Jump to content
rEsPeCtiVe

Какво направи днес по колата си?

Recommended Posts

 Смених си предното каре на кардана и вибрациите при по-рязко ускорение изчезнаха :|  къде ли не търсих проблема преди. Сега ей така просто за идеята да е ново ще сменя и задното :yes:  По принцип има доста теми за ЦРВ и вибрации, препоръчвам на колегите да си погледнат каретата на кардана.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не точно днес, но нищо :D  Сложих летните гуми, измих я обстойно от всичките боклуци и малко я залепих към земята :) 

 

Публикувано изображение

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених топката на скоростния лост.

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко занимавка със задните дискови спирачки, и съботата монтаж.... 

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Измих звяра днес :)post-13230-0-62055800-1428693509_thumb.jpgpost-13230-0-41626500-1428693532_thumb.jpg

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амммм последно време се случиха някои неща но от днес е последното и най-ценно :)

 Публикувано изображение 

жълти маркучи

Публикувано изображение

Жълто капаче

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Централна конзола с номер от Сивик Джордан :) 

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених си цоклите на късите, че нещо ми прекъсваха фаровете от време на време.Новите са някакви керамични, много не ме кефят, тънки ми се струват жичките, ама беха най-доброто което намерих по магазините

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един волан с перфо кожа за разнообразие,и едни пищялки за по-добра музика.

 

Публикувано изображение

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених маслото и боднах едно парктрониче. Стана перфектно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Публикувано изображениеДоволно :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених предни дискове и накладки.Дисковете са EBC накладките TRW.За сега още ги разработвам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Нищо :D Само купувам части и джаджи и чакам ДЕНЯ :D

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мое съжаление нищо не направих днес. Купих drl модул, но не успях да го инсталирам... На такова място са забили бушоните, че едно е супер нагъчкано там, второ дори не успях да измъкна таблото с бушоните. Не съм много на ясно за това не си позволих са действам по-радикално. Прозвъних сигурно 15 сервиза, всичко почива днес...голям капитализъм няма що.Много моля ако има някой познанията, опита и доброто желание, да се свърже с мен и да удари едно рамо.Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Finally, монтирах си и drl-а. Не знам какво направих, но когато си е с активирани дневни светлини и искам да премигна с дългите, освен на 100% дългите, се включват и късите (което е зле, понеже е с оригинален ксенон). Когато си е на къси и примигвам с дългите няма проблем. Ще му търся проблема допълнително или няма да пресвятквам :)

 

Монтирах и едно емулаторче за бензиномера, но за момента още не мога да го накарам да функционира както трябва..

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
 

Измих си колата и заваля  :hmmm:  :hmmm: 

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Полирах си фаровете, взе че се получи :tooth: .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намазах сивика с полир паста на търтъл.. нещата не се случиха както очаквах.. Мисля,че е време да си намеря полираща глава и на ъглoшлайфа :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Регистрирах го у КАТ. То не бяха еко такси, после каска, щуротии, сега и данъка като излезе ще е голяма веселба...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених тампоните на реактивната щанга.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Минах от 17ки на 16ки и я обух в едни Bridgestone Turanza 205/60/16. Много съм доволен, има осезаема разлика във возията (17ките бяха с 50 височина). А и джантите дето си взех ми харесват ... Покарах и по паветата ... небих се върнал на 17ките с "големите баници". Хората в сервиза (монтьори и клиенти) ме гледаха учудено. За всеки влак си има пътници.

Публикувано изображениеПубликувано изображение

 

Другото което е, успях да си обърна voice-a на handsfree системата, но не успях да си вържа телефона. Стигам до searching for bluetooth devices и до там, не го хваща телефона (с самсунг с5 съм). Нямах и друг телефон под ръка за да го тествам.. Опитите продължават.

 

А какво ще направя следващия път по колата ми? Трябва да си оправя запалката, че нещо не работи, надявам се да е бушон. В тая връзка бушона за запалката отделен ли е или е комбиниран с нещо друго, че всичко друго си работи (може и на лични да ми кажете)?

Редактирано от xaxo
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
 
 
Сложих си на Civic-ка  оригинални пищялки от EK9.  Жалко,че все още нямам права да кача снимки.........
Редактирано от atoma
Права за качване на снимки не ти трябват, само трябва да знаеш как става ;)
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече рядко ми остава време да се позабавлявам, по моят си начин в гаража. Но успях да пребоядисам капака на клапаните, сложих си нова бибитка :D и тук таме малко разкрасителни дейности под капака. Снимката е малко кофти :

 

Публикувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До сега търках. Ефект не знам дали ще има, но колата лъщи от всякъде :) Дано не вали скоро :rolleyes:Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почистих си делкото и стъпковото маторче. Сега следва стъпка на моторчето :tooth: .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До сега търках. Ефект не знам дали ще има, но колата лъщи от всякъде :) Дано не вали скоро :rolleyes:Публикувано изображение

 Има ли разлика колега ?

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има, днес сутринта както валеше, уж слабо, вода не се задържаше изобщо, оставаха само едни малки капчици по стъклото. За толкова пари си е доста доволна работа :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До сега търках. Ефект не знам дали ще има, но колата лъщи от всякъде :) Дано не вали скоро :rolleyes:Публикувано изображение

Аз го ползвам и за мен ефект има!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оправих си инсталацията на дясната врата :).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз я разглобих, свалих ангренажа сравних обтяжните ролки и разбрах че продавачите са тъпаци щом по номер на шасито не могат да ми намерят правилните части пак я събрах със старите части и от утре ще съм със сменен ангренаж казанче на хидравликата течност на хидравликата гарнитура на капака на клапаните масла и филтри. Е стига да намеря ролка утре де хи хи. 

Редактирано от zixin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте

Днес (направих) повторна проверка на гумите: баланс (защото имах леко трепкане на волана над 100 км/час). Оказа се, че се налага баланс на всички гуми (особено на една от предните, от където според гумаджията идва и тептенето на волана). Дано вече да нямам "проблеми" с тресенето... а от друга страна си беше добре: не позволява да се шофира с по- високи скорости...

Направи ми впечатление гумаджията, който си поигра около 5-6 мин на гума, за да ги балансира, т.е. май не претупа работата. 

Поздрави

Редактирано от JoroHondata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми миналата неделя не днес точно намерих ролката за моя двигател смених ангренаха смених гарнитурата на на капака на клапаните тези дни смених казанчето на хидравликата налях течност купих семеринги за новата бърза скоростна кутия другата седмица комплект съеденител и смяна на скорости и съеденител. 

А да малко се заиграх с капака на ангренажа. 

Публикувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...