Jump to content
rEsPeCtiVe

Какво направи днес по колата си?

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Пристигнаха LED лампичките за плафоните в сенниците. Моделът е Т6.3, 28 мм. 

 

Сменят се бързо и лесно с малка права отвертка. Само да се внимава с отвертката да не се чукнат на късо металните пластини вътре.

 

https://youtu.be/9MXeIU3USJs

Редактирано от ogi28b

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера чистих iacv на сивик d15z8 аеродеск .стана малък гаф ,но го оправих.ще видя как са оборотита на климатик.имаше доста мръсотия.но оборотите не играеха,леко надолу след отпускане на педала.надявам се сега да е по добре от преди

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

IMG_20170727_144503_zps5av6w7sg.jpgлека подготовка за зимния сезон

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свалих държачите на задните спирачки и ги дадох на майстор за набиване на втулки и нови водачи, че се бяха разбили старите и по паваж тропаше ужасно. Сега е супер нищо не се чува.

 

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дойдоха ми лампичките от Китай.

 

038161559.jpg?r=0

 

038161561.jpg?r=0

 

038161562.jpg?r=0

 

и за вратите такива

 

038128257.jpg?r=0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко заиграване

post-18818-0-82107800-1501401714_thumb.jpg

post-18818-0-63388500-1501401741_thumb.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все скучни неща.Проверка на греста в каретата и проверка на маншоните.Оказа се че греста е леко помътняла и след безумно миене и бърсане успях да я сменя.Изкъртих антената,която отдавна беше счупена и присъдих телескопче от стайна антена.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес беше ден за глезене-автомивка,пране на тапицерия,пастиране,полиране и сме готови за морето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маркони каква грес слагаш на каретата и маншоните?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменихме дисковете и накладките с нови ATE и семеринга на скоростите към кардана. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маркони каква грес слагаш на каретата и маншоните?

Нормалната-  литиева основа с минерално масло на молибденсулфитна основа .На цвят си е жълта,полупрозрачна.В магазините се води NLGI 2.

Оригиналната е същата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкарах мултимедията, следваща стъпка са камерите за задно виждане и DVR.

post-30582-0-12067900-1501594122_thumb.jpg

post-30582-0-19877300-1501594132_thumb.jpg

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сгънах си един класически волан с ест. кожа, от доста време се каня, и му сложих червени конци, да се вижда отдалече. :) И топчето ще го преправя скоро.

 

Както си обещах- Vti топче с кожа, отгоре напълних цифрите с боя и мазнах с лак.

 

IMG_20170803_193629.jpg

 

IMG_20170803_193549.jpg

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Сгънах си един класически волан с ест. кожа, от доста време се каня, и му сложих червени конци, да се вижда отдалече. :) И топчето ще го преправя скоро.

Както си обещах- Vti топче с кожа, отгоре напълних цифрите с боя и мазнах с лак.

 

attachicon.gifIMG_20170803_193629.jpg

 

attachicon.gifIMG_20170803_193549.jpg

 

Много добре ти се е получило. На мен вчера ми пристигна новия съединител. Досега не съм сменял, но четох във форума, гледах клипове, питах приятели и се надявам да успея да го сменя. Успешен ден на всички :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко ремонти по климатичнта системата - подмяна на бобина, ролка и съединител на компресора + нов дехидратор + донапълване на системата с фреон = 260 лв.16de8b7ba1f38b3dcf936cbc630b3fe3.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Резултатът е повече от задоволителен! На мен пък ми се развали антената. Спря да се прибира и като един сръчен калпазанин и спрях захранването да седи мирна скрита :tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ant_ls-065.jpg

Моята пък се счупи и си купих някаква подобна и съм очарован от резултата, качеството на сигнала е доста прилично (аз взех колата с неоригинална антена и радио). Последният път, като се прибирах от морето, 80-90% от магистралата до София си слушах радио. Моята я взех от кварталното магазинче за части за колосалната сума от 8 лева и понеже не мога да си я монтирам сам, за монтажа ми взеха 15 :D :D

Редактирано от Knoxville

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към горните 2 поста -по повод антената:

3 пъти съм я ремонтирал, но просто си старее пластмасата на зъбната рейка която я вади / прибира. последният път дори я армирах като втъкнах гореща тел, а зъбците останаха само да водят. Моторчето иначе е "желязно", но е тъпо измислена да се вади дори когато си на диск плеър или касета, иии ресурсът на полимера е обречен по рождение. Последният път и аз я зарязах и си сложих вътрешна, та спрях да радвам синковеца със "жжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжъццц стърчилката". :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към горните 2 поста -по повод антената:

3 пъти съм я ремонтирал, но просто си старее пластмасата на зъбната рейка която я вади / прибира. последният път дори я армирах като втъкнах гореща тел, а зъбците останаха само да водят. Моторчето иначе е "желязно", но е тъпо измислена да се вади дори когато си на диск плеър или касета, иии ресурсът на полимера е обречен по рождение. Последният път и аз я зарязах и си сложих вътрешна, та спрях да радвам синковеца със "жжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжъццц стърчилката". :)

Ако помниш каква е подай линк ако не ще си залепя една като на колегата по-горе. Ама ми се иска да си я държа с тази жжжжжж-кащата :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не я помня, а и бе отдавна, но питах в местно ел. сервизче и майстора дори я монтира скрита в лявата С колонка. Оригиналният "агрегат" си остана в багажника, за да не зее дупка в калника. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лявата с колона да разбирам средна?

И да не съм офф вчера си сложих предни дискове и накладки TRW и си обслужих апаратите. Доволен съм, сега колата спира осезаемо по-добре. Смених старите защото имах треперене при спиране дори при 60 км. Причина- клеасъл ляв апарат, с резултат неравно износени накладки.

 

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"С" колонка е тази между задната врата  и задното стъкло, което е между тавана и капака на багажника. Между двете врати е "В" колоната, а предната е "А".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"С" колонка е тази между задната врата  и задното стъкло, което е между тавана и капака на багажника. Между двете врати е "В" колоната, а предната е "А".

Благодаря, като не знам питам , може и странно да звучи но не съм го срещал никъде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заварих 2-3 цепки по гърнетата и казах здравей на тишината. Грундирах с червен оловен грунд задното гърне, и докато се канех да го завирам под колата едно лапе с колело от улицата вика- Какво е това? Аз докато си помисля да си пошегувам, че е атомна бомба, то вика- Ауспух ли е? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В неделя правих клеморед на хондата 1,5 витек .почна първо да не светят лампите при даване на контакт,но палеше.в неделя започна да пали на 6 път.следобед разглобих клемореда и го почистих.доста се беше замърсил.след почистването се оправи всичко.добре че е стара колата та всичко е просто и елементарно че иначе сервизи и цифри.препопоръчвам на всеки на няколко години да си почиства клемореда профилактично.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Използвайки:

 

headlight%20restorer%20kit.png

 

Постигнах това:

viber image.jpg

 

Използвах само пастата без шкурките и фаровете светнаха, но за съжаление видях че вътре са ужас :( ще трябва да ги отварям някой ден.

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко глезотии.Може би ще кача 2-3 кончета.

post-18818-0-49133800-1505125473_thumb.png

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дсес монтирахме модул на дългите светлини.Монтажа стана под кутията със силовите бушони,без видими кабели и тн.

post-32686-0-12485400-1506260186_thumb.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених маслата. Скоростите, хидравликата и спирачната течност ги бях сменял преди 5 години като взех колата. Веднага се усети разликата в спирането. Сложих и зимните гуми и съм почти готов за зимата. Акумулатора ми е на ръба да умре, като дойде заплатата взимам нов. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре изглежда, решетката сваля ли я или я облепя на място.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свалях я и решетката и лайсната от капака също.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боднах си парктроник...

 

038357799.jpg?r=0

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рециклираха ми рейката. Усещането с рециклираната рейка е като при нова кола.  :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих си две амортисьорчета за петата врата- по 12лв.са, след като така се тресна, че третия стоп се изскуба от стъклото. Само с едно ново по щеше да ми е по-удобно, защото сега след като дръпна вратата надолу се налага и да я натисна. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещичко от тайп Р си сложих аз :)

IMG_20171205_084332.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес разглобих таблото и смених всички изгорели крушки 

 

IMG_20171208_132156.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...