дискове. И 2 мм ръб да имат, щом са равномерно лъскави до него и по цялата контактна площ с накладките, значи цялата система работи с проектираната ефективност.

• Upvote 1

преди 24 минути, ceco_accord написа:

Дали една кола спира по техническото си задание и параметри си личи по задните дискове. И 2 мм ръб да имат, щом са равномерно лъскави до него и по цялата контактна площ с накладките, значи цялата система работи с проектираната ефективност.

Точно задните спирачки бяха компрометирани,преди три дни на техн, преглед на моя акорд.Идеално лъскави и равномерно износени,но с лоши показатели на стрелките,на тестовата машина.Иначе утре ми престои смяна на почти новите предни накладки "Ате",които са на 6к и свирят нетърпимо за мен.Ще ги сменя с най бюджетните на пазара "LPR" за 36лв коплекта,с които кара приятел и дава добри отзиви,ей така да видя дали бюджетните няма да натрият носа, на великото ате,което мислех топ.Нямам оплакване от към спиране,но си просвирват на сухо време.А ..,ако някой ги иска,ще са на символична цена.

@emod,тази паста на Ате , не е много ок за водачите... Вземи TRW PFG110.

• Like 1
  • Thanks 1

@JHM На колко % бяха и стенда знаеше ли че тества твоят модел кола?

• Thanks 1

Posted (edited)

@jungles За водачите съм използвал греста, която си е в комплекта на ert (виж малкото пликче на снимката). ATE bremszylinder paste съм използвал, за да намажа леко гумения маншон на буталото на спирачния цилиндър (по ръба, отвътре), за да не го повредя при въртенето за прибиране на буталото. ATE Plastilube съм използвал само върху краищата на накладките, където контактуват с водещите пластини, които ги държат.

Edited by emod
  • Like 3
  • Upvote 1

Слага ли се някаква смазка където накладките контактуват с ламаринките с цел да не скърца? Двама майстори от един сервиз и различни мнения

На 24.05.2022 г. at 23:19, JHM написа:

Ще ги сменя с най бюджетните на пазара "LPR" за 36лв коплекта

Смених накладките отпред и отзад и всичко утихна.

36лв.предни и 21лв. задни или общо 57лв. платих за "такса тишина":thumbs1:!На половина,от цената на само предни ате.

Някой ако иска атета-та,да закърпи положението,нека пише на лично.На 6к. са и нямат неравномерно износване, по контакната част на феродото.

• Like 3

Posted (edited)

Миналата седмица бяхме в България. През това време Акорда беше в бокса.

Пълен сервиз. Смяна на спирачки, съединител заедно с демпфера и всички гуми.

Доволен!

Edited by Krasi-mir
  • Like 2

Posted (edited)
On 6/4/2022 at 8:05 PM, JHM said:

Смених накладките отпред и отзад и всичко утихна.

36лв.предни и 21лв. задни или общо 57лв. платих за "такса тишина":thumbs1:!На половина,от цената на само предни ате.

Някой ако иска атета-та,да закърпи положението,нека пише на лично.На 6к. са и нямат неравномерно износване, по контакната част на феродото.

Може ли да ги снимаш,веднага когато ги сложи ли свиреха или след определен пробег.

Аз имах такъв проблем с едно Brembo ,в момента съм с EBC и спират по-добре и не свирят.

Screenshot_20220607-100230_Gallery.thumb.jpg.80d7a00bb51394898b7d7224879a638c.jpg

Edited by CARPERA
  • Like 1

Малко сиганийка тунинг +5 коня.

Откакто си смених счупената дръжка на багажника с черна ми хареса как стои черно на сребристо. 

• Like 2
  • Haha 1

А от другата страна пак ли назад „върви“? 😁

• Like 2

Да, колега, обърни го да върви напред, защото така сваля 5 коня, вместо да качи :thumbs2:

• Haha 2

На 7.06.2022 г. at 9:36, CARPERA написа:

Може ли да ги снимаш

В темата за спирачки Акорд 7..

Фолио Llumar на всички стъкла. Беше стояла около 2 часа навън преди да я взема, но влизайки вътре се усещаше все едно е била в гаража :).

1.jpg

2.jpg

3.jpg

• Like 1
  • Upvote 1
  • Thanks 1

За да не отварям нова тема да попитам тук: По серв.книжка антифриз за бензинов Акорд 2.0 се сменя на 200,000 км или 10 години (което настъпи по-рано) и след това на 100,000 км или 5 години (което настъпи по-рано). Моята е на 109,000 км, 13 годишна. Веднъж сменях точно преди 5 години. Би следвало, ако се следват препоръките да се сменя точно сега. Някои приятели ме съветват да не се занимавам, специално за антифриза можело още малко. А и много проблеми започвали след смена на антифриз, аз досега не съм имал никакви проблеми. Дайте ми съвет да сменям или да не сменям.

ОЕМ антифриз, или друг, който отговаря на спецификациите на ОЕМ (по номер), се сменя на 5г.

Проблеми, след смяна на антифриз, може да има, ако се сложи неправилен антифриз, или ако бъде сменен некадърно! Не, че смяната е голяма философия, но има и такива майстори, които и това даже не умеят...

Концентрат се разрежда само с дестилирана (дейонизирана) вода! С друга проблемите са неизбежни.

• Like 1

Благодаря, колега.

А само да попитам - тъй като за смяна за моя модел са предвидени 5,6 литра, аз мисля да купя ОЕМ хондовски антифриз 5 литра една туба + една туба от 1 литър. Туй значи 400 мл резерв. Някой път майсторите като доливат ги гледам или разливат или като въртят голям кръг, малък кръг и не им достига. Да купувам ли още една малка туба, демек 7 литра общо или 6 литра са им напълно достатъчни?

Posted (edited)
1 hour ago, Cyreon said:

За да не отварям нова тема да попитам тук: По серв.книжка антифриз за бензинов Акорд 2.0 се сменя на 200,000 км или 10 години (което настъпи по-рано) и след това на 100,000 км или 5 години (което настъпи по-рано). Моята е на 109,000 км, 13 годишна. Веднъж сменях точно преди 5 години. Би следвало, ако се следват препоръките да се сменя точно сега. Някои приятели ме съветват да не се занимавам, специално за антифриза можело още малко. А и много проблеми започвали след смена на антифриз, аз досега не съм имал никакви проблеми. Дайте ми съвет да сменям или да не сменям.

Никакви проблеми сложииш ли правилния антифриз.

Колко е това малко още 5 години за тези приятели .

Сменяш и си ок.

Да толкова .го дават 5.6

https://omanual.ru/Honda/Accord/8/ru/html/000000000001650.html

От малкия кръг на охлаждането едва ли ще го изкарат.

6л ще са ок но ако пълниш и разширителния съд не трябва да разливат.

1956511984_Screenshot_20220124-101036_SamsungInternet.thumb.jpg.49c9ea121e2355c7af36b4f43883b6e3.jpg

Edited by CARPERA

Eми викат 5 години било ненужно, можело още няколко години спокойно да изкара без смяна. Те техните хонди винаги ги карали на 10 годишна смяна на антифриза и нямали уж проблеми. Знаели много добре какво пишело в серв. книжка, ама нали са експерти дават друг акъл. Аз пък нали съм изпълнителен решавам тук да попитам и следователно да сменям.

Да, този е антифриза. 5,6 литра е за цялата система. Въпросът е дали 6 литра ще им стигнат.

Posted (edited)

Постнах ти ръководството 5.6 ти е при  смяна 6.9 е цалата система която не  се източва при смяна.

https://omanual.ru/Honda/Accord/8/ru/html/000000000001650.html

6 л ако сменяш и на разширителния съд ще ти стигне много точно,без да разливат .

Малкия кръг е запушен така да се каже от термостата, при смяна не го свалят.

Edited by CARPERA

Posted (edited)

А има ли изобщо някакъв смисъл да се прави смяна на цялата система? Да знам колко да купя. Защото майсторите общо взето правят това, което им кажеш, че искаш да правят. Преди 5 години когато го сменяхме си спомням, че само 5.6 литра сменяхме, само не мога да се сетя тогава 6 или 7 литра купих. Ако ще е по-добре, направо всичко да им кажа да сменят.

Edited by Cyreon

Posted (edited)

Няма смисъл  вземи 6л, сменяш както го дават в ръководството и си ок.

Хубаво е да обезвъздушат системата

Edited by CARPERA
  • Like 1

Преди 9 часа, Cyreon написа:

А има ли изобщо някакъв смисъл да се прави смяна на цялата система? Да знам колко да купя. Защото майсторите общо взето правят това, което им кажеш, че искаш да правят. Преди 5 години когато го сменяхме си спомням, че само 5.6 литра сменяхме, само не мога да се сетя тогава 6 или 7 литра купих. Ако ще е по-добре, направо всичко да им кажа да сменят.

Аз сменях на моята преди 3 години, лесно става имаш кранче на радиатора от долу май беше синьо на цвят и прозорец на кората та си може и от долу и от горе, процедурата я знаеш по всяка вероятност ако не питай, то си има и тема за това. аз си купих една туба от 5л + още 1л защото от Бултрако ме казаха, че няма да ми стигне но тубата си стигна и сега си имам и 1л за доливане. Два пъти съм доливал по малко и вече е 0.5л.

• Like 1

:offtopic: Значии, гаража го имам от 10 години. В него нощуваха последователно 2 Акорда, а от 22 месеца Ледженда и чак днес взех мерки против спорадичното чукване на вратата си в стената.

Както се казва "мързелът е висша мъдрост", ама след 200 лв за отстраняване на дребни външни забележцици, днес ми дойде музата за тоя нелеп "wall bumper". :)

IMG_20220703_153025.jpg

• Like 2
  • Upvote 1
  • Thanks 1

20220714_104611.thumb.jpg.308de979966c4fd0f472ff70c4eceedb.jpg20220714_154051.thumb.jpg.fcbb53d9c8e54a527dbd2d24e9e82906.jpg

• Like 3