Jump to content
rEsPeCtiVe

Какво направи днес по колата си?

Recommended Posts

Догодина по това време съм те настигнал:D,с тази разлика,че моите за 5 год.,ще са 100к.:)

Иначе оправям си познатите болежки за модификацията.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

Напоследък малко я повозих извънградско и вече има 27 000км за 1474 дни мое притежание. :) Сега е на 172540.

Миналата седмица минах преглед (все на един и същ пункт) и там ми викат - бе тая кола караш ли я, всеки път изглежда еднакво добре.

Единият ме пита дали съм доволен, пък аз потвърдих, но взех да обяснявам че и тя си има слаби места и че колеги се оплакват от спирачките, а той след валяците вика: Спира си чудесно. На повечето коли трябва да дърпаме ръчната, за да отчете задния мост, а ако тази е зле, 80% от минаващите тук, трябва да ги връщаме. Намериха ми обаче забележка - десния фар светел малко навътре, ма нали и "редихме" предницата и не я бях карал нощем, обаче вечерта го врътнах малко с отвертката и готово. Предстои ми смяна на предни накладки, че вече са на 5мм, но ще е догодина. Вярвам ще изкарат още 3000км.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направих малко ремонти ,смяна на задни  лагер главина и двата ,кормилни накрайници вътрешен и външен и втулка на реикатс

IMG_20191010_172724.jpg

IMG_20191012_104424.jpg

IMG_20191012_125646.jpg

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес смяна на масло и филтър 315000 притежание 4,5г купена на 165--- .Хонда Акорд 2005 I-CDTI.Маслото Bardahl 5w30 филтър  Bosch P7070

и да вмъкна от преди 3-4дена задна лява машинка на централното за скромните 26 лева.Поздрави

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е от днес но от както имам колата 3 месеца.  Сменено , масла,ремъци,филтри, крушки фарове Osram blue,габарити,чистачки Bosh, полиране фарове, пастиране. Тия дни ще се търка има ръжда на места, остава да се оправи машинката за ляво стъкло и скоростна кутия лагер тече малко, джантите свалени и тях зимата търкане,полиране това е за сега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло не ми харесват как са станали, но като за първи опит. Нямаше много търкане, като целта не беше да ги направя перфектно а г/д добре . Ако здравината излезне добре пак ще ги правя тоя път по добре. Кофтито е че трябва да ги чакам от сега до лятото, а искам да ги сложа още утре😀

 

Малко за материалите да седи като бeлежка. Общо излезнаха около 50лв. 

4. спрея

2.грунда

2.лак

шкурка едра,дрeбна,водна,обезмаслител.

 

Отпред 2 ръце грунд , 4 ръце боя , 5-6  ръце лак

Отзад 2 ръце грунд , 3 ръце боя, 3 ръце лак

 

 

http://prikachi.com/images/380/9682380U.jpg

http://prikachi.com/images/381/9682381H.jpg

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От начало...

176063728_(11).thumb.jpg.a71490bd665d29fb2f2272681118e0a7.jpg

 

... после...

20170907_165100.thumb.jpg.b913c074a6b83e8211ec8eaa6ca12952.jpg

 

... сега.

0-02-05-73e357ed97ffe386d39b435a369804ed2aa1dfc12a43cd4bec1ee312aebab764_70082d6a.thumb.jpg.16fb409ac8a8f1c14136093ba96018f7.jpg

20191017_175749.thumb.jpg.ec76235ed13c9d4db3e4dc7bcc13048e.jpg

 

 

 

 

 

 

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махнал си този грозен "мустак"-браво!

Сега е ред на ветробраните:).

Много добре изглежда с тази маска и допълненията по фаровете.Приемаш ли поръчки за маската?

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, сега пък ветробраните:wacko:. Те ще си останат /засега/;). Трудно се намира основа /рамка/ за маската, пък да се развали здрава ще излезе скъпо. 

Редактирано от chavdarbs
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тръбите са ок, но къде са грънците?

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених отзад крушка габарит/стопове P21/5W.

Хондите толкова здрави, че беше заминала само жичката за габарита ... даже и тя се оправяше с потупване, ама айде да не прекалявам. :D

Консумативи и труд: 1 лв. (2-те крушки в комплекта бяха 2 лева общо). :D

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябваше да сложиш лед и нямаше да се къса жичката:D.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам, защото ще бодат очите вечер. :) LED съм сложил на други места. 

Тая жичка е на години. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преден ляв сп.апарат, предни дискове и накладки, и цялата спирачна течност.

Това на CRV-то.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес сложих леко Мерцедес музика на сивика...😀

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подадох и контактния ключ. Замисли се "кво е тава", но се сети за предназначението му и запали. Не я бях карал 10-тина дни. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За разлика от колегата по горе, моята несъм е мил външно можеби от близо 8\10 месеца. Но вчера смених задното гърне със стоково. Интересно то беше, че съм с д13 и си взех за д16 с идеята да е с по голямо ф откъм тръбите да е по отпушено, но се оказа съвсем обратното. Входна тръба ф45 изход ф40. Другото което ме изненада е че колектора ми излиза на ф48/50 (непомня точно) след това става на ф50, ф45, ф40. За ниски и средни даже ми се струва, че с тази оригинална конфигурация колата не е задънена ами си върви по приятно, вече във високите силата и ще намалее евентуално, но с дете на 7 месеца високите обороти засега са мит 😁

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених едното оченце, това с което виждам надалеч, с LED-ено. Разликата е драстична. Утре ще сменя и другото. 

 

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тия ледчета,нямаш ли някакви смущения на радиото?

Ако може да кажеш,какъв модел са,снимка,линк...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За смущения в радиото не съм следил. Утре ще монтирам втората и ще обърна внимание. 

 

Утре ще кача и кратко ръководство за монтажа, там ще кача снимки и линкове какво съм използвал и как се прави. Малко е пипкаво, ама вече го знам и утре на лявата светлина се надявам да ми е доста по-лесно. На дясната е свръх-тясно на дизеловия двигател, много се измъчих. На лявата е широко. Не знам при бензиновите как е. А и тая измишльотина със захващането и възможността да сложиш адаптера в цокъла по 28734528379 начина, ме накара да си припомня всички видове псувни, които някога съм чувал. Имам чувството, че тоя фар е проектиран от стажант по интериорен дизайн, а не от инженер. Пълно безумие. 

 

Ред.: Ето така се вижда от шофьорското място:

 

 

Редактирано от ogi28b
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих летните 18-ки20200416_153528.thumb.jpg.a3d6d00a2d886276c9d0149bc92bbb04.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заредих си акумулатора.

След зимата и последващата карантина, беше паднал на 50% заряд!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пуснах 5V към задната част за синчето, да си зарежда телефона на задната седалка, не че много пътуваме де, но с перспектива.

IMG_20200421_132350.jpg

 

IMG_20200409_172707.jpg

Редактирано от Ivan_Ch
  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лед ленти за осветление в жажката и подлакътника с ключета за изключване след затватяне. И заигравката с поставката за чашки, но тя е от доста време. Беше ми писнало да бъркам в чашките с кафето. Сега и тя е с подсветка при отваряне.

IMG_20200421_135243.jpg

IMG_20200421_135919.jpg

IMG_20200421_135705.jpg

Редактирано от Ivan_Ch
  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Великото инженерно решение - жабката да свети винаги! Браво, че си го оправил!

 

Китайците имат едни Т-10ки, които имат чипове само от едната половина на платката и са чудесни за жабката на мястото на оригиналната. Обаче не съм ги пробвал и както винаги - имам сериозни съмнения за издържливостта им. 

 

Нещо подобно на това, само че това е двустранно, а ония имат само от едната страна, а на гърба са елементите и така стават по-късички и пасват. Не че това не може да се изкорми да свети само от едната страна де... 

 

Hff11b795179240bd88505d6353d476c7c.jpg

Редактирано от ogi28b

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За жабката ползваг пвц фасунгата от изгоряла Т10 лед лампа и я влкючих в оригиналното захранване само прекъснах едната жичка през ключето а ето и клипче с постсвката..

  • Харесвам 3
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецо , много се радвам на такъв тип снимки (тип изглед прозорец) добре се е получило! 

Една закачка от мен - ако затъмниш .....:)....

Отказах се от закачката....:D , щото си ми приятел.....:lol:....

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аКО го затъмня, ще ми се стъжни. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако Емича е имал предвид затъмняване на стъклата - това никога не съм го правил и не смятам да го правя, защото пречи на околните да виждат през колата, съобразявайки се с пътната ситуация отвъд нея.

 Да караш зад кола със затъмнени стъкла е все едно да шофираш гледайки си под носа, а не напред.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ceco_accord, поздравявам те за този начин на мислене! 

 

Аз пък изпитвам непреодолимата нужда да се похваля, че разделих дългите от късите при светлинен клаксон. Сега ще си светкам на воля. Преди това доста често ръкомахах, вместо да присветна, че ксенона скъп, пък и трудно се сменя... 

 

Ред.: на Акорд 7 е това, фейс-печка. 

 

 

Редактирано от ogi28b
  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не схванах коментара със затъмняването. Когато караш зад някой по-висок ( да кажем SUV ), какво точно се вижда? Вижда се точно толкова, колкото и зад кола със затъмнено задно стъкло, т.е нищо а и не е нужно. Отделно, ако не се спазва дистанция и без прозорци да е МПС-то е все едно. Затъмняването не е само за "гъзария". Лятото не е 65 градуса вътре, не те заслепяват вечер толкова, ако има деца им е по-комфортно в топлите дни. Околните да гледат какво се движи а не кой го движи. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече и със спойлерче отзад :hondarulez:

spoiler1.jpg

spoiler2.jpg

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Вече и със спойлерче отзад :hondarulez:
spoiler1.thumb.jpg.22d93108e10d886fcedaa12b28f231d7.jpg
spoiler2.thumb.jpg.979e09e338e93afbe44596249101986c.jpg
Колега, спойлера оригинален ли е или автърмаркет.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...