Jump to content
The end

Как да си полираме джантите?

Recommended Posts

Е и да идват с полиран борд от завода, няма да останат така вечно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тези RH ZW2 не идват ли с полиран лип от завода Публикувано изображение/>

 

към колегата honda_tech, без полираща паста няма да стане Публикувано изображение

 

Знам, аз съм стигнал до шкурка 100, но надписите ще ми счупят ръцете :D/>

Пасти имам, но има и доста време докато им дойде време да ги ползвам :D/>

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

 

Благодарение на Н.Рачев :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С какво обаче защитавате полираният борд от външни въздействия? В БМВ форума четох за някакъв wheel sealant с име Poor Boys нещо си който ползвали колегите. Някой тук ползвал ли го е и върши ли работа?  Намерих линк към продукта --> http://www.poorboysworld.com/wheel-sealant.htm

Излезе ми че се продава и в Бг на цена от около 30лв ако помня добре опаковката. Някой да има преки впечатления?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, аз имам впечатления защото именно с това мажа. Върши перфектна работа, но трябва да се маже по често. При мен се получиха леки петна, но три дни не спря да вали, имаше още луга по пътя и ми се получиха купченки с пясък по бордовете под който влагата си действаше. Докато ги измия се получиха леки петна, но като цяло е много добра паста, придпазва и от феродо. А и да не забравя да кажа че забравяш за безконтоктно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, 

Надявам се да не събуждам мъртвите с това ми питане. Имам 4х 16" джанти на Акорд, ползвани само за зимните гуми, които искам да освежа - паднало им е защитното покритие на доста места, има и набъбнало от външната страна, отвътре където ляга борда на гумата също ще иска търкане.
 

Подготвих се с винтоверт и шкурки 200 от Лидл, водна шкурка 1200, черен лак спрей и дори ръждопреобразувател (остана от третиране на едни стоманени, те станаха хубаво). Реших обаче преди да започна да се поразровя за информация и от там заключих, че налагане на защитен филм от ръждопреобразувател ще е ненужно.

 

Въпросът ми е като започна да ги обработвам, в накрая, четох тук, че слагате някакъв защитен агент, паста ли е, крем ли е, какво ползвате и от къде да го купя. Какво друго трябва да купя ? До тук нещата съм ги взел от железарията до нас. Отказах се да ги правя черни, защото зимата започна да чука на вратата по-настоятелно. Нека първо се науча да ги възстановявам без да ги полирам до огледално, за напред може друго.

Поздрави,
Т

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...