Jump to content
rEsPeCtiVe

Какво направи днес по колата си?

Recommended Posts

- Монтаж на тороиден активен субуфер BOSE в резервната гума, сигнал взех от басите на кората, захранване от запалката в подлакътника.

- Монтаж видеорегистратор. Захранване отново от подлакътника.

- Монтаж дигитален чейнджър Dension Gateway 300 + извод за блутуут. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Ivan_Ch Интересна хитрина! Какво означава "шлаух 6 мм надупчен с ф3 през 10-15 см)?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам отворите през 10-15 см са за да излиза въздухът от шлауха при смачкването му?

Ванка - дай запис със звук? Идеята ти ми харесва, понеже си мислех за подобен тунинг на шофьорската ми врата - другите рядко са ползвани. :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще е интересно да направиш клип със звук както е предложил ceco_accord но да е 1 врата без и една със, за да се направи разлика ;) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клип със звук утре ще направя, но не ми остана врата без, та няма да може да се сравни преди и след. Шлаух, е маркуч ф6 и е разпробит със свредло ф3 през 15 сантиметра точно за да гони въздуха от него за да се смачка по-лесно при затваряне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да добавя малко разяснения. Маркуча трябва да е обикновен, защото е по-мек от маслоустойчивия. Струва 30-40 стотинки метъра, аз използвах15 16 метра. Във всяко уплътнение има слепена част. В предните врати е в зоната на огледалото и се започва от там. При добро смазване със спрея шлауха върви гладко и лесно. Ако все пак запъне в крепежите на уплътнението със завъртане се преодолява. При спиране на движението не е проблем да се отреже на няколко парчета. Също мисля че при достатъчно смаска може да се вката и през отворите на оригиналното уплътнение.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано съм бил полезен на някой. От клиповете не става много ясно какъв е звука, но за мен промяна има и ти значителна.

IMG_20200609_140916.jpg

IMG_20200609_140929.jpg

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Off Topic

Този маркуч не е ли прекалено твърд, има едни, които са смес от полиуретанова пяна и гума, и са точна за такава цел.

 

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех по 3 метра от двата модела, но черния нямаше как да го вкарам в уплътнението. Трябваше да купувам шнур за теглене на кабели и пробвах с шлауха. Ефекта ми хареса и направих всички врати с него. Иначе си прав доста по-твърд е от черната изолация, но върши работа.

IMG_20200609_162005.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Off Topic

В Али-то гледам, че има като черния, който си снимал, но кухи. Дали биха свършили работа според теб и какъв максимален външен диаметър би избрал?

 

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених крушката на десния фар :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Off Topic

 

На 9.06.2020 г. at 16:50, Pavel_Pavlov написа:

В Али-то гледам, че има като черния, който си снимал, но кухи. Дали биха свършили работа според теб и какъв максимален външен диаметър би избрал?

Не съм попадал на такива. Дай линк. Иначе мислих да пробвам с ф8, но ми се стори много плътно и шестицата май е оптималния вариант.

 

 

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Off Topic

Нещо такова https://a.aliexpress.com/_d66EWAC но тук минималният диаметър е 8мм. Има и други варианти, но трябва да се поровя малко.

 

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Off Topic

 

#Aliexpress BGN 7.78  10%OFF | 5 meters DIY epdm black O auto door seal protector car door rubber foam sealing filler strip weatherstrip
https://a.aliexpress.com/_dZkcXOU

Но това ще трябва да го дърпаш с нещо такова.

IMG_20200609_185037.jpg

 

 

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Off Topic

За издърпване може да се ползва най-обикновено жило от скорости на велосипед, само трябва да се кримпова с тапа. 

 

Редактирано от dindin
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Off Topic

 

Здравей да те питам,като смяна антифриза прави ли промивка някаква?

Като сложи антифриза колко време я държа запалена горе доло да завърти течността и позагрее?

 

 

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Off Topic

 

Преди 3 часа, MotoMK5 написа:

Здравей да те питам,като смяна антифриза прави ли промивка някаква?

Като сложи антифриза колко време я държа запалена горе доло да завърти течността и позагрее?

 

Когато се източи бистър антифриз не се налага,промивка се прави само когато източиш някаква мътилка.Това за протокола.

 

 

Редактирано от dindin
  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това нещо с фунията аз лично не мога да го разбера. При работеща капачка системата се обезвъздушава сама след отваряне на термостата. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 4.05.2020 г. at 0:19, JHM написа:

 

Уважавам труда и амбициите на колегите,но мисля че пресметнатото от "STANLEY" и инженерите на хонда по задните светлини,ми е напълно достатъчно!:)

По-нагоре в темата бях писал за лед крушки с двойни светлини за задна и стоп за мъгла и китайчетата пристигнсха. Колегата Цецо беше помолил да ги щракна денем и при мъгла, аз направих друго. Взех от приятел акумулатор и захраних 21w обикновенна крушка в стопа със секцията за мъгла. Резултата е това:IMG_20200618_175650.thumb.jpg.5914ce0a53a2d89c582fde5f06a10230.jpgIMG_20200619_232720.thumb.jpg.6cb7d13a96c16bd3acd824643184d9d2.jpgIMG_20200619_232657.thumb.jpg.d953e75e6c60e189acb7daac27c0841f.jpgIMG_20200619_232830.thumb.jpg.e20d47467058ec56844c919a1dc32195.jpgА задната просто е брутакна. Лошото е, че вкара смущения на камерата за задно виждане, но с навиване на захранващия кабел на камерата през феритен пръстен, нещата се

IMG_20200617_172725.thumb.jpg.a79d7c94ad1357b92d8a0d10379cd254.jpg получиха.

  • Благодаря 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

При мен са осрам и смущават радиото даже,при светване.

Редактирано от JHM

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, Ivan_Ch написа:

А задната просто е брутакна.

Свети яко - дори прекалено, а това е подвеждащо!

Дано не ти се налага нощем да ги ползваш и някой да кара след теб, понеже ще се опитва да се разминете минавайки от дясната ти страна.

  • Хаха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако обърка най-красивата и характерна задница на акорда... Няма да му е необходима книжка.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новото топче ;) 
IMG_20200627_163941.thumb.jpg.55ee272aa6feb830d29da4fa95f6efa7.jpg

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Твоята не е ли заводски с такова? 

Иначе за лятото е супер, ама зимата.....

Редактирано от Rakeem

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В другата тема съм я описал, сега ще ъпдейтна там :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  Занимарката днес. Очаквах по "Уау" резултат 

20200717_194351.jpg

20200717_194336.jpg

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Минаваме към бялата светлина. Някой знае ли по-лесен начин за смяна на крушките на  фаровете за мъгла, тъй като днес смъкнах всички кори  за да успея да ги сменя? За утре остана интериора и габаритите( само през подкалниците ли е шанса) .

 

received_329744208185538.jpeg

IMG_20200718_121835.jpg

IMG_20200722_135740.jpg

Редактирано от Alex__

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Габаритите може и през двигателния отсек, но според мен през подкалника е по-лесно.

 

За фаровете за мъгла другият вариант е бронята да увисне.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета,@Knoxville!

10 минути без часовете борба с халогените и корите под двигателя, и около 10 лъвчета за габарити/халогени/плафони/врати /задна скорост/ сенници. . 

received_931015934079066.jpeg

IMG_20200722_171511.jpg

received_381180889522130.jpeg

IMG_20200722_172024.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудесно, сега ти остават тези в сенниците, жабката, пепелника и багажника :D 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Spoiler

Добре, че не е с комби, че там има и бутон за затваряне на багажника с лампичка :D

 

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
1 hour ago, Knoxville said:

Чудесно, сега ти остават тези в сенниците, жабката, пепелника и багажника :D 

Сенниците са готови, просто не съм ги щракнал.

Ако не бяха дали фира  няколко от крушките още преди да пристигнат можеше и останалите да сменя, но уви... Евтиното не винаги излиза качествено😁 Чакаме следващата поръчка от Алито. 

 

Редактирано от Alex__

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,адмирации за ентусиазма и мерака,но минах по този път с евтини ледове Т5W за габарити и купе и няма да ги повторя!

Дано при теб е по различно.

Започват да премигват, няколко месеца след монтажа им.

Всичко долу и се качва осрам-а.

Две години по късно,няма "дискотеки" и светят прилично!

Поздрави!

 

  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами честно да ти кажа на старото ми Ауди бях 6 години с такива габарити и не съм имал проблеми(то добре че са фаровете, че да има нещо където да работи без да се чупи през 2 седмици в тази кола😁) . Иначе  Осрам съм за с двете ръце. Наскоро гледах видеа, че искам да сложа оригинален ксенон, но четох, че няма как да се инсталира и дори се мисля за Night breaker на лупите. 

 

Поздрави! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Spoiler

Има и добри фирми за лед от китайците. Да, често се случва на боклуци, но няколко коли на познати карат с iJDM и NAO (продавачи от Али-то) ледове и работят безпроблемно и добре. Говори се също и че S&D били читави.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди и след :D 
IMG_20200813_104126.thumb.jpg.521519862563cddd46cf81b6df76c771.jpgIMG_20200813_105119.thumb.jpg.bfc259a3b577b6faab7ad9b11a2f0159.jpg
IMG_20200628_150233.thumb.jpg.277bc52f97034d470ebd34a84380dcf9.jpgIMG_20200628_150249.thumb.jpg.a59fe09022addb4b3091cc3546697797.jpg
IMG_20200802_175043.thumb.jpg.576a021a447ac6e5cb87b4676e1097e2.jpgIMG_20200802_175048.thumb.jpg.46552112cb58531ee587487a744baf6d.jpg
 

 

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених задна лява дръжка, че не отваряше отвън с нова оригинална, но лека греда. Старата беше счупена, новата уж ОЕМ Тайван, по номер и т. н. ама след монтажа същата история, пак не отваря отвън((((. След определено количество гърчави действия се установи, че палецът на новата не донатиска някъде милиметър, милиметър и половина бравата, за да отвори отвън. Последва ажюстиране и вече си работи, ама мръчкава работа общо взето. Ако е полезно за колеги с такива проблеми.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...