Jump to content
Sign in to follow this  
The end

Как да си полираме джантите?

Recommended Posts

Е и да идват с полиран борд от завода, няма да останат така вечно.

тези RH ZW2 не идват ли с полиран лип от завода Публикувано изображение/>

към колегата honda_tech, без полираща паста няма да стане Публикувано изображение

Знам, аз съм стигнал до шкурка 100, но надписите ще ми счупят ръцете :D/>

Пасти имам, но има и доста време докато им дойде време да ги ползвам :D/>

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Благодарение на Н.Рачев :worthy:

С какво обаче защитавате полираният борд от външни въздействия? В БМВ форума четох за някакъв wheel sealant с име Poor Boys нещо си който ползвали колегите. Някой тук ползвал ли го е и върши ли работа?  Намерих линк към продукта --> http://www.poorboysworld.com/wheel-sealant.htm

Излезе ми че се продава и в Бг на цена от около 30лв ако помня добре опаковката. Някой да има преки впечатления?

Да, аз имам впечатления защото именно с това мажа. Върши перфектна работа, но трябва да се маже по често. При мен се получиха леки петна, но три дни не спря да вали, имаше още луга по пътя и ми се получиха купченки с пясък по бордовете под който влагата си действаше. Докато ги измия се получиха леки петна, но като цяло е много добра паста, придпазва и от феродо. А и да не забравя да кажа че забравяш за безконтоктно.

Здравейте колеги, 

Надявам се да не събуждам мъртвите с това ми питане. Имам 4х 16" джанти на Акорд, ползвани само за зимните гуми, които искам да освежа - паднало им е защитното покритие на доста места, има и набъбнало от външната страна, отвътре където ляга борда на гумата също ще иска търкане.

Подготвих се с винтоверт и шкурки 200 от Лидл, водна шкурка 1200, черен лак спрей и дори ръждопреобразувател (остана от третиране на едни стоманени, те станаха хубаво). Реших обаче преди да започна да се поразровя за информация и от там заключих, че налагане на защитен филм от ръждопреобразувател ще е ненужно.

Въпросът ми е като започна да ги обработвам, в накрая, четох тук, че слагате някакъв защитен агент, паста ли е, крем ли е, какво ползвате и от къде да го купя. Какво друго трябва да купя ? До тук нещата съм ги взел от железарията до нас. Отказах се да ги правя черни, защото зимата започна да чука на вратата по-настоятелно. Нека първо се науча да ги възстановявам без да ги полирам до огледално, за напред може друго.

Поздрави,
Т