Jump to content
rEsPeCtiVe

Какво направи днес по колата си?

Recommended Posts

Малко я водих на разходка - 120-30 км днес :) и тя да види що е то хубав бензин и готини пътища :) ,а преди няколко дни - лепенка на клуба (отзад :P) :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих летни гуми да сложа, а се оказа че 4 джанти изправях... :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откачих и акумулатора, че стоповете светят постоянно :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изкарах целия салон да махна мокета, че след няколко дена ще слагам черен мокет, колани, ръчна и да ми останат само едни кори и да приключва конверсията сив->черен салон ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свалих дросела за почистване,че много мръсотия не може да диша Хондето :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих си предни седалки от по-новото црв.И понеже тапицерията е друга се наложи да я сваля от старите и да претапицирам новите.Резултата е уникален.Вече си имам подлакътници и много по-удобни и стегнати седла.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

смених и маслото и я разходих до Атина.само 965 км.и всичко това само на гaз

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес направих 2ро раждане ... Първото беше когато минах на "ХОНДА" а второто когато сложих Газов инжекцион !

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прахосмукачих я малко и избърсах прозорците, после позагрях спирачките и я вкарах в бокса да си почива :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изпрах K&N-а , качих поне 20 к.с. Публикувано изображение

Така е като седи 2 години в подкалника ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По скоро вчера...Измих двигателчето на ръка с обезмаслител, просто ей така, че да има по-хубав вид :)Сложих Tow Hook-a от общата поръчка :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Хехе днес си сложих ebay-ските WHEEL NUTS :D.С нови обувки трябва и нови връзки :P

Редактирано от hyp3r

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз си чакам новите връзки, че да сложа нивуте маратонки.Иначе си оправих постоянно светещите стопове, оказа се супер смешна работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех си черния мокет от Еконта. благодаря на колегата Марто от Шумен, изпраха го на автомивката, отидох да си купя едно много хубаво нещо(приличащо на пресовано киче) взех си изсъхналия мокет, сложих го, наредих си интериора- паля и ебахти изрудщината, още по-тиха. След това имах доста голямо парче, останало и го подложих нагоре към firewall-a преградата за двигателното. И още по тиха стана. Общо взето това е най разумната инвестиция тази календарна година от 11.30лева ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

аз си взех 2-квадрата карбоново фолио и се заиграх, скоро небях правил нещо толкова трудно

Публикувано изображение

Редактирано от 626
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Хубаво е измих и намазах уплътненията с силикон, да се освежат малко. :)

Редактирано от d.pavlovq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След 6 часа родилни мъки успях да сменя съединителят и след това да сглобя всичко без да ми хартисат части Публикувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днеска заведох я на разходка, направих ий селска баня 2 часа и после на прибиране така хубаво ме наваля че умирам от яд.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чисто нова и готина задна кора криеща тонколоните от лоши погледи :P :P :P

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес реших кардинално да оправя проблема на мойта нафтова печка.От един месец спря да върви под 1800-2000оборота.На 1500 даваш газ на 4предавка и аха да тръгне назад при лек наклон.Откачих вакуума на 'еко'клапана и нещата малко се пооправиха ама нейсе все нещо ме човъркаше отвътре.Та днес откачих клапана за вакуума на EGR-а разглобих го почистих всичко смазах го и монтаж.Свалих MAF-а - леле беше си черен , напръсках пластинките със спрей за мазнотии и нагар от заваръчен апарат.Поседя така 15мин и после с евтин дезодорант измих мръсотията.Механична интервенция не препоръчвам.Одухах го с въздух на по лека струя и монтирах на мястото му.Веднага се усети динамиката на колата.На 4-та и 1200об леко подаване на газ и колата си те слушка и веднага наема.Почистете си MAF-сенсорите/дебитомер/ много внимателно и доста чуденки около вървежа на колата изчезват.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За два дена бая работа свърших :lol: Изтърках летите джанти,дадох ги за боядисване,свалих предното окачване и го замених с понижаващо такова :) Почистих целия салон и сложих 20лв бенз :lol: :lol: :lol: Това е от мен за днес ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених си въздушния филтър сам.Реших, че ще се спрявя сам и не се излъгах.Наред са тампоните на стабилизиращата щанга, само да ми се освободи време, мисля, че и с тях ще се справя.:robot:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минах през ем-комплект да ми направи чичо Дидко генерация, и стана произведение на изкуството

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много неща правих и нищо не свърших :D.Изпилих капачките на джантите, така че да се залепят емблемите без да стърчат.Не съм проверявал дали са издържали последвалите 100км преход :D.Засилих се да слагам олекотените ролки на динамото и хидравликата, сложих тази на динамото.После видях че хидравликата тече и я оставих, като дойдат частите от щатите ще отворя помпата и тогава ще сменя и ролката.Мерак ми беше да сменя компресора на климатика и да го напълня, но в системата за 2г. не беше останало грам фреон.Вижда се, че има силикон по компресора и на други места и ще поръчам всички О-пръстенчета и като ги сменя ще пълня климатика.Отворих новата скоростна кутия и на пръв поглед свети, лагерите и синхронизаторите изглеждат добре.Лагерите са точните за новия диф, което е най-важното.Ще и хвърля още едно око като имам време да видя има ли все пак нещо нередно, но профилактично ще си поръчам семерингите, които са към полуоските.Капнах малко масло на оста на дросела, но това не оправи проблема със задържането на обороти. Или жилото е фира и запъва или педала нещо, знам ли, ще го боря друг ден.Допълних спирачна течност в казанчето на съединителя, сега остава да разбера защо беше намаляла.Нямам снимки, като направя ще ги кача в темата с проекта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз и подготвих нов дросел и това не е края..............

 

 

<script src='http://img849.imageshack.us/shareable/?i=dsc00023ke.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>Публикувано изображение</noscript>

 

 

<script src='http://img854.imageshack.us/shareable/?i=dsc00022jl.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>Публикувано изображение</noscript>

 

 

<script src='http://img14.imageshack.us/shareable/?i=dsc00021ki.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>Публикувано изображение</noscript>

 

 

<script src='http://img829.imageshack.us/shareable/?i=dsc00024zr.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>Публикувано изображение</noscript>

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия дни голяма играчка падна ...

 

Ето какво беше

Публикувано изображение

Публикувано изображение

 

как стана ...

Публикувано изображение

 

 

и какво стана:

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз и подготвих нов дросел

Това полиран дросел от Б18ка ли е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес и сипах едно масълце Репсолче + филтърче :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих си преден лип.Той е от Рено Еспейс 3 и пасва перфектно след леко преправяне.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+2 бр. биалетки :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

аз и подготвих нов дросел

Това полиран дросел от Б18ка ли е?

 

Да Б18,трябва да пусна снимки и на интейка да видиш какво му се случи

 

<script src='http://img707.imageshack.us/shareable/?i=dsc00028xe.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>Публикувано изображение</noscript>

 

<script src='http://img194.imageshack.us/shareable/?i=dsc00029is.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>Публикувано изображение</noscript>

 

 

<script src='http://img138.imageshack.us/shareable/?i=dsc00030ls.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>Публикувано изображение</noscript>

 

А това е продължението на дросела :D

 

<script src='http://img52.imageshack.us/shareable/?i=dsc00025fno.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>Публикувано изображение</noscript>

 

 

<script src='http://img225.imageshack.us/shareable/?i=dsc00026dg.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>Публикувано изображение</noscript>

 

<script src='http://img843.imageshack.us/shareable/?i=dsc00032dg.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>Публикувано изображение</noscript>

 

 

<script src='http://img201.imageshack.us/shareable/?i=dsc00033yu.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>Публикувано изображение</noscript>

 

 

<script src='http://img32.imageshack.us/shareable/?i=dsc00035fz.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>Публикувано изображение</noscript>

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз трябва да ходя на метан- майстор.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Затъмних си фаровете и горната част на решетката направих с карбоново фолиоПубликувано изображениеПубликувано изображение

Редактирано от EK3_LS

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как е положението след затъмняването, че ми се струва малко лоша идея за през нощта :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Измих я, оправих и климатика и пак почнаха да ми се въртят еретични мисли в главата...Сложих и едни джанти 15ки, снимки по-късно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как е положението след затъмняването, че ми се струва малко лоша идея за през нощта :)

 

И мен ме притесняваше този въпрос, вечерта като излизах проверих всичко и да ти кажа видимоста си е перфектна! Фолиото се използва точно за фарове не е за стъкла. Мисля,че кристалния фар също допринася за добрата осветяемост.

снимки:

1 габарити: Публикувано изображение

2 къси: Публикувано изображение

3 дълги: Публикувано изображение

4 мигачи: Публикувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих лип.

 

Публикувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...