Jump to content
rEsPeCtiVe

Какво направи днес по колата си?

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

@JHM Не, терминалите са стандартни, втулки няма. Самите клеми на Хонда са с част от милиметъра леко хлабави и се въртят, дори като се стегнат докрай. Бяха с едни грозни самоделни приспособления... И дизайна им не ми харесва, много са неудобни за развинтване, ключа опира ту в клемата, ту в акумулатора, играеш си 10 минути едно винтче да отвиеш... Мислех за клеми куик релийз, но то пък кабелите трябва да се разпояват, на майсторите не им се занимава

Редактирано от Legend91

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Относно клемите, с годините от стяганията се смачкват понеже са медни. Това което направих аз е че леко и внимателно за да не се счупят, с подходящи инстументи ( раздвижени клещи, чук пробой и други) махнах болтовете и ги поизправих горе долу в първоначалното им състояние. Там където е гайката подложих шайба, ( даже я направих квадратна ) да не се впива гайката като се стяга. Принципно стягането е докато спрат да се въртят, но в повечето случай хората стягат до отказ.

Редактирано от docev
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Off Topic

... за да са сигурни че по дупките няма да се откачи.

Някъде и крепежна планка няма и аку-то просто си "тежи на мястото".

 

Редактирано от ceco_accord
  • Нагоре 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Минах ГТП.

Узакониха новата бутилка (50 лв) + 50 лв прегледа, общо ми взеха 95 лв. Сигурно има отстъпка за повече операции. :)

Мислех си че със Сивушко всичко е в ред, ама не. Червената цифра не ме пусна, та се наложи да я преправят, щот няма катализатор.

Кел файда - дадоха и 3-та категория, колкото на Ледженда, който има 3 изправни.

Казаха че имало богата смес - и да съм ходел пак при газаджията, щото сигурно харчела много. Колко да е много 7/100 газ, както и да я натискам.

Ще трябва да го навестя, щото нЕа логика. Д14А4 - 75 коня, но дроселът е разширен, демек влиза повече вятър, а и на бензин си има повече пАуър.

IMG_20230508_153517.jpg

Редактирано от ceco_accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и моето ГТП ,от вчера:

20230520_095401_resized.thumb.jpg.1b1ad691bb44311a57e3723fdb872aee.jpg20230520_095430_resized.thumb.jpg.8198a8fd5c3b38f0b99c32ea765cda51.jpg

Това бяха,най високите стойности на CO,като държеше и нула в повечето време.

На 8.05.2023 г. at 15:37, ceco_accord написа:

Червената цифра не ме пусна, та се наложи да я преправят, щот няма катализатор.

Тази стойност,трябва да бъде макс. 0,3,доста си извън нея!

При мен,тези хубави показатели ги даде на бензин.Спокойно съм можел да спя в колата,на запален двигател в гаража (кога ме изгони жената...:tooth:)!

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ги събирам в 1 коментар снимките. Като цяло изглеждат зле и прашници и всичко. За около 200 000км това е резултата.
IMG_6094.thumb.jpeg.37c1027abde2bc300856955d900294c5.jpegIMG_6093.thumb.jpeg.fa9b292d35fbd96f5061db41e91c3c18.jpegIMG_6108.thumb.jpeg.bc3e4c9f79d903ecb7fc353da7e88a7c.jpegIMG_6101.thumb.jpeg.154518b19f9902f7bfcc67196dc431d6.jpeg

  • Харесвам 1
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе взех и това, че грайфера на 2 от летните беше близо до слик.

 

IMG_6141.jpeg

IMG_6142.jpeg

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двата шарнира. При смяната на вътрешните карета видяхме, че десния е почти заминал(беше оригиналния) и левия е тръгнал. Сменихме ги с 555. 144лв. двата броя. 
 

IMG_2409.jpeg

  • Харесвам 2
  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Robben, 144лв за 2 шарнира на 555?? Това със смянята или? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не:D Ама като си на зор и предстои път, няма време за размисли. Дадоха 20к км гаранция или 2 г. 

  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Robben, бая прекаляват в някои сервизи. Като е на зор човек обаче и...кво да прави. Тези шарнири бяха по 30-тина лева, сигурно още са толкова с отстъпките. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам. Видях ги в няколко сайта по 65 и 72лв. Все тая. Колата ми трябваше за днес , така че… Имаше и вариант за по 25- 30лв. , но предпочетох тия. Чувал съм добри отзиви като цяло. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, Robben написа:

Сменихме ги с 555. 144лв. двата броя. 

Намират се и по 52лв.бр.,ама здраве да е!

Ако не е тайна,колко пари ти взеха за труда,че последно време и там има аномалии?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 9 часа, Mkilla написа:

Смених тампоните на макферсона. Снимал съм да се види за колегите с 8ма ген, че тампона на SKF е 1:1 с ОЕ в пликче Хонда на двойна цена и нагоре.               
 

Тоест предишните си ги купил като ОЕ или си мислиш, че са оригинални?

Аз доколкото помня ми се въртят едни надписи Хонда на моите.

Да кажеш как са като натрупат километри, това е важното.

И да те питам за ориентацията на монтаж, че ти е по-прясно, вдлъбнатината при стрелките накъде сочи? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двете вътрешни карета и двата шарнира 120лв. 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

@Rakeem, това са ОЕ амове, тампони и всичко, нищо не е развивано от как е кола. При теб нещата са различни. Тя и задната греда при теб е по-тънка а изглежда еднаква. Горната част с гайките е различна ( марка ) но тампона с лагера е на SKF. 
п.с По-скоро виж при теб какви са сложили, че има няколко вида и тези са като на ОЕ. Мрънкат в UK от други марки, че започвали да тропат почти веднага 

 

Иначе за монтажа, следваш както си ги свалил. Стрелките ляво/дясно да са срещу теб. Трябват ти и вложка за амортисьор ( аз нямах 😂 )и шестограм. При мен е 18 номер гайката. 

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същите са като при теб, само дето си мисля, че пишеше Хонда, но мога и да бъркам. 

Мислех да ги сменям като сменях амовете, но съм чувал, че автърмаркета са проблемни и само има смених греста. 

Но скоро пак ще сменям амовете, че от Закса, афтърмаркет, въобще не съм доволен и ще сменя и тампоните със SKF. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Rakeem, комплекта е на SNR. Има ги и отделно на други марки но по-добре заедно според мен. Номера е KB674.03. Прахоуловителите можеш да ползваш на KYB, ето тези. 

IMG_6109.thumb.jpeg.87f1ba586bcf4b7343fb4ed222bb2a01.jpeg

Защо не си доволен от Закс? 

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Увеличи в сайта да видиш какво пише на лагера. 
IMG_6160.thumb.png.dcac3e2534a475c2f328d6fdcb9cd72c.png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Остава само и качеството да е 1:1, че с тези афтърмаркет части по окачването е мътна и кървава. 

В случая с амовете на Закс, които също уж са като оригиналните, разликата е доста осезаема в комфорта. 

Афтърмаркетът е доста по-твърд в сравнение със заводските и въобще не опира до амортизация на заводските.

Иска се голямо усилие, за да се комресира шиша на ръка.

Редактирано от Rakeem

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Rakeem, то точно това е разликата от нов и стар. На нов трудно ще го прибереш на ръка. Просто са омекнали и си свикнал да се возиш така. Ако мислиш, че ще има разлика с ОЕ, няма да има. По този Сивик частите в голяма степен са европейски по окачването.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има го това с омекването, но разликата е прекалено голяма, съмнява ме  за 95к. да са изгубили над 50% от твърдостта си.

Пък и Заксовете ги мачкам вече 40к. и не са мръднали, колко да ги чакам още. 

Твоите виждам, че са заводски, като вкараш шиша, после връща ли се сам? 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Rakeem, мога да го натисна с малко зор като подложа нещо и не се връща. Там където го оставя, там си стои и трябва да го издърпам обратно в изходна позиция. Мисля, че така трябва да бъде и затова не съм си поръчал други все още. Най-лесно е да се отиде на тресачка и да се види работят или не правилно ако имаш съмнения. Какво значи, че не са мръднали?

Иначе не малко шофьори карат с изтървали амортисьори много хиляди километри но това никак не значи, че колата е наред и е стабилна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По същият начин се държаха и моите оригинални, докато при афтърите на Закс се връща сам.

Имат конструктивни различия. Моят майстор твърдеше, че са маслени оригиналните и ако сложа тези Закс ще стане още по-твърда. Е прав се оказа.

Иначе, че не са мръднали, имам предвид че си вози по същият начин като в началото и нищо общо с оригиналните, стана си със 'спортно' окачване. 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

@Rakeem, може да е така и да има разлика, не съм се интересувал. Това което съм чел за моят автомобил е, че всички са по-доволни с афтърмаркет нови Sachs после. Единствената причина поради която ги оставих е, че ми се струват здрави все още. Когато дойде време ще сложа със сигурност афтърмаркет. Пак ти казвам, че голяма част от този автомобил по окачването е на европейски производители - Sachs и TRW. Не си заслужава ( за мен лично ) да набия 3 пъти повече за една и съща част, била тя тампон, накладки ( които за нашите Сивици са на Textar i Jurid OE ), амортисьор, носач, биалетка и тн.. Политиката на Хонда относно ОЕ частите така и така е сбъркана в Европа и обявяват абсолютно нереални цени за някои основни части по обслужването на колата. 
IMG_20200527_113623.thumb.jpg.44084625da3395505c57560310e117ef.jpgIMG_20200527_113937.thumb.jpg.247588798cbd448ec4a6df4da275f3b3.jpg101379558_258262822189236_5533297240354848768_n.thumb.jpg.9703057e4e3f6cddfdf9e3e1fa917520.jpg

Това са ОЕ накладки. Виждат се производителите на предни/задни. Знаеш сигурно, че Jurid също са "German friction company"

Ето и афтърмаркет Textar, да ти кажа, разликата е никаква. 
03E00BFA-2306-4B36-BA37-2F45B5FC71F1.thumb.jpeg.3ba24d07a1f0de27c4b120a013772dd7.jpeg

Редактирано от Mkilla
  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

LED Philips Ultinon 9100 на дългите. 

23050033.thumb.jpg.3ab5742db019fc3d8a9145e6e817bcd0.jpg23050039.thumb.jpg.8c3a2f957ce68307fa9889e9a6db1172.jpg

 

Сега идеята беше да идат на късите, но въздухозаборника на левия фар не оставя място:

23050038.thumb.jpg.0155c83ada7ed53acf29a060b5062e6a.jpg

 

Иначе светят ненормално добре, диодите са дори по-малки от жичката на халогена, пробвах ги на десния фар, никакво заслепяване (доколкото може да се разбере през деня). Интересно защо стоят под ъгъл 45 градуса? Имат винтче за завъртане, може би трябва да го използвам за да ги завъртя и диодите да стоят отдолу под ъгъл 90 градуса?

 

 

 

Редактирано от Legend91
  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених и предните накладки. Приготвил съм нови АТЕ дискове и ОЕ накладки обаче старите дискове ( отново АТЕ ), макар и с ръб, имат хляб за 1 накладки. 
IMG_6286.thumb.jpeg.4b31308828f8b72b4656b5c688409051.jpegIMG_6287.thumb.jpeg.25552aec4daaa3695c2f1cf23d8e5713.jpegIMG_6288.thumb.jpeg.5df5a90e687b4c8b648daa7c1016a84a.jpegIMG_6291.thumb.jpeg.6e9206da696338b80d591b9523ac86de.jpeg
 

Старите ОЕ Jurid си свършиха работата идеално, прегрявал съм ги, спирал съм екстремно и не съм имал никакви проблеми. За първи път слагам TRW и ще видя как ще се държат. Взех за S2000, че са еднакви с моите. 
 

Не мина и без малко драма, едното маншонче на водача пукнато и водача едвам се връща. Чудех се как да го

направя, че да не разглобявам отново тия дни и се сетих, че имам от D14-ската предни и задни. Предните са близки до тези на R-a, стана идеално та и Type R да носи малко духа на Aerodeck-a 😄

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз успях да завъртя LED-вете и сега наистина светят по-добре на дълги. Тоя въздухозаборник ако го поизрежа откъм страната на фаровете да направя място, дали ще се наруши "дишането" на двигателя? Още 1-2 см трябват...

Редактирано от Legend91

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Сложих Osram LEDriving HL на късите. По-компактни са от Филипса заради пасивния охладител. По спесификация светят с 250 лумена над халогена: 1250 срещу 1000, но заради белия цвят се усеща доста по-добро осветяване. Благодарности към магазина на fenix-light, че ми позволиха да ги тествам дали ще паснат и да видя как светят преди да ги закупя! Според мен няма  заслепяване, нощем може да се гледа срещу фаровете и шарката на рефлектора остава ясно видима. 

 

23050041.thumb.jpg.eb15b4cb5db7d196a343618ba899eb02.jpg

Редактирано от Legend91
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Любопитно е и сравнението, ако не е голяма заигравка.

Примерно нощем, на къси и в единия фар старата, а в другия новата. Снимаш отвътре пътя - тел-а опираш на волана, да не се мести, че експозицията е дълга.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

@ceco_accord Аз така шофирах на връщане, с една халогенка и една ЛЕД. Според мен разликата беше само в цвета. Като яркост не са много по-ярки, просто са по-бели и това създава усещането за по-добра осветеност. Филипса свети като прожектор, но и халогенните дълги са също доста ярки: 1700 лумена за халоген НВ3 срещу 1850 за LED Philips. Явно Щатските модели така ги правят заради големите разстояния: по-тъмни, но по-трайни къси (НВ4 го дават за 1200 до 2600 часа) и по-ярки дълги, които също имат приличен живот бтв. На мен тези малко допълнителни лумени ми идват добре, тъкмо ще компенсират леко запрашените рефлектори и вече не кристално - чистите стъкла.

Редактирано от Legend91
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дойдоха и задните апарати. Остана да дойде и пастата за водачи, няколко гаечни ключа и вложки и ще се сменят заедно със спирачната течност. 

IMG_6391.thumb.jpeg.93c5ffefb7c742a95f40bdc0610fec23.jpegIMG_6392.thumb.jpeg.9df1d03f0c97f86e85e5b3d0905932a9.jpeg


 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

@ceco_accord Направих малко видео. Реално, с невъоръжено око осветеността се вижда малко по - добра отколкото я дава камерата, защото на угасени фарове, макар и доста тъмно, пътя се вижда леко.  На паркинга, в тъмното, срещу фаровете може да се гледа продължително време без проблем. Дългите с Philips-a са убиец. Вероятно добре стана, че не паснаха на късите, защото там, съчетано с голямата площ на рефлектора, може би щяха да бъдат прекалено силни. А така късите дават добра осветеност, а когато искаш мощна светлина - дългите я предоставят.

 

Редактирано от Legend91
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно дългите са ми проблема, който по-скоро е от ЕГН-то де. :)

Късият ксенон ми е ОК, но дългите не са "пробивни" напред, а и леко жълтеят.

Мечтая си за някакви "необичайно обикновени" крушки с лесна подмяна и без преправяне (щото са под калниците), та да прогледна. Иначе светят силно, та по магистралите чак минавам на къси, щот големите табели ми се "отпечатват" в дъното на ретината.

изображение.png

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

@ceco_accordPhilips трябва да ти дойдат идеално. 285 лв с доставката от amazon.co.uk , но нашите ги бавят 1 седмица на митницата, при положение че от УК до БГ пристигат за 2 дни. От ЕУ - amazon.it излизат около 150 евро. Също и Osram LEDriving Bright, има ги и в БГ за около 160 лв и са на 1900 лумена. Но трябва да се провери дали има място! Вентилатора на Филипса стърчи още 4 см, вероятно подобен размер е и този на Осрам. Филипса за мен си остава по-качествената крушка, диодите са дори по-малки от жичката на халогена (на Осрам са "с микрон" по-големи за половината от цената) също така трябва и да се регулира така че диодите да попадат от долната страна, има го в упътването от QR-кода, не знам защо не са ги направили така от завода 🙄, Осрам си застават правилно от раз.

IMG_20230529_120653.thumb.jpg.8956fcc3732de2e1346f0ec80a43468d.jpgIMG_20230529_120635.thumb.jpg.2d5556e8fb2c4f4a1c6ed51035e7627f.jpg

Но каквото и да се слага, ксенона си е ксенон, той е по-ярък (3200 лумена) , по-отсечен, свети нашироко, а не само напред, за мен е по-добър и от новите LED фарове, по-силен е.

Редактирано от Legend91
  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам нещо дето да свети поне като ксенона и далеч напред, като тея дет тираджиите си ги слагат над кабината, но да си е обикновена крушка, па ако ще само 1000 часа живот да има. :)

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ceco_accord, за проблем с дългите светлини :
890750909_.thumb.jpg.7e38ac5e5ccad13720d773b4656b96ec.jpg:geek::honda:

 

  • Хаха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И аз имам проблем с очите, особено лявото. Филипса е добър. Посред бял ден на 100 м пред колата пътните знаци грейват като мигна с дългите. Привлякох вниманието на един колоездач в насрещното на бул България, който при това беше забил поглед в телефона :D Иначе има едни стъкла за нощно шофиране, намаляват отблясъците от ксеноните и LED-вете, специално за целта са, а не ония обикновените за компютър с антирефлексно покритие. Очния лекар казва, че крушката вътре във фара се вижда, но отблясък няма :o А има и това :P https://duckduckgo.com/?q=light+bar&iax=images&ia=images

Редактирано от Legend91

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 6 часа, Mkilla написа:

@ceco_accord, за проблем с дългите светлини :
890750909_.thumb.jpg.7e38ac5e5ccad13720d773b4656b96ec.jpg:geek::honda:

 

Off Topic

На далеч виждам - денем, та за тва диря нещо да прай ден пред мен. :)

 

  • Харесвам 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...