Jump to content
rEsPeCtiVe

Какво направи днес по колата си?

Recommended Posts

сложих нов светлоотразител на бронята.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених цялата генерация с такава на 57 мм.kолата е усетих почти така,сякаш е подкарах за 1ви път с втек главата,само дето сега изтегля от към 3хил.об.,а с главата от 5хил.об.не съм вярвал,че една генерация има такова oтражение.п.с.благодарности на kолегата,от които я взех почти без пари и му отнех от времето.тои си знае кои е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарение на колегата "icesonic" се здобих с пласмасови прагове от Сивик 6-та генерация и ето ги вече монтирани на Сивик 5-та, не се здържах и снимах колата още докато е на крик отпред :)/>

Публикувано изображение

Редактирано от 626

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги по Honda, от 4 години само сменям течности, малсо и евентуално - гуми за зима и лято. Вашите стенания ми приличат на радини вълнения от "Под игото" на дядо Вазов. Такава желязна кола кота Хонда-та няма. Карайте и не се занимавайте с несвойствени неща. За всичко останоло има сервизи, майстори и т-н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всеки сам си избира за какво да си ползва колата :) за мен лично не е само да ме закара от точка А до точка Б :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих 4 зимни багера

и 1 зимно окачване :)

Публикувано изображение

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених 2-та задни амортисьора.Масло, маслен филтър, горивен филтър, антифриз, хидравлична течност и теността на съединителя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих си жилото на смукача и предпазна ламарина франк от д16з6 и д13б2... Са се надявам, че утре ще запали на смукач безпроблемно ;)

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чупих си спойлера :D пластмасата умира без проблем при минусови температури

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес минах ГТП смених маслото 10W40 лики моли (не съм много сигорен дали точно така е превода на маслото) сложих ксенон

Редактирано от Gatt

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес забучих скоростна кутия от ''малкия витек''Ефекта е УАУ.Тегли животното като катър.Единствената разлика в кутиите обаче беше една щампичка, на една малка глава, на болт-А000 и за новата кутия Б000.Само това.и двете кутии са s20,което ме очуди.п.с.скоро пак замерване с галанта,че ми е под ръка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Монтирах нов габарит в бронята, на мястото на дупката от счупения :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес искарах колата от гаража изчаказ малко да загрее двидателя и почнах да загрявам мутите в леда и яко се искефих Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10:00 - Сложих си калобрани 4-ри10:20 - Свалих предните (почти сами си излезнаха :dry:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тампонирах си ръждичките днес, че съпругата миналата зима се блъска леко с колата и се спука на единия калник кита.първо шкурка, после 2 ръце цинк филт/ препарат за студено поцинковане/ с четката и ударих една ръка локално шприц на петната/сив пак, като колата/. Оставих я в едно хале да изсъхне хубаво и утре ще я тръкна на водна шкурка да стане по-гладка . кит не съм слагал. Пролетта ще се свалят двата калника, предния капак и бронята да се пръскат и ще се търкат до метал панелите. Сега поне да видя цинка дали си заслужава като препарат. Не избие ли пак до пролетта ръжда, значи е добър. За това и кит не съм слагал. Даже и шприца ми е от тия на спрейовете, тамън да пази по-малко. Но като цяло съм доволен. Вече няма ръжда, пък нека е далматинец, нали от далече не си личи :D Утре ще пробвам и оригиналните накладки дали от ЦРХ стават на д13кови спирачки. По западните форуми ги дават да стават, ама 6 месеца доизносвах старите. има в тях живот и за зимата, но вече нямам търпение :D Утре може и малко снимки да направя, ама с телефона а и в халето си бахър отвсякъде...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимка по-натам ако всичко е наред с тампонирането, че ми е сефте да го правя и сефте с тоя препарат. Искам първо да мине зимата и ако всичко е наред, ще я снимам. не съм все още сигурен в препарата. Сложих си днес чисто нови накладки, от 6 мес го отлагам, но им дойде реда. И са с напис хонда дженуе партс. Сега малко да улегнат, иначе и след 5км спират страхотно за сега, просто още не са се разработили и не е паднал горния предпазен слой от тях :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера се заех с един мод,който ми се върти в главата от доста време.След известно време прекарано в четене и проучване,се сдобих с табло от 5-тица VTi и сонда на резервоара и си направих лампа за резервата на горивото.Знаем,че това го имат много малко 5-ти генерации (освен ВТЙ).От двете табла направих 1,като си преместих уреда за бензина и оборотомера на втй-ката в моето табло,понеже имам и еърбег индикатор,а и стъклото ми беше по-добро от двете.След това смених сондите и сложих тази със сензор за горивото в резервоара и накрая прекарах инсталация под мокета до таблото отпред и я пуснах през фабричните букси над бушоните,като сложих допълнителен пин в буксата.След това сглобих всичко обратно и покарах малко (понеже имах малко над минимума) докато светна въпросната лампичка.Сега вече знам,че светне ли,имам още 6 литра от ценната течност.Ако има и други желаещи да направят подобно подобрение,могат да ми драснат и да им обясня по-подробно "кое,как и защо". Поздрави и весели празници :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направих си на прелюда " американски тип" светлини. Снимки тия дни :) Ето това бе модела.Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм го направил ,но го започнах,набавих си това:

Публикувано изображение

Следва това :

Публикувано изображение Публикувано изображение

За да се получи това :)

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес си монтирах най-накрая пернишкия парктроник (tow hook) Публикувано изображение

 

Снимки скоро, като измия колата Публикувано изображение

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверих маслото на 9000км от смяната. Беше доста под минимума (щеката почти суха). Долях половин литър и сега е ПОД минимума. Това е първия път когато се доверявам и сипвам неоригинално масло - оригиналното 4 смени подред за 10 000км от смяната е паднала до минимума, доливам половинка до максимума и влизам за смяна на 15 хиляди (когато е над минимума). Дават я по принцип на 20, че се обслужва, мен ме е страх да чакам 20. Ето защо оригиналните консумативи излизат по-евтино. Дано не съм направил нещо лошо на двигателя :( За сведение, неоригиналното масло е Repsol Turbo-Life 0W30 30лв/литър. Оригиналното е такова дето продават в Бултрако/Юби-ко с етикетче Хонда от 34лв/литър.

Редактирано от Veseliq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дават я по принцип на 20, че се обслужва, мен ме е страх да чакам 20.

Това с тези 20 000 пробег в новите упътвания на много нови коли... И тези "long-life" масла... Маркетингови глупости с цел следпродажбена печалба :)Нещо по темата - така я измих днес, че приятелката тръгна към банята....... :) Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих си нови фарове с лупи и ксенон :)

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменихме маслата:двигател,кутия,диф. и пораздавахме малко газз :P/>Сложих и нови тонколони

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених спортния волан на моят Сивик с заводски( черен ), оригинала си казва думата :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Измих я днес да паднат мизериите от химиите по пътя и взе, че дойде също днес коледния подарък на колата Публикувано изображениеПубликувано изображениеДогодина живот и здраве, повече неща и по функционални!

 

Весело посрещане на Новата Година на всички фенове!

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз като колегата сложих спортно окачване,и сега карам с по 30 км по бързо на всякаде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Палнах я след 1-номесечно изгнание пред блока и 30 мин чаках да загрее и да изпикае всичкия конденз през ауспуха ... сега мисля за кутия за конусния филтър , че ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

смених предното стъкло,нови чистачки(вчера) днес се изнервих на тъпото парно че духа слабо и шумно развъртях 3те болта перката падна и О ЧУДО имаше листа и пръчки за 50пакета чай... парното значително се усили -съветвам всеки който няма филтър да го направи има подобрение а работата е за 2мин! само гледайте да не пуснете парното докато перката е навънка че ще стане мармалад :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Измих я за да е джиджана за новата година :)

Публикувано изображение

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-накрая извадих музиката от кошоните и я сложих в колата :) вече прави БууууууМ БуууууМ :D :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Посетих 3 автомивки и след като установих голям наплив от желаещи за миене на разни талиги си останах с мръсна Хонда за новата 2013-та година.С много дълги пазаразлъци и общания за бонбони и шоколад сложих детето в столчето и закопчах коланите.Напазрувахме си със жената разни храни за трапезата, накрая паркирах любимата Хонда на топло в подземният паркинг и й обещах скоро да е с ново сърце тип атмосферно дишане в ритъм К20.К'во да й правя на Хондата, аз освен смяна на консумативи и когато има кинти разни глезотии, не знам какво друго да й правя, освен да й изяждам живота на макс.

Редактирано от misho
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата седмица направих реглаж на клапаните, смених гарнитура на капака и уплътненията на гнездата за свещите с такива на Jacoparts

И сложих Фарци Публикувано изображение

post-19277-0-43632500-1357035375.jpg

post-19277-0-02801200-1357035441.jpg

post-19277-0-07443700-1357035455.jpg

Редактирано от Вен_РВ1456ВС
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почупих си пръстите, докато монтирам новия габарит :D .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих си газова уредба :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених и маслото и задните накладки, и после на автомивка :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лепнах и винетка реколта 2013г. и смених клемите за акумулатора с такива от VW венто.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих най-накрая така чаканият Cold Air Intake High Flow + JR конусен въздушен филтър + волан MOMO Milenium + Топка за скоростния лост MOMO Cobra Carbon + Ръкохватка MOMO за ръчната + почиващия педал пак MOMO ( чакам педалите все още) и най-накрая я измих :)))))Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   1 потребител

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...