Jump to content
rEsPeCtiVe

Какво направи днес по колата си?

Recommended Posts

аз пък днес от сутринта бях в Добрич да си оправям кормилната рейка. Уж я направихо но все още немога да я сложа защото немога да намеря вътрешни накраиници ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стягах болтовете на картера че сълзеше и капеше на колектора и сега стискам палци да е спрял теча че иначе пак майстори ,гарнитури ,пари и така нататък :)Забравих да допълня че като я вдигнах на крика и дясна предна гума хлопа -гледах гледах ама май лагера на главината хлопа -пък не вие ,колко ли ще ме обръснат за него -тез дни ще пиша ако мога да си позволя смяната ;)

Редактирано от borko 30

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес маи ни направиха снимка на околовръсното с 150 км/час. :( Дано да сме излязли добре ,защото доста скъпо ще ми излезе ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес маи ни направиха снимка на околовръсното с 150 км/час. :( Дано да сме излязли добре ,защото доста скъпо ще ми излезе ;)

Снимка? Къде точно? От камера вътре в патрулката или са сложили някъде стационарна?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смяна на заден лагер главина , смяна масло на хидравликата .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих си допълнителен бутон в купето който включва перката на радиатора че вече нямам вяра на датчици

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почистих дросела.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих задни дискови спирачки от б18-ка и успях да и направя едно измиване набързо ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой беше писал, че темата била пълна глупост, ама днес си измих таратайката външно без препарати и ми я подсушиха само за 3лв.;):lol: В Люлин на Екото преди(до) Киров в дясно посока центъра!Следващото миене пак там!Стелките и таблото и аз мога да си ги почистя за 12лв.(колкото ми е разликата)! :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искарах я на тест драив вече държи обороти и не гасне.Много съм щастлив ,че сам си я оправих! :blink:

Редактирано от pikaso906

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера смених преден десен лагер главина-MAPCO някакъв за 70 кинта,само такъв имаха за хондата и със смяната 110лева.Не съм я чувал тази марка ама дано да не е някое зверско менте и да изкара по-дълго,интересно че стария лагер не виеше обаче хлопаше като свършил шарнир.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих си спортен волан.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера я измих и днеска я измих и сега пак е мръсна :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махнах спортния волан сложих оригиналния претапициран с кожа и шев с червен конец :dry:Махнах си спортния филтър сложих оригиналния(хартиен) и другия месец може да го сменя с някакъв перящ панелен :dry:И най-важното нещо смених си гарнитурата на В-Тек клапана сега няма мазало :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под какво направи - направи го майстора. Та днес :Смених маслен, въздушен и поленов филтри.Смених двигателното масло.Смених горивен филтър - това последното са го турили на уникално място - работата по смяната му е отврат, а уж е консуматив....:) Та покрай него открих колко интелигентно се обезвъздушава горивната система на 2.2 цтди....;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В "Кобра" ми сложиха стъкло /предно, дясно/, щото гепаджиите го счупиха за да вземат ненадписаната /нали вече е законно/ винетка! Няма такава държава! Хората с едни регистрационни табели карат няколко коли! Гражданската е на водача, а не на колата! и т. н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oправих си спортния волан,че беше малко накриво.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес я дигнах на крик ,утре може да развия гайките а вдругиден ако има време ше сваля гумата за гумаджия :D с тва темпо до месц моо и да я изкарам за кръгче

Свалих и последната гайка ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених лампите дето осветяват управлението на парното,че от 3 години не светят.Сега е супер,а да благодаря на колегата SPAS21 за помоща :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес си поръчах нови мигачи за бронята защото снощи ми изгоря крушката и кото ги отворих ужас едвам я смених от ръждата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз си разглобих дел сола понеже претърпя злополука:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених си релсата на шофьорската седалка, защото се беше разбила от годините. Също така разглобих, почистих и смазах целия механизъм.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шефе, да вземеш да ги смениш тия седалки, има сега на оферта баш 'квит ти трябват :angry: За да не съм офтопик - монтирах си много як ароматизатор, мирише на дъвка, направо с кеф си карам колата :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес я дигнах на крик ,утре може да развия гайките а вдругиден ако има време ше сваля гумата за гумаджия :angry: с тва темпо до месц моо и да я изкарам за кръгче

Свалих и последната гайка :cool:
закарах ч иима борма :cool: скоро имам гума :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минах на инспекция ..Фена лъже :cool: ..още си седи на крика колата ..и 4-те гайки са си там :angry::cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шефе, да вземеш да ги смениш тия седалки, има сега на оферта баш 'квит ти трябват :) За да не съм офтопик - монтирах си много як ароматизатор, мирише на дъвка, направо с кеф си карам колата :lol:

Ииииии тва ми е любимия ароматизатор д'ге :lol: скоро не съм ги срещал :)И аз да не съм офтопик: Сложих си 17 сантиметрови говорители на вратите отпред - супер стана !!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз по принцип два пъти в месеца давам дежурства и тогава по цял ден правя нещо по колата,чистя дросели, разни клапани ,днеска смених ламда сонда,все намирам как да поглезя количката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък наскоро си смених окачването и селеновите втулки малко чистка отвътре и отвън и товае за сега като се махне снега пак чистка :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес станах минах през бензиностанцията заредих и отидох на църква. :P Запалих свещ и се помолих за колата защото ако бензина стане 3.00 лева тешко и :D;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От известно време имах шум откъм ангренажа,днес се установи,че е обтяжна ролка.Отначало се страхувах да не е водната помпа,която ми подари Lamer (хиляди благодарности),а се оказа об.ролка,която ми бе доставена от Niparts Варна,когато купих колата преди 3г.,марката е GMB и изглежда е менте,защото изкара само 20хил.км. Сега сложиха INA,защото такава имаше в магазина във Варна,който снабдява сервиза,където ми обслужват колата,дано имам късмет този път.Иначе,майстора каза,че е доволен от тази марка.Честита ви Баба Марта,каквото и да значи това:plane: .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си отворих задните барабани да видя какво има вътре :) Има нормалното - малко черен прах и феродо поне за лятото :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Испуснала ми е дифтунгата на бензинович филтър и тече бензин.Ще се кара на маистора маи :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нов бензинов филтър и нов съединител старите се предадоха.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

свалих кората дето е под чистачките махнах моторчето за чистачките смазах го пак го сложих и смятам да си направя някакво филтарче за парното дето смуче жиздух че много боклуци и прахоляк влиза :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих си ето тези капачки на гумите :)

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

смених си салона!http://img576.imageshack.us/i/0378i.jpghttp://img543.imageshack.us/i/0377vb.jpgи си измих колата!http://img801.imageshack.us/i/0373u.jpg

Редактирано от Tino
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених масълцето на сивик-а , от Castrol Magnatec 10w40 минах на Motul Synergie 10w40 .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...